Autor Wątek: Dopasowanie kolumny i wzmacniacza  (Przeczytany 4309 razy)

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Dopasowanie kolumny i wzmacniacza
« 19 Lut, 2014, 20:58:02 »
Witajcie.
Mam pytanie do bardziej obeznanych i doświadczonych ode mnie kolegów.
Posiadam praktycznie nowiuteńką kolumnę Palmer 2x75 wat http://adamhall.invaliddomain.de/out/pictures/master/product/1/PCAB212WIZ_1.jpg
Kolumna firmy pewnie niektórym znana została wykonana na moje zamówienie. To znaczy zamontowano tam dwa głośniki Eminence. Jeden Eminence Wizard, drugi Eminence Governor. Każdy 75 wat , 8 ohm. Kolumna podłączona jako mono pracuje na 4ohm a stereo po 8. Brzmienie głośników podoba mi się, osłuchałem się ich przez grube tygodnie, jak nie miesiące przed zamówieniem. Charakterystyka głośników jest bardzo zbliżona ale w połączeniu dają idealny dla mnie efekt.

Od długiego czasu mam upatrzony taki wzmacniacz do tej kolumny  http://www.mgamp.com/strona/index.php?id=128

Pozostawiam więc kwestie brzmieniowe i gustu, zaś chciałbym się dowiedzieć czy nie ma żadnych przeciwwskazań technicznych w kontekście dopasowania mocy i czy cały układ będzie pracował odpowiednio.

Proszę serdecznie o odpowiedzi

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Generalnie nie ma.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Brzmienie głośników podoba mi się, osłuchałem się ich przez grube tygodnie, jak nie miesiące przed zamówieniem.
Bierz. Przynajmniej zobaczysz, czy YT nie kłamało.
Paczki z głów!

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Trochę niejasno może napisałem. Kolumna jest jak dla mnie nowiutka ale mam ją około pół roku  :) może więcej. Głośniki ogrywałem na żywo, odsłuchiwałem w necie (owszem na YT chyba wszystko również) dlatego ich wybór trwał długo.  Tak więc zestaw głośnikowy został złożony w zupełnej świadomości ,gra ekstra i korzystam z niego na innej końcówce mocy. Tranzystorowy Marshall valvestate 120/120 Pro.

Chodziło mi w tym poście raczej o to czy dobrze się moce dopasowują z tym power amp'em który upatrzyłem u MG

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Masz standardową kolumnę ze standardowym wzmakiem, więc -> TAK.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
No problemo. Gratuluję wyboru głośników. Imo Wizard jest the best.
Końcówkę możesz podpiąć jako mono (wtedy ustawiasz sobie na niej 4 ohm na wyjściu) i 8 ohm w stereo. Bez problemu ci to będzie hulać.

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Dziękuję wszystkim za pozytywne odpowiedzi, które uspokajają mnie-młodego stażem muzyka.
Pozdrawiam

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Witam ponownie. Nie chcę śmiecić - lubię porządek dlatego nie będę zakładał nowego tematu.
Chciałbym zapytać się o coś w związku z moim byłym wzmacniaczem którego już od daaawna nie mam.

Chodzi o Marshall MG50DFX starsza "złota wersja"


już po sprzedaży zastanawiałem się czy potencjometr Master Volume w tym piecu steruje poziomem wzmocnienia na końcówce mocy, czy  poziomem OUTPUT preampu zakładając że końcówka była na stałym poziomie ?

Orange

  • Gość
Gain wysterowuje ci preamp, master końcówkę. Z resztą to tranzystor. Tego nie pomaluje.

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Witam.
Summa summarum od kilku dni korzystam już z końcówki mocy o której wspomniałem w pierwszym poście tego tematu. Moja ma jeszcze redukcję mocy o połowę lecz ... można by wypowiedzieć zdanie że "moje głośniki mają za dobre parametry, a lampowa końcówka mocy jest za mocna"  kto by pomyślał że te plusy mogą być ujemne
głośniki w paczce mają po 103dB i łącznie 150w...      powiem tak-w domu da się grać ale oczywiście na redukcji, wszystkie preampy na 1 , poweramp na 2, no może przesadziłem , ale fakt że to piekielnie dużo 100 wat w lampie. Gdyby mi przyszło wszystko rozkręcić na 80%  przy pełnym wykorzystaniu wyjść i wejść to musiałbym chyba grać na Wembley niepodłączony do żadnych przodów  :P

Orange

  • Gość
Mocą głośników się nie sugeruj w takich wypadkach - marshall pchał greenbacki (25 w ma taki głosnik) do paczek, które napędzane były/są jcm800 na przykład.
Niestety lampa ma to do siebie, że dobrze gada rozkręcona. Mała lampa (5w) ma inny problem - do  jakiego głosnika ją podepniesz. Z doświadczenia wiem, że żeby zagrac na małej lampie w domu potrzebny jest mniejszy głosnik, żeby grać na jako-takiej głosności i żeby to brzmiało. Taki złosniczek np 10 cali...

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Mimo wszystko jeśli polecałbym komuś kiedyś rackowe końcówki mocy do swoich zestawów, to polecę 2x20 na przykład i myślę że faktycznie każdemu wystarczy  :)   

Offline Grzechotnik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Witam ponownie. Chciałbym jeszcze rozwiać swoje wątpliwości w ostatniej kwestii
Mam końcówkę mocy MG SPA2x50
Kolumnę Palmer 2x12  2x75wat 8ohm głośniki , 4ohm mono
Na obrazku pokazałem dwa sposoby połączenia kolumny z  tym poweramp'em.  Obecnie korzystam z połączenia niebieskich strzałek za pomocą jednego kabla kolumnowego. Zamówiłem jednak już drugi taki sam kabel i zastanawiam się czy poprawnym będzie podłączenie tego zestawu na kształt czerwonych strzałek


Orange

  • Gość
Nope.
Podpinasz w górny rząd jeden kabelek (w to wyjście co jest napisane use first), pstryczek na 8 ohm.
Podpinasz w DOLNY rząd drugi kabelek (w to wyjście co jest napisane use first), pstryczek na 8 ohm.
Reszta bez zmian

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2012, 19:00:13
wysłana przez Rames
36 Odpowiedzi
10863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2012, 16:15:27
wysłana przez Turgon
21 Odpowiedzi
5921 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2014, 15:31:17
wysłana przez Lama3
24 Odpowiedzi
4270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2015, 18:28:11
wysłana przez Przychlast
20 Odpowiedzi
2923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2016, 08:44:22
wysłana przez Razor89