Autor Wątek: Taras Guitars - guitar of the future?  (Przeczytany 4317 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Taras Guitars - guitar of the future?
« 15 Lut, 2014, 13:33:40 »
Dostałem wczoraj wiadomość od Pana Tarasa z filmikiem demonstracyjnym jego gitary:



Szczerze? nie kupuję tego - wolałbym zdjąć z 8mki dwie struny. nie bardzo też widzę zastosowanie górnego poszerzenia podstrunnicy. Fajnie jednak, że na rynku ciągle pojawiają się jakieś nowe pomysły, a tacy jak on je realizują.

Ktoś czuje wyraźną potrzebę/zastosowanie u siebie takiego instrumentu po obejrzeniu filmiku?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Nie widzę zastosowania, a patent z odkręcanymi fragmentami korpusu które można wymieniać na inne robił już kilkanaście lat temu Ulrich Teuffel w modelu Birdfish.
Filmik też nie pokazuje tych odkrywczych, nowych możliwości które według projektanta i konstruktora ma przynieść jego produkt.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424


A teraz zabawmy się w "znajdź trzy różnice".

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Klasyczny przerost formy nad trescią ;) Not for me.
power to a being never dies

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ktos wie jak uzyskać ten efekt wiatru który gra na początku, w trakcie i pod koniec?

W ogóle z dupy filmik reklamowy. Jak widać co gra, to nie słychać, jak słychac to nie widać.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Trochę jak X-Wing... a tak poważnie, to chyba nie można traktować tego poważnie ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Nie zajmuje się budową gitar, ale na oko widzę, że "rewolucyjna" podstrunnica nie ma równej krzywizna gdzie się rozszerza. Pan Balkon pokazuje użyteczność gitary na przykładzie podciągania skrajnych strun i podtrzymywania w tym samym czasie akordu na reszcie. Obawiam się, że przy ruchomym mostku taki zabieg rozstroi akord, więc nie widzę sensu dla szerzej podstrunnic/floyda.
Kształt gitary jest ciekawy, ale na dłuższą metę przypomina jedną z broni power rangers. Proponuje budowę stojaków na gitary w kształcie różnych Zordów. Jak zrobi mi Smokozorda i elektryczne ukulele-zordo-sztylet jestem jego.
Niestety widzę tu gitarę stworzoną przez gościa, który nie umie czysto podciągać strun. Mam nadzieję (dla niego), że jednak tak nie jest.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Oj tam, w Amerykistanie pewnie jest wystarczająco wielu nieumiejących podciągać, by sfinansowali mu kickstarter, czy coś w ten deseń. :D a skoro ma swoją niszę, to niech się realizuje, bo, wydaje mi się, że najważniejsze jest robić to, co się kocha.

Spoiler

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Ja jebie :-\
Paskudne to jak nie wiem co..
Wolę swoj taras przed domem.

W sumie pan Taras wyglada prawie jak wiking wiec może stad zamiłowanie do takiego kształtu

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
To jest tak chujowe, że sprawia wrażenie jak by to był żart.

Zomballo

  • Gość
Ktos wie jak uzyskać ten efekt wiatru który gra na początku, w trakcie i pod koniec?
Trochę grochówki i fasolki po bretońsku. ;)

Guitarang bardzo aerodynamiczny stąd te wiatry. Kangura pewnie by nim zdjął w 3 sekundy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Sthac Guitars

Zaczęty przez Yony Custom shop

1 Odpowiedzi
13571 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2006, 21:33:02
wysłana przez Leon
Halo Guitars

Zaczęty przez bishu Custom shop

0 Odpowiedzi
3074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2007, 13:06:29
wysłana przez bishu
21 Odpowiedzi
16327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2007, 22:11:30
wysłana przez Pan Sinner
20 Odpowiedzi
21641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2008, 17:32:37
wysłana przez neyoam
34 Odpowiedzi
36077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy