Autor Wątek: Kupno pierwszej gitary 7 strunowej  (Przeczytany 19843 razy)

Offline Matosz

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Gveir dzisiaj jadę tę gitarę ograć i ewentualne kupić, jeśli mamy na myśli tą samą :)
Dzięki wszystkim za pomoc  ;)

Offline AsRocker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Byłem dzisiaj w muzyczny poogrywać 7mki i miałem w łapach w/w VGS'a z evertunem i Jacksona JS32-7q, i muszę przyznać, że lepsze wrażenie pod względem soundu zrobił na mnie ten Jackson. Na prawdę za tę cenę zajebiście mi to brzmiało i sam się nad takim poważnie zastanawiam. Z minusów na niekorzyść Jacksona można wymienić odrobinę mniej staranne wykonanie (myślę że różnica w cenie to rekompensuje), jeśli chodzi o progi to zdawało mi się że wszystko było w jak najlepszym porządku. Polecam ograć jeśli masz możliwość.

Offline lethalizer

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Flame EXG7 to tragedia, skala krótsza od 24 3/4. Z tego powodu go sprzedałem teraz.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
sam niewiem czy sie smiac czy plakac? :|
i always go full retard

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!


Że co, że jak?

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Flame EXG7 to tragedia, skala krótsza od 24 3/4. Z tego powodu go sprzedałem teraz.

Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Flame EXG7 to tragedia, skala krótsza od 24 3/4. Z tego powodu go sprzedałem teraz.

Kolega w takim smiesznym, z dupy wzietym, przekonaniu trwa i trwa i nawet nie postanowił sie doinformowac. Już drugi jego post z taka informacją, niech ktoś go doinformuje bo jeszcze ktoś uwierzy w to co napisał.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Don't feed teh troll.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
lethalizer, to miło. Właśnie ja go kupiłem, mam nadzieję, że jednak 25,5
return to monke

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja nie kumam tylko tego u tego użytkownika:

http://forum.sevenstring.pl/inne/szczecin-wioslarz-szuka-zespolu/msg245869/#msg245869

W tym topicu, jest tak:

Szukam zespołu death (slam, technical, brutal) bądź power - speedmetalowego.

Potem jeszcze:

Posłuchaj Pathfindera, tyle Ci powiem.

I tak się zastanawiam... czy serio jest jednemu i drugiemu tak blisko?



vs.



?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lethalizer

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
To ja was nie ogarniam. Od początku...
1. Miałem tę gitarę ponad rok, skalę zmierzyłem. Wyszło 600mm. Stroiłem do A standard, musiałem zakładać najgrubszą strunę 74, żeby to dawało radę. Jak ktoś chce grać w B standard to ujdzie, ale downtuning = no way.
2. Stivo2005, a pomyślałeś że mogę lubić oba te gatunki? Nie muszą być do siebie podobne. Poza tym, po jaką cholerę robisz ten offtop?
3. g-zs  Może zechcesz mnie doinformować o gitarze, którą posiadałem przez dość długi okres czasu?

 :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
KAŻDY EXG-7 oprócz customów ma skalę 25,4.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline lethalizer

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
No to chyba nie każdy, mierzyłem od mostka do siodełka. Wyszło 600mm. To ok. 23.6.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Chyba nie możliwe. Masz może jakieś jej zdjęcia?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline lethalizer

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Tak, mam. Za chwile je dostaniesz na priv.

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Lethalizer - poczytasz dłużej forum zrozumiesz. Z nimi nie da się wygrać. Oni znają to wszystko na pamięć, jak ruski kapitan okrętu podwodnego modlitwę do Stalina. To weszło przez skórę twarzy w ich mózgi, jest częścią ich splotów nerwowych. Jeżeli oni mówią, że... Axis Super Sport to jest double neck, to znaczy że to jest kurwa double neck i ma 85 strun i TAK JEST tylko trzeba otworzyć umysł na tę wiedzę, a wtedy powiadam ja Tobie, zobaczysz prawdę na zielonej polanie oświecenia i zaiste... Super Sport ma dwa gryfy. Rzekłem.

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Sorry, ale w tym wypadku akurat ONI mają rację. Miałem Exg 7, inni mieli exg 7 i każdy miał skalę 25,4. Dlaczego?

Spoiler

Co to wgl jest 600mm? Może linijka nie banglała? :D

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Sorry, ale w tym wypadku akurat ONI mają rację. Miałem Exg 7, inni mieli exg 7 i każdy miał skalę 25,4. Dlaczego?


To wcale nie była szydera, ja jestem szczerze pełen podziwu dla poziomu wiedzy niektórych ludzi tutaj. Nie ma się z czego śmiać, respecta.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
3. g-zs  Może zechcesz mnie doinformować o gitarze, którą posiadałem przez dość długi okres czasu?

Ok, to po pierwsze okres czasu to masło maslane (tak zwany pleonazm). Albo masz coś przez długi okres, albo przez dlugi czas. Możesz też mieć okres przez długi czas, czasu przez dlugi okres niebardzo, choc jakby się zastanowić...

Po 2 te gitary maja 25,4 od lat długich (posiadałem 3 te wiosła - z różnych okresów i czasów :D).

Po 3 majo jako custom przez długi czas nie byl taki bardzo custom, bo nie bardzo chcieli bawić się w jakiekolwiek zmiany konstrukcyjne, więc jesli nie chcieli zrobić barytonga 27" to zrobiliby upośledzone 23,6?

Tak więc jesli Twój egzemplarz rzeczywiście miał taką smieszną menzurę, to i tak Twój post że:
Cytuj
Flame EXG7 to tragedia, skala krótsza od 24 3/4
jest z dupy bo piszesz ogólnie o gitarze, której w rekach miałeś jeden egzemplarz i to jeszcze jak widac nieudany (w co watpię, bo bardziej wierzę że źle policzyłeś). Zresztą, mieliśmy już tu jednego co twierdził że jego Flame waży 15kg, więc czemu nie menzura 23,6 :D
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2013, 21:11:39 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
3. g-zs  Może zechcesz mnie doinformować o gitarze, którą posiadałem przez dość długi okres czasu?

Ok, to po pierwsze okres czasu to masło maslane (tak zwany pleonazm). Albo masz coś przez długi okres, albo przez dlugi czas. Możesz też mieć okres przez długi czas, czasu przez dlugi okres niebardzo, choc jakby się zastanowić...

Po 2 te gitary maja 25,4 od lat długich (posiadałem 3 te wiosła - z różnych okresów i czasów :D).

Po 3 majo jako custom przez długi czas nie byl taki bardzo custom, bo nie bardzo chcieli bawić się w jakiekolwiek zmiany konstrukcyjne, więc jesli nie chcieli zrobić barytonga 27" to zrobiliby upośledzone 23,6?

Tak więc jesli Twój egzemplarz rzeczywiście miał taką smieszną menzurę, to i tak Twój post że:
Cytuj
Flame EXG7 to tragedia, skala krótsza od 24 3/4
jest z dupy bo piszesz ogólnie o gitarze, której w rekach miałeś jeden egzemplarz i to jeszcze jak widac nieudany (w co watpię, bo bardziej wierzę że źle policzyłeś). Zresztą, mieliśmy już tu jednego co twierdził że jego Flame waży 15kg, więc czemu nie menzura 23,6 :D

23,6 cala mieści się jeszcze w granicach błędu pomiarowego ("Niepewność względna pomiaru w
granicach od 0,1% do 10% jest typowa dla doświadczeń w laboratoriach studenckich." skrypt "Metody opracowania i analizy wyników pomiarów K.Kozłowski i R.Zieliński „I Laboratorium z Fizyki część 1” Wydawnictwo PG.") ;)  Czego nie można powiedzieć o 15 kilowym lp...

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
23,6 cala mieści się jeszcze w granicach błędu pomiarowego

Nychły
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
jeszcze 40 postów ! go on

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2010, 10:01:18
wysłana przez Harvest
18 Odpowiedzi
13081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 21:40:42
wysłana przez Lothar
7 Odpowiedzi
5014 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 23:05:30
wysłana przez Yony
3 Odpowiedzi
3373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2011, 18:38:15
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
1027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2018, 13:53:12
wysłana przez carminacore