Autor Wątek: Combo do domu, które da radę z 7-strunówką  (Przeczytany 7974 razy)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
grałem na Zoom G5, to prawie to samo co G3 tylko mniej rozbudowane, do ćwiczenia w domu jak dla mnie dawało radę a jeszcze ma metronom i jakieś patterny perkusyjne wbudowane, jest też jak dla mnie bardziej user friendly niż POD

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ale jest zdecydowanie mniej ear friendly niz pod :)
i always go full retard

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
w PODzie samych modulacji jest podejrzewam więcej ale są na dość porównywalnym poziomie (no może niektóre picz sziftery itp. wychodzą na korzyść PODa). Grałem chwilę na PODzie HD, może nie swoim ale pożyczyłem od znajomego i trzymałem kupę czasu. Prędzej miałem XT Live, Zooma G7.1ut i jak przyjechał do mnie kurier z G5 to jeszcze w tym samym tygodniu zwróciłem koleżce PODa. Robiłem testy A/B i własnie w kwestii samych symulacji -  na G5tce były one w mojej opinii dużo lepsze niż POD HD. Zoom realistyczniej imitował lampę, reagował dużo lepiej na artykulację. Druga sprawa to wykręcanie brzmienia. Oczywiście POD nie brzmi źle (brzmi nawet bardzo dobrze) ale żeby ukręcić coś w miarę normalnego dla ucha to trzeba kręcić i kręcić i kręcić... i jak człowiek już tak ukręci i zaczyna grać to po chwili jednak coś tam dalej się grzebie. W Zoomie wybieram ampa, pakę, prosty EQ, dopasuję presence i mogę grać. Nie pierdzielę się godzinami z kręceniem jedną gałką w lewo i w prawo. Na plus Zooma zostaje jeszcze jakość brzmienia na słuchawkach: na PODzie odpalasz swój ulubiony patch na słuchafonach (nawet przy poprawionym EQ) i sobie myślisz czy kabel Ci się złamał czy to naprawdę tak słabo brzmi. Tyle z moich obserwacji. Zoom G3 ma ten same bebechy co G5, więc brzmi tak samo. Z tego co można przeczytać jeszcze w necie to Zoom jest rzekomo dużo bardziej transparentny ale tego to nie wiem bo nie porównywałem.
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline geckon

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Jak znajdę Zooma w kwocie 300 zł to mogę spróbować. Aczkolwiek mocno wątpię w takie okazje ;)

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Trzeba polować. Nie dawno w guitarcenter i w thomannie nowy był za ok. ~450zł co sporo też obniża jego wartość na rynku wtórnym.
Niedawne aukcje:

http://allegro.pl/zoom-g3-i4751573666.html
http://allegro.pl/zoom-g3-i4833475734.html

Więc da się :)
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Zoom tylko do modulacji... Mini szczerych chęci Zoomowcy nie potrafią pozbyć się cyfry z drivów... Za to modulacje i delaye bardzo fajne. To może być ciekawa opcja, ale pieca nie zastąpi

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Słucham tego G3 na jutube, i jakoś tak wszystko brzmi jak guwno. @MMAchu no nie słyszę zbytnio tego "lampowego" brzmienia. Sugeruję się nagrywkami na YT, ale przecież to sprzęt który ma grać przez kompa, i służyć do nagrywania, nie? No ajm nat imprest. Zgodzę się z @ciechoslovacja okrutnie wali cyfrą, porównywanie go do POD'a HD czy 11R mija się z celem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
serio, ja podpiałem tego zuma moze na 30 sec, no nie dało sie :D
i always go full retard

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Kiedyś zaszalałem i kupiłem G9.2tt... Bajer w postaci podwójnego pedału ekspresji uratował go przed wywaleniem, choć wielu tutaj walenie cyfrą uważa za plus;)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
A ja mam sentyment do 11r.
Moze se kupie? Ma ktoś do opchnięcia? W miarę nowy i z packie i protoolsem?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
G9/G7/G2 a nowa seria to mega duża różnica. Wieksza niż między XT Live a POD HD. Próbki na youtube są rzeczywiście słabe w porównaniu do próbek PODa HD. Znajdź chociaż jedno pro nagranie z Zoomem - z PODem jest ich setki. A zresztą wiadomo jak to jest z próbkami z jutuba... jak chcesz to Ci wygoglam kilka nagrań gdzie AXE FX czy Kemper brzmią jak didżitech warty 30 zł. Jak ktoś ledwo co gryf trzyma to i na Mesie zabrzmi plastikowo. Nie o to chyba chodzi. Zresztą nikt Ci nie zabrania ograć tego przed zakupem, ja bym nawet sugerował. Posłuchaj se tego, nawet to brzmi w porównaniu do innych nagrań

Jak chcesz to mogę Ci po weekendzie jakąś próbkę nagrać. Warto też dodać, że to jest OSOBISTA sugestia - to, że ja przekładam Zooma nad PODa HD a sify odwrotnie nie znaczy, że któryś z nas ma rację. Najgorsze co można zrobić to "ogrywać" sprzęt przez klawiaturę.

Zobacz nawet inny przykład, matisq ostatnio opisywał interfejs do ajfona z aplikacją JamUp/BIAS jako coś co jest killerem PODa HD. Kupiłem JamUp z BIASem, mam odpowiedni interfejs USB do iPada no i brzmi to rzeczywiście spoko ale w moim odczuciu i tak dużo bardziej preferuje Zooma, w dużej mierze przez delikatną latencję i brak właściwej odpowiedzi na dynamikę/artykulację.
I taka to jest właśnie gadka przez internet na temat przewagi jednego brzmienia nad drugim.
Tutaj zaimprowizowałem kilka fałszów na tym JamUpie to sobie przesłuchaj, bawiłem się tym 2 dni także max. możliwości tego sprzętu na pewno jeszcze przede mną. https://soundcloud.com/micha-em-3/jamup-pro-xt-bias-garage-band-mesa-smooth-lead
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Jasne, najlepiej ograć! Zawsze możesz kupić na tumanie i odesłać po paru dniach :D
i always go full retard

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
serio, ja podpiałem tego zuma moze na 30 sec, no nie dało sie :D

Grałem kiedyś chwile na tym Zoomie i nie wiedziałem, skąd znam ten "charakter"... Aż sobie przypomniałem.

Miałem coś takiego...  :facepalm:

Spoiler


Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Też miałem kiedyś tego vampa. Wyżyłowałem go do granic ostateczności :D

Spoiler

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Leady były całkiem znośne ;)

NOPE NOPE NOPE NOPE  ;D

Panie geckon, dej Pan znać, cóżeś Pan zanabył, jak już Pan coś zanabędziesz.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Leady były całkiem znośne ;)

NOPE NOPE NOPE NOPE  ;D
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Takie czasy były :)

@geckon PM

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2011, 23:55:06
wysłana przez sylkis
10 Odpowiedzi
9869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
28 Odpowiedzi
12653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2012, 13:24:23
wysłana przez crowley
13 Odpowiedzi
6091 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 09:59:08
wysłana przez pshemo
16 Odpowiedzi
2586 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2021, 21:46:57
wysłana przez Duży Czarny Kogut