Autor Wątek: Jakie kable gitarowe  (Przeczytany 41088 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #25 08 Gru, 2013, 23:51:05 »
Fędery Kastą mam dwa po około metra każdy - do grania w domu, łączą efekty z pętlą. Wyglądają bardzo ładnie, prezentują się dość solidnie, jak na razie się jeszcze nic z nimi nie dzieje, ale mam je zaledwie od kilku miesięcy; mają relatywnie duży szum własny w porównaniu do mojego Sommera na Amphenolach, choć i tak jest lepiej niż w innych kablach tej klasy, np. DieHardach - IMO ten kabel to był horror - plątał się jak po*ebany i na przesterze było chamsko słychać szum, gdy się nie grało - porównywałem z innym kablem, dobrze że się rozwalił po 2-3 miesiącach; kable jeśli mają grać, a nie wyglądać, to polecam, podobnie jak poprzednicy - zrobić sobie samemu, to nie jest dużo roboty, a dla portfela ulga.

Orange

  • Gość
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #26 09 Gru, 2013, 22:24:23 »
Takie spiralki domin chyba używa

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #27 10 Gru, 2013, 08:54:21 »
Fendery ładnie wyglądają i to by było na tyle - trwałość w przypadku częstego grania poniżej krytyki :D

btw. miał ktoś z was do czynienia z kablami spiralnymi i może coś o nich opowiedzieć?


Niektórzy je lubią - inni nienawidzą ;)

Badałem ten temat dość długo zanim wprowadziliśmy je do oferty. Bardzo często jest to ten sam przewód (danego producenta) który jest "niespiralny". Nawija się je na specjalne tuleje i podgrzewa aby otrzymały konkretny kształt.

Działają dobrze. Jeśli nie bardzo dobrze - najlepiej się sprawdzają jeśli stoisz na scenie obok pedalboardu - nasz z 1,5m rozciąga się do 4,5m więc dla niektórych jest to bardzo wygodne.

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #28 11 Gru, 2013, 11:48:32 »
A sprawdzaliście jak wpływ tak dużej indukcyjności na sygnał? Przecież to jest uzwojenie na całym kablu :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #29 11 Gru, 2013, 12:20:26 »
A sprawdzaliście jak wpływ tak dużej indukcyjności na sygnał? Przecież to jest uzwojenie na całym kablu :D

Tia, spróbuj jeszcze z ferromagnetycznym rdzeniem do kompletu :P

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #30 16 Gru, 2013, 17:27:11 »
nie jestem żadnym autorytetem, ale osobiście polecam Laboga - Way of sound, najlepsze kable z jakimi mam styczność, ale drogie. Chodzi o kable kierunkowe. Mam też kable od Hesu, ale mają do dupy końcówki i nie łączą po zgieciu... nawet nie chce mi si,ę tego reklamować, natomiast kolumnowe mają bardzo dobre.

Offline piotras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #31 30 Gru, 2013, 00:24:22 »
Każdy kabel spoko, byle nie chiński i miał dobre uzwojenie i wtyki. Jak to się zgadza to może kosztować nawet dychę za 5 mb, a będzie dobry.

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #32 30 Gru, 2013, 20:23:18 »
Laboga - Way of sound drogie acz solidne.Mnie wku..że,łatwo się zawijają.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #33 30 Gru, 2013, 20:39:34 »
Z Labogą miałem fajną historię. Nasz były gitarzysta miał właśnie ich kabel i łapał ruskie radio. Podłączył mojego Klotza na Neutrikach i cisza. Robiliśmy też porównanie później jak kupił ten tweedowy kabel fendera (wersja pro czy coś). Długość taka sama, wtyki podobnie zabezpieczone, owijka na Fenderze, grały tak samo, ale cena już inna przemawiająca za Fenderem. Osobiście polecam samemu sklecić kable. :D Sommer czy tam Klotz do tego wtyki Neutrka bądź Amphenola i mamy porządny kabel.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #34 30 Gru, 2013, 20:47:37 »
Przykład następny Planet Waves PW-CPG-15 kupiony w GC,po bodaj 2 miechach pękła obudowa wtyku po upadku ze stołu.
Wcześniej były z nim problemy i musiałem rozbierać i przelutowywać.Mozie to jakiś ekstremalny przypadek.
Nie miałem czasu szukać paragonów etz.Zaznaczam że,nie używany w warunkach "bojowych".


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #36 02 Sty, 2014, 18:29:12 »
Zależy jaka cena...

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #37 02 Sty, 2014, 18:29:46 »
Tia. bo na mediakonwerterach nie ma przecież strat...
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Roq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #38 02 Sty, 2014, 20:39:04 »
Po ograniu tego zdjecia stwierdzam ,ze ten kabel jedzie cyfra na kilometr  ;D

A bardziej na poważnie to jeżeli z poziomu przetworników wychodzilby taki sygnał to czemu nie podłączyć tego z Axe Kemperem i dalej tez po optyku do kolumny aktywnej a co jak cyfra to cyfra heh.

Choć z drugiej strony to juz wkraczanie powoli na terytorium audiofilstwa

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #39 17 Sty, 2014, 19:09:09 »
Klotz albo Summer z metra. Do tego wtyki Neutric i jest jak należy.
Grałem kilka lat na jakiś badziewiach i kiedyś przy okazji wizyty w Częstochowie (jest tam parę dobrych sklepów) zakupiłem świadomie Klotza i facet polecił mi wtedy jeszcze Summery (że niby obecnie popularne). Wróciłem do Kraka podłączyłem graty i...ktoś "ściągnął koc" z brzmienia które było wcześniej. Pojawiła się głębia i przestrzeń...inne granie. Jak się ma dobre wiosło, wzmacniacz, paczkę to szkoda wszystko spierdolić przez parę metrów kabla. Polecam jak wyżej.


Posty połączone: 17 Sty, 2014, 19:15:05
...i jeszcze jeden drobny ale istotny szczegół...trzeba to jeszcze dobrze zlutować :-)
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2014, 19:15:05 wysłana przez Saint2013 »
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #40 17 Sty, 2014, 20:48:24 »
Pojawiła się głębia i przestrzeń...inne granie. Jak się ma dobre wiosło, wzmacniacz, paczkę to szkoda wszystko spierdolić przez parę metrów kabla. Polecam jak wyżej.
dokładnie  ;)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #41 04 Mar, 2014, 21:19:16 »
LABOGA Way Of Sound (wtyki G&H) czy SOMMER SC-SPIRIT XXL (wtyki HiCon)? oba w oplotach.

Posty połączone: 05 Mar, 2014, 13:24:37
miał to ktoś w rękach/użyciu?

http://www.neutrik.com/en/audio/plugs-and-jacks/timbreplug/np2rx-timbre
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2014, 13:24:37 wysłana przez y »

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #42 05 Mar, 2014, 17:13:56 »
Moje 3.80 pln. Miałem proele i po zmianie na Monster Rock nie chcę nic innego. Nie ważne ile kosztują. Zapłaciłem sporo ale w zamian dostałem święty spokój.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #43 05 Mar, 2014, 17:42:35 »
Jak dla mnie jest OGROMNA różnica w kablach. Moim osobistym zwycięzcą jest ten kabelek: http://www.dimarzio.com/cables/instrument/artist/steve-vai-signature-cable
Po podłączeniu prs CU24 25 anniv do VOX AC30 (handmade, nie piszę, żeby się chwalić, bo i nie moje, tylko, że sprzęt, gdzie słychać ładnie różnice) najpierw na monster rock było spoko, ładnie gra, a po podłączeniu dimarzio mi i koledze szczęka opadła. Podłączenie z powrotem monstera i jakby ktoś zabrał połowę z tego, co miało dimarzio. O kablach typu proel nie mówiąc. Ale to chyba robi różnice tylko nam, gitarzystom, bo ludzie i tak nie zauważą... ;)

http://www.sound-service.eu/en-gb/207917/dimarzio-ep-1718sv-steve-vai-signatur-cable-ca-6-m.html

kabelek jest circa 3x droższy niż Monster... dwa takie kable to dobry bezprzewód line6.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #44 05 Mar, 2014, 18:20:25 »
Wow, a Wy dalej o tym samym, mieliśmy już taki temat, miłego czytania siedmiu stron :D http://forum.sevenstring.pl/pickupy-dechy-gryfy-struny-i-akcesoria/kable-drogie-dobre-tanie-zle-wasze-spostrzezenia-i-wnioski/150/

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #45 19 Mar, 2014, 11:19:37 »
orientuje się ktoś gdzie można dostać kable/wtyki geroge l's? Na allegro są tylko proste wtyki i przewód, czakmusic nie ma pojęcia kiedy będą coś mieli więcej od george l's.
Potrzebuję wtyków kątowych.
może jakaś zagramanica z tanim przesyłem?
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2014, 11:22:00 wysłana przez jaco »

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #46 22 Lip, 2014, 15:52:10 »
Z kablami to chodzi o to aby były porządnie wykonane, miały odpowiednie ekranowanie, solidne wtyki i wytrzymałą izolację. Kabel to nie EQ. Różnica w brzmieniu kabli to audiovoodoo rozpowszechniane przez audiofilskie kręgi będące na bakier z nauką. James Randi "słyszenie kabli" zakwalifikował do zjawisk paranormalnych i na śmiałka który udowodni w podwójnym ślepym teście że słyszy różnice między kablami czeka nagroda, bodajże 100 koła dolców.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #47 22 Lip, 2014, 17:05:29 »
Z kablami to chodzi o to aby były porządnie wykonane, miały odpowiednie ekranowanie, solidne wtyki i wytrzymałą izolację. Kabel to nie EQ. Różnica w brzmieniu kabli to audiovoodoo rozpowszechniane przez audiofilskie kręgi będące na bakier z nauką. James Randi "słyszenie kabli" zakwalifikował do zjawisk paranormalnych i na śmiałka który udowodni w podwójnym ślepym teście że słyszy różnice między kablami czeka nagroda, bodajże 100 koła dolców.

Cytując Sapkowskiego- elfie pierdolenie. Kabel ma takie śmieszne coś zwane pojemnością. To po pierwsze primo. Po drugie primo, w związku z tym w układzie RLC, który tworzy się nam w tej sytuacji, gdy wiosło przy pomocy kabla podpięte jest do, dajmy na to wzmacniacza, kabel zaczyna działać, jak klasyczny filtr dla górnego pasma.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #48 22 Lip, 2014, 17:47:03 »
Kupiłem monster studio, potem kupiłem bezprzewód line6. Monster vs proel/diehard jest efekt, jakby ktoś zdjął górkę na tych drugich, line6 zostawiłem na próby.

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #49 22 Lip, 2014, 19:01:44 »
Cytuj
Cytując Sapkowskiego- elfie pierdolenie. Kabel ma takie śmieszne coś zwane pojemnością. To po pierwsze primo. Po drugie primo, w związku z tym w układzie RLC, który tworzy się nam w tej sytuacji, gdy wiosło przy pomocy kabla podpięte jest do, dajmy na to wzmacniacza, kabel zaczyna działać, jak klasyczny filtr dla górnego pasma.

Tylko ze tak sie dzieje w przypadku kazdego kabla. Nalezaloby udowodnic ze roznice istniejace pomiedzy kablami sa slyszalne dla czlowieka. I do tego sluzy slepy test, najlepiej podwojny. Inaczej takie twierdzenia nie roznia sie za bardzo od dyskusji na audiofilskich forach odnosnie wygrzewarek do kabli albo okraglejszych zerach i prostszych jedynkach w roznych kablach usb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1413 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2011, 19:27:04
wysłana przez martyna87_7
10 Odpowiedzi
6187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2012, 13:49:05
wysłana przez nikt
Gitarowe Arcydzieła

Zaczęty przez Musza « 1 2 3 » Custom shop

55 Odpowiedzi
30099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2013, 20:45:24
wysłana przez hesiek
7 Odpowiedzi
5248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2013, 22:24:26
wysłana przez fudasfudas
10 Odpowiedzi
4473 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2014, 00:17:27
wysłana przez gizmi7