Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 147977 razy)

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Hmm... Aż takiej gównoburzy nie oczekiwałem, choć jako użytkownik Macbooka, iPada (a wcześniej iPoda i pierwszego iPhone'a (choć z tego akurat nie byłem zadowolony, wolałem poprzednią Nokię E52) uważam, że to są dużo bardziej "bezstresowe urządzenia" w porównaniu do "konkurencyjnych", które miałem okazję mieć/użytkować. Nikt nikomu nie każe kupować jabłek, jak ktoś nie ma i mieć nie zamierza, niech (z całym szacunkiem) wypier*ala z tego topicu, możecie mnie przy okazji dodać do ignorowanych.

@Yony Dzięki za interwencję, zrobił się tu niepotrzebny syf.

@sify11 Ja sprowadzałem 3 lata temu MacBooka ze Stanów przy większym zamówieniu znajomych rodziców razem z iPadem (kosztował mnie mniej niż połowę tego, co kosztował aktualnie w Polsce, bo akurat była wyprzedaż w sklepie Apple - mam ostatni model Pro z 17" wyświetlaczem), ale że ostatnio są problemy z cłem, polecam zamówienie z Niemiec. Znajomy teraz zamawia nowego iPhone'a za ok. 800 euro w najbardziej wypasionej wersji, mogę go zapytać, skąd, może też MacBooki wyjdą taniej. Procesory i7 odradzam, MacBooki mają aluminiowe obudowy, a to ścierwo rozgrzewa się do 100 stopni Celsjusza przy obciążeniu, nawet przy filmikach na yt w 1080p idzie usmażyć sobie genitalia - bez podkładki chłodzącej ani rusz.

@Dun Obojętnie jaka - ma działać, mieć po prawej stronie alta i nie chcę 3 razy dziennie w niej zmieniać baterii. Fajnie będzie, jeśli będzie współpracowała z moim Samsungiem Galaxy S4, ale bez tego spokojnie przeżyję. Coraz bardziej przekonuję się w stronę Logitecha K760, niestety nie mam pojęcia, jak działa opcja z ładowaniem na baterie słoneczne i ile na takim ładowaniu wytrzymuje.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2014, 23:36:22 wysłana przez gizmi7 »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
@gizmi7 popytaj, byłbym zobowiązany :)
i always go full retard

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
a propos aktualnie dla iOS: Guitar Lessons: Rock Prodigy za darmo https://appsto.re/us/8qVry.i

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ale to na pewno pełna wersja jest? Zainstalowałem i mam dostęp tylko do kilku lekcji, przy reszcie pisze, żeby kupić.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Wcześniej ta część co jest za darmo też była płatna, dodali trochę nowych utworów - ale są one do dokupienia.

generalnie jest taka apka AppShopper która pokazuje promocje, nowości etc. w sklepie softu Apple.

fajna do ćwiczeń jest SessionBand (ja mam wszystkie trzy części Jazz).

Dzisiaj bawiłem się Hardwire HT-6 Fasttune - daje radę.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ten sessionband to taki nowocześniejszy i bardziej wypasiony etapy, czy magix music maker? Czy nie do końca zrozumiałem co oni tam piszą? Niestety nie mogę na YouTube sprawdzić, bo na wakacjach jestem i w hotelu wifi ledwo co działa.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Maja wszyscy mam i ja. Naszczescie wróciłem do Iphona i uświadomiłem sobie, że nienawidze androida... Szczególnie w szajsungach.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Maja wszyscy mam i ja. Naszczescie wróciłem do Iphona i uświadomiłem sobie, że nienawidze androida... Szczególnie w szajsungach.
Ja bym tak nie generalizował, mój SGS4 działa IMO perfekcyjnie, nie miałbym do niego żadnych zastrzeżeń, gdyby nie to, że niestety nie ma na Androida Biasa, JamUPa i ogólnie prawie żadnych muzycznych aplikacji, więc u mnie też szykuje się zmiana - na 6'kę, kiedy pojawią się jakieś używki w rozsądnych cenach.

EDIT: @sify11 Kumpel kupuje normalnie z apple.de . :/ Czyli ogólnie bez szału z cenami Macbooków, z tego, co widzę...
« Ostatnia zmiana: 23 Wrz, 2014, 23:22:41 wysłana przez gizmi7 »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Mam GalaxyTab 2 10.1 GSM i używam go ze szczerą przykrością. Jakśc wykonania tego Szajsunga jest godna nazwy, działa to makabrycznie a i chuj da się na tym robić tak naprawdę. Serio, gdybym to ja wtedy dokonywał wyboru i zakupu (został wciśnięty mojej mamie przez Orange, jak się o tym dowiedziałem już było za późno - umowa podpisana), to by pewnie padło na iPada, bo ze swojego iPhone jestem bardzo zadowolony.
Ale i tak mój następny telefon to będzie jakaś Lumia, choć ciekawią mnie te Meizu, które mają wyjść z Ubuntu na pokładzie, tylko póki co to kot w worku, więc pewnie będzie Lumia.

A jak kogoś drażni itunes, zgrywanie i organizowanie (!) multimediów itd. na urządzeniach Apple bez jailbreak - gorąco prolecam programy sharepod i syncios na windowsa - co prawda ich darmowe wersje czasem drażnią komunikatami "kup mnie" przerywając w połowie wykonywane zadanie... ale tak poza tym, to są w pełni funkcjonalne i za darmo. Tylko trzeba pilnować jak np. zgrywasz muzę z telefonu na kompa, właśnie przez te komunikaty - nie da się odejść od kompa i zrobić sobie w międzyczasie herbaty. Takie coś tylko w wersjach odpłatnych ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Wrz, 2014, 00:29:54 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Nokia 3310 (*) pamiętamy!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
iPod Touch 4/5G. Około 500zł.

Dzięki. Czy soft pokroju Jamup / Bias będzie działał tak samo dobrze na każdym kompatybilnym urządzeniu? Mówię o prostych zastosowaniach (kanapa, looper, ćwiczenia, szkice). Pogryzione iPody potrafią kosztować bliżej 300 zł... Wolę wydać więcej na interfejs, niż na samego pada/poda.

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Tak długo, jak obsługuje iOS od 7.0 wzwyż, pozwala na 24-bitowe przetwarzanie dźwięku - poza tym, nie powinieneś odczuć różnicy w brzmieniu.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Przepraszam, starzeję się i nie umiem sam się podetrzeć wygooglać:

Czy jak podepnę do Ipada urządzenie typu Sonic port / Irig HD / inną cholerę - będę miał gdzie wetknąć kablowy kontroler MIDI, taki jak ten:

http://www.soundservice.de/en-gb/brands/icon-/daw-controllers-/guitar-controllers/307923/icon-g-board-white-.html

?

Cel to looper i ćwiczenia (choć pewnie dałoby radę to zabrać i na próbę - ale ryzykowałbym, że koledzy zapytają, czy przybywam w pokoju i czy czy na mojej planecie są kury).

Bluetooth mnie trochę przeraża, termin "slight lag" powoduje u mnie wysypkę.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz, 2014, 04:51:33 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Po to jest ten temat. :)

Do iRiga Pro można podpiąć sterownik midi i w ten sposób sterować jamupem. Może to byc sterownik typu Gsc. ;)
To co przylinkowałeś działa po usb z tego co widzę, prawdopodobnie mogłoby działać jako sterownik do jamupa, ale musiałbyś użyć interfejsu śmigającego w wejściu słuchawkowym, co oznacza nieustanną walkę z szumem. No i pytanie, czy taki sterownik dostałby odpowiednie napięcie z iPada (prawdę mówiąc watpię).

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Drodzy Macowcy, a dziurę w Bashu już sobie załataliście? ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Po to jest ten temat. :)

Do iRiga Pro można podpiąć sterownik midi i w ten sposób sterować jamupem. Może to byc sterownik typu Gsc. ;)
To co przylinkowałeś działa po usb z tego co widzę, prawdopodobnie mogłoby działać jako sterownik do jamupa, ale musiałbyś użyć interfejsu śmigającego w wejściu słuchawkowym, co oznacza nieustanną walkę z szumem. No i pytanie, czy taki sterownik dostałby odpowiednie napięcie z iPada (prawdę mówiąc watpię).

Nie, to wymaga jakiegoś camera control dynksa i dobrego huba USB, który to zasili. The question was - co daje ten CK dezerterzy, ale już zrozumiałem, ze to nie rozgałęźnik, tak? :) Miałem nadzieję, że wszystko da się podpiąć na raz i absolutnie nie myślałem o interfejsie na wejściu słuchawkowym, bo to lipa.

Nie sprawdzam ceny tego Iriga Pro, nie chcę sobie psuć zabawy ;-)

Dzięki.

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Aż tak źle z tym iRigiem Pro nie jest, spokojnie idzie dorwać za 450 nówkę. :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Aż tak źle z tym iRigiem Pro nie jest, spokojnie idzie dorwać za 450 nówkę. :D

Ale kurdebalans, czy ja dobrze widzę, że to nie ma takiego line out, jak Sonic Port? Odbiegam chyba od tematu, jakby co, oddalę się do wątku o jamup.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Nie, to wymaga jakiegoś camera control dynksa i dobrego huba USB, który to zasili.

Zaintrygowałeś mnie - czym jest camera control dynks? :D

The question was - co daje ten CK dezerterzy, ale już zrozumiałem, ze to nie rozgałęźnik, tak? :) Miałem nadzieję, że wszystko da się podpiąć na raz i absolutnie nie myślałem o interfejsie na wejściu słuchawkowym, bo to lipa.

CK dezerterzy? Co masz na myśli?

Aż tak źle z tym iRigiem Pro nie jest, spokojnie idzie dorwać za 450 nówkę. :D

Ale kurdebalans, czy ja dobrze widzę, że to nie ma takiego line out, jak Sonic Port? Odbiegam chyba od tematu, jakby co, oddalę się do wątku o jamup.

@mhrok lama może więcej na ten temat powiedzieć, bo z tego co wiem, od jakiegoś czasu używa wersji Pro.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Yep, nie ma wyjścia liniowego, ale słuchawkowe wyjście daje radę. Pytajcie o co chcecie. I za jakiś czas może będę go sprzedawał w dobrej cenie
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
@Dun zapewne chodzi o camera kit. Nieryginalny mozna wyrwac za 30 zlotych. Oczywiscie do ipada 2/3. Do 4 i wyzszych pewnie kosztuje wiecej.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zaintrygowałeś mnie - czym jest camera control dynks? :D

Sorry - camera connection kit; jak już wspomniałem ogarnąłem starożytną dziedzinę nauki, która wyjaśnia, iż jest to Lightning 2 USB / SD adapter. I że nie można owego Lightning rozgałęziać, natomiast za adapterem, zwykłymi hubami USB - tak.

Czyli nie podłączę dobrego interfejsu i jednocześnie tamtego footswitcha midi. Mogę za to połączyć się ze zwykłym kontrolerem MIDI przez Irig Pro. Uhm. Przyswajam.

Cholerne ajfony :D

I za jakiś czas może będę go sprzedawał w dobrej cenie
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co to jest dobra cena? :D

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
@Ghost_of_Cain: no trochę niżej niż nówka, normalnie :) A co do cholernych ajfonów - na innym systemie takich rzeczy nie masz w ogóle :D