Autor Wątek: Floyd Rose - zmiana grubości strun  (Przeczytany 11487 razy)

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Floyd Rose - zmiana grubości strun
« 31 Sie, 2014, 18:13:11 »
Jest to moja pierwsza gitara z Floydem, lutnik założył mi Ernie Balle Cobalt 10-52 (2715), jednakże ja chciałbym zmienić je jednak na lżejsze 10-46. Czy po zmianie strun muszę na coś uważać? Wszyscy wokół piszą o zmianie na grubsze, ja chciałbym jednak zmienić je na cieńsze - czy wystarczy jakiś delikatny ruch sprężynami czy jest to jakaś straszna i trudna zmiana - szczególnie, że górne trzy struny się nie zmieniają (10,13,17), tylko dolne (26,36,46 zamiast 30,42,52)?

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
  • http://trylionband.com
    • Trylion
10-46 będą miały mniejszy "naciąg", niż 10-52, więc będziesz musiał trochę odkręcić śruby od floyda.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
czy przy większej zmianie grubości nie będzie też korekta menzury?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Bedzie, i menzura i może nie tyle śruby od flojda co od spręzyn, bo jeszcze kolega gotów jakieś inne poluzować ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Bedzie, i menzura i może nie tyle śruby od flojda co od spręzyn, bo jeszcze kolega gotów jakieś inne poluzować ;)

Każdy kiedyś musi po raz pierwszy w życiu poluzować we Floydzie nie to co trzeba :D

czy wystarczy jakiś delikatny ruch sprężynami

Jeśli wszystko zrobisz zgodnie z pierwszym lepszym tutorialem w sieci i zablokujesz floyda odpowiednio przed, to po próbie nastrojenia oraz zwolnieniu blokady zobaczysz, jak bardzo sprężyny wygrały z naciągiem strun (most przechyli się w kierunku końca dechy). Potem zabawa w bardzo delikatne odkręcanie śrub od floyda i strojenie. Mnie to idzie okropnie powoli, zwykle dopiero gdzieś w okolicach 2-go piwa zaczynam być umiarkowanie zadowolony z poziomu Floyda ;)

Ale jak to ktoś mądry tu powiedział "wszystkie gitary z Floydem powinny być od razu wystawione w kategorii 'zepsute' " ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Polubiłem potem odlubiłem jak przeczytałem o zepsutych gitarach :P 
Floyd jest OK !

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Pewnie, że jest ok. Co prawda terapeutycznie muszę mieć zawsze w pobliżu wioslo ze stałym mostem, ale w mojej dream guitar widziałbym najchętniej floyda z opcją blokowania i d-tunerem. Sorry za offtop.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Nie wiem co pokazują tutoriale. Ja robię tak:
 lekko odkręcam śruby od sprężyn floyda
 zakładam struny na tzw. odpierdol, naciągając je na tyle, żeby płetwa mostka oparła się o klocek blokujący (klocek musi mieć odpowiednią     grubość)
 blokuję floyda w położeniu równoległym do korpusu (w punkcie zero)
 później stroję gitarę, reguluję menzurę i ewentualnia korekta trussroda
 dokręcam śruby sprężyn żeby klocek poczuł luz
 wyciągam klocek i odkręcam sruby sprężyn, aż gitara będzie stroić. Mostek powinien znależź się w polożeniu w jakim, był blokowany, a gita powinna stroić.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Czyli Galeazzo Frudua way ;) - jesli chodzi o tutoriale. To chyba metoda odpowiednia przy zmianie na struny tej samej grubości.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
IMO operacja ze wstępnym odkrecaniem sprezyn, przy wymianie strun tej samej grubości, jest bez sensu.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
IMO operacja ze wstępnym odkrecaniem sprezyn, przy wymianie strun tej samej grubości, jest bez sensu.

Czy ja wspomnialem o wymianie na zestaw o tej samej grubości? Kolega wyżej prosil o porade w przypadku zmiany na zestaw o innej grubości wlasnie i tego dotyczyl mój post.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Pewnie mi się pojebało. Ten włoski lutnik niekoniecznie sugerował cokolwiek odnośnie strun i niekoniecznie robił wszystkie kroki dokładnie tak jak Chop.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
IMO operacja ze wstępnym odkrecaniem sprezyn, przy wymianie strun tej samej grubości, jest bez sensu.

Czy ja wspomnialem o wymianie na zestaw o tej samej grubości? Kolega wyżej prosil o porade w przypadku zmiany na zestaw o innej grubości wlasnie i tego dotyczyl mój post.

Nie, ale składnia zdania sugerowała ze robisz tak za kazdym razem, a nie chcesz chyba powiedzieć, ze za kazdym razem zakładasz cieńsze struny ;)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
IMO operacja ze wstępnym odkrecaniem sprezyn, przy wymianie strun tej samej grubości, jest bez sensu.

Czy ja wspomnialem o wymianie na zestaw o tej samej grubości? Kolega wyżej prosil o porade w przypadku zmiany na zestaw o innej grubości wlasnie i tego dotyczyl mój post.

Nie, ale składnia zdania sugerowała ze robisz tak za kazdym razem, a nie chcesz chyba powiedzieć, ze za kazdym razem zakładasz cieńsze struny ;)
Wkurzasz mnie commelina. We wszystkich postach dajesz popisy swojej błyskotliwości zwyczajnie się przypierniczając, co prowokuje późniejsze shitstormy i w następstwie bany dla niepokornych forumowiczów, podczas gdy sam często niewiele wnosisz do tematów.

"Nie wiem co pokazują tutoriale. Ja robię tak:"

W składni mojego zdania nie użyłem ani jednego zwrotu twierdzącego że robię tak zwykle, lub tym bardziej za każdym razem. Założyciel tematu pytał o postępowanie w przypadku zmiany na struny o innej grubości i tego dotyczył mój post.
Podsumowując Panie Jarku, lepiej zrób użytek ze swojej wiedzy na temat gitar, zamiast przepychać się z młokosami na słówka.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Sorry, jestem jaki jestem.

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Zapomniałem podziękować :D

Więc dzięki, wszystko działa  ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2007, 12:58:42
wysłana przez skarhead
2 Odpowiedzi
4435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2008, 04:53:40
wysłana przez mondomg
1 Odpowiedzi
3640 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2010, 14:19:57
wysłana przez freakguitar
5 Odpowiedzi
5108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2011, 23:02:54
wysłana przez deathtom
11 Odpowiedzi
5660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2012, 22:09:51
wysłana przez heartquake