Autor Wątek: Szukam wzmaka do głośnego rypania. Pomóżcie mi go w końcu znaleźć, błagam !  (Przeczytany 18400 razy)

Zomballo

  • Gość

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Próbki bedą moze jeszcze nie teraz ale bedą :)

A recto też bym chętnie grał.. no niech bedzie :D

Offline PrzemekSki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
to wydaje sie sensowne, ta opcja blendu dodatkowej lampy wydaje sie ciekawa

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269


Dobra nie zamykam tematu ale jak na razie wszystko się uspokoiło.

Mam teraz Mesę Mark IV..  i tak już z miesiąc czasu, nie mogę doprać gaci ..  :headbang:


Spoiler

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mesa Mark IV - najpiękniejsze cleany jakie może wyczarować wzmacniacz ever.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline PrzemekSki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Chyba żartujesz ...miałem Mark IV kilka lat, cleany są co najwyżej przeciętne, zresztą cleany to ogólnie nie jest mocny punkt większości modeli Mesa Boogie  ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Chyba żartujesz ...miałem Mark IV kilka lat, cleany są co najwyżej przeciętne, zresztą cleany to ogólnie nie jest mocny punkt większości modeli Mesa Boogie  ;)
proszę Cię nie trolluj, to jest poważne forum
i always go full retard

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Jeśli w tym marku cleany są "najwyżej przeciętne" to co twoim zdaniem ma clean nie przeciętny (tylko nie pisz o fenderze) ?

Przyjedź, sam pokażę co potrafi, może miałeś frontmana w budzie mesy :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Chyba żartujesz ...miałem Mark IV kilka lat, cleany są co najwyżej przeciętne, zresztą cleany to ogólnie nie jest mocny punkt większości modeli Mesa Boogie  ;)
Pełna zgoda, facet chyba nigdy nie grał na żadnym droższym Fenderze, i jest cała masa innych pieców, przy których clean z Mark IV brzmi jak zabawka:
Fuchs The Clean Machine, Bogner Barcelona, 3RD POWER American Dream, Suhr Badger, Vox AC30, Egnater MOD, różne Divided by 13 itd.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jeśli w tym marku cleany są "najwyżej przeciętne" to co twoim zdaniem ma clean nie przeciętny (tylko nie pisz o fenderze) ?

PV 5150 :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Jeśli w tym marku cleany są "najwyżej przeciętne" to co twoim zdaniem ma clean nie przeciętny (tylko nie pisz o fenderze) ?

PV 5150 :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Chyba żartujesz ...miałem Mark IV kilka lat, cleany są co najwyżej przeciętne, zresztą cleany to ogólnie nie jest mocny punkt większości modeli Mesa Boogie  ;)
Pełna zgoda, facet chyba nigdy nie grał na żadnym droższym Fenderze, i jest cała masa innych pieców, przy których clean z Mark IV brzmi jak zabawka:
Fuchs The Clean Machine, Bogner Barcelona, 3RD POWER American Dream, Suhr Badger, Vox AC30, Egnater MOD, różne Divided by 13 itd.

I beg to differ

Każdy ma inny gust, ale z moją gitarą, z moimi przystawkami, z moją kolumną i w końcu - z moim uchem - mark IV ma najlepszy clean. A już na pewno najbardziej uniwersalny. ;) Fender to nie moja para kaloszy. A z tych radyjek co wymieniłeś to nawet mialem na własność Borsuka 18, ale lubiłem go za coś zupelnie, ale to zupełnie innego niż cleany i z pewnością dla mnie nie brzmi lepiej od mark IV, jeśli o czysty kanał chodzi.

Ale w sumie jeśli grasz na jakimś fenderze stat albo tele to moje argumenty nie mają sensu :D
« Ostatnia zmiana: 26 Lut, 2014, 16:37:30 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Cześć :)

ODGRZEBUJE TEMAT :)

Mark IV jako combo nie było dla mnie ani wygodne ani użyteczne. Na dniach wysyłam combo do nowego właściciela.
 Pomyślałem że kupię sobie marka IV tylko w wersji head..

Ale zaraz.. skoro już go miałam to po co mieć go drugi raz, skoro jest jeszcze tyle możliwości   :devil:

Finalnie mark okazał się nie tak uniwersalny jak bym tego chciał, owszem jest bardzo żywym wzmakiem pracuje w dość przyjemnych pasmach. Ale jak na 3 kanały to podobał mi się w rzeczywistości tylko 1 (ten najmocniej przesterowany z załączonym eq)

 Szukam więc dalej, dużo pomysłów chodzi mi po głowie. Brzmienie mesy generalnie mocno mi leży. Wspólny mianownik tych wzmacniaczy dość mocno mi pasuje ale zawsze można mieć coś bardziej wyszukanego 

Nadal potrzebuję wzmaka dość uniwersalnego do bluesa (od lekko przybrudzonych czystych po vintagowy, rockowy crunch) i do metalu (brzmienie z pompą, może być selektywne jak w marku ale nie musi bo lubię dopalać ts-em lubi jakimś innym od, szeroki środek, niski ale kontrolowany dół i nie englowa góra)

Jak dotąd rozmyślam nad Elmwood Modena 60, Mesa Roadster, Rivera K-tre, jakimś Soldano.

Z tego co mi wiadomo roadster ma 2 kanały z duala i 2 kanały z lonestara wiec niby wszystko powinno pasować ale.. może ktoś chce mnie ustrzec przed tym wzmakiem i ma nie miłe doświadczenia :D
 Najbardziej ciekawi mnie elmwood ale nie słyszałem i nie za bardzo mam możliwość usłyszeć.

Szukam wzmaka raczej do 7 koła maksymalnie no ewentualnie troche naciągnął bym budżet ale niechętnie.

 Z góry dziękuję za pomoc, każda rada i opinia jest dla mnie cenna :)
 

Co tym razem moi mili mi zaproponujecie ?   :-*

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
a nie pomyślałeś o kupnie 2 wzmaków po prostu? Starczy Ci i na przyzwoitego zabijakę i na przyzwoitego smutasa ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A pomyślałeś o cyfrze? Serio, będziesz miał każde brzmienie jakie zachcesz.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline PrzemekSki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Jeśli w tym marku cleany są "najwyżej przeciętne" to co twoim zdaniem ma clean nie przeciętny (tylko nie pisz o fenderze) ?

PV 5150 :D
Carvin Legacy ? Wiadomo - nie ten typ przeteru ale clean bez porównania lepszy niż w Marku, miałem oba wzmaki więc mam porównanie.

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Carvina miałem v3 i gówno jakich mało.
 
 Co do cyfry to myślałem sporo ale axe / kemper + dobra końcówka i nie zmieszczę się chyba w 6-7 tysiącach do tego.. to takie mało lampowe   ;D

Pomysł 2 wzmaków mocno przewija mi się przez głowę, jednak nic nie przychodzi mi na myśl za ciekawego..
 może ktoś mnie oświeci..  do metalu widzę alternatywę ale do drugiego tematu już nie do końca.
Chciałbym raczej amerykański / europejski sound. w obydwu przypadkach.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Co do cyfry to myślałem sporo ale axe / kemper + dobra końcówka i nie zmieszczę się chyba w 6-7 tysiącach do tego.. to takie mało lampowe   ;D

Ultra z końcówką lub Kemper dało by się zmieścić.


Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2398 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2009, 02:26:52
wysłana przez slayer-66669999
3 Odpowiedzi
2516 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2009, 23:01:40
wysłana przez Pneumonia2
Pomóżcie

Zaczęty przez rabbit « 1 2 » Gitary 7-strunowe

28 Odpowiedzi
14497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 22:55:35
wysłana przez metalfan
14 Odpowiedzi
5677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 22:44:26
wysłana przez Johnny
4 Odpowiedzi
6136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2016, 17:46:45
wysłana przez Edlin