Autor Wątek: Tak z ciekawości...Custom ESP?  (Przeczytany 5903 razy)

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Tak z ciekawości...Custom ESP?
« 29 Sty, 2014, 22:21:07 »
Niewiem czy orientujecie się po ile by byl Custom ESP. Mniej innym interesowałby mnie... coś 7 strunowego, z mahoniu, rosewood itd. Emg 81-85 7, see thru blue (zawsze chciałem taki kolor), baryton 27, neck thru, reszta jak z serio 400-600 jak te pozostałe. Ponoć potrzeba też 2 pośredników w polsce i milliardów dolców? Czy ktos z was korzystal juz z custom shopu ESP?
Djent to kópa.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tak z ciekawości...zagląd ałeś na strone esp? Skąd u licha ktokolwiek na forum ma mieć pojęcie o indywidualnej (słowo klucz) wycenie wiosła na podstawie specki, która nie została nawet podana w pełni? Po to ESP ma dział kontakt na stronie żeby zapytać ich bezpośrednio / wysłac im formularz wyceny.
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Interesowałem się tematem customa przez dwa lata. Po ostatniej podwyżce, jeśli nie masz nikogo znajomego u dealerów, na dzień dobry 5k $ bez względu na speckę. Potem już tylko cena rośnie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
5k za samo złożenie zamówienia? Dobrze, że osobiście nie muszę zamawiać nigdzie customowych gitar :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Osobiście mnie ta cena nie dziwi. Zobacz kogo zatrudnia ESP i jakie są u nich koszty pracy i materiałów.
To tak jak z Private Stockiem PRSa. Zawsze mnie zastanawiało skąd ich ceny. Do momentu aż obejrzałem filmiki z produkcji.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
tak z ciekawości...zagląd ałeś na strone esp? Skąd u licha ktokolwiek na forum ma mieć pojęcie o indywidualnej (słowo klucz) wycenie wiosła na podstawie specki, która nie została nawet podana w pełni? Po to ESP ma dział kontakt na stronie żeby zapytać ich bezpośrednio / wysłac im formularz wyceny.

Dla t ego z ciekawości napisałem tylko napisałem
Djent to kópa.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Osobiście mnie ta cena nie dziwi. Zobacz kogo zatrudnia ESP i jakie są u nich koszty pracy i materiałów.
To tak jak z Private Stockiem PRSa. Zawsze mnie zastanawiało skąd ich ceny. Do momentu aż obejrzałem filmiki z produkcji.

Masz gdzieś jakieś linki do filmików z produkcji?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199






http://www.youtube.com/user/prsguitars/videos?view=0&flow=grid

tutaj jest cała seria

oprócz tego jest kilka filmów o zasadach zamawiania instrumentów w PRS PS
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Trochę głupie pytanie - to jest ich normalna fabryka i robią wszystkie PRS ręcznie, czy tyle PS ludzie zamawiają?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Co rozumiesz przez ręcznie? Tam od CNC się aż kurzy ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Na tych filmach które podesłałeś odniosłem wrażenie, że to fabryka pełna ludzi. Oczywiście są maszyny, ale sprawiło to wrażenie jakby PRS miał najmniej.. zindustrializowany proces tworzenia? Wiesz o co chodzi, gdzie więcej roboty wykonują maszyny niż ludzie.
A tutaj wygląda to jak manufaktura, ręczna robota w pięknym stylu.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Większość filmików to jednak PS jest. Standardowe wiosła nie są aż tak dopieszczone detalami które wymagałyby aż takiego zaangażowania ludzi. Nie mają wieloczęściowych drewnianych bindingów, jubilerskich oznaczników progów lub aż tak zaawansowanej elektroniki.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Damn, czyli to są filmy z PS. Robią ich spore ilości, muszę przyznać.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
spore?
od początku istnienia (1996rok) zrobili niecałe 5000 sztuk
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Te cztery filmiki to "normalna" linia produkcyjna. Różnica z PS polega jedynie - lub aż - na lepszej jakości materiałach, do pewnego stopnia spełnianiu fanaberii klienta, a przede wszystkim ILOŚCI CZASU poświęcanego instrumentowi. No i w PS pracują - co chyba oczywiste - ludzie z najdłuższym doświadczeniem. W PS korpusy i inlay'e wycinane są także na CNC, w czym akurat nie widzę problemu.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ok, dzięki za rozjaśnienie sytuacji 
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2746 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2001, 21:44:21
wysłana przez Pan Sinner
27 Odpowiedzi
18519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2008, 07:14:34
wysłana przez nikt
21 Odpowiedzi
19185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2010, 01:08:02
wysłana przez lerielu
ESP TELECASTER 7 CUSTOM

Zaczęty przez oz « 1 2 » Custom shop

38 Odpowiedzi
20081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2015, 14:12:32
wysłana przez Leon
33 Odpowiedzi
7908 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 21:23:36
wysłana przez zerotolerance