Autor Wątek: 25"5 nie niżej niż A# Standard?  (Przeczytany 7201 razy)

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
25"5 nie niżej niż A# Standard?
« 20 Sie, 2013, 10:06:58 »
Witam !

To jest mój pierwszy post na forum więc prosze o wyrozumiałośc. Usłyszałem od 2 znajomych informację że gitara w skali 25'5 nie powinna być strojona niżej niż A# Standard. Czy jest jakiś generalny powód tej opini czy to tylko jakieś klepnięte stwierdzenie? Genralnie mam 7 LTD w skali 25'5 dostrojoną do A standard i jakos nie rozumiem opinie znajomych?

Czy mogli byście mi to rozjaśnić?  :-\
Djent to kópa.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Twoi znajomi to debile. Koniec przekazu. To mówiłem ja, Jarząbek, trener 3 klasy.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Jedni lubią makaron aldente inni rozgotowany, są tacy co lubią liny cumownicze. Jak nie brzęczy na wzmaku i gra Ci się wygodnie to skala nie ma znaczenia. Wszystko opera się tylko na regulacji badyla pod konkretny strój i rozmiar strun.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie moglibyśmy. Ciężko wytłumaczyć bezsensowne pierdolenie :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can


Nie niżej niż A#, taaa? Tutaj masz 24,75' w F# :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?


Nie niżej niż A#, taaa? Tutaj masz 24,75' w F# :)

Wyjątkowo kiepski przykład :D

Ale samo stwierdzenie że nie można niżej niż A# na 25,5 jest tak głupie że nawet nie ma jak sobie z tego zadrwić
B ( o ) ( o ) B S

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Dzieki za odpowiedzi, bo sam niewiedzialem już :D A z tym F# stdn na les paulu 24,75. O shit :D
Djent to kópa.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Tak czytam wątek i się zastanawiam czy jestem jedyny. Nie wyobrażam sobie jakiej grubości struny trzeba by było założyć, żeby wystroić 24,75" do F#. Albo jak musi nie stroić to wiosło. Fizyki się nie oszuka, to nie jest do końca tak, że na krótszej menzurze wystarczy założyć grubsze struny i będzie ok. Do pewnego momentu tak, ale w pewnym momencie struna przestaje się zachowywać jak struna i przestaje produkować harmoniczne jak struna. Dochodzi do tego kwestia gustu/techniki grającego, ale po coś dłuższe skale wymyślono. Niektóre mostki mają większą możliwość regulacji menzury, niektóre mniejszą. Osobiście nie zjechałbym na 25,5" poniżej B. Ale to tylko mój gust, moje preferencje. Tysiące gitarzystów stroją do G# na 25,5" i jeszcze niżej, jest kupę 8ek 26,5" i grają równie zajebiście. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że gitarzysta sam świadomie decyduje się na wady i zalety danego rozwiązania.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Osobiście nie zjechałbym na 25,5" poniżej B.
osobiscie nie wchodze wyżej niż B
no cóż, różne preferencje ;)
i always go full retard

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
crushingattack, to też kwestia stylistyki. Mojego LP zdarzało mi się stroić do drop G i było zajebiaszczo. Ale szybko i selektywnie se tak nie pograsz.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Widek z powodzeniem na strunie 42 grał w drop G i chyba coś tam nawet nagrał ^^
mniut i piah

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Na tym samym 42 którego sam używałem gdzieś tak do A. Do "tego właściwego A na piątej strunie w stroju standardowym" ;)

Zależy co grasz - jaki styl muzyczny, jakie brzmienie, na ile zależy ci na strojeniu "co do centa", na dynamice, czy grasz siłowo czy muskasz struny... każdy powie ci do innego. I w sumie każdy będzie miał trochę racji. Sprawdź sam i sam oceń. My ci powiemy jedno, a okaże się że wg ciebie jest dokładnie co innego.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
crushingattack, to też kwestia stylistyki. Mojego LP zdarzało mi się stroić do drop G i było zajebiaszczo. Ale szybko i selektywnie se tak nie pograsz.

Otóż to. W pewnych sytuacjach to działa i to nawet lepiej niż dłuższe skale. Wszystko kwestia kontekstu, zamysłu i tego co siedzi w głowie grającego.
Do autora wątku - masz A na 25,5" i do tej pory się nad tym nie zastanawiałeś? Zajebiście, znaczy że wszystko jest ok.

Offline zeppelin8

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Są gusta i guściki. Jak Ci pasi 25.5" w A to o czym ta gadka? Tu musisz spróbować sam, co Ci lepiej leży. Może się okaże, że jest lepiej, ale też - że gorzej. Znajdź kogoś w okolicy z dłuższą menzurą i obmacaj, nie ma co gadać... Generalnie im krótsza menzura i niższy strój tym dokładniej (z taką samą siłą) musisz dociskać struny, żeby stroiło. Obowiązuje złoty środek - dla każdego inny.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Z polskiego tłumaczę: "chciałem napisać mądrego posta, ale nie mam pewności, to sklecę tak, żeby się żodyn nie przyjebał, więc albo pasi albo nie pasi, złoty środek to może być środek na hemoroidy, a dla innego na szamotanie pępka, zależy, c'nie, howgh, powiedziałem co wiedziałem" ;).

Się kolega nie obraża, ale poproszę następnym razem więcej kontentu, bo inaczej wróżę karierę w dziale horoskop ;).
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Trochę też zależy od użytego drewna i tego, do czego to wiosło podepniesz. W odpowiednio dobranym rigu, nie będzie problemu :)

Offline lethalizer

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Ja w moim EXG7 mam strunki 74, skala poniżej 24.75, stroję do A standard. Dla przeciętnego szarpidruta powinno być dobrze. Dla mnie to za mało :P
25.5 w A# będzie bardzo dobrze, kwestia strun.

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Ja w moim EXG7 mam strunki 74, skala poniżej 24.75

It's always nice to have a penis.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Ale że temat jeszcze nie zamknięty?... ;)
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja w moim EXG7 mam strunki 74, skala poniżej 24.75, stroję do A standard. Dla przeciętnego szarpidruta powinno być dobrze. Dla mnie to za mało :P
25.5 w A# będzie bardzo dobrze, kwestia strun.

Ale ze co , mówisz o Flame ? i za masz 24,75 powiadasz . O ile mi wiadomo to musisz miec pan kustoma Flame bo takiej menzury fogle nie stosowali, co nie oznacza ze nie mogli specjalnie dla Ciebie zrobić. W końcu nie jesteś przeciętnym szarpidrutem. Jednak wielu z nas etap lin cumowniczych dla prawdziwych facetów ma juz za sobą , teraz głównie preferujemy jak sie komu podobie tak nawija se albo makarony albo aldente ;)


Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja w moim EXG7 mam strunki 74, skala poniżej 24.75, stroję do A standard. Dla przeciętnego szarpidruta powinno być dobrze. Dla mnie to za mało :P
25.5 w A# będzie bardzo dobrze, kwestia strun.

facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
0 Odpowiedzi
1842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 13:37:18
wysłana przez Donnie
13 Odpowiedzi
3220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2011, 20:03:30
wysłana przez Rachet
6 Odpowiedzi
2634 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2012, 19:00:13
wysłana przez Rames
7 Odpowiedzi
8667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2014, 20:02:08
wysłana przez Orange