Autor Wątek: Line 6 znów coś knuje... nowy wzmacniacz?  (Przeczytany 17727 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie. 8 calowy glośnik w ogóle do niczego sie nie nadaje.
B ( o ) ( o ) B S

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
A grałeś w ogóle na Amplifi?? Na moim zadupiu nie mam możliwości ogrania a nie mam ostatnio czasu by pojechać do mieściny z sensownym sklepem muzycznym. Generalnie w kombach 8 cali to jest dupa, wiem bo miałem Voxa ac4tv, ale za to w monitorach odsłuchowych 6,5cali starczy by dobrze przetwarzać basy, a amplifi wygląda mi bardziej na konstrukcję przypominającą monitor niż zwykłe kombo.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurwa, sami fachowcy.
Po pierwsze to to nie jest combo, w takim sensie w jakim sobie wszyscy to wyobrażają. Żadne combo w tym gabarycie nawet nie ma pojary do Amplify bo to zupełnie inny system. POZA TYM TO NIE JEDEN GŁOŚNIK A PIĘĆ. To jest zupełnie inna filozofia kreowania i odtwarzania dźwięku.

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Kurwa, sami fachowcy.
Po pierwsze to to nie jest combo, w takim sensie w jakim sobie wszyscy to wyobrażają. Żadne combo w tym gabarycie nawet nie ma pojary do Amplify bo to zupełnie inny system. POZA TYM TO NIE JEDEN GŁOŚNIK A PIĘĆ. To jest zupełnie inna filozofia kreowania i odtwarzania dźwięku.

OK, to teraz napisz czy doświadczyłeś na własnej skórze tej innej filozofii kreowania i odtwarzania dźwięku, i napisz jak to się sprawdza.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ale śmieszne :D To on ma po drugiej stronie jeszcze jakieś syczki?? Bo tu są chyba 3 głośniki i 2 dziury na powietrze...

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
To wcale nie jest śmieszne, jeden głośnik basowy, dwa dwudrożne(średnie i wysokie) u góry i dwa bass reflexy na dole. I wciąż jestem ciekaw jak to się sprawdza z większą ilością strun. Poza tym podoba mi się to odtwarzanie strumieniowe po BT, wszędzie mogę słuchać muzy z telefonu czy tabletu na wzmacniaczu gitarowym w stereo. super sprawa.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?


Na tym demie mulaście brzmi jakoś :/. Ale pewnie kwestia ustawienia. Najlepiej jakby ktoś miał i dał się pobawić... Jak mi się 11r znudzi tam dam znać :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Nie wiem, czy to ma ambicje być czymś więcej niż wzmacniaczem do domowego plumkania, ale z małymi głośnikami szerokopasmowymi jest już Yamaha THR-10 i z tego co ludzie piszą to jest to bardzo udane urządzenie.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Do domu spoko. Na scenie jakoś tego nie widzę... Chociaż co ja tam kurwa wiem, jak teraz młodzież z iphonami wpada i robi takie zamieszanie w linii że to szok :/
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie wiem, czy to ma ambicje być czymś więcej niż wzmacniaczem do domowego plumkania, ale z małymi głośnikami szerokopasmowymi jest już Yamaha THR-10 i z tego co ludzie piszą to jest to bardzo udane urządzenie.


Mam i do domciu polecam :)

A z ósemką gra bez zarzutu i basem tysz.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2014, 18:59:12 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A grałeś w ogóle na Amplifi?? Na moim zadupiu nie mam możliwości ogrania a nie mam ostatnio czasu by pojechać do mieściny z sensownym sklepem muzycznym. Generalnie w kombach 8 cali to jest dupa, wiem bo miałem Voxa ac4tv, ale za to w monitorach odsłuchowych 6,5cali starczy by dobrze przetwarzać basy, a amplifi wygląda mi bardziej na konstrukcję przypominającą monitor niż zwykłe kombo.

To była ironia, bo samo pytanie o ilość strun względem głośnika w systemie HiFi wydało mi się niezbyt poważne. Jak sam zauważyłeś, monitory studyjne mają mniejsze głośniki i spokojnie można sobie na nich grać w domu (nawet na ósemkach, albo, o zgrozo, na basach), więc dlaczego na 8calowym głośniku siódemka miałaby mieć jakieś problemy?
B ( o ) ( o ) B S

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
A grałeś w ogóle na Amplifi?? Na moim zadupiu nie mam możliwości ogrania a nie mam ostatnio czasu by pojechać do mieściny z sensownym sklepem muzycznym. Generalnie w kombach 8 cali to jest dupa, wiem bo miałem Voxa ac4tv, ale za to w monitorach odsłuchowych 6,5cali starczy by dobrze przetwarzać basy, a amplifi wygląda mi bardziej na konstrukcję przypominającą monitor niż zwykłe kombo.

To była ironia, bo samo pytanie o ilość strun względem głośnika w systemie HiFi wydało mi się niezbyt poważne. Jak sam zauważyłeś, monitory studyjne mają mniejsze głośniki i spokojnie można sobie na nich grać w domu (nawet na ósemkach, albo, o zgrozo, na basach), więc dlaczego na 8calowym głośniku siódemka miałaby mieć jakieś problemy?

Tak też to odebrałem  ;), ale mnie cały czas chodzi tylko o kogoś, kto już na tym grał i może opisać swoje odczucia. A co do ilości strun, to wiadomo, że różne wzmacniacze, monitory odsłuchowe, sprzęt HiFi, inaczej radzą sobie z najniższym pasmem.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Line6 nieco miesza co tam grają za głośniki i dlaczego. Z tego co na samym początku czytałem to tam siedzi gitarowy głośnik do odtwarzania gitary + dwudrożne szerokopasmowe do pozostałych zadań. W związku z tym pytanie jak to sobie radzi z ósemka czy "po cichu" nie jest bezpodstawne.

Jeżeli tam natomiast jest "normalny" głośnik 8" no to powinno niszczyć basem.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2014, 19:32:27 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Nie wiem, czy to ma ambicje być czymś więcej niż wzmacniaczem do domowego plumkania, ale z małymi głośnikami szerokopasmowymi jest już Yamaha THR-10 i z tego co ludzie piszą to jest to bardzo udane urządzenie.
Akurat dokładnie z Amplifi porównywaliśmy tę Yamahę i Line 6 brzmi o wiele lepiej.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Nie wiem, czy to ma ambicje być czymś więcej niż wzmacniaczem do domowego plumkania, ale z małymi głośnikami szerokopasmowymi jest już Yamaha THR-10 i z tego co ludzie piszą to jest to bardzo udane urządzenie.
Akurat dokładnie z Amplifi porównywaliśmy tę Yamahę i Line 6 brzmi o wiele lepiej.
Yony, a porównując do PODów, na jakim poziomie są symulacje wzmacniaczy? Połka XT czy HD?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Cały modeling jest na bazie tego co w HD.
Żeby było jasne, koncertu bym raczej na tym nie grał, choć może to jest moje uprzedzenie bardziej niż faktyczna niemożność. To jest bardziej system odsłuchowy zastępujący kartę, komputer i monitory niż wzmacniacz sensu stricte. Ale gra tak, że wziąłbym to nawet po to by sobie muzy słuchać w zajebistej jakości.
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2014, 08:25:14 wysłana przez Yony »

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Cały modeling jest na bazie tego co w HD.
Żeby było jasne, koncertu bym raczej na tym nie grał, choć może to jest moje uprzedzenie bardziej niż faktyczna niemożność. To jest bardziej system odsłuchowy zastępujący kartę, komputer i monitory niż wzmacniacz sensu stricte. Ale gra tak, że wziąłbym to nawet po to by sobie muzy słuchać w zajebistej jakości.

I o to chodziło. Rozumiem że testowałeś wersję 75w??
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
@Yony amplifi ma modeling z XT, a nie HD, to jest jednak różnica. Yamaha może brzmieć gorzej ze względu na jednak zupełnie inne warunki fizyczne, ale na słuchawkach mając porównanie Pod HD <-> THR, wybieram THR. Także nie wyobrażam sobie, żeby modeling w Amplify przewyższał THR.
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2014, 09:30:00 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Serio XT? Już cholera myślałem że mogę HD300 i monitory na to zamienić... Eh :(

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2009, 22:51:29
wysłana przez Budzan
11 Odpowiedzi
5864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2010, 17:18:52
wysłana przez Vertigo
22 Odpowiedzi
11762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2010, 18:26:37
wysłana przez Tadeo
60 Odpowiedzi
30238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2012, 00:02:34
wysłana przez Art
28 Odpowiedzi
7582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2016, 13:20:48
wysłana przez chronix1