Autor Wątek: Widek & Nick Menza (ex- Megadeth, Marty Friedman) - współpraca  (Przeczytany 7075 razy)

Offline niewiem

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Gratuluje!
Tylko zwroc uwage by projekt nie przekształcil sie w menza&friends ;-)
Bo to palker starej szkoly i potrzebuje mlodych i zdolnych by znowu zaistniec.
Czemu nie? przecież wiadomo kto najbardziej na tym skorzysta, na pewno nie Nick, predzej on bedzie taką trampoliną dla "friends".
To nie on potrzebuje młodych i zdolnych by zaistnieć, tylko na odwrót.

I takie pytanie do Widka, bo o ile wiem to w tym roku Nick Menza miał wydać nowy solowy album zatytułowany, "Atomic Disintegrator",  a moje pytanie brzmi czy ten album zostal anulowany na rzecz projektu z Tobą, tym basistą i wokalistą, czy może będzie robił go później, czytałem coś w najnowszym wywiadzie z Nickiem, że niby na początku chciał zrobić "Atomic Disintegrator", ale nie bardzo ogarniam angielski więc teraz już nie wiem.

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
niewiem -> o ile mi wiadomo coś w tym temacie ma niedługo ruszyć, ale Nick prosił, abym nie udzielał żadnych informacji na ten temat dopóki to nie będzie pewniak :)

Drobny update:

Mam już nagranie basisty Symphony X, dziś doszedł też wokal Threat Signal, czekam tylko na nagrywkę studyjną Nicka :)

Jest fajnie póki co! :)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496


Plejtru Nicka do "Enter Through The Sun"

Mam wrażenie, że Nick trochę za dużo chciał wrzucić do tego prostego numeru , przez co w niektórych momentach jest chaos (solo) no i troszkę nadużywa rajda :) Na plus, że numer chyba mu się podoba, bo gra "całym" ciałem.

A jak wam się podoba ?

Niedługo studyjny miks z resztą ekipy (Jon Howard - Threat Signal - wokal , Michael Lepond - Symphony X - bas) !

Oryginał do posłuchania tutaj (z wokalistą Uneven Structure)

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2014, 00:13:20 wysłana przez Widek »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Pamiętam, jak się tego numeru uczyłem na naszą wspólną próbę... Nick pojechał po całości, faktycznie przesadził miejscami, ale widać, że sprawia mu to jakąś frajdę i to czuje, choć zmienił całkowicie klimat utworu.

Nie martw się - tu się wyrówna, tam się przeklei i będzie dobrze ;) Przede wszystkim, opanuj w swoim miksie tego rajda, bo aż boli!

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
A jak wam się podoba ?

Świetnie jest, tak jak i przy poprzednim numerze bardziej mi się podoba to co Nick zrobił w porównaniu do tej ścieżki która była pierwotnie.
Za gęsto moim zdaniem nie jest, jakby jeszcze do tego wokal był to pewnie by było, ale jako instrumental to się broni w obecnej formie.

Offline niewiem

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0

A jak wam się podoba ?

Fajnie to urozmaicił, ten fragment 2:54 to chyba żywcem wzięty z utworu Megadeth - Poison Was The Cure, z albumu Rust in Peace, na którym z resztą Nick grał. Tylko ten początek na tym ride, mógłby być lepszy, jak tu np. bez tej ciągłej zmiany rytmu.

Swoją drogą Widek, może dałoby radę "ściągnąć" Chrisa Polanda, z Nickiem się zna(chyba) i z Tobą też(chyba), bo nie wiem czy ta Twoja współpraca z nim wypaliła, na forum widzę w 2012 poinformowałeś o możliwej współpracy z Chrisem, a więcej o żadnych postępach nic nie ma. A zresztą nie wiadomo na czym polegać ma ten twój obecny projekt z Nickiem, bo jeśli tylko na graniu coverów to kolejny gitarzysta jest raczej zbędny.

I jeszcze zauważyłem temat sprzed około roku, w którym powiadamiasz o wychodzącym wtedy twoim albumie "Outside The Universe", czyli najprawdopodobniej na heavyrock.eu ktoś się pomylił  http://heavyrock.eu/blog/nick-menza-i-widek-maciej-dawidek-nagrywaja-razem-wideo-ze-studia/ "Plotka niesie, że panowie mają nagrać pełny album wraz z basistą Mike’em LePondem (Symphony X) oraz Jonem Howardem (wokalistą Threat Signal). Do tego czasu Widek na pewno wyda jeszcze swoje pierwsze LP „Outside The Universe” w maju br."
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2014, 13:27:51 wysłana przez niewiem »

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Hej - z Polandem wspolpraca nie wypalila, poniewaz musialem podpisac kontrakt na epk-e, gdzie musiałbym przestrzegać pewnych zasad  które nie do konca mi pasowaly tak wiec niestety nasze drogi szybko się rozeszły :)

Co do tekstu z heavyrock, ktos chyba zle przetlumaczyl - nad plyta pracuje w zupelnosci sam :)

Pozdro !

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Drobny update - zostałem dzisiaj zaproszony do współpracy w nowym metalowym projekcie, póki co potwierdzeni są:

Nick Menza, Aaron Marshall z Intervals, Chris Poland (ex- Megadeth), James Lamenzo (ex- Black Label Society, Ozzy, Megadeth).

Bardzo możliwe, że dojdzie jeszcze kilka znanych nazwisk :)

Czymajcie kciuki, żeby coś fajnego z tego wyszło (o ile cokolwiek wyjdzie) :D
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2014, 23:49:20 wysłana przez Widek »

Offline machloja

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 31
Widek, czy możesz coś więcej powiedzieć na temat tych zastrzeżeń kontraktowych związanych z tą współpracą?
Widzę, że nazwisko Poland powróciło :headbang:

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
O, kurczę, Aaron Marshall *.*

Offline niewiem

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Co?! Nie wiedziałem, że nowy projekt Nicka ma cokolwiek wspólnego z Widkiem.
Nick Menza rozpoczął współpracę z byłym basistą Megadeth Jamesem Lomenzo już jakiś czas temu , a niedawno jakoś miesiąc temu do jego nowego zespołu dołączył ex-Megadeth Chris Poland. Premiera ich nowej muzyki ma odbyć się najprawdopodobniej 9 grudnia. Tylko, że tydzień temu Megadeth opuściło naraz dwóch muzyków, gitarzysta Chris Broderick a dzień później perkusista Shawn Drover(po dziesięciu latach w Megadeth), więc Nick może do Mega wrócić.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2014, 18:01:06 wysłana przez niewiem »

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
http://youtu.be/RmctYdgA5pY?t=4m23s

Włączyć od 4:20 :)

Wywiad z Nickiem, znaleziony przypadkowo - wspomina o mnie co nieco, jakby nie patrzeć , miło usłyszeć coś takiego od legendy Megadeth :)

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
A nie znalazłeś go przypadkiem u góry strony?
4string

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Rzeczywiście mój błąd, zupełnie zapomniałem, że już to wrzucałem ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2015, 02:21:26 wysłana przez Widek »

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Drobny update - Chris Poland (ex- Megadeth) wystąpi gościnnie i zagra solówkę na mojej nadchodzącej epce (okolice maja 2016) :) Trzymajcie kciuki, żeby wyszła z tego fajna współpraca :P

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Drobny update - Chris Poland (ex- Megadeth) wystąpi gościnnie i zagra solówkę na mojej nadchodzącej epce (okolice maja 2016) :) Trzymajcie kciuki, żeby wyszła z tego fajna współpraca :P

Już nie Menza? To nie trzymam kciuków

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Ale za to jedynie słuszny... Krzyś Polska!
Paczki z głów!