Autor Wątek: Wymiana przystawek [DIY !] dla każdego  (Przeczytany 3175 razy)

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Wymiana przystawek [DIY !] dla każdego
« 13 Maj, 2014, 16:36:28 »
Szanowni państwo,

Pragnę ogłosić konkurs na najlepsze opisanie (najlepiej step by step) tego jak wymienić przystawki w gitarze.
Przełącznik trójpozycyjny i jedną gałkę volume, więc chyba dość łatwy układ. Ale i tak bardzo poproszę jak dla totalnego noobka.
Mam to co widać i chyba wszystko(mogę jeszcze załatwić nóż i nitkę ) :



A przystaweczka wygląda tak:


Nagrodą jest postawienie browca jeżel się kiedyś z kimś zobaczę  :P

Pozdrawiam
.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Wymontuj stary pikap i kolorkami dopasuj nowy, i lutuj po kolei :)
Zielony w potencjometry do obudowy, czerwony z białym razem (bo pewnie nie rozłączasz cewek), czarny do przełącznika. Reszta zostaje na miejscu... Chyba że BPK mają jakoś inaczej wyprowadzone. Nie wiem, nigdy nie miałem.
Na stronie seymoura są diagramy, wybierz sobie swój układ i tam będziesz miał pokazane jak dla noobka.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2014, 16:51:46 wysłana przez Amal_68 »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
 :facepalm: nie wiedziałem, że coś takiego istnieje... sory
Dzięki, rusiu masz piwo. Chyba nie powinny wyjść żadne problemy w trakcie  :P
.

Orange

  • Gość
@Amal_68
Zjebałeś panie. Nie wiedziałeś, że każdy producent ma inny kod kolorów (tylko Merlin i Seymour  mają te same)? Aleś doradził :P

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
@Orange No pisałem zem ze nie wiem bo nie mialem bkp nigdy. Ale zakladajac ze bylyby takie same to ma diagramy w necie. Mea culpa madafaka

Swoja drogą powinni to ujednolicic...

Wysłane z mojego GT-I9300
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2014, 14:49:44 wysłana przez Amal_68 »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Ha !
Po wielkiej przygodzie założyłem. A więc tak (jeśli komuś nie chce się czytać niech to opuści) :

Spoiler

Byłę sceptycznie nastawiony do BKP, czy warto(nawiasem mówiąc, dalej nie jestem pewien czy warto przepłacać dwa razy). Ale na pewno są mega zajebiste. Selektywne, i jak to ktoś pisał takie aksamitne :D . Nailbomb fajnie chrupie, a przy VHII to każdy sratocaster może się schować. Prawdopodobnie zostaną :) VHII ma taki ładny clean, że aż chce się na nim grać ! Taki jazz trochę, sound dokładnie jaki chciołech. Choć szczerze mówiąc myślałem że Nailbomb będzie miał trochę więcej basu, ale może to kwestia, że jeszcze zła wysokość przystawek i nie mam ogarniętych tych przystawek jak na co reagują itd. Ogólnie, bardzo ciche są, zero szumów praktycznie.

I teraz pytanko na koniec: Jak dotykam strun to słychać lekkie strzelanie, wcześniej raczej takiego nie było, albo bardzo minimalne. Co może być niedorobione ? Coś z uziemieniem ? Nie przeszkadza to jakoś bardzo, w sumie to nie raz w gitarach na których grałem było sporo większe, no ale może mogę coś lepiej zrobić.

Fotka:
Spoiler


.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6564 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2007, 10:21:02
wysłana przez Leon
12 Odpowiedzi
7836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2008, 11:01:53
wysłana przez BartekL
6 Odpowiedzi
7254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2009, 22:54:31
wysłana przez dom?n
7 Odpowiedzi
4676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2010, 11:05:48
wysłana przez Orange
2 Odpowiedzi
4278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2011, 06:52:35
wysłana przez Drozd