Autor Wątek: Superior Drummer 2.0 jak osiągnąć pewien efekt  (Przeczytany 3803 razy)

Offline gregorinus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Witam, otóż ostatnio próbowalem coś zdziałać samemu lecz niezbyt mi to wychodziło, a mianowicie chodzi mi o to jak osiągnąć taki efekt w SD 2.0:

dokładnie od 2:26 takie jakby hmm "dubstep'owe brzmienie" ? nie wiem jak to profesjonalnie okreslić

Z góry dzięki za pomoc :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nie wiem, jak to zrobić w Superiorze, ale ja takie bębny robię w Stylus RMX. Bardzo łatwo i wygodnie dojdziesz do tego. A z SD musiałbyś narzucić pogłosy i saturacje VST na poszczególne tracki bębnów, ewentualnie manipulacja samplami (obcinanie, revers, etc.) prawdopodobnie i też by dało radę.

Offline gregorinus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Ok dzięki ;) a jest ktoś może, kto ma SD 2.0 i ma jakiś sprawdzony sposób jak ugryźć temat właśnie w superiorze ?

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Z ciekawości poszukałem Stylusa. Cena zgasiła moją ciekwaość :] Czy jest jakiś darmowy "generator techno/dubstepu", którym można by podbarwić ostre granie gitarowe? BTW, fajny kawałek.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Czy jest jakiś darmowy "generator techno/dubstepu", którym można by podbarwić ostre granie gitarowe?

Jest, ale tego typu mixy to totalna wiocha, której narobiło się przez KornoSkrillexa jak much wokół gówna i strasznie mnie one wkurwiają, więc Ci nie powiem.

Offline gregorinus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Lepiej piszcie jak z tą perką w SD 2.0 bo przeszukałem całego YouTube i za dużo nie znalazłem ;/// aż dziwne ze nie ma tutoriala typu "How to make Dubstep drums in superior drummer 2.0"...

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Ściągasz darmowe sample z neta (choćby z boyinaband.com) + używasz wtyczki, która odgrywa funkcję samplera (np. FPC z Fruity Loops) i układasz te całe dupstepy. Pominę już fakt, że ludzie siedzą godzinami nad tym, żeby ułożyć i zmiksować takie efekty, a ty chcesz "fix knorra w 5 minut".
Superior nie jest "do wszystkiego". Czasem po prostu lepiej go odpuścić i poszukać innych rozwiązań.

A tak w ogóle, na łatwiznę to można pójść co najwyżej z:

« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2013, 02:18:28 wysłana przez Dun »

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
lol to zwykły odwrócony sampel wysłany na reverb, sam coś takiego robiłem tu:
http://soundcloud.com/ofensywnyrondel/mixtest
2:36
nie lubie placki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2009, 11:27:21
wysłana przez KykuPL
52 Odpowiedzi
27323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 00:18:51
wysłana przez jaca2303
10 Odpowiedzi
6208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2011, 19:44:20
wysłana przez mondomg
3 Odpowiedzi
3979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2017, 23:49:12
wysłana przez Mat
0 Odpowiedzi
836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2022, 09:48:10
wysłana przez Lechu_