Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 191917 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #275 15 Lut, 2012, 11:58:13 »
"Nie" statycznym koncetą.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #276 15 Lut, 2012, 13:56:20 »
Ja tam se wole usiąśc w konicie i przeczytac ksionzkie, a w tle nie muzyczka gra :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #277 15 Lut, 2012, 15:00:51 »
Ale trudniej podymać...
Paczki z głów!

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #278 21 Lut, 2012, 19:57:49 »
Skrobnąłem takie dla swojej kapeli, myślę, że komuś z was też może się przydać :)

Umieszczam w spoilerze, bo jest tego całkiem dużo.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2012, 22:35:49 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #279 21 Lut, 2012, 21:09:49 »
muszę kupić bezprzewodełę :/
i always go full retard

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #280 21 Lut, 2012, 21:19:27 »
Co wyrwałeś z czego, lub o co na co się wyjebałeś?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #281 21 Lut, 2012, 21:21:13 »
Ja zwykle uskuteczniam coś w tym stylu:



:D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #282 21 Lut, 2012, 21:48:34 »
Thoth: taniec synchroniczny jest passe na koncertach metalowych.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #283 21 Lut, 2012, 21:58:50 »
Troche...
 
...ale i tak jest zajebiście :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #284 21 Lut, 2012, 22:20:17 »
sa tacy co na koncertch gotuja rosół ...... stać ich..

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #285 21 Lut, 2012, 23:23:05 »
Thoth: taniec synchroniczny jest passe na koncertach metalowych.
Owszem, machanie gryfami w stylu wanhejlen-ajronmejden tak, ale kiedy taka Meszuga, czy inny Behemą idą w tany, to mam ciarki, mimo, że ogrzewanie mam akurat popłacone ;).
Paczki z głów!

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #286 22 Lut, 2012, 18:01:20 »
Cytuj
Mimika jest bardzo ważna, szeroki wachlarz różnych min urozmaica grę! Plus, wygląda to świetnie na zdjęciach, gdy nie jesteś mistrzem jednej miny, tylko co chwilę coś się dzieje. Tutaj podniesiesz brew, tu zmarszczysz nos i już jest ciekawiej.
Oglądając filmik z koncertu mało się nie udusiłem ze śmiechu patrząc na miny, jakie wyczyniałem za każdym razem, kiedy grałem w solówkach flażoletami. Więc spontaniczność spontanicznością, ale czasem trzeba nieco się przytrzymać w ryzach.
Cytuj
Nigdy, przenigdy nie odwracaj się do publiki tyłkiem. Nawet jeśli masz fajny tyłek. Ludzie nie przyszli oglądać Twoich pleców;
IMO jak między kawałkami przed nabiciem przejdziesz się do pieca zrobić sprzęgło, to nie ma w tym nic złego.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #287 22 Lut, 2012, 21:42:01 »
Cytuj
Mimika jest bardzo ważna, szeroki wachlarz różnych min urozmaica grę! Plus, wygląda to świetnie na zdjęciach, gdy nie jesteś mistrzem jednej miny, tylko co chwilę coś się dzieje. Tutaj podniesiesz brew, tu zmarszczysz nos i już jest ciekawiej.
Oglądając filmik z koncertu mało się nie udusiłem ze śmiechu patrząc na miny, jakie wyczyniałem za każdym razem, kiedy grałem w solówkach flażoletami. Więc spontaniczność spontanicznością, ale czasem trzeba nieco się przytrzymać w ryzach.

Wiesz co, ale śmiech = dobre uczucie, IMHO muzyka właśnie powinna wzbudzać takie uczucia, ja tam lubię widzieć, że nie mam ani jednego 'normalnego' zdjęcia z koncertu, z jakąś statyczną miną czy coś.

Cytuj
Cytuj
Nigdy, przenigdy nie odwracaj się do publiki tyłkiem. Nawet jeśli masz fajny tyłek. Ludzie nie przyszli oglądać Twoich pleców;
IMO jak między kawałkami przed nabiciem przejdziesz się do pieca zrobić sprzęgło, to nie ma w tym nic złego.

Wiadomo, że nie o to mi chodziło. Chodzi mi o to, że gitarzysta stoi przez 5 numerów tyłem do publiki, a basista przez cały koncert bokiem i patrzy się w kwity.



Wiecie co, w sumie miło, że czytacie te moje wypociny :)
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2012, 21:49:37 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #288 22 Lut, 2012, 22:08:34 »
Ale to tylko konkretnie przy flażoletach mi wchodziła taka mina. Zarzucę jutro może klatką z filmu. W każdym razie ta mina, to akurat nie była dobra sprawa.
Granie na basie stojąc cały koncert bokiem do publiczności jest zarezerwowane dla Johna Myunga ^^

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #289 23 Lut, 2012, 00:41:29 »
Granie na basie stojąc cały koncert bokiem do publiczności jest zarezerwowane dla Johna Myunga ^^

człowiek widmo, niby jest a nigdzie go nie ma :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #290 23 Lut, 2012, 08:09:48 »
Oglądając filmik z koncertu mało się nie udusiłem ze śmiechu patrząc na miny, jakie wyczyniałem za każdym razem, kiedy grałem w solówkach flażoletami. Więc spontaniczność spontanicznością, ale czasem trzeba nieco się przytrzymać w ryzach.

Oj, tak - warto złapać zloty środek, żeby szef klubu nie stał z wybranym 112 i zastanawiał się czy dzwonić, bo kolo na scenie ma jakiś atak (piję do siebie :D), albo przebicie w kablach.
Późniejsza analiza na trzeźwo koncertu  - FTW! :P
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #291 23 Lut, 2012, 08:51:14 »
No cóż a ja zaczynam się smiać jak kolesie ni stad ni z owąd zaczynaja napierdalać baniami nie przymierzając jak smigło helikoptera a graja tak ze płakac sie chce  , to chyba dla mnie najbardziej załosny widok niczym goły facet w skarpetkach i opuszczonych kalesonach.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #292 23 Lut, 2012, 10:03:19 »
Wczoraj gralismy w Harendzie  ..maly klub generalnie nie ma szalu jak sie wchodzi do srodka -  ale akustyka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla.. drewniana podloga, malo odbic z sufitu - wszystko brzmieniowo sie zgadzalo  - duzy komfort gry - to jest mega wazne dodatkowo wrzeszczacy pod scena ludkowie tez zrobili swoje :) - na udany koncert jest wiele skladowych wliczajac pana akustyka  - ktory jak ma nastroj ta nas ukreci a jak nie ma to bedziemy na koncercie samym werblem stopa i basem, pana od swiatel ktory moze nam zrobic pankowo stroboskopowa impreze pana Gienka ..albo po porstu fajnie sie wpasowac z lampionami do tego co gramy..no i odsluch na scenie.. ta scena akurat sama dobrze gadala bo jest mala.. ale na koncertach od razu widac czy kapela sie slyszy czy nie, czasami zapominaja o to poprosci tylko od razy wlaczaja helikopter i napierdalaja  :D hahaha

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #293 21 Maj, 2013, 15:46:00 »
Odkopię kotleta, bo przypadkiem na niego trafiłem i pomyślałem że dołożę swoje "trzy grosze":)

Zgodzę się z tymi którzy napisali że:

1. Ruszamy się na scenie - chociaż trochę. Jest to bardzo ważny element jeżeli idzie o odbiór przez publikę.

2. Nie gramy tyłem do publiczności, ani bokiem.

3. Mamy przy sobie coś na pot, wszystko jedno - ręczniczek w kotki czy frotka. Cokolwiek.

4. Jakieś płyny na scenie mile widziane - w zależności od naszej tolerancji browarek lub woda w ilości nam odpowiadającej.

5. Mamy bakap - dobrze mieć zarówno rigu nagłaśniającego (u mnie takim bakapem jest POD,  - jeżeli tylko są przody sztukę można dograć jeżeli wzmak się spierdoli - w drugą stronę tez to działa), jak i koniecznie gitary - albo przynajmniej świeże, gotowe do szybkiego montażu strunki.

6. Zestaw podstawowych narzędzi pomocnych przy ustawieniu/ogarnięciu instrumentu gdyby coś się zadziało (śrubokręt, klucze, fajka do pręta, kombinerki i szary powertape) - dobrze sprawdza się tutaj multitool.

7. Sprzęt podpisany, lub charakterystyczny.

8. Spisana i dostępna dla każdego zioma z kapeli setlista.

i kilka ode mnie:

1. Pilnujemy gitar i gearu jak oka w głowie. Przynajmniej jedną osobę zawsze zostawiamy aby na wszystko miała oko.

2. Bezprzewód ułatwia życie niemiłosiernie - dla mnie absolutny "must have" jeżeli idzie o granie live.

3. Zawsze przed gigiem robimy przegląd wszystkiego - od gitary, poprzez bezprzewód/batrie na kablach i wzmaku kończąc. Zawsze trzeba mieć pod ręką zapasowy kabel jack-jack.

4. Mamy stroik który jest stałym elementem naszego scenicznego ekwipunku i przy pomocy którego bez przepinania się, możemy w tempie ekspresowym się podstroić.

5. Im mniej sprzętu na scenie tym lepiej - jeżeli mamy tego trochę niech wszystko będzie pozamykane w rack'ach/case'ach i jedynym elementem drobnicy niech będą tylko kable.

6. Nie pijemy przed występem jeżeli nie jesteśmy w stanie zagrać wszystkiego jak należy - a poza kilkoma zawodnikami na tym świecie - nie jesteśmy.

7. Jeżeli nie jeździmy busem na koncerty - pokrowce z gąbki zdecydowanie wystarczą jeżeli idzie o palnik i kolumnę. Zaoszczędzimy w chuj miejsca.

8. Jeżeli to tylko możliwe - zabieramy własnego akustyka.

9. Przed występem, podczas montażu wydajemy z siebie/instrumentu kilka dźwięków(nie, nie jest to obciach, ale zwykła roztropność) żeby zobaczyć czy "wszystko gra". Potem, jeżeli jest czas schodzimy, a kiedy wejdziemy ponownie na scenę zaczynamy grać.

10. Podczas gigu, fajnie jest złapać kontakt wzrokowy z jedną/dwiema osobami i "grać dla nich". Widać wtedy radość i zaangażowanie muzyka.





 
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2013, 15:53:05 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #294 21 Maj, 2013, 16:14:27 »


2. Nie gramy tyłem do publiczności, ani bokiem.


Chyba że nazywamy się Thaw. Wtedy można :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #295 08 Cze, 2013, 13:02:45 »
ok, po wczoraj:
1. kabli nigdy za wiele. wziąłem cały karton z naszymi kablami a i tak jeszcze 2 musiałem pożyczyć, aby wszystko grało jak chciałem
2. umiesz liczyć, licz na siebie. poprosiłem pałkera o naładowanie mi baterii do bezprzewodu, czego oczywiście nie zrobił i w połowie gigu musiałem się przepiąć na kabel.
3. wzieliśmy własny mikser na gig, od klubu pożyczylismy tylko przody. najlepsze co mogłiśmy zrobić! nikt nam sie nie wpierdalał w miks, żaden akustyk nie sapał że musi kombinować jak podłączyć gramofony, albo wzmacniacz słuchawkowy na odsłuch.
i always go full retard

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #296 08 Cze, 2013, 14:46:54 »
Granie na basie stojąc cały koncert bokiem do publiczności jest zarezerwowane dla Johna Myunga ^^

człowiek widmo, niby jest a nigdzie go nie ma :D
No jest jeszcze Maynard ostatnimi laty. Puściliby go z taśmy i nikt by nie zauważył.

Ode mnie 3 grosze:

Zawsze być przygotowanym, jeśli chodzi o to, co się zamierza grać. Improwizacja spoko, ale zawsze trzeba mieć jakiegoś asa, a najlepiej kilka w rękawie.
Lepiej zagrać coś mniej skomplikowanego precyzyjnie jak szwajcarski zegarek niż jakieś odjazdy, ale gorzej.

Backupowe wiosło, jeśli jedno, to najlepiej bez floyda, bo albo nie będzie wystarczająco dobrze stroiło albo szlag je też trafi i płacz, zgrzytanie zębami.

Podczas grania backupów - dobrze jest zagrać sporo coverów, bo ludzie przyszli przede wszystkim na ten drugi zespół. Trzeba rozgrzać publikę, a nie udawać niedocenionych geniuszy, którzy chcą ich oczarować swoją wybitną muzyką. Oczywiście, można zagrać własne kawałki, ale ma być kickass i/lub coś, co ludzie znają i sobie do tego pohulają.

Jak się gra np. na jakichś małych halach, to wyznaczyć kogoś, kto siądzie w różnych miejscach pomieszczenia i sprawdzić czy wszystko słyszy dobrze. Niestety zawsze można liczyć na dobrych speców od akustyki na miejscu.

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #297 17 Cze, 2013, 21:59:53 »
Kompletnie nie zgadzam się z tym, że dobrze zagrać sporo coverów. Nawet jeżeli to nie my jesteśmy 'targetem' widowni, to jednak prezentujemy się, żeby pokazać SWOJĄ muzykę a nie covery. Jak już, to fajnie zaaranżowane i w miarę oryginalne a nie kolejny wykon Perfect Stranger. Ostatnio grałem koncert w 3 zespoły i 2 z nich wykonały przywołany przeze mnie kawałek praktycznie zaraz po sobie. Moim zdaniem granie coverów mija się z celem, chyba że są to covery mocno przearanżowane, np z Popu na Djent :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #298 19 Cze, 2013, 22:13:20 »
Trochę zmiana tematu, mam jeden wniosek po ostatnim koncercie: "Zajebiście podoba mi się moje brzmienie", a bardzo mnie to cieszy, bo jakoś ciężko mi było po przesiadce z CE24 znaleźć ten złoty środek. Teraz jestem bardzo zadowolony i póki co nie myślę o zmianach.

No dobra, wniosków było więcej, drugi jest taki, że trzeba popracować nad kondychą, na ostatnim kawałku nie miałem siły by ruszać się bardziej jak sosna na wietrze. Trza coś ze sobą zrobić, bo nie wygląda to dobrze. Choć fakt, faktem, że % też robią swoje.

O tak to wygląda (jak się brzmi i jak wygląda):



Wniosek numer trzy, miałem okazję zaznajomić się ze wzmakiem firmy N.O.S., model chyba Custom 100, i kompletnie nie rozumiem podjarki tymi ampami. Ok, brzmi całkiem fajnie, ale by dać 2000e, to lekka przesada.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #299 19 Cze, 2013, 22:18:42 »
Panowie, wielkie dzięki za ten wątek, bardzo się przydał przed pierwszymi koncertami.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
1624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak