Autor Wątek: LINE 6 POD HD na Sevenstring.org  (Przeczytany 42214 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...ponad 300 stron na org'u o gównianych, cyfrowo-płaskich, dupnych brzmieniach POD'a i wkońcu jeden z guru tamtejszego POD-wątku wykrzesał to...   ...dla mnie to brzmi już spoko -
Wlacz osadzony player soundcloud
INTERSTELLAR

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
...ponad 300 stron na org'u o gównianych, cyfrowo-płaskich, dupnych brzmieniach POD'a i wkońcu jeden z guru tamtejszego POD-wątku wykrzesał to...   ...dla mnie to brzmi już spoko -
Wlacz osadzony player soundcloud

Ciekawe czy to OLI DI i zreampowane na podzie czy on to zagrał? Bo riff OLI ;)
1 fragment spoooooko ;) Pewnie na symulacji Engla.
Pozdrawiam,

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
I tu zdziwko bo to sampel zupełnie innej osoby i czysta symulacja JCM 800  :)     Gość o nick'u RickyCigs.

Moim zdaniem, a raczej pod mój gust to symulacje wzmaków z POD'a, tych najmniej wymienianych brzmią najlepiej :). Nie jaram się Engl'em, Mesą, Soldano itp. bo to jak dotąd nie zrobiło na mnie kompletnie żadnego wrażenia.
Podobnie mam z symulacją mikrofonów i paczek. 409 DYN i 67 COND wchodzą mi jak ciepłe bułeczki gdzie osławiony SM57 nie leży mi kompletnie.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2013, 15:13:31 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
I tu zdziwko bo to sampel zupełnie innej osoby i czysta symulacja JCM 800  :)

Riff zaczyna sie od 3 min. Te DI Oli tyle razy reampowałem że znam na pamięć i w jego DI było właśnie sporo syfu, który słychać i na próbce z SC stąd moje podejrzenia, ale gada bardzo  fajnie - riff fajny, ciekawe jak zagada komus innemu w innych riffach czy też w miksie ;)

http://youtu.be/AZUdff2Lex0?t=3m2s


Warto dodać że 2 fragment to zewnętrze impulsy Redwirez, oraz ampsim Ignite: http://www.igniteamps.com/en/audio-plug-ins Czyli że 3 próbka to pod jcm800+ampsim i impuls ;)

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2013, 15:11:51 wysłana przez sinquestsound »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
no faktycznie to ten sam riff, zagrany nieco wolniej...   ...mam zamiar zastąpić mojego Elektrika tym JCM800 i zobaczę co ukręcę. Zaraz wyjdzie czy gość puszcza ściemę, ale jak zazwyczaj bywa z jego strony pewnie kolo wrzuci preset do ściągnięcia.
INTERSTELLAR

Zomballo

  • Gość
Kurna. Pierwsza symulacja na jakiej dałem radę jakotako grać na HD500 to był właśnie JCM800. Jak się rozkmini jeszcze ustawianie tych biasów srasów to na reszcie idzie kosmosy wykręcić. Nie PODdawaj się men! ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
...już się poddałem hehe...   ...mój Elektrik zjada wszystko :)

Widzisz to tak jak moja Bugera ;) Pora zacząć się leczyć, albo zmienić graty...
Pozdrawiam,

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...no właśnie nie pamiętam czy to Ty kiedyś postowałeś, ale ta Bugera wymiata i gdybym chciał kiedyś powrotu do głów lampowych to skłonny byłbym kupić to w ciemno



Posty połączone: 17 Gru, 2013, 08:49:20
... i chyba zbytnio pospieszyłem się z brawami za tego JCM800  haha  :)   koleś dorzucił info, że potraktował to tym  "i used the royer 121 mesa redwirez impulse" czyli kolejny fake.
tak więc POD bez dodatków sprzętowych czy programowych to nadal pizdencja totalna.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2013, 08:49:20 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Ciekawe co na to Steven Wilson :P
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
W końcu się udało :)


Na szybko, chwila grania, specjalnie dla Ciebie ;)

I dla porównania RCF

« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2014, 21:56:05 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Niewiele slychac, ale chyba kurwi!

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
... no ja zapuściłem te dwie próbki w choooj głośno i RCF w środkowym paśmie zamiata i można się domyślić, że nie ma tak płaskiej siarczystej charakterystyki jak Alto. Na żywca ta różnica będzie poważniejsza i dla mnie osobiście jest warto dopłacić prawie każdą kwotę, żeby olać Alto. Grałem na Alto osobiście i powiem - nie, dziękuję.  Pewnie z jakąś korekcją możnaby uzyskać podobny efekt z Alto, jednak pewnych cech kolumny nie da się przeskoczyć. Kolumny także były pewnie trochę pod innym kątem i może mają inny kąt rozrzutu. Tak czy inaczej różnicę slychać na korzyść RCF.

Co do charakterystyki brzmienia to jak kto lubi. Mnie sam POD nie wzrusza bo niby ma symulować poważne piece lampowe, a zawsze kończy się jak ja to nazywam charakterem puszki. Jeżeli nawet użyć XXL cab i 67 cond mikrofon ze wzmakiem Line6 Elektrik i tym samym osiągnąć dość klarowną głębię to i tak bez dodatków napierdala cyfrą co w przypadku podłączenia do monitora jest nie do ukrycia. Końcówka z lampkami + paka zapewne zmieniłaby mój światopogląd, ale nie to było/jest przedmiotem dyskusji.
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
Grając na głośnościach przebijających się przez perkusję różnica jest nieodczuwalna. Poza tym to jest monitor do odsłuchu tego co ja gram, a tak czy srak brzmienie leci na przody i tam ma być zajebiste. Czy warto wywalać ponad 2k dodatkowo na lepszy monitor? Wg mnie i gavoji - na tą chwilę nie. Ale co kto lubi ;)
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...wiesz, zapewne masz rację z ekonomicznego punktu widzenia. Zawsze miałem zryty beret na punkcie wyciskania ze sprzętu 101%. Ja patrzę na mojego POD'a z dwóch stron. W kanciapie ma mi grać jak rasowy lampiak bez kompromisów, na scenie nic gorszy. Dla mnie w POD'dzie np. treble 62 , a treble 60 to już duża słyszalna różnica. Już prawie ogłuchłem od grania testowych riffów :).

Jedno brzmienie mam ukręcone, dość jasne, ostre, dynamiczne bez przegięcia z kompresją i faktycznie bliżej mu do lampy z tymi zabawkami niż bez.
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2014, 13:20:32 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jak dla Ciebie jest roznica pomiędzy treble 62 a 60, to polecam założenie świeżych strun i zmianę kostki.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Powiem Ci, że po tym wszystkim jak czytam - to bym już dawno sprzedał tego poda i kupił głowę paczkę i grał! Albo dozbierał na axe czy kempera i po prostu grał ;)

Pozdrawiam,

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...pewnie i bym tak zrobił, kupił jakąś małą lampę i dobrą pakę, ale mam już dosyć mieszania i wydawania kasy. Miałem tranzystory, cyfry, lampy, teraz znowu cyfry i raczej z graniem mam z górki niż pod górkę. Nic większego nie urodzi się raczej więc olewka. Gniję w tym co mam
INTERSTELLAR

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Nic większego nie urodzi się raczej więc olewka.
Nie to że się czepiam ale staram się zrozumieć. Ja jak kupuje jakiegoś grata i na start gada spoko to cisnę z niego co się da żeby zagadał super. Jak mi się trafia coś co na start dla mnie brzmi słabo, to po wszystkich zabiegach i kręceniach może brzmieć tylko spoko - a spoko mnie nie zadowala. Ciebie chyba też skoro mimo tego iż piszesz że olewka to temat ma już 5 stron i 3141517 twoich próbek i kombinacji ;) No ale "spoko", twoja piaskownica twoje zabawki ;)

Pozdrawiam,

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...nie będę się rozpisywał, ale równolegle do tego wątku z czasem topnieje kapela i zapał...   ...w wydupiastej Anglii wszyscy grają gównianego ang-rock'a i wzorcem zawsze bedzie post-beatles'owa muza...   ...znaleźć kogokolwiek do grania czegoś cięższego w Liverpool'u i okolicach to kurwa cud...  ...kapele padają jak muchy i można by kogoś podebrać jednak część chce targać swoje lub rezygnuje...   ...cyfra była wyborem po sprzedaży rigu lampowego, żeby móc użytkować to w domu nie rozstając się z muzą gdyby band padł...  ...oczywiście nie chciałem inwestować całej forsy z lampy na cyfrowe monstery więc padło na funkcjonalność i kompromis brzmieniowy POD'a...  ...na początku trochę się przeliczyłem z jakością POD'a, ale z biegem czasu wyprostowałem to na korzyść dla siebie...  ...powiedziałbym, że jest nawet bardzo spoko, ale czy było super jak miałem głowę ENGL'a i przewalałem tonę lamp i głośników ?...   ...nie...   ...było spoko...   ...bardzo długo polowałem na mój ideał 5150II...  ...i dupa...  ...tak czy inaczej Twój kumpel z Torpedo rozwiał moje wątpliwości i bardzo dziękuję Tobie i Twojemu kumplowi za tamten czas...  ...dowiedziałem się dokładnie jak to działa i zrobiłem sobie parę testów przewalając dziesiątki impulsów ale EHX i ISP musiałyby zostać tak czy inaczej...   ...granie z kapelą = trzymam te graty...   ...gram już tylko dla siebie = JAMUP PRO XT, BIAS, iPad i te moje dwie kosteczki...
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Stary, jak ja rozumiem Twoj bol jesli chodzi o ludzi do grania. Ja w Londynie jestem a od 5 kurwa lat znalezc ludzi do grania nie moge! Chyba jednak faktycznie zaczne to indie grac...

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Dostałem propozycje by grać w polskiej kapeli Awaker w Manchester. Babka-wokal , a klimat coś pomiędzy starym Megadeth, Iron M. i wieloma innymi heavy/thrash'owymi kapelami. Poznałem ich, spoko, muza na poziomie, ale heavy to kompletnie nie moja bajka...   ...dalej ciągniemy swoje choć zostały tylko gary i dwie gitary w stroju Ab...
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2014, 23:48:45 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
ITHMW  proszę Cię kurwa pisz czytelniej pierdolca można od tych trzykropków dostać :facepalm:

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
...why...?
INTERSTELLAR

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Bo jest nieczytelne to co piszesz?

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
No bez kropek od razu się lepiej czyta, ale gitary brzmią słabo i nie siedzą w ogóle w mixie. I na dobrą sprawę nie jest to wina sprzętu bo na samym PODzie można by ogarnąć pasma gitary. Idę też o zakład że presety z orga siedziałby tam dużo lepiej (mimo że na sucho mogą brzmieć źle) :)
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2009, 19:22:59
wysłana przez zibi
10 Odpowiedzi
3652 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2010, 15:17:25
wysłana przez coin777
19 Odpowiedzi
8630 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2012, 20:31:14
wysłana przez freakguitar
14 Odpowiedzi
4460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2012, 11:02:48
wysłana przez knoteek
6 Odpowiedzi
1546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2021, 01:20:08
wysłana przez Zomballo