Autor Wątek: Reamping z iPadem i Tascam US-600 - kilka pytan od nooba  (Przeczytany 4506 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Kilka pytan mam odnosnie tego reampingu calego, moze lekko lamerskie, no ale podobno nie ma glupich pytan ;)

No wiec mam ten swoj interface Tascam US-600, takie proste miedzymordzie ale daje rade. Chce przepuscic slady gitar przez BIAS na ipadzie no i zastanawiam sie jak to ogarnac najprostszym sposobem. Domyslam sie, ze wyjscie z interfejsu mam wpiac tam, gdzie gitare. Tylko, ze jest opcja prawy kanal czy lewy? Czy nie ma znaczenia? Zakladajac, ze nie ma i wybieram powiedzmy ten lewy, to w DAW mam te sciezki gitary "przeciagnac" na lewo (pan left)? Mozna tak bezposrednio wyjscie z interface do iRiga wpiac, czy trzeba jakis DI Box czy inne ustrojstwo?

Czyli wyciagam kabel z kolumny (mam tylko dwa wyjscia w interface), wpinam w iRig, z iPada do wejscia w interface i bedzie dzialac? No i do tego w DAW poustawiac? Nie pominalem czegos?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Impedancja na wejściu do iRiga nie będzie się zgadać jak wepniesz się bezpośrednio z karty :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jak temu zaradzic?


Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ślady są już nagrane? to chyba sprawę załatwi odpalenie Biasa jako efektu np. do Garageband gdzie wrzucamy ślad suchy gitary, audiobus nowy ma taką funkcję tylko cośtam trzeba dokupić (wewnątrz aplikacji).

(bez kabli, wszystko cyfrowo wewnątrz iPada)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
ciekawe rozwiazanie. Musze popatrzec jak tracki tam wrzucic (jeszcze co prawda nie nagrane ale niedlugo beda). Dzieki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7844 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2011, 21:33:16
wysłana przez IronMan86
55 Odpowiedzi
22667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2013, 23:59:04
wysłana przez hawran
3 Odpowiedzi
3457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2013, 17:11:34
wysłana przez Grzgrz
2 Odpowiedzi
2174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2013, 21:20:20
wysłana przez IndependenT
3 Odpowiedzi
3009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 09:47:55
wysłana przez 2BeFree