Autor Wątek: [NGD] Skervesen Raptor aka Paprotka aka Pacz śfagier! Predejter, kurwa!  (Przeczytany 42907 razy)

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Kiedyś gościowi zepsuł się jego Rolls-Royce. Zadzwonił do producenta, po czasie przyleciał po niego helikopter, który przetransportował go do wybranego przez niego miejsca. Następnego dnia rano na parkingu stał nowy (a może naprawiony?) Rolls-Royce. Zadzwonił znów do producenta by podziękować za szybkie i fachowe naprawnie auta i usłyszał:
Proszę pana, Rolls-Royce się nie psują.

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
To ja z innej beczki. Biję pokłony do Skervesenków za zajebiste wykończenie korpusu, po prostu BOSKIE. Szacun forever.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Wniosek - fatalnie zabezpieczona gitara w trumnie.

tak mi przyszło do głowy... To nie jest przypadkiem futerał do basu?

W sensie - normalny futerał "uniwersalny" jest tak zrobiony, że zanim główka uderzy w ściankę górną futerału to gitara się zatrzymuje tym wystającym górnym rogiem korpusu o coś co jest podstawką pod gryf ew. pudełkiem na kabel etc.

jeżeli wsadzimy normalną gitarę w futerał do basu to korpus jest za krótki by zablokować gitatę przez poleceniem na główkę i...

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
Wniosek - fatalnie zabezpieczona gitara w trumnie.

tak mi przyszło do głowy... To nie jest przypadkiem futerał do basu?

W sensie - normalny futerał "uniwersalny" jest tak zrobiony, że zanim główka uderzy w ściankę górną futerału to gitara się zatrzymuje tym wystającym górnym rogiem korpusu o coś co jest podstawką pod gryf ew. pudełkiem na kabel etc.

jeżeli wsadzimy normalną gitarę w futerał do basu to korpus jest za krótki by zablokować gitatę przez poleceniem na główkę i...

27'' Raptora do trumny  34'' (co najmniej) basu? Naprawdę?..

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
27'' Raptora do trumny  34'' (co najmniej) basu? Naprawdę?..

naprawdę to wstaw fotki i skończy się gdybanie.

27" cali to baryton. casy na basy to już 117.5 cm wewnątrz. RG8/RGA8 mają 116.8cm długości. Są basówki 30 calowe, to raptem 7,5cm więcej niż 27calowy baryton.

pierwszy z brzegu najtańszy case na thomannie:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebass_case.htm

trochę większy bo 119 wewnątrz:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebasscase.htm

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Dokładnie ja mam ten pierwszy. Jak do mnie gicia jechała to ja tak w transporcie potraktowali ze główką wybiła dziurę w futerale, ale gici się nic nie stało. Dziurę przyklepałem z prawej i z lewej czy jak kto woli z góry i z dołu lub od środka i z zewnątrz i nic nie widać. Jak się pomaca to czuć dołek z dołu i górkę z góry lub jak kto woli dołek od środka i górkę z zewnątrz. A tak po za tym to nic. I chyba tez nic nie wniosłem do tematu tez.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
27'' Raptora do trumny  34'' (co najmniej) basu? Naprawdę?..

naprawdę to wstaw fotki i skończy się gdybanie.

27" cali to baryton. casy na basy to już 117.5 cm wewnątrz. RG8/RGA8 mają 116.8cm długości. Są basówki 30 calowe, to raptem 7,5cm więcej niż 27calowy baryton.

pierwszy z brzegu najtańszy case na thomannie:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebass_case.htm

trochę większy bo 119 wewnątrz:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebasscase.htm

Zwracam honor.  :) To DOKŁADNIE(!) ten pierwszy.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
27'' Raptora do trumny  34'' (co najmniej) basu? Naprawdę?..

naprawdę to wstaw fotki i skończy się gdybanie.

27" cali to baryton. casy na basy to już 117.5 cm wewnątrz. RG8/RGA8 mają 116.8cm długości. Są basówki 30 calowe, to raptem 7,5cm więcej niż 27calowy baryton.

pierwszy z brzegu najtańszy case na thomannie:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebass_case.htm

trochę większy bo 119 wewnątrz:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebasscase.htm

Zwracam honor.  :) To DOKŁADNIE(!) ten pierwszy.

Aaa zatkało kakao  :D :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
27'' Raptora do trumny  34'' (co najmniej) basu? Naprawdę?..

naprawdę to wstaw fotki i skończy się gdybanie.

27" cali to baryton. casy na basy to już 117.5 cm wewnątrz. RG8/RGA8 mają 116.8cm długości. Są basówki 30 calowe, to raptem 7,5cm więcej niż 27calowy baryton.

pierwszy z brzegu najtańszy case na thomannie:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebass_case.htm

trochę większy bo 119 wewnątrz:
http://www.thomann.de/pl/thomann_ebasscase.htm

Zwracam honor.  :) To DOKŁADNIE(!) ten pierwszy.

Aaa zatkało kakao  :D :D

A i owszemż. Bardząż!  :lol:

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
zamiast wysyłać mi sześciopak browaru za zdiagnozowanie przyczyny wyślij go do skervów  w ramach przeprosin za te pomyje i już na privie dogadajcie się.

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
zamiast wysyłać mi sześciopak browaru za zdiagnozowanie przyczyny wyślij go do skervów  w ramach przeprosin za te pomyje i już na privie dogadajcie się.

Przyznałem Ci rację, odnośnie trumny. Tyle.

   Opisałem jak jest, z emocjami, bo to moja wymarzona gitara miała być. Pozostaje mi się cieszyć, że tylko ten doklejany kawałek się ujebł, a nie kawał z "głównego" klono-gryfu.
   To nie miała być recenzja gitary, którą otrzymałem od firmy do przetestowania. Wtedy mógłbym powiedzieć: "Panowie, wyślijta mi inny egzemplarz, bo w tym się łeb trochę ujebł, menzura na B7 to żart jakiś, nie ma już jak skręcać. No i te wręgi na tym... polipropylenie! No albo napiszę jak jest."  To mój Paprotek.
   Rozumiem, że albo miałbym napisać dobrze, albo wcale?..
Wierzę, że dzięki mojej (no) tragedii, Wasze wiesła będą lepiej zabezpieczane, regulowane itd.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Nie ma cudów, fizyka mówi jedno, zjebaną masz pan strunę. I pierdolita panie.
Wymień na dobrą jakąś pojedyńczą (np. Elixir 68, akurat jest na tanich strunach) i się wtedy wypowiedz.
Idę o browara że nagle się wszystko magicznie naprawi.
.

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
Nie ma cudów, fizyka mówi jedno, zjebaną masz pan strunę. I pierdolita panie.
Wymień na dobrą jakąś pojedyńczą (np. Elixir 68, akurat jest na tanich strunach) i się wtedy wypowiedz.
Idę o browara że nagle się wszystko magicznie naprawi.

To znaczy, że jeszcze zjebane struny mi założyli? Tak? I przyhamuj z wulgaryzmami w moją stronę. Ja mam 41 lat, a Ty?..  ;)

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Ad 1. Mogli założyć dobre, a często zdarzają się nie doróbki zwłaszcza te grubsze, dlatego też pewne osobniki zakładają nawet struny od basu na te grubsze. Poza tym cytując klasyka "to nie jest jakiś ku*wa koszt".
Ad 2. Nie
Ad 3. Dobrze mamo
Ad 4. 19 mam, ale za nim po kimś jadę upewniam się że mam ku temu podstawy :D

Spoiler


« Ostatnia zmiana: 15 Cze, 2014, 23:30:52 wysłana przez Samjesteśfizyk »
.

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
Ad 1. Mogli założyć dobre, a często zdarzają się nie doróbki zwłaszcza te grubsze, dlatego też pewne osobniki zakładają nawet struny od basu na te grubsze.

Nie po to zamawiałem 27" do DropsA, żeby tam drut zbrojeniowy zakładać...

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Jeśli 68(co na pewno starczy przy 27" do A, dla większości pewnie starczyłoby już 62, ale ja lubie twardo) to dla Ciebie drut zbrojeniowy to pogadaj z Yonym :D
A jeśli chodziło o struny do basu, to też robią przecież bardziej cieńkie. I też na sztuki.
.

Offline adthinzad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
Jeśli 68(co na pewno starczy przy 27" do A, dla większości pewnie starczyłoby już 62, ale ja lubie twardo) to dla Ciebie drut zbrojeniowy to pogadaj z Yonym :D
A jeśli chodziło o struny do basu, to też robią przecież bardziej cieńkie. I też na sztuki.

Ma być 60-62 max. I ma się, urwał mać, dać wyregulować...

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
odeślij gitarę, niech poprawią

Orange

  • Gość
O_o
27 cali dropA na 62

Spoiler

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
kurwa tak to czytam i nie rozumiem problemu:

klient: jest do dupy, nie działa, ujebana główka
producent: dawaj, poprawimy
klient: ale jest do dupy, nie działa, ujebana główka...

skończmy pierdolić, miałeś parę rzeczy taniej, bo inaczej casu za niecałe 200 zł nie rozumię. sprężynkę Ci skrócą, menzurę sprawdzą, główkę skleją, case sam przerób przesuwają komorę/podpórkę albo wpakuj tam piankę.

rozumiem żal, wkurw etc ale ile można, daj ludziom to naprawić albo zacznij grać.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Może już przestańcie występować w roli adwokatów, myślę, że Jarek jest już duży, sam wiąże sobie buty i doskonale sobie poradzi. Cały czas nakręcacie temat totalnie bez sensu.
Już dawno zdechł by śmiercią naturalną, ale co chwila pojawia się jakaś mądra głowa, która nie pozwala mu spokojnie odejść w zapomnienie.
Wy nie rozwiążecie tej sytuacji, a za chwilę temat pójdzie w świat, a już argumenty ad personam typu: myślałem, żeś dziewiętnastolatek, to już w ogóle żenada jest.

Chill out people <głęboki wdech, i trwający dwa razy dłużej wydech>
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 360
    • CTG TV
Zbaczając z tematu:

Cytuj
O_o
27 cali dropA na 62

No i? Ja gram na 60.
62 na 25,5 do drop A.

Co w tym dziwnego? Za grubo?
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To nie nie jest basowy kufer,. Proszę Was panowie przestańcie leczyć na odległość.
 Co do strojenia, Bulba tez sprezyna była na maksa skrecona. Niestety jak wspomniałem producenci hardłeru nie do końca nadązyli za loł tjuningiem, dropami itp. Gitara miała set 10-46+60
A tak z ciekawości, ponieważ nic nie piszesz do nas, jaki był odstrój na Twoim tunerze ?



Zwróćcie uwagę na rozstrzał kostek na mostku. To nie jest wina strun tylko zakresu mostka. Hannes pod tym względem jest jeszcze gorszy i zaprzestaliśmy montowania go do 6ek dla tych co lubią niżej, bo nie jesteśmy w stanie "złapać" menzury na dropach, zeby nie było takich akcji jak tutaj. Do takich strojów już z własnego doświadczenia cofamy mostek w takich sytuacjach i nie ma powrotu na Hannesie do normalnego stroju bez fizycznej ingerencji w położenie mostka.



Tak wygląda 27 cali w tym kufrze , górny róg był zabezpieczony, gitara usztywniona, to musiało być solidne pierdolnięcie, wysłaliśmy już tego trochę i doprawdy zaufajcie choć odrobine, ze dbamy o nasze dzieci. Kilka reklamacji wygraliśmy z UPS, byli sprawdzali jak pakujemy i nie mieli sie do czego przyjebać, także no.




Osobną sprawą jest to, ze miło nam iż widzimy, ze większość jednak ma zaufanie. Dzięki
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2014, 08:57:21 wysłana przez commelina »

Zomballo

  • Gość
Cytując klasyka: "Psy szczekają, karawana jedzie dalej".
Ten temat tylko napala mnie na kastoma i umacnia w przekonaniu, że Skerwesyny to solidna firma. Jak mnie najdzie to wiem gdzie trafić ze swoimi wyłuzdanymi i pokręconymi fantazjami. Trzymam kciuki chłopcy i może dziewczęta! ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
16597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2012, 17:37:51
wysłana przez Myxu
66 Odpowiedzi
38306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 22:30:35
wysłana przez wuj Bat
54 Odpowiedzi
29918 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2014, 00:58:19
wysłana przez lwronk
34 Odpowiedzi
19177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2014, 22:16:13
wysłana przez commelina
53 Odpowiedzi
23608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2015, 18:00:56
wysłana przez Johnny