Autor Wątek: Carvin Tube 100 Power Amp (T100)?  (Przeczytany 3000 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Carvin Tube 100 Power Amp (T100)?
« 17 Maj, 2014, 18:02:24 »
Jak w temacie. Ktoś miał, obcował, używał z jakimś multi?

oraz

Standardowo na EL34 - czy ktoś zmieniał na 6L6?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Mam na 6L6 i bardzo sobie chwale. Nie wiem jak sie odzywa na EL34. Z multi nie ogrywałem bo nie przepadam ale z interneta wynika że się do tego nadaje i to bardzo. U mnie napędza mese studio preamp.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Jedna z najlepszych lampowych końcówek do wszelkich symulatorów.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Sorry za OffTop ale mam pytanie dotyczące tej końcówki (czekam na paczkę właśnie) -
nie chciał bym jej na dzień dobry uszkodzić - a tak na logikę wzmacniacz nie powinien pracować bez obciążenia - i tu pojawia się problem bo mam tylko jedną kolumnę (bez trybu stereo) a końcówka jest stereo - czy można to jakoś podłączyć tak by grać normalnie mono?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Uruchamiasz suwakiem bridge na tylnym panelu i masz 100W w mono. Dodam jeszcze że gdybyś chciał się bawić w zmiane lamp np z el34 na 6l6 to konieczna jest zmiana rezystora przy potkach od biasu bo oryginalnie potki nie posiadają takiego zakresu by zasilić 6l6. Pisze o tym bo osoba od której kupiłem swoją sztuke zamieniła tylko bańki z el34 na 6l6 i zrobił się z tego niezły grzejnik.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Dzięki za info - znalazłem nawet jakiś skan instrukcji w pdf. - mam nadzieje, że nie będzie nic nagrzebane z tymi lampami -  w opisie sprzedający napisał: Ja lampy ściągałem ze Stanów 4x6l6 Sovtek, a 2xECC83 Electro Harmonix w Polsce w Sklepie Lampy Elektronowe - czyli może jednak wymienione na 6l6 ale zobaczę jak przyjedzie.

Posty połączone: 11 Cze, 2014, 20:05:06
Dziwnie to gra z PODem HD 500 - wcześniej wpinałem się w return heada - teraz jakoś mniej bassu i jakoś tak bardziej jazgotliwie - i co dziwne wydaje mi się, że jest dużo ciszej niż z końcówki heada - 100W na lampach to powinno ryczeć potwornie...
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2014, 20:05:06 wysłana przez Skibodeptak »

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Końcówka mocno się grzeje? Radziłbym dać komuś do sprawdzenia napięcia bo ludziki wyczytują że można wsadzić 6L6 i tak czynią a później się okazuje że straszna kupa. Jeśli poprzedni właściciel zamienił tylko bańki bez zmiany biasu to nie ma opcji by to dobrze gadało. Po ustawieniu mojej jak trza dostała nowe życie. Co do współpracy z multi to ta końcówka często jest stawiana obok atomica jako tańsza alternatywa.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
dromee dobrze mówi, jeśli ktoś wymienił lampy bez małej przeróbki i bez ustawienia biasu to brzmieć to będzie strasznie, a po objawach jakie opisujesz wnioskuję, że tak właśnie jest z twoją, ktoś tylko zmienił lampy i na tym koniec. Ta końcówka jest naprawdę bardzo dobra do wszelkich symulatorów, miałem i VHT i Atomica to wiem co mówię, nie ma lipy z tą końcówką tylko wszystko musi być ok od strony technicznej.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
łooooo dobrze, że mówicie - ja szczerze nie pytałem czy było coś zmieniane z rezystorami ale jak wpiąłem GT-10 to zapierdala ja dziki łoś :)

bassu na 2x12 ma tyle, że BASS nie potrzebny, nie ma siary, śmiga dobrze - grzać się nie grzeje mocno - nie zauważyłem, zagrała 3 próby jak narazie w MONO w domu jedzie na stereło - jest fajna

w porównaniu z FendMessem, który na tych samych pakach (nawet i na 4x12) nie miał bassu (albo miał go za mało jak dla mnie) to teraz jest zakres do korekcji - krańcówka MEGA fajna

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Muszę ją rozkręcić i dobrze obejrzeć.
Dokładnie sprawdzę jakie są lampy i wtedy zobaczymy.
Na razie 2 próby i jeden koncert i dała radę - trzeba było tym małym potkiem pokręcić z tyłu przy wyjściu "presence" i brzmienie stało się bardziej znośne.
Gdyby nie to, że zostałem okradziony z JVM nigdy nie wpadłbym na pomysł by grać w ten sposób - ale POD akurat był do grania w domu i końcówkę też udało mi się szybko załatwić :-(

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Dokupiłem do tego zabytkowy preamp Peavey Rockmaster i niestety nie gra to jak head lampowy. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym preampem  - jakieś opinie o nim - porady...

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
a jak z tymi lampami i przeróbkami - bo mnie też to ciekawi, też mam 6L6 nie wiem czy ktoś coś przerabiał ale zapierdziela bosko z GT-10 :)

próby zagrało już 5-6 szt. w domu też ciśnie, nie grzeje się (nie zauważyłem - mocniej się grzał PEavey Classic 30 w combo, a nawet parzył :) )

daj znać co z tymi lampami co do pre-ampu nie znam, nie miałem, nie wiem ale mi się podoba jak gada moja z GT-10, ostatni się nawet koleś zapytał co to za paczka u mnie siedzi, że to tak gada :)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Z lampami nadal nie wiem - stwierdziłem, że sam mogę tylko zobaczyć jakie są - ale to nic nie zmieni(zgodnie z opisem sprzedawcy też mam 6l6 - i u mnie również na oko działa to dobrze - nie grzeje się jakoś strasznie). Chciałem oddać temat w ręce specjalisty - ale niestety sezon urlopowy - usłyszałem, że możemy pogadać w sierpniu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Końcówka trafiła do mnie, a jutro wysyłam do Pana Marka Gierszewskiego, jak okaże się co było nie tak, to napiszę. Choć wstępnie wygląda na to, że nikt jej nie przerabiał, a gada bardzo źle, nie ma bassu, a w górze jest tyle fizzu, że aż uszy pękają.

Jako ciekawostkę dodam, że po wstępnej rozmowie z Panem Markiem, możliwe, że driver zostanie zmieniony z półprzewodnikowego na lampowy ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2009, 23:44:24
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
1821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 22:46:58
wysłana przez lis
0 Odpowiedzi
2015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2009, 17:16:11
wysłana przez DeathMaster
4 Odpowiedzi
6356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2009, 22:39:51
wysłana przez zuraw
29 Odpowiedzi
20435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 23:53:43
wysłana przez Icchok Lejb Perec