Autor Wątek: alternatywa dla ASIO4all  (Przeczytany 3424 razy)

Offline silent-scream.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • warsztat gitarowy Silent Scream
alternatywa dla ASIO4all
« 23 Sie, 2014, 09:00:26 »
poniższy problem dotyczy dwóch interface'ów. emu 0202 oraz behringer um2.

czy da sie zrobic tak, żebym nie musiał wyłączać reapera i restartować przeglądarki aby posłuchać youtube, winampa, albo itunes?
podobno z asio4all się nie da. są jakies inne ASIO z którymi ta operacja jest możliwa?

w line6 ux1 jakoś wszystko powyższe działa zajebiście (moge odtwarzać reaper, winamp i youtube równocześnie) tylko nie wiem jak zrobić aby słyszeć dźwięk grany (nagrywa sie spoko, ale nie słyszę w czasie rzeczywistym co gram).

najwabardziej chciałbym rozwiązac problem z emu lub behringerem gdyz line6 musze oddać.

h i l f e !


a.

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Odp: alternatywa dla ASIO4all
« Odpowiedź #1 23 Sie, 2014, 09:44:42 »
W Reaperze jest taka opcja "close audio device when application is inactive", pokombinuj z tym. Miałem kiedyś takie problemy jak używałem asio4all i zintegrowanej karty. Miałem też ux1, testowałem na podzie pro i na audioboxie, na żadnym z tych interfejsów nie trzeba było wyłączać reapera podczas np. oglądania youtube.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: alternatywa dla ASIO4all
« Odpowiedź #2 23 Sie, 2014, 12:52:58 »
Te interfejsy nie maja wlasnych sterownikow asio, ze musisz uzywac asio4all? Ten sterownik to lata, zeby moc uzyc wbudowanej kwrty dzwiekowej w lapku, a nie zeby na powaznie cos dzialac z interfejsami...

Rozwine troche bardziej.

Dzwieki systemowe graja przez system audio windows czyli WDM. Jak chcesz robic wszystko naraz, w reaperze ustaw jako sterownik wejscia WDM a nie ASIO. jak ustawisz ASIO, wtedy urzadzenie audio zostanie de facto wypiete z systemu i niedostepne dla niego. bardziej zaawansowane interfejsy (np moj presonus firestudio) maja w sterowniku bridge WDM I routuja to co gra system na interfejs, wiec nie ma tego problemu, ktory masz Ty.

Silnie zamotalem, co? :)

Konkluzja jest taka: zmiana sterownika ASIO nic nie zmieni, dzwieki systemowe i tak nie beda grac jak uzyjesz reapera ze sterownikiem asio (tryb zwalniania urzadzenia orzy przejsciu w tlo czasem dziala, czasem nie).  Jak chcesz cos poplumkac niezobowiazujaco w reaperze to ustaw sterownik WDM - latencje ma po zboju, ale przynajmniej bedziesz mogl sobie poplumkac pod youtuba.
A zeby slyszec dzwiek z wejscia w reaperze to nalezaloby ustawic na tym tracku tryb monitoringu (prawa dolna cwiartka na panelu sciezki,z takim trojkatem)
« Ostatnia zmiana: 23 Sie, 2014, 13:01:04 wysłana przez benkai »

Offline silent-scream.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • warsztat gitarowy Silent Scream
Odp: alternatywa dla ASIO4all
« Odpowiedź #3 23 Sie, 2014, 20:43:38 »
dziekuje wszystkim za pomoc po kilku przeinstalowaniach asio od behringera zaczeły działać jak trzeba. magia komputerów...

pozdro

a.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
9042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 11:12:12
wysłana przez Vin$
6 Odpowiedzi
7375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 13:45:04
wysłana przez Tomek Martyniak
8 Odpowiedzi
5623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2011, 11:40:05
wysłana przez Donnie
8 Odpowiedzi
4120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2013, 22:54:20
wysłana przez OfensywnyRondel
5 Odpowiedzi
3088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 09:40:37
wysłana przez bandit112