Autor Wątek: Sprzęt do nagrywania, ograniczony budżet do 250 zł  (Przeczytany 8617 razy)

Offline kuba929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z nagrywaniem. Zależy mi na nagrywaniu dosyć uniwersalnym - wokal, gitara elektryczna, akustyczna. Mam piec lampowy (z wejściem line) Co najbardziej polecili byście do 250 zł? Wiem, że to mało. Myślałem nad jakimś mikrofonem USB, jednak tam z jakością tak sobie, z kolei do sm57/8 potrzebował bym interfejs, a tego zakupić już nie mogę, bo przekracza budżet.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Zwyczajnie Cię nie stać na sprzęt. Sorry, bez jakiegokolwiek interfejsu/zewnętrznej karty będzie chujnia z grzybnią a wszelkie te Behringery USB i tego typu wynalazki nie nadają się do nagrywania pieca. Bynajmniej do nagrań "dobrej" jakości.

Offline kuba929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
A nagrywanie shurem podłączonym do nowego laptopa będzie mocną tragedią? Najtańszy sensowny interfejs do niego czym by był?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
To to nie wiem czy nawet zadziała ;D W moim mniemaniu najtaniej i najsensowniej byłoby pójść w audioboxa od presonus. Da radę to wyrwać do 400zł.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Masz za mało kasy. Lexicon alpha albo Behringer UM2 i jakiś mikrofon, np, Behringer xm8500. Taniej niż te 300+ się nie da.

Offline kuba929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 40
Ok, dzięki za pomoc, zastanowię się czy nie lepiej dozbierac w takim wypadku

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie ma tutaj opcji "zastanowię się czy nie lepiej rozbierać". Albo dozbierasz i będziesz nagrywać, albo nie dozbierasz i będziesz rozkoszować się pięknym bzyczeniem i burczeniem. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Ja tylko od siebie napiszę, że teksty ze shira sm57 nie słychać bez phantoma to gówno prawda. Mam tenże mic. Co prawda wpinam do focusrita z phantomem, ale gdy ten jest wyłączony mikrofon nadal słychać. I to bardzo dobrze. Wiadomo - jest spadek sygnału i jakości względem włączonego wzmocnienia, ale mimo wszystko dźwięk nadal jest słyszalny i ładny.
Wydaje mi się ze kupno takiego shura, i podłączenie go przez przejściówke, nawet do integry jest jako takim rozwiązaniem, w czasie zbierania na interfejs. Do samej gitary to sam interfejs zrobi super robotę. Sam mam mic'a i szczerze to nie chce mi się bawic w ustawianie go bo symulacje mi robią na moim poziomie XD

Jak chcesz to mogę jak wrócę do domu nagrać coś z włączonym phantomem i wyłączonym. Na integrze to nie, bo nie mam przejściówki :P

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Ja tylko od siebie napiszę, że teksty ze shira sm57 nie słychać bez phantoma to gówno prawda.

Oczywiście. A gdzieś ktoś twierdził inaczej? ;)

Mam tenże mic. Co prawda wpinam do focusrita z phantomem, ale gdy ten jest wyłączony mikrofon nadal słychać. I to bardzo dobrze. Wiadomo - jest spadek sygnału i jakości względem włączonego wzmocnienia, ale mimo wszystko dźwięk nadal jest słyszalny i ładny.

To natomiast jest gówno prawda, jak łaskawie zauważasz wyżej. Jeżeli fantom ma jakikolwiek wpływ na wzmocnienie lub brzmienie mikrofonu dynamicznego, to coś jest zepsute. Fantom to nie jest wzmocnienie.


Wydaje mi się ze kupno takiego shura, i podłączenie go przez przejściówke, nawet do integry jest jako takim rozwiązaniem, w czasie zbierania na interfejs.

E tam.


Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
To natomiast jest gówno prawda, jak łaskawie zauważasz wyżej. Jeżeli fantom ma jakikolwiek wpływ na wzmocnienie lub brzmienie mikrofonu dynamicznego, to coś jest zepsute. Fantom to nie jest wzmocnienie.

No z wyłączonym phantomem brzmi ciszej i jakoś tak bez jaj. Jeżeli miałby brzmieć identycznie to po co w ogóle to zasilanie co?

A co do tego że go nie słychać - kiedyś tak wyczytałem w innym topicu o tym micu, też sam przez to wtedy nie kupiłem.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Jesteś pewien, że mówisz o sm57?
Mikrofon dynamiczny nie potrzebuje zasilania.
Doczytaj :)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
No z wyłączonym phantomem brzmi ciszej i jakoś tak bez jaj. Jeżeli miałby brzmieć identycznie to po co w ogóle to zasilanie co?

Próbowałeś z włączonym światłem w kuchni? Powinno być więcej jaj. Jeżeli miałby brzmieć identycznie to po co w ogóle to światło w kuchni?  :D ;D :)

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Kurde no tak to jest, człowiek coś przeczyta w internecie i potem wypisuje głupoty. Przez lata myślałem że potrzebuje phantoma do tego mic'a  :-[ :-[ Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Ale tak czy owak brzmi głośniej jak jest włączony!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ale tak czy owak brzmi głośniej jak jest włączony!
No to tylko się cieszyć ;) Gorzej jeśli przy podbitych decybelach brzmiał by ciszej ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Kurde no tak to jest, człowiek coś przeczyta w internecie i potem wypisuje głupoty. Przez lata myślałem że potrzebuje phantoma do tego mic'a  :-[ :-[ Dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Ale tak czy owak brzmi głośniej jak jest włączony!

To coś jest nie tak. Sama nazwa fantom oznacza, że jest on niewidzialny dla mikrofonów dynamicznych.

Offline Jackson666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • dżętson666
Muszę to dokładniej sprawdzić w takim razie. Bo nic z wyłączonym nie nagrywałem, ale gdy za jego pomocą prowadziłem telekonferencje, mówiono mi że jak włączam jest głośniej. Jeszcze raz dziękuje za wyprowadzenie z błędu. Pora kończyć offtop.

a do topiku - aż bym sprawdził jak to brzmi na integrze  :devil:

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
a do topiku - aż bym sprawdził jak to brzmi na integrze  :devil:

Słabo. Sprawdziłem różne konfiguracje:
http://nagrywamy.com/category/artykuly/mikrofon-do-domu/

Offline marika

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • http://www.zoocentrum24.pl/
Lepsza kasa to i lepszy sprzęt. Jednak warto w lepsze, a droższe instrumenty zainwestować.