Autor Wątek: Modyfikacja Boss'a SD-1 Super OverDrive...  (Przeczytany 33142 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Modyfikacja Boss'a SD-1 Super OverDrive...
« 15 Cze, 2007, 19:47:40 »
Zapraszam do komentowania artykulu
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2008, 19:48:13 wysłana przez Sinner »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Cytat: "Sinner"
Przede wszystkim zmieniłem standardowa 3mm diodę LED sygnalizującą stan urządzenia na większa - 5mm LED Clear Blue, która wygląda zarabiscie

Bardzo fajnie opisany mod, jakbym miał to urządzenie w pedalboardzie to napewno bym skorzystał, ale co do diody Led Clear to mam uprzedzienia, miałem taką w footswitchu od Delay'a i ogólnie spoko ale w dzień daje naprawdę cienko, przez to że jest trochę kierunkowa. Zmieniłem na matową i dopiero jest dobrze.

Pozdr

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Podzielam Twoje zdanie co do LED'a, ale wyglada zajebiscie ;)

Offline woks

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Witam! Wiem że to stary temat ale nie chciałem zakładać nowego skoro już był. Chodzi mi o modyfikację sd1. Sinner pisze dużo o lepszej jakości itd ale co to znaczy: zmiana elementów wewnątrz powoduję zmianę brzmienia ale co? robi się to inne niż jest sd1 czy powiedzmy "szlachetniejsze" (mniej brudów ) jaki wpływ ma czy jest to symetryczne czy niesymetryczne. Wiem,ze pytam troche jak młotek ale technika (czytaj lutownica) jest mi tak bliska jak czarne dziury w kosmosie.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
czesc, a przeczytales tytul artykulu?

Jak zmodyfikować SD-1 pod specyfikacje TS-808 Tube Screamer w sześciu ruchach?

:D IMO wszystko w temacie, na inne pytania chetnie odpowiem

Offline woks

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
No tak przeczytałem - ale właśnie stąd moje pytania np zamiana symetryczny na niesymetryczny (co to daje?) i jeszcze raz podkreślam - ja i lutownica to tak jak musztarda i tramwaj. Ale z innej strony kto mógłby mi takiego moda zdjełać - oczywista zapłace?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
kto? kazdy :D to naprawde prosta rzecz, skad jestes?

jesli okolice Torunia, to wpadnij do mnie, poprowadze Cie za raczke [za darmo], jesli masz daleko, to zagadaj do tego losia http://forum.sevenstring.pl/profile/?u=67 to ten sam men, co soggoth z gitara.pl, w sumie zyje z tego, wiec tymbardziej sobie poradzi, z tym, ze on kase wezmie.

Co to daje, jest to jedna z czynnosci wplywajaca na ilosc gainu (sily przesterowania), jest go zwyczajnie mniej, poza tym brzmienie jest mniej pelne, zdecydowanie mniej okragle i mniej harmoniczne, czystsze, plumkajaca-klikajace

Offline woks

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Oki Sinner dzięki - zaczynam kumać o co biega. Generalnie zawsze się porównuje te drivery do Ts808 -  więc jeśli dobrze łapie to te mody też mają to zrobić, czy masz jakieś doświadczenia w porównaniu (lub ktokolwiek inny) np. Maxona, Ibanezów ts808, ts9 i sd1. Mnie interesuje zastosowanie jako dopalacz do pieca w szczególności do gry solowej. No i jak w tym kontekście wygląda MXR Zakka - przedtem gral na sd1 potem powstal  ten mxr - jak on się ma do wymienionych poprzednio. Ja nigdy nie mialem okazji wpiąć tego w mój zestaw i sprawdzić jak gada. Pozdro

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
po pierwsze jesli chodzi o porownanie roznych od to proponuje zalozyc nowy temat, po drugie i tzrzecie zreszta tez :D nie ma co paskudzic watku

Pozdrawiam

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Cholera, gubię się. chce sobie zamówić wszystkie te małe części z http://www.north.com.pl bo tylko tu znalazłem JRC4558D.
Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to że rezystorów 10K (punkt 5) jest w bród, różnią sie liczbą W przy nazwie, jest np rezystor 10K-3W, 10K-1W, 10K-0.6W etc. Który jest właściwy? Nie znam się na elektronice. Z fizyki w szkole nic nie pamiętam :)
Rezystor o oporze 100ohm to dla mnie wogóle zagadka. Może chodzi o 100R? ale takich też jest spory wybor :)
Jeżeli chodzi o kondensator 10uF to na powyższej stronce znalazłem tylko "10uF450V" i "10uF400/450V kondensator rozruchowy". Bossa sd-1 bede miał dopiero za ok 2 tygodnie przez ten czas chce sobie pozbierać te wszystkie komponenty. Gdybym miał teraz, mogłbym popytać w elektronicznych, pokazać im to PCB. A tak raczej się nie dogadam :D
Proszę o jakieś dokładniejsze info o tych cześciach. Z góry dzięki

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Cholera, gubię się. chce sobie zamówić wszystkie te małe części z http://www.north.com.pl bo tylko tu znalazłem JRC4558D.
Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to że rezystorów 10K (punkt 5) jest w bród, różnią sie liczbą W przy nazwie, jest np rezystor 10K-3W, 10K-1W, 10K-0.6W etc. Który jest właściwy? Nie znam się na elektronice. Z fizyki w szkole nic nie pamiętam :)
Rezystor o oporze 100ohm to dla mnie wogóle zagadka. Może chodzi o 100R? ale takich też jest spory wybor :)
Jeżeli chodzi o kondensator 10uF to na powyższej stronce znalazłem tylko "10uF450V" i "10uF400/450V kondensator rozruchowy". Bossa sd-1 bede miał dopiero za ok 2 tygodnie przez ten czas chce sobie pozbierać te wszystkie komponenty. Gdybym miał teraz, mogłbym popytać w elektronicznych, pokazać im to PCB. A tak raczej się nie dogadam :D
Proszę o jakieś dokładniejsze info o tych cześciach. Z góry dzięki

Stary, daj sobie spokoj z tym modem, dobra rada. Jesli tak Cie cisnie, to daj to komus do roboty. Nie mam zamiaru odpowiadac - co zreszta jest wytluszczone w tekscie, za zniszczenia jakich dokonasz, a widze, ze pojecie o tych sprawach masz male... no offence rzecz jasna, dla Twojego dobra, odradzam

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
W to są Waty (jednostka mocy) liczba Watów przy rezystoreze oznacza ilość mocy jaką może wydzielić nie ulegając zniszczeniu, Ohm to jest jednosta oporu, rezystancji. Jeśli na lutowaniu znasz się jak na nazewnictwie to Sinner dobrze Ci radzi :) Uderz do użytkownika so99, może bedzie miał ochotę przerobić to za Ciebie, oczwiście za jakąś tam opłatę :) Ale kolo zna się na rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2009, 15:01:17 wysłana przez BartekL »

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Nie mam zamiaru odpowiadac - co zreszta jest wytluszczone w tekscie, za zniszczenia jakich dokonasz
Wziąłem pod uwagę :)

moje doświadczenie ogranicza się do wymiany przetworników, mimo to chyba sprobuje z używanym egzemplarzem sd.
W jak Wtopa. Sory :P

Zomballo

  • Gość
Odkopuję. Patrzcie co robi z moją DSLką zmodowany SD-1 http://soundcloud.com/zombal/dopalsd1808 Kufa jestem w szoku, zajebioza, polecam!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Fajnie że Ci fajnie zrobił, bo mi tak fajnie robić przed modami nie chciał. No i fajno że Ci siedzi, bo mi z kolei XR robi nieziemską robotę z Bashem :)
B ( o ) ( o ) B S

Zomballo

  • Gość
No przed modami to grało chujwijak. Kto ma SD-1 niech koniecznie przemyśli oddanie efektu do modowalni bo to zupełnie inny świat.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Czy nie lepiej byłoby powziąć ryzyko i wlutować scalaka bez podstawki, ażeby nie mnożyć połączeń stykowych w układzie?

Ogólnie podstawki są fajne do eksperymentowania z diodami i rezystorami, ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie na "wieczysty" montaż?

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Podstawki przede wszystkim stosuje się do układów scalonych. Do diod i rezystorów to fanaberia. A tak poza tym

« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2018, 19:26:01 wysłana przez theremin »
4string

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Łopat ci u nas dostatek.

Dziękuję za nic nie wnosząca odpowiedź.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Wnoszącą, ale widocznie jakiś twój deficyt nie pozwolił ci tego zauważyć.  Widziałeś kiedykolwiek wnętrze profesjonalnego sprzętu elektronicznego? Podstawki pod IC to norma.
4string

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Przyjemnie jest oceniać czyjś deficyt? Daje to jakieś profity?

Wszystkie kostki jakie miałem, miały scalaki wlutowane bezpośrednio w płytkę.
Podstawki spotykałem w: zestawach do samodzielnego montażu, układach produkowanych w małej ilości, gdzie montaż nie był ani zautomatyzowany, ani nie wymagał specjalnej kontroli.

Podstawki pod diody i rezystory na czas testów to nie jest moja fanaberia. Historia, z drugiej lub trzeciej ręki, opowiada, że w ten sposób Keeley eksperymentuje z modyfikowaniem efektów.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
To po chuj się pytasz jak wiesz?
4string

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
A po taki chuj, że znajdujemy się w dziale "Komentarze do artykułów" i moim komentarzem do artykułu jest poddanie w wątpliwość pozostawiania podstawek, po zakończeniu eksperymentów, w obwodach sprzętu audio.