Autor Wątek: Harvester 7  (Przeczytany 15948 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Harvester 7
« Odpowiedź #25 19 Kwi, 2007, 11:49:11 »
Cytat: "SemiSensei"
Jeśli chodzi o to czy gryf został dobrze wycięty to akurat moglibyśmy sobie pogadać, mam za soba jakąś tam praktykę lutniczą :) więc na układ słoii i sposób ich klejenia w przypadku gryfów wieloczęściowych zwracam uwagę :) ale na szczegółach przystawkologii się nie znam.

Jeśli chodzi o gitary seryjne to mało mnie obchodzi jak są ułożone słoje w gryfie. Dla mnie ma to po prostu gadać :) A jeśli chodzi o lutnicze, to rzeczywiście taka wiedza może się przydać, żebu nie dać się poprstu wysiudać.

Cytat: "SemiSensei"

Co do kapitału firmy to się zgadzam w 100% natomiast takie rzeczy jak output i charakterystyka przetwornika to przecież powinny być kwestie ogólnodostępne, skoro custom jest jednym z "trybików" rozwoju firmy i procesu produkcyjnego, który przeciez jest procesem ciągłym :)

Pozdrawiam. :)


Ano racja :) Można by było sobie porównać mniej więcej choćby z Dimarzio. Oni takie informacje umieszczają na stronie. Fakt, na stronie Merlina są opisy, ale przydałby się też cyferki :)

Pozdr

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Harvester 7
« Odpowiedź #26 19 Kwi, 2007, 16:01:32 »
To ja napisze że mój pikap jest zajebisty ;) A cyferki ? 666  :twisted: ;)
Kurwa może wreszcie znajde czas żeby przetestować to wiosło na próbie przynajmniej :/

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
Harvester 7
« Odpowiedź #27 19 Kwi, 2007, 21:19:01 »
"natomiast takie rzeczy jak output i charakterystyka przetwornika to przecież powinny być kwestie ogólnodostępne"

No właśnie. Tu pojawia się pewien problem. Takie dane nie są tajemnicą ale... Czy znasz jakiś standard dotyczący pomiarów poziomu sygnału wyjściowego? Ułatwię Ci odpowiedź - nie znasz ponieważ takiego standardu nie ma. DiMarzio melduje na swojej stronie, że ich dane służą jedynie do porównywań między modelami ich produkcji. W związku z tym sens porównywania takich danych kilku róznych producentów gdzie każdy mierzy po swojemu nie ma żadnego sensu. Przeprowadzałem różne pomiary i bez żadnego problemu mogę wykonać pomiar który wykaże, że PAF ma poziom sygnału 250mV i tak samo łatwo mogę dokonać pomiaru, który wykaże 550mV. Ma to jakiś sesn? Duncan za to podaje swoje dane w postaci zrozumiałej raczej dla inżynierów a nie dla gitarzystów. Poruszałem ten temat w wielu miejscach w sieci i mówiąc prawdę nie chce mi się już tego rozwijać. Reasumując moim zdaniem podawanie poziomu sygnału wyjściowego bez określenia (ścisłego) warunków pomiaru to ściemia.

Sprawa z charakterystyką wyglą podobnie. Co oznaczają słupki Duncana? Charakterystykę samego przetwornika zdjętą poza gitarą? Jesli tak to nie ma to żadnej wartości bo przetwornik nigdy nie pracuje poza gitarą. Nałożenie tak zdjętej charakterystyki przetwornika na charakterystykę gitary i na charakterystykę wzmacniacza i na charakterystykę głośnika da przecież zupełnie inny wynik A może te słupki to charakterystyka przetwornika w gitarze? Jeśli tak to w jakiej? Z jakimi strunami? Jaką rezystancją obciążono przetwornik? Z układem barwy czy bez? I tak dalej i tak dalej. Pominę już to, że trzy słupki to boleśnie mało. Dodatkowo wypadałoby jeszcze zdefiniować dół, środek i górę w rozumieniu gitarowym (i basowym) ponieważ to pojęcia różne od tych stosowanych w rozumieniu pełnego pasma audio.

Można jeszcze zapytać czy gitarzysta może zweryfikować te dane?

I to są powody dla których nie publikuję takich danych jak poziom sygnału wyjściowego. I wcale nie jestem w takim podejściu osamotniony. A wręcz przeciwnie. Wygląda na to, że większośc producentów nie publikuje takich danych.
Pozdrawiam

Offline SemiSensei

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
    • http://www.gitara.pl
Harvester 7
« Odpowiedź #28 22 Kwi, 2007, 23:49:26 »
Rozumiem i dziekuję :)

Do Invivio, w sklepowych instrumentach ten układ słoii ma także znaczenie, co z tego, że Ci będzie grać jak Ci się za 6 miesięcy zrobi banan a nie gryf, a wtedy będzie płacz :)

Pozdrawiam.

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Harvester 7
« Odpowiedź #29 19 Lip, 2008, 23:01:15 »
Wracając z "Sevenstringowego kick off" od Harva, postanowiłem napisać parę słów na temat tej gitarki, gdyż parę minut wcześniej ją macałem.
Więc tak :

Wygląd
Na żywo prezentuje się dużo ładniej niż na fotkach.
-Klejenie idealne - przekładki drewna oraz okleina.
-Korpus (skrzydła) -mahoń bardzo ładny, top bardzo ładnie i równo wyprofilowany
-Podstrunnica bardzo gładziudka czarna wypolerowana,
-Progi wypolerowane.
-Główka bardzo zgrabna nieduża
-Lakier gładziudki świecący (wysoki połysk jak szkło)

Jak gada
-Brzmienie jak dla mnie bardzo zwarte czytelne mocne (podoba mi się ) - ciężko mi gadać o brzmieniu
-wygoda gry - szeroki wygodny cienki gryf, gra się bardzo fajnie
-dojście do ostanich progów w miarę OK
-wybrzmiewa fajnie

Gitara zrobiona bardzo starannie, wygląda bardzo ładnie, gada b dobrze.
 
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Harvester 7
« Odpowiedź #30 16 Wrz, 2008, 13:32:34 »
To ja też się dopiszę bo jakoś olałem temat a tak nie wolno ;)  Wiosło naprawdę klasa. W pełni podzielam odczucia Felixa, instrument dopieszczony i idealnie wykonany. Wszystko stroi i wybrzmiewa. Co do pickupów to bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Set jest świetnie dopasowany, można zagrać wszystko od Krawczyka po Behemłota. Tylko po cholerę grać takie pierdoły? :)
Ogólnie zazdroszczę gitarry i idę zmienić struny bo granie na basowych już mi się znudziło :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Harvester 7
« Odpowiedź #31 16 Wrz, 2008, 15:06:27 »
teraz ja!
Gita na zdjęciach jest w zajebista,mimo że raczej nielubię kiedy widać klejenie NTB,w tym wypadku wygląda to czadowo,(u Mikosia też jest czaad) :headbang:
główka jest troche maława, ja lubię takie wielkie,dla mnie ideałem jest główka patyka który widnieje na naszym logo forum
a propo przetworników,to jak dla mnie trzeba posłuchać jak co brzmi,ale jakas ogólna charakterystyka albo krótki opis byłby na miejscu. ;)
sam mam 2 zbyszkowe hellefrajery i sa super :D :headbang:
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2008, 15:09:14 wysłana przez hofiman »
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.