Autor Wątek: X pattern G12-K100 + Celestion V30  (Przeczytany 7450 razy)

Offline Michal

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
X pattern G12-K100 + Celestion V30
« 03 Lis, 2013, 23:02:06 »
Siema,

czy dobrym pomysłem byłoby zamówienie paki od Buzzaro z dwoma głośnikami G12-K100 i dwoma Celestionami V30 do Engl'a Savage 120? Czy może jest to tak zryty pomysł, że nie warto nawet o nim myśleć? Słyszałem, że Diezel'y grają cudownie na kolumnach z tymi głośnikami, ktoś miał do czynienia z podobnymi eksperymentami? Kolumna miałaby służyć do dżjentu, jak już pojawi się Randall Satan, to być może zastąpi Savage'a  :angel:

Dzięki za wszelkie rady i odpowiedzi  ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2013, 23:10:21 wysłana przez Michal »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to możesz zagadać do Didejka bo ma Buzzaro 412 na 2xg12k100 i 2xV30. Mi osobiście to zestawienie u Buzzara się nie podoba, jest jakieś takie hsszszzzszszsz :D

Offline Michal

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
A z jakim wzmacniaczem i gitarą słyszałeś tę kolumnę?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
A z jakim wzmacniaczem i gitarą słyszałeś tę kolumnę?

Z różnymi m. in. Blackaty (które robi Didejek), moje wiosła, które przynosiłem z domu, itp itd. Wzmaki też rożne, mój Uberschall, Axe FX 2 + końcówka Matrixa, trochę tego było.

Offline Michal

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
hm, wybierając między Engl'em Savage 120 i Mesą 4x12 Traditional, a Kemperem, końcówką mocy i kolumną do mniej więcej ceny tamtej mesy, co byś wybrał?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
hm, wybierając między Engl'em Savage 120 i Mesą 4x12 Traditional, a Kemperem, końcówką mocy i kolumną do mniej więcej ceny tamtej mesy, co byś wybrał?
Dla mnie wybór jest prosty, zawsze analog>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>cyfra.

Offline Michal

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
nawet, jeśli końcówka byłaby lampowa?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
nawet, jeśli końcówka byłaby lampowa?
Wiesz, lampowa końcówka mocy do Kempera raczej nie ma sensu, chyba, że masz profile samego preampu. Jeżeli masz Axe FX to możesz sobie wyłączyć symulację końcówki mocy i wtedy wpinasz się do czego Ci się podoba.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Michał, wiesz czego potrzebujesz? bo wydajesz sie zagubiony :P
i always go full retard

Offline Michal

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
właśnie nie mam pojęcia, czego potrzebuję, nie mogę się zdecydować :<

Opcja numer 1. kupienie Engl'a. Teraz pytanie, Savage 120, czy Invader 100? Jeżeli już, to chyba z Mesą Traditional 4x12 lub Engl'em Pro 4x12.
Opcja numer 2. czekanie na Randall'a Satan, który ma pojawić się na rynku pod koniec 2013 roku. Kolumnę do wyboru z tych podanych na górze.
Opcja numer 3. kemper, końcówka mocy i kolumna.

Chcę, żeby robiło ładnie dży dży dży, ale by też czysty uciągnęło.
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2013, 20:14:24 wysłana przez Michal »

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
@Zero - nie zgodzę się, fakt że granie na lampowej, gitarowej końcówce w przypadku kempera wymagało trochę kręcenia, ale na moje ucha to rezultat był bardzo przyjemny.

Generalnie w kwestii brzmieniowej i "czuciowej" na lampowym końcu mocy w gitarową kolumnę na kemperze ukręci się 90-95% brzmienia piecucha. Aczkolwiek Ja osobiście wybrałem koniec mocy Matrixa, ze względu na to że przy wspomniane kręcenie wpływało negatywnie na to, co kemper dawał na przody, a nie po to miałem cyfrę żeby mikrofonować pakę.

Według mnie dwie największe zalety cyfry to mnogość opcji i mobilność. Ja stwierdziłem że na dziś dzień jest jeden piec który w pełni zaspokaja moje potrzeby oraz daje mi te 5% których się nie ukręci, oraz że w sumie na razie nic nie wskazuje na to żebym miał się ruszać ze sprzętem a jeśli już to i tak zespół ogarnie transport więc wszystkie zalety cyfry padły. Ale niewykluczone że jak kiedyś będę musiał dużo latać ze sprzętem, lub stwierdzę że potrzebuję milijon pieców to do tego wrócę.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Poczekaj lepiej na tego Sejtana... Przynajmniej hypeu na forumie narobisz :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
70 Odpowiedzi
27258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2009, 18:45:48
wysłana przez headcharge
Celestion V60 vs V30

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

7 Odpowiedzi
7312 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 16:01:28
wysłana przez Pneumonia2
9 Odpowiedzi
4086 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2013, 16:45:55
wysłana przez dan777
2 Odpowiedzi
1547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2013, 20:45:03
wysłana przez Stivo2005