Autor Wątek: Tolex ala Mesa / Marshall  (Przeczytany 24926 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #25 18 Lis, 2009, 15:48:02 »
Plus za to ze zrezygnowales z loga a'la Bogner. Kazda marka musi isc swoja droga jezeli mysli o powaznym zaistnieniu na rynku. Tez bym nieco popacowal jeszcze nad logiem.

Co do kolek, to najlepsze jednak sa takie w ktorych element przykrecany do paczki jest metalowy. Paczki potrafia byc targane po progach/nierownym terenie/kostce brukowej - to wszystko moze skutecznie zniszczyc plastik.

Raczki najfajniejsze i najwygodniejsze stale(a'la marszal i miliard innych), ale koniecznie metalowe. Raczki ze sprezynka nie sa jakos specjalnie wygodne i moze sie z nimi sprawa komplikowac. Po pewnym czasie moga sie wygiac, moga zaczac brzeczec ect.etc.

Dizajn to powiew swierzosci, takze gratulacje. Jezeli chodzi o wizualna strone, to ja osobiscie jestem na tak.
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #26 18 Lis, 2009, 18:11:22 »
dopisuje sie do listy narzekajacych na raczki, to jest jebitnie niewygodna rzecz do noszenia na dluzsze dystanse, Marshallowskie wpuszczone w obrys paki sa megatotalultra. i wcale nie uwazam ze metalowe, bo metalowe sa ciezsze, a dobry plastik daje rade. w takiej sytuacji dorzucilbym pod wszystkie sruby montujace raczki FILCOWE PODKLADKI, takze nawet jesli po paru latach cos sie tam poluzuje, to nie bedzie trzeszczec i denerwowac.

paka jest wykonczona mega ladnie i mega starannie - robi wrazenie. nie probowales z roznymi kolorami blizy wokol szmaty z przodu? biale logo ladnie by wygladalo gdyby jeszcze gdzies na calej pace byl akcent w tym kolorze. na przyklad bliza :) ewentualnie sprobowalbym z pomalowaniem napisu pod logiem na czerwono.

zreszta oba pomysly sobie zrobilem na szybciuchno w PS, ta biala bliza chyba jednak nieszczegolnie wyglada, ale za to logo z czerwienia wyglada niezle na moje oko :D
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 18:13:46 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #27 18 Lis, 2009, 18:26:35 »
Metalowe kółka również są w ofercie (fenderowskie z metalowymi kołnierzami / nie plastiki jak w marshallach), ale swoje niestety kosztują. Jeśli chodzi o paczki 112/212 to nie ma jeszcze takiego problemu z mobilnością, ale 412 bez kółek sobie nie wyobrażam.
 
Wszystkie "okucia" jakie stosuję (narożniki, rączki, terminal) są metalowe. Raczej wolę pancerne rozwiązania :)

No i staram się ograniczać tandetne (chociaż trudno tu też mówić o jakiejś tandecie - powiedzmy przeciętne) komponenty do koniecznego minimum. Nawet kosztem mojej prowizji. Tak to wygląda czasami :)

Design to rzecz gustu. Czasami coś zasugeruję na temat doboru poszczególnych elementów tak, żeby się to jakoś razem nie gryzło i na tym kończy się moja rola jeśli chodzi o wygląd.

Domin > rączki case są przykręcane śrubami bardzo mocna a problem polega na tym, że wibracje paczki przenoszą się na miejsce, gdzie styka się gumowa rękojeść z metalową "miską". Ja u siebie nie zauważyłem efektu brzęczenia (używam kolumnę już około roku z takimi rączkami i czasami mocno dostaje po pi...e), więc nie mogę tego potwierdzić. Tym bardziej, że nie biorę byle jakich rączek, tylko najlepsze jakie do tej pory znalazłem.

Wiesz design to też kwestia wyobraźni. Przykładowo jak ktoś zapłaci za "dłubaninę" ( łączenie tolexu niestety jest cholernie czasochłonne) z kilkoma kolorami tolexu + bizy + żyłki oddzielające tolex to ok. Ja nie widzę problemu w zrobieniu takiej kolumny. Miej jednak na uwadze, że to baaaardzo podnosi cenę a jak cena rośnie to uśmiech na twarzy proporcjonalnie maleje. To nie ten rynek jak na razie. W tym temacie też pracuję. Zobaczymy co z tego wyniknie.

W dziale Custom jest kilka paczek  w innym design. To nie ja dobieram kolor tolexu i siatki + detale tylko człowiek, który zamawia kolumnę. Płacisz - masz :)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 18:29:57 wysłana przez TripleXXX »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #28 18 Lis, 2009, 18:26:50 »
dopisuje sie do listy narzekajacych na raczki, to jest jebitnie niewygodna rzecz do noszenia na dluzsze dystanse, Marshallowskie wpuszczone w obrys paki sa megatotalultra. i wcale nie uwazam ze metalowe, bo metalowe sa ciezsze, a dobry plastik daje rade. w takiej sytuacji dorzucilbym pod wszystkie sruby montujace raczki FILCOWE PODKLADKI, takze nawet jesli po paru latach cos sie tam poluzuje, to nie bedzie trzeszczec i denerwowac.

Tutaj sie nie zgodze. Niedawno u mnie cos jebitnie zaczelo trzeszczec przy niektorych dzwiekach w paczce 1960BV i nie bylo to zwiazane z samym zamocowaniem raczki do paczki(podokrecalem wszystko bardzo mocno - tutaj kolejny minus, jak za mocno sie dokreci sroby, to plastik lubi pekac, widzialem to wielkorotnie w marshallach. U siebie udalo mi sie tego uniknac, ale to tez jest realne zagrozenie). Plastik jest solidny w Marszalach, ale to dalej plastik i predzej czy pozniej poprostu peknie. Okazalo sie ze sama raczka, jest zbudowana z dwoch tulei ktore na siebie zachodza i poprzez mikro luzy ktore z biegiem czasu sie wytworzyly zaczelo toto chalasowac. W odpowiedni sposob usztywnilem kostrukcje i problem znikl, ale gdyby raczka byla metalowa, prawdopodobnie nigdy by nie zaistnial.

Co do wygody, patent marszala podobnie jak Domin, uwazam za mega wygodny.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 18:29:52 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #29 18 Lis, 2009, 20:26:59 »
...

mam kilkunastoletniego Marshalla ktory dostal po dupie bardzo zdrowo, jezdzil po calym PL na spore ilosci koncertow i problemu z raczkami nie mialem zadnego. moze szczescie, moze kiedys pakowali lepsze raczki ;) za to popekany plastik mam, i to ostro - tu sie nie nie bede spierac, nie tylko samo mocne przykrecenie robi mu kuku, w zasadzie jakby mocniej pierdolnac w to czyms twardym to tez pewnie by popekalo.

natomiast metalowe raczki tego typu co w 212 powyzej sa (dla mnie) przede wszystkim niewygodne. trzeszczenie itede - nie wiem, nie mialem okazji sluchac. ale niewygody doswiadczam czesto, bo zawodowo zajmuje sie m.in. chwytaniem takich uchwytow i noszeniem ich po scenach ;)
Łe tej.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #30 18 Lis, 2009, 21:36:21 »
Bardzo ładny design! Nie bardzo mam się do czego przyczepić. Propozycje dom?na ciekawie urozmaicają całość.

Co do uchwytów, to chętnie widziałbym takie

lub takie

ale w życiu broń borze! takich

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #31 18 Lis, 2009, 22:38:16 »
Klasyczne uchwyty typu Marshall z tym, że metalowe są w standardzie :)

Logo niestety tak jak mówiłem nie jest prostą sprawą robić indywidualnie dla każdej kolumny. Chyba, że ktoś zażyczy sobie sygnaturę  :irokez:

Biza jest do wyboru biała/czarna/kremowa z oczkiem 5mm lub biała/czarna/czerwona/ z oczkiem 3mm. No i jeszcze złota ;) Nie wszystko jest jeszcze na www, ale może jakoś to ogarnę. No nic pożyjemy zobaczymy :)

btw. te narożne rączki też ciekawa sprawa. Warto będzie pomyśleć o tym. Dzięki mondomg

locco

  • Gość
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #32 18 Lis, 2009, 23:01:51 »
ta ostatnia paczka, czarna ze srebrnymi naroznikami jest w calkiem zajebista, podoba mi sie mocno  :zuo:

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #33 18 Lis, 2009, 23:16:05 »
Mi się zajebiście podoba ta paka czarna z pomarańczowymi paskami, która na stronie jest zamieszczona. Do tego jak jest połączona z tak samo obitym headem to po prostu mega zajebioza :headbang:

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #34 18 Lis, 2009, 23:25:50 »
Mi się nie podoba bo jest kanciasta jak cholera, poza tym bardzo fajnie ;) Ale ja lubię elegancje i jeszcze raz elegancję, paczka ma być jak garniak od Aramniego (czy kto tam robi dobre garniaki nie znam się):). Małe nie szpanerskie ;) logo ładnie komponujące się z resztą, całość w stonowanym kolorze, kanciastości mówimy stanowcze nie. To zgrubienie na przodzie (o boki mi chodzi) też wygląda wulgarnie, najbliżej mojego ideału jest:
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 23:27:45 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #35 18 Lis, 2009, 23:45:25 »
Pneumonia2 > Ja w swoich kolumnach mam podobny promień zaokrągleń kantów co Mesa Boogie. Optycznie jest wrażenie, że moje są bardziej kanciaste. Głównie wynika to z tego, ze na froncie daję grubsze listewki na rancie niż Mesa Boogie i to bardziej podkreśla "klockowatość" kolumny.

Jeszcze jest taka sprawa, że do tych narożników, które mam nie można zrobić zaokrąglenia o promieniu innym niż ma sam narożnik a z tych narożników nie zamierzam jednak rezygnować ;)

W niedalekiej przyszłości będą również paczki z zaokrągleniem ala Marshall i bez narożników > tru vintage. Do tego dojdą jeszcze obudowy itd, ale to już osobny temat  ::)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #36 18 Lis, 2009, 23:59:36 »
paka z salt'n'pepperem na froncie jest total  :love: :love: :love:
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #37 19 Lis, 2009, 00:49:53 »
Domin, nie wiem, moze mojej pace tak tylko odbilo(bo to tylko jedna raczka byla :)). Dobrze ze nie musze zadnych filcowych podkladek robic. Ale mniejsza o to, chodzi o sam fakt niedoskonalosci raczek plastikowych - niezaleznie od tego jakie by te niedoskonalosci byly.


A co do naroznikow, to moze skorzane a'la mesa? Bardzo fajnie i ekskluzywnie cos takiego wyglada, podobnie zreszta jak obicie wogole bez naroznikow.
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #38 19 Lis, 2009, 01:12:20 »
Bognerowe paki bez naroznikow to czad, ale jak to znosi trasy to nie wiem. niedlugo sie przekonamy, mamy Bodzia Uberkab w kapeli. tylko podejrzewam ze zaskoczenia nie bedzie i bedzie sie rypac ze ho ho ho ;)
Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #39 19 Lis, 2009, 01:26:54 »
Jak bedzie bodzio wożony w case to nie powinno mu się nic stać chyba :)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #40 19 Lis, 2009, 01:38:00 »
jak sie pewnie domyslasz nie posiadamy takowego.
Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #41 19 Lis, 2009, 02:33:56 »
To nie tylko rogi w takim razie ucierpią, choć one najbardziej, nie wiem ale takie tru zjechane paki pauja mi tylko do marshalli i do starych mes z kratka metalowa na grillu :) imo szkoda paki na cioranie.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #42 19 Lis, 2009, 02:38:51 »
Ooo, wreszcie ktos z Ubercab'em!

Pod czym chula Ubercab? Za ile i gdzie kupiony? Straaasznie jestem ciekaw tej paki i tego jak by moj Bogi zagadal z glosnikami g12-t75 przemieszanymi z V30. Ze tez kurwa nie sprawdzilem podlaczajac 1960A razem z moja jak mial ja moj kumpel...Nawet chcialem dokupic 1960A bo drogie te paki nie sa, ale kuuurwa full stack to juz przesada.


A co do braku naroznikow, to one sa elegancko zaokraglone w Bognerze(a jak cos nie ma kantow, to sie tak nie obija) i pomimo ze nie mam paki to juz po samym head'zie widze ze to wcale nie jest zle rozwiazanie. Wyglada naprawde czadowo, spisuje sie tez dobrze, tylko to trzeba dobrze zrobic.
No pain No gain !

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #43 19 Lis, 2009, 10:35:16 »
tylko to trzeba dobrze zrobic.
No właśnie. Jak ma być paka z narożnikami to jeszcze luz bo narożnik przykryje ewentualne niedociągnięcia, ale jak ma być bez to już się trzeba przyłożyć (chodzi o same rogi paczki). Jedna mała wtopa i kawał tolexu idzie do kosza ;)
W sumie może by się komuś wydawało, że oklejanie kolumny tolexem to pikuś. Nic podobnego. Jak masz wprawę i jakieś tam doświadczenie to dużo łatwiej idzie robota i błędy możesz ograniczyć do minimum.

Sam się nastawiam właśnie na zrobienie dla siebie paczki 212 ala SHIVA Large, tylko muszę pomyśleć nad czymś co by ją wyróżniało z tłumu :) . Głośniki V30 albo G12-65

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #44 19 Lis, 2009, 11:54:02 »
Pod czym chula Ubercab? Za ile i gdzie kupiony?

Uberkab hula pod Marshallem LM6100, kupiony za troche ponad 2k zlotych na ebay.co.uk (+ wysylka). zapierdala ze az milo, tak prawde mowiac to nie slyszalem fajniejszej nowoczesnej paczki. zero bulki, pelne pasmo, fajnie sa te glosniki ze soba zestrojone, i absolutnie nie slychac ze to sa dwa rozne - tylko jak sie stanie z glowa przed paczka to mozna cos rozroznic. pierdolniecie ma potezne, w ogole brzmienie jest duuuze. to troche nie moja baja, jeszcze nie testowalismy tego w miksie w kapeli bo nie gramy prob (od dwoch miesiecy nagrywamy epke i nie ma czasu), takze nie wiem jak to sie sprawdzi. mam tylko nadzieje ze nie zakryje mi zwyklego 1960A, bo ta paka jest tak wielka w brzmieniu ze boje sie ze zdominuje caly sound. ale to moga byc tylko moje strachy.

zalatw nam u siebie jakas sztuke za zwrot kosztow, wpadniesz z Uberschallem i sam sprawdzisz :)
Łe tej.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #45 19 Lis, 2009, 16:17:38 »
O zesz w pizdeczke, to zes mi smaku narobil :) nie wiedzialem nawet ze u angolow takie tanie sa te paczuszki. To byla "okazja" czy standardowa cena? Spodziewalem sie szczerze mowiac czegos kolo 3-3,5kzl.

Jak znajomy jednak chcial by wrocic do marshalla albo poprostu chcial by sprzedac pake, to wiesz men ;)

Zapytam znajomego czy jeszcze organizuje ten swoj "Yagoorfest" czy jak tam mu bylo, a nuz widelec :)

Bo kurewnie mam ochote ja ograc. Zorrasty moze mi zalatwic ogrywanie zwyklego Bognera na V30, ale Ubercab mnie bardziej interesuje.


Triple: Obczajales Bognery u kogos? Bo tam to jest naprawde fajnie zrobione i moze warto by bylo skopiowac nieco technike nakladania tolexu. No chyba ze juz masz to dawno obcykane ;) W kazdym razie Szymon - Bash kiedys mojego wzmaka ogladal i mu sie bardzo podobalo to w jaki sposob to jest zrobione.  Tak czy siak w moim mniemaniu najeksluzywniej wyglada brak naroznikow i narozniki ze skory.
No pain No gain !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #46 19 Lis, 2009, 17:21:06 »
okazja w pyte, zreszta angielski ebay ostatnio mnie w ogole zaskakuje :) mysle ze ziomas nie zmieni tej paki przez najblizsze ho ho ho lat bo jest osrany, ja zreszta tez, jest jeszcze fajniejsza niz Bogdan na V30. na szczescie mi nie lezy :D Marshalle to jest tez fajna rzecz.
Łe tej.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #47 19 Lis, 2009, 19:13:59 »
Triple: Obczajales Bognery u kogos? Bo tam to jest naprawde fajnie zrobione i moze warto by bylo skopiowac nieco technike nakladania tolexu. No chyba ze juz masz to dawno obcykane ;) W kazdym razie Szymon - Bash kiedys mojego wzmaka ogladal i mu sie bardzo podobalo to w jaki sposob to jest zrobione.  Tak czy siak w moim mniemaniu najeksluzywniej wyglada brak naroznikow i narozniki ze skory.

Powiem Ci szczerze, że nie wiem ile metrów już pokleiłem, ale sporo tego było. Co nie oznacza, że to koniec nauki. Ciągle coś tam doskonale żeby zajmowało mi to jak najmniej czasu a wykonane było tak jak należy. Wiesz jak to jest - człowiek się cały czas uczy. Na obecnym etapie myślę, że nie muszę już nikogo podpatrywać. Choć tak na prawdę ciągle to robię :D

Duże firmy typu Mesa Boogie itp mają lepiej bo mają świetne zaplecze i duży zbyt wobec czego mogą w sporej części zastąpić czynnik ludzki maszynami - cnc, prasy do składania kabinetów, maszyna do nakładania kleju itd :)

Tak się klei tolex u Jankesów :D


Paczki bez narożników wyglądają fajnie, ale trzeba jednak uważać trochę bardziej aby ich nie poobijać.
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 19:16:08 wysłana przez TripleXXX »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Tolex ala Mesa / Marshall
« Odpowiedź #48 19 Lis, 2009, 22:12:18 »
Mi się nie podoba bo jest kanciasta jak cholera, poza tym bardzo fajnie ;) Ale ja lubię elegancje i jeszcze raz elegancję, paczka ma być jak garniak od Aramniego (czy kto tam robi dobre garniaki nie znam się):). Małe nie szpanerskie ;) logo ładnie komponujące się z resztą, całość w stonowanym kolorze, kanciastości mówimy stanowcze nie. To zgrubienie na przodzie (o boki mi chodzi) też wygląda wulgarnie, najbliżej mojego ideału jest:

IMO również ideał kolumny z dizajnu. Piękna, śnię o takiej od zawsze :love:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
8222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2008, 18:34:13
wysłana przez Icchok Lejb Perec
9 Odpowiedzi
2351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2009, 14:31:16
wysłana przez BartekL
10 Odpowiedzi
2500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2012, 22:58:43
wysłana przez lopatron
2 Odpowiedzi
1820 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2012, 12:21:59
wysłana przez Zbir
0 Odpowiedzi
1162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 14:20:58
wysłana przez Guitar Spot