Gitary 7- strunowe > Custom shop

Kopia Ibaneza JBM100 z firmy...

(1/5) > >>

Saint2013:
W mieście Smoka Wawelskiego, w pracowni lutniczej Hathor powstaje kopia gitary 7-strunowej jak w temacie.
Zawsze kręciły mnie Ibki ale z drugiej strony nie jestem fanem gitar seryjnych...tak już mam  :P
Ten model mi się podoba. Oczywiście to będzie custom więc zakładam różnego rodzaju modyfikacje.
Podstawa to główka w reversie  :headbang:

Planowana specka:
- gryf z 5-ciu kawałków klon falisty/palisander (ciekawostka jest że klon to około 30-letnie drewno od lutników z okolic Monachium specjalizujących się w skrzypcach)
- podstrunnica palisander ze znacznikami luminlay z boku
- progi medium
- siodełko Graphtec
- skala 25,5
- deska z olchy amerykańskiej (tu może trochę się pobawimy z kształtem i profilem dechy)
- gryf wkręcany
- elektrownia...2 x HB jeszcze nie wiem ale albo set BKP Nailbomb AlNiCo lub customowe wykonywane przez Roberta w pracowni. Zobaczymy czy ciekawość wygra z miłością do PKB  :D
- przełącznik 3-pozycyjny
- jeden potek volume
- klucze Schaller
- most hipshot

Kolor deski jeszcze do ustalenia. biorąc pod uwagę ,że olcha nie ma zaciekawego usłojenia może trzeba będzie kryć 100% a może nie, zobaczymy.

Na początek fotka kawałków na szyję i główkę.

O postępach będę informował na bieżąco  :headbang:

terrormuzik:
zapowiada się długi topic :)

Saint2013:
Terror, fotki od Tomka dostałem wczoraj...o projekcie rozmawiamy od roku  :facepalm:
Taki ich urok. Ale nie mam ciśnienia a mam pewność że włożą w nią maximum serca.
Mam też gwarancję graniczącą z pewnością ,że będzie "zbudowana" perfekcyjnie" i nic nie będzie się krzywiło (szyja).
Będzie kurwiła...oj będzie.

Stivo2005:
Powodzenia.

Mat:
Ale zeby robic kopie ibaneza? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod