Autor Wątek: "Bęben z pralki" - reflexion filter.  (Przeczytany 5711 razy)

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
"Bęben z pralki" - reflexion filter.
« 09 Lis, 2013, 20:23:01 »
Witam. Chciałbym przedstawić moją improwizację na temat ustrojstwa jakim jest reflexion filter. Na pomysł wpadłem już rok wcześniej ale dopiero teraz projekt doczekał się realizacji.
Jako że chciałem poprawić sobie warunki akustyczne przy nagrywaniu ( tak wiem, można sobie koce powiesić na kijach od miotły itp) padło własnie na reflexion filter. Przeczytałem internet kilka razy no i stwierdziłem że będę wzorował się na urządzeniu firmy sE Electronics. Znalazłem nawet test w którym przedstawiono użyte materiały dla poszczególnych warstw.

Pierwszą warstwą w filtrze jest blacha perforowana. Ja użyłem blachę stosowaną w filtrach motoryzacyjnych. Zadaniem perforacji jest rozproszenie fali dzwiękowej. Pod blaszką jest warstwa filcu z naklejoną warstwą folii alu których zadaniem jest pochłoniecie rozproszonej fali. Folia ma za zadanie rozproszenie wysokich dzwieków. Następną warstwą jest powietrze między folią a kolejną warstwą filcu zamknietego kolejną blachą perforowaną. Stelaż zrobiony jest z profili alu 15 mm (bricomarche), wygiętych na giętarce (pomoc znajomego). Całość elementów połączona ze sobą za pomocą nitów samozrywalnych. Wewnątrz filtra znajduje się pręt gwintowany 8mm który łaczy 2 profile. Część tego pręta bedzie służyła za mocowanie do statywu.

Do zrobienia pozostało jeszcze wykonczenie profili jakimś filcem, stworzenie uchwytu do zamontowania na stojaku i dodanie warstw absorbujących od strony "krzyczącego". sE electronics stosuje panele z pianki alu. Ciężko coś takiego znaleźć. Możliwe że użyje materiału z którego robi się "piramidki "

Trochę fotek

Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Wygląda super! Czekamy na dalszy ciąg :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ładnie wygląda, bardzo schludna robota. Ile toto waży?
B ( o ) ( o ) B S

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
2 kylo

bandit112

  • Gość
I wszedzie butelki po wodzie, czuje sie jak u siebie.

Ogolnie bardzo fajny pomysl. Doceniam takie budzetowe rozwiazania, ktore spisuja sie rownie dobrze jak i ich drozsze odpowiedniki.

Zomballo

  • Gość
Nie wiem co to jest ale wygląda zajebiście!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Przychodzi mi na mysl jeszcze jeden ustroj akustyczny (zapomnialem jak sie nazywal) ztym, ze w nim otwory mialy uklad randomizowany. Ten rozprasza tylko waski zakres czestotliwosci.


Edyta: to sie nazywa rpg bad panel
http://www.gearslutz.com/board/bass-traps-acoustic-panels-foam-etc/459885-rpg-bad-panel-detailed-plans.html

Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2013, 18:03:58 wysłana przez benkai »

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Tak, tylko że rpg to jest system raczej do obwieszania scian. Idąc tym tropem równie dobrze mógłbym bawić sie w pułapki basowe itp na ścianach. Chodziło mi raczej o coś mobilnego i małego do odizolowania mikrofonu od pomieszczenia bez wieszania owiec na ścianach ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Tak, tylko że rpg to jest system raczej do obwieszania scian. Idąc tym tropem równie dobrze mógłbym bawić sie w pułapki basowe itp na ścianach. Chodziło mi raczej o coś mobilnego i małego do odizolowania mikrofonu od pomieszczenia bez wieszania owiec na ścianach ;)


Chodziło mi raczej o zasadę powstania dyfuzji na tej metalowej płycie.  Tam gdzie raster jest jednolity,  zakres dyfuzji jest waski. Dlatego wtracilem swoje 3 grosze,  bo temat ustrojow akustycznych jest fascynujący.


Co nie umniejsza wcale Twojej dobrej roboty ;-) 
« Ostatnia zmiana: 10 Lis, 2013, 19:50:44 wysłana przez benkai »

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Miało być prosto i skutecznie , w oparciu o istniejące już rozwiązanie. Już w takim stanie jak widać na fotkach super sie sprawdza.
Wzorowałem się tą instrukcją:

http://dl.dropboxusercontent.com/1/view/5a4olde111bkpdu/Public/ReflexionFilterPL.pdf

bandit112

  • Gość
Mozna do istniejacego juz poprzyczepiac randomowo jakies kawalki gabki.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Gabka jest dobra do wypelniania mebli ;)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@dromee

skonczyles to? wez sie pochwal bo przymierzam sie do zbudowania czegos takiego vs zakup.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Nie, nie ukończyłem jeszcze tego bo chwilowo brak czasu ale w niedalekiej przyszłości zamierzam. Brakuje mocowania i dodatkowych paneli od wewnątrz. Już w takim stanie jak na fotach ekran robił już jakąś robotę.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
a beben od pralki dostales taki juz wymontowan bez dodatkowych dupereli?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
"Bęben" to tylko nawiązanie do wyglądu ;) Blachę perforowaną dostałem od znajomego który składa filtry samochodowe. Profile i pręt gwintowany kupiłem w brico. Filc można dostać na znanym portalu aukcyjnym. Panele o których wspominałem wcześniej w oryginale zrobione są z pianki aluminiowej. Gdy składałem mój "bymbyn" szukałem czegoś takiego i znalazłem ale cena mnie zniechęciła. Podejrzewam że aktualnie można już coś takiego dostać w bardziej przystępnej cenie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
25545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
4745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2010, 22:34:41
wysłana przez theremin
9 Odpowiedzi
5596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
18 Odpowiedzi
16482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek