Autor Wątek: Siódemka z Korn'owym brzmieniem  (Przeczytany 25550 razy)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Olej wzmacniacz, kasę dołóż na dobre wiosło. Za to zbadaj temat Ampsimów i odpowiedzi impulsowych. W dzisiejszych czasach kupowanie wzmacniacza tylko do domu to pomyłka (no chyba, że jako ładny mebel ).

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
...tylko ciężkie brzmienie siódemek.

Nie potrzebujesz 7 i 8 żeby brzmieć ciężko i nisko się stroić
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Mam kumpli którzy grają na elektrykach 6-cio strunowych i już wiem, że to nie to. Potrzebna mi dobra na start, 7-strunówka z ciężkim brzmieniem ;)

A w jakich strojach oni grają (nie, nie chodzi o spodnie, tudzież inne odzienie)? Bo może usłyszałeś ich grających w E na 25,5 i zapragnąłeś 7??

'-'

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mam kumpli którzy grają na elektrykach 6-cio strunowych i już wiem, że to nie to. Potrzebna mi dobra na start, 7-strunówka z ciężkim brzmieniem ;)

A w jakich strojach oni grają (nie, nie chodzi o spodnie, tudzież inne odzienie)? Bo może usłyszałeś ich grających w E na 25,5 i zapragnąłeś 7??

Ciężkie brzmienie da się spokojnie uzyskać na 24,75 cala i w drop D, na gitarze, która specjalnie wysokiego outputu nimo if you know, what I mean ;)
A tak serio, po prawie 4 latach wróciłem do 10-46. Miał być eksperyment na chwilę, a okazuje się, że zostaną na dłużej. Jest ciężar, dużo równiejsze pasmo, niż przy grubasach.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
długi post

Śmiało pisz mi dalej o customach ibka i ich różnicach względem seryjnych gitar.

PS: na dualu grałem prawie dwa lata więc mam w sumie jakieś nikłe pojęcie co się da na nim wykręcić ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
@lwronk
Wiadomo, że można. Wszystko można, ale tu znowu tańczymy o architekturze, czym jest dla kogoś ciężkie brzmienie, kto potrzebuje siódemki, a kto nie, itd.

@Meter
Jak po 2 latach grania na klasyku nie poyebiesz się w strunach stalowych/niklowych, których w dodatku jest o jedną więcej, to bierz Flame'a. Sam zobaczysz czy Ci leży - jak nie podejdzie, to mamy tu sporo amatorów tych siódemek.
'-'

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
długi post

Śmiało pisz mi dalej o customach ibka i ich różnicach względem seryjnych gitar.

PS: na dualu grałem prawie dwa lata więc mam w sumie jakieś nikłe pojęcie co się da na nim wykręcić ;)

Ale nie powiesz - ciekawie napisał. Kwestia pytanie do Ciebie, jako ibowego eksperta na forum: w jakim procencie miał rację?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
A ja sobie dam rękę uciąć, że jest na yt film, gdzie munyk mówi, że na mesach grają tylko trasy - ze względu na niezawodność, a płyty nagrywane były na dizlach, starych marszczalach. Będę w domu to poszukam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@lwronk
Wiadomo, że można. Wszystko można, ale tu znowu tańczymy o architekturze, czym jest dla kogoś ciężkie brzmienie, kto potrzebuje siódemki, a kto nie, itd.

Sam uznałem, że potrzebuję siódemki, do tego w barytonie, ale to nie znaczy, że na 6 strunach i normalnej menzurze nie da się  osiągnąć "ciężkiego brzmienia". Co więcej, im krótsza menzura i grubsze struny (przy takim samym naciągu i reszcie specy wiesła), tym mniejszy udział wysokich częstotliwości w paśmie. Na ostatnim koncercie słyszałem szóstkę strojoną do Fis i jakoś niczego też nie brakowało w tym soundzie. ;D

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Sam uznałem, że potrzebuję siódemki, do tego w barytonie, ale to nie znaczy, że na 6 strunach i normalnej menzurze nie da się  osiągnąć "ciężkiego brzmienia". Co więcej, im krótsza menzura i grubsze struny (przy takim samym naciągu i reszcie specy wiesła), tym mniejszy udział wysokich częstotliwości w paśmie. Na ostatnim koncercie słyszałem szóstkę strojoną do Fis i jakoś niczego też nie brakowało w tym soundzie. ;D

Dokładnie. Dlatego trzeba wiedzieć czego się od wiosła oczekuje i na tej podstawie dobierać liczbę strun. Zresztą podejście typu: "chcę brzmieć jak Korn" nie musi być od razu takie złe, mimo że go nie popieram  ;) Chcesz, droga wolna. Najważniejsze, by cieszyć się grą.
'-'

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella

/ Mam kumpli którzy grają na elektrykach 6-cio strunowych i już wiem, że to nie to. Potrzebna mi dobra na start, 7-strunówka z ciężkim brzmieniem ;)

Albo nie wiesz,  że szótskę można nastroiś do B/H, albo nazywasz się Piotr Wróbel :P
weimar guitar gently weeps

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Ale nie powiesz - ciekawie napisał. Kwestia pytanie do Ciebie, jako ibowego eksperta na forum: w jakim procencie miał rację?

Nic czego nie możesz napisać o każdej innej kapeli. To że gra w studiu na czym innym a na żywo czy nawet na próbach. Wywód na temat customów dziwny bo ibek zaczął im je strugać już po tym jak zostali sławni (i posiadali swoje brzmienie), podobnie jak było z FF które nagrywało po odejściu od ESP na 7620 i UV.

Różnica tylko taka że ja pisałem o w przybliżeniu zakresie cenowym o który wnosił autor a temat poszedł w stronę dokładnego kopiowania brzmienia i gratów za kilkadziesiąt tysięcy złotych.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ale nie powiesz - ciekawie napisał. Kwestia pytanie do Ciebie, jako ibowego eksperta na forum: w jakim procencie miał rację?

Nic czego nie możesz napisać o każdej innej kapeli. To że gra w studiu na czym innym a na żywo czy nawet na próbach. Wywód na temat customów dziwny bo ibek zaczął im je strugać już po tym jak zostali sławni (i posiadali swoje brzmienie), podobnie jak było z FF które nagrywało po odejściu od ESP na 7620 i UV.

Różnica tylko taka że ja pisałem o w przybliżeniu zakresie cenowym o który wnosił autor a temat poszedł w stronę dokładnego kopiowania brzmienia i gratów za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nah, nie chodziło mi o brzmienie Korn'a tylko o ten wątek w jego wypowiedzi dotyczący samych UV. No ale po części odpowiedziałeś na pytanie. Dziękować
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Ale nie powiesz - ciekawie napisał. Kwestia pytanie do Ciebie, jako ibowego eksperta na forum: w jakim procencie miał rację?

Nic czego nie możesz napisać o każdej innej kapeli. To że gra w studiu na czym innym a na żywo czy nawet na próbach. Wywód na temat customów dziwny bo ibek zaczął im je strugać już po tym jak zostali sławni (i posiadali swoje brzmienie), podobnie jak było z FF które nagrywało po odejściu od ESP na 7620 i UV.

po pierwsze - pierwsze customy dla KORNa to mody UVek które w połowie lat 90tych były dominantami na terenie siedmiu strun. pierwszy mod pod KORNa opisałem - zmieniono green dota w całościowo czarną gitarę. jakie były mody customshopowe nie wiem, bo się tym aż tak nie interesowałem. FF grało też na identycznej UVce (cała czarna). Myślę, że w necie można znaleść nieco informacji na ten temat. " ibek zaczął im je strugać już po tym jak zostali sławni" masz na myśli sygnatury czy customy UVek czy coś jeszcze innego?

długi post

Śmiało pisz mi dalej o customach ibka i ich różnicach względem seryjnych gitar.

piszę o różnicach sprzętu o których wspominają ich właściciele. Head udzielił informacji w wywiadzie, że jego RGD to custom shop, pojawia się to w wielu miejscach gdzie ludzie zbierają informacje o sprzęcie KORNa.

PS: na dualu grałem prawie dwa lata więc mam w sumie jakieś nikłe pojęcie co się da na nim wykręcić ;)

nie będę się licytował ile grałem na DR i TR, bo to nie ma sensu. nie mam też czasu ani ochoty mielić tematu - przeczytaj co napisałeś a propos mesy - bigmuff na maksa brzmiący jak fuzz i drive w mesie na maksa :) Head nie jest debilem z Arizony przerzucającym buraki z pola na ciężarówkę, oglądałem i czytałem z nim niejeden wywiad - gada sensownie, łącznie z jego filozofią prostego rigu. Skoro grałeś/miałeś DRkę to... albo tak se pierdolnąłeś głupotę, albo nie zdejmowałeś z niej pokrowca.

Co do customów Ibaneza... Być może jesteś znawcą ibków, natomiast wątpię, aby ta wiedza sięgała aż do szczegółów ustaleń konkretnego customa zrobionego dla Head'a. Co tam siedzi to wie ten co mu to zmontował w custom shopie + Head co chciał/zamówił - więc dla mnie Head mówiący w wywiadzie, że gra na RGD z custom shopu, że decha mahoń i pafy bo tak lubi -  jest to bardziej źródłem niż Ty :) i jeszcze jedna kwestia - marketing marketingiem - ale jaki sens jest mówienia nieprawdy w wywiadzie o takiej rzeczy? przecież Ibanez zrobi im co chcą.

Zakres cenowy dość prosto definiuje temat: entry level. Bardziej placebo niż realia. Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje nt. Ibaneza i KORNa to napisz, w tym temacie nie będzie to 'z dupy', a ja z chęcią przeczytam, ba nawet zrewiduje swoje informacje. Byle by nie były to rewelacje na miarę brzmienia KORNa robione "Big Muffem nie jako dopałką tylko praktycznie Fuzzem i mesą z niemal całkowicie odkręconą gałką". Pozdro!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Z mojej strony EOT bo ja o jednym a Ty o drugim. Wole odpalić browara niż pierdolić i tłumaczyć po raz trzeci coś co nie jest w ogóle związane z tym tematem.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
W dzisiejszych czasach kupowanie wzmacniacza tylko do domu to pomyłka (no chyba, że jako ładny mebel ).
Tak bardzo się mylisz w każdym przypadku, gdy ktoś gra cokolwiek innego niż ciężary w drop Ź...

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Możecie nie pierdolić już tylko po prostu grać i się z tego cieszyć? :P

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A co to ten EOT ?

Lord zapewne wrzuciłby teraz dużo popKORNu   :P

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
A co to ten EOT ?

Lord zapewne wrzuciłby teraz dużo popKORNu   :P

End Of Thread
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
 ;)

Offline Meter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Widzę ładna dyskusja się rozpętała. A tu chodzi o to jaki dobrać sprzęt dla kolesia podjaranego muzyką Korn'u i zaczynające przygodę z gitarami elektrycznymi :)
Ale fajnie się czyta, dzięki

Offline Meter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Okej. Dzięki wszystkim za opinię i za garść informacji ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Potwierdzam i podpisuję się pod opinią Isu. Mój Flame ma piękne flażolety nawet na sucho :D Wymienisz przystawki jeżeli będziesz chciał i tyle, kurwi, wygodna, tania i nasza, Polska :D
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2013, 14:42:09 wysłana przez Aremenius »

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Chyba wszystko już jasne. Teraz czekamy na relację z połamania palców przy przesiadce z klasyka na 7-strunowego elektryka.  :devil:
'-'

Offline Meter

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Aż tak źle? :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
KoRn

Zaczęty przez kirk_pazdzioch « 1 2 3 » Muzyka

69 Odpowiedzi
31404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2013, 20:12:12
wysłana przez Lubder
17 Odpowiedzi
10631 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 00:05:46
wysłana przez mlodysatan
2 Odpowiedzi
2364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2011, 14:17:36
wysłana przez bandit112
17 Odpowiedzi
8532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2012, 08:50:19
wysłana przez benkai
17 Odpowiedzi
11389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2019, 23:19:57
wysłana przez spacelord7