Autor Wątek: Jak nadać więcej barwy podstrunnicy z palisandru?  (Przeczytany 15313 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Ja profilaktycznie stosuję kremy: na noc, na dzień i pod oczy
Pomogły mi z cerą i dlatego właśnie smaruję nimi moje Ibki
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ok, ja i tak wypróbuje Yamaha bore oil. Ale co z tymi grubościami, czy wełna stalowa 0000 jest podobna do wełny brązowej o grubości 0,05mm? Chce czymś też odświeżyć progi, dwa pomysły to: wełna brązowa i pasta polerska w postaci stałej.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Są śliskie i mięciutkie.

Więc widzę wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepiej srogo lać na podstrunnice wodą. Wtedy bedzie extra nawilżona i soft. Jak po kremie Nivea. O kurwa...no tak! Wszyscy zapomnieliśmy o kremie fuckin NIVEA!!!!!111

Bo niedługo tutaj dojdziemy do wniosku, że wszystkie preparaty domyślnie przeznaczone dla gitarzystów są tak na prawdę przeznaczone dla frajerów, którzy dają sobie wciskać srogie gówno, które nadomiar złego - nie działa i lepiej korzystać ze specjalnych stolarskich preparatów dla wtajemniczonych.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Nie wiem kto napisal, zeby nie uzywac lemonka lub innego srodka, bo na pewno nie ja.
Uzywam Dunlopa 65 od prawie 10 lat i jestem zadowolony z jego dzialania czyszczacego i konserwujacego. Wysuszonej na wior podstrunnicy juz nic nie pomoze, nawet Nivea.
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
wszystkie preparaty domyślnie przeznaczone dla gitarzystów są tak na prawdę przeznaczone dla frajerów,
Pierwsza sensowna wypowiedź w tym temacie.

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Taa, najlepiej to nasrać i rozsmarować, a będzie nawilżone konkretnie  ::)

Limonka zła, krem nivea zły, wszystko o kant dupy obić. Nic dobrego nie ma.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Olej mineralny spoko, dunlop 65 też spoko, tylko mniej ekonomicznie. Pytanie tylko, czy jest sens popadać w paranoję, bo można urwać 10 pln na 3-4 lata? No, chyba, że ktoś ma/robi tych gitar kilkaset rocznie, wtedy rzeczywiście zaczynają mieć sens takie rozważania.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ja dla siebie używam wosku może więcej zachodu niż przy oleju ale po wypolerowaniu pod palcem przyjemniej.

Jak juz masz to robić to tez polecam woski barwiące nie penetrują tak głęboko jak bejca i efekt  z dużym uporem + papier 800 można cofnąć ale robienie tego z progami to katorga.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz, 2015, 11:22:38 wysłana przez Ewolter »

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Wal lniany. Śmierdzi na początku, ale później przechodzi, a tanio wychodzi i starcza i starcza.
Ja trzymam w lodówce małą buteleczkę, żeby się nie zjełczał, bo wtedy będzie mocniej walić :D

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Wal lniany ;) Dobre. Dla niedowiarkow niech bedzie to, ze pol swiata lutniczego leje smierdzacy olej lniany na gitary ;)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Sorry że odgrzebuję temat ale ten film poglądowy rozwiązuje wszystkie dylematy dotyczące konserwacja gity. Łaziło to na fejsie,  korciło mnię więc skopiowałem  i musiałem to aż wrzucić u siebie

And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Nie rozumiem. Umyta to umyta, na chuj drążyć temat? :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
A spinają się o krem i majonez :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
A spinają się o krem i majonez :D
Historie z kremem znam ale MAJONEZ to dla mnie nowość. :o Jakiś link można gdzie takie rzeczy piszą?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
A, na grupie gitarowe graty zacząłem trochę trollować i skończyło się na margarynie, majonezie i opalarce dla pozbycia się wilgoci :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2007, 22:35:54
wysłana przez Pan Sinner
19 Odpowiedzi
10831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2009, 07:37:20
wysłana przez pstry
2 Odpowiedzi
4270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2011, 06:52:35
wysłana przez Drozd
3 Odpowiedzi
3836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2013, 19:51:09
wysłana przez Thoth
17 Odpowiedzi
7329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 00:25:08
wysłana przez Orange