Autor Wątek: Bas-reaktywacja, czyli Frankencort  (Przeczytany 9043 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Bo jest lekki, z wygodnym gryfem i malutkim poręcznym korpusem*

Tzn. ten GB też nie jest jakiś ciężki i nawet wygodnie się na nim gra, ALE nie jest to to czego szukam. Jak się plumka w domu dla funu, to ważniejsze jest to co się pod ręką czuje, a nie reszta. Poza tym to jest pochodna jazza - czyli kopyto gryfu jak pół cegły, mostek "oldschool" ze wszystkimi jego wadami, no i profil gryfu, wygodny ale jednak nieco za gruby.

Oczywiście nic się nie stanie jak tamten mi znów odleci, a ten zostanie u mnie. Bo to jak to kurwi to jestem w szoku. Z dechy warczy jak Rick z pierwszych płyt Rushu, a przecież za chuja nie powinien :D I dlatego jak się okaże, że kolejna okazja (patrz niżej) mi przejdzie koło nosa, to wtedy jednak skończę to co zacząłem. Czyli:
- podszlifuję gryf do nieco smuklejszego profilu, niewiele ale jednak,
- zrobię to samo z dupą gitary co z facjatą, bo obecnie tył jest nieruszony i straszy brokatem ;D
- ogarnę porządnie cavity - jest do wyekranowania, a dwa potencjometry do wymiany bo są na krótkich bolcach a nie długich i słabo trzymają gałki,
- maźnę podstrunnicę ze dwoma warstwami bejcy dla pociemnienia,

*no i mam słabość do wynalazku pana Grega C., już 7 czy 8 rok chcę sobie takiego upolować, ale jakoś nigdy mi nie wyszło. Teraz może będzie szansa zanabycia za połowę ceny rynkowej ;) Zresztą, GASu nie zrozumiesz, co wszyscy wiemy :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ponoc gadaja dobrze,  ale nie miałem okazji ograć ;-)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Na pewno gadają inaczej niż typowe precle czy dżezy. Plus inaczej wyglądają, są zbudowane inaczej bo więcej w nich tworzyw sztucznych niż drewna, mają nietypowy układ jednego pipaka ale z mocno rozbudowanym preampem, tedeitepe. Jak to ktoś napisał pod jedną z recenzji na bodajże basoofce: "Curbow wygląda jakby miał downa"  To jest bardzo specyficzny instrument dla specyficznych potrzeb.

Chociaż te nowe serie Corta (41, 42 itd.) są już robione z drewna, klon na gryf i korpus + palisander na podstrunnicy, a Tanglewood w ogóle robi(ł?) Curbow-shape basy z drewna nek-sru.

EDIT. No i stało się. Kosztowało mnie to kilka zeta więcej niż planowałem, ale "jak się bawić to się bawić" :P We wtorek powinien do mnie trafić



Więc ten Corcik będzie leciał do ludzi. Oczywiście wcześniej maksymalnie go wypicuję - czyli jak pisałem do podszlifowania jest dupa, ogarnę cavity, może nawet zainwestuję w nowe struny bo i tak będę zamawiał. No i przejadę się z nim do muzycznego, względnie jakiegoś lokalnego forumisia (lokalne forumisie, pisać który dysponuje sprzętem! :D ), na ogranie i sprawdzenie czy wszystko jest ok.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Na takichstrunach gotowy set Warwicka (45 65 85 105 135) można kupić już za ok. 30zł, a przynajmniej ja za tyle kupowałem jakiś czas temu :) tak tylko wspominam, bo chyba zawsze lepsze to, niż stare druty.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Akurat taniestruny nie mają wcale szałowej ceny na czerwone warwicki. Zresztą nie tylko na nie, ale to osobny temat.

A nie, przepraszam, poprawili się. Chyba im konkurencja mocno dała w tyłek, bo przez pewien czas taniestruny były tanie tylko z nazwy. Teraz faktycznie z tego co akurat potrzebuję chyba najlepiej będzie zamówić od nich.

Jakoś mi się tak zebrało kilka kompletów do kupienia to jeden czy drugi więcej nie robi robi różnicy bo to i tak taka sama przesyłka. Ale i tak najpilniej muszę bas ograć żeby potem nie było chujni. Z grzybnią :P
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2014, 09:23:44 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Mr. J - pytanie warte to to wiosło w stanie DBD z 600zł? jak oceniasz? da się to potem puścić dalej?

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Wbrew pozorom ciężkie pytanie :P

Ja jestem ze swojego zadowolony, ALE... ale czy bym dał cenę rynkową, nawet za sztukę w stanie bdb? Prawdopodobnie nie, bo za te 6-7 stówek (zwykle po tyle chodzą Corty GB35, sprawdzałem) można się już rozglądać za czyś innym. Zwłaszcza jeśli nie zależy nam na brzmieniu singla - wtedy mamy w zasięgu uzbrojone w hambakiery Yamahę RBX (grałem kilka razy) lub Corta C5H (miałem), które jednak są nieco lepiej zrobione niż GB.

Wady i zalety wymieniłem w poprzednich postach, z tym że niektóre z nich są całkiem subiektywne - np. profil gryfu albo wkurzający mostek, który jednak jest wkurzający tylko przy graniu kostką bo palcami już nie ;)

Jeśli faktycznie masz na oku sztukę w bardzo dobrym stanie za równo 6 stówek bez dodatkowych kosztów (wysyłka, nowe struny, dodatkowe regulacje itepe), a poszukujesz basu w miarę uniwersalnego (układ HS, dość zrównoważone brzmienie "z dechy") i klasycznego w budowie i obyciu, to warto się zastanowić. A czy "da się puścić dalej"? A tu reguły nie ma :P

PS. Jak coś, to swojego będę puszczał taniej, tylko paru dni na dopieszczenie potrzebuję ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
5664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2009, 08:37:58
wysłana przez Budzan
89 Odpowiedzi
36214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 15:20:42
wysłana przez Owczur
45 Odpowiedzi
23815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
5105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 09:47:50
wysłana przez Vin$
19 Odpowiedzi
6452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2014, 00:06:05
wysłana przez wuj Bat