Autor Wątek: Podłączenie klawiszy przez PODa do PC i konfiguracja w Cubase  (Przeczytany 12105 razy)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
I znów witam moi homoseksualni przyjaciele.
Dziś walę z kolejnym problemem, który już starałem się rozwiązać z Lordem, jednak niestety nie wyszło nam to za dobrze.
Otóż sprawa jest taka :
wynalazłem sobie klawisze casio xtk-750 ( takie już stare bardzo ) i przyuważyłem że mają wejście i wyjście midi, więc pomyślałem, że trzeba to wykorzystać. i teraz zaczynają się schody - na zdrowy rozum podłączyłem PODa xt live przez usb jako kartę zewnętrzną i w panelu sterowania ustawiłem go jako domyślne urządzenie odtwarzania i nagrywania dzwięku, oraz jako domyślne urządzenie do odtwarzania muzyki MIDI. klawisze podpiąłem do poda kablem midi ( out klawiszy-> in PODa ), odpaliłem Cubase'a, włączyłem w devices setup->vst multitrack sterownik PODa i stwierdziłem że powinno już działać, ale niestety nic nie wypaliło. próbowałem odpalać wszelkie instrumenty VST jakie mam i żadnym nie mogłem kontrolować ( bo oczywiście chodzi mi właśnie o nagrywanie na klawiszach np. perkusji z drumkit from hell 2 ).
Pomożecie?  ::)  :-*

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Kanał midi ten co trzeba?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
na klawiszu i w cubasie channel ustawiony na 1.

EDIT :
to nikt nie wie co mogę poradzić? ;(

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jesteś pewny, że klawisz w ogóle działa?
Próbowałeś z tym midi u kogoś innego?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Skorzystam z tematu.
Mam gejboard z midi out. Co mi potrzebne żeby go wykorzystać do niecnych celów w złej muzyce? Jakiś link do urządzenia miedzy komp a gejboard najlepiej. Interfejs z midi in ? Bo line6 ux nie ma midi :(

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
http://www.ze-kwazar.pl/InterfejsyMIDI0.htm to chyba najtańsze rozwiązanie i działa, a swoją drogą zajebista zabawa z układaniem muzy w midi

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Men, podłączyłeś MIDI-IN PODa do MIDI-OUT klawiszy (odwrotnie niż nakazuje logika)? Tak mi się wspomniało...

edit:
Ah dobra, nvm nie umiem czytać :-[
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2008, 18:10:58 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
marioo, jak tam, rozwiązałeś problem? bo właśnie próbuję tego samego i też mi nie idzie :/ wydaje mi się, że po wpięciu poda do kompa przez usb cała komunikacja MIDI idzie właśnie tamtędy a porty midi w podzie są nieaktywne

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
dupsko zbite wyszło - ni chuja.
próbowałem wysyłania informacji z klawisza przez poda do pc i na odwrót, z wszystkimi mozliwymi kombinacjami ustawien midi w podzie,  cubasie, instalowaniem wszelkich możliwych driverów i ustawieniach poda w panelu - wszystko na nic.
żeby było jeszcze śmieszniej - poprosiłem o przyjazd do mnie mojego brata z wrocka, który to na codzień podłącza takie rzeczy i już nie raz wielu znajomych waliło do Niego o pomoc. wg Niego to połączenie i ustawienie jest dziecinnie proste, jednak po jakichs dwóch-trzech godzinach konfiguracji i prób stwierdził że się poddaje i nie wie o co może chodzić.
kabel midi sprawdzony, wszystkie ustawienia ok, komputer dobrze odbiera poda - została jeszcze tylko kwestia poda, który to może nie być jednak przeznaczony do takich połączeń - tak wysnuł mój brat.
jak jest naprawdę - sam nie mogę zrozumieć.
jeśli coś Ci się uda to uderzaj od razu na forum i pisz faq ;D

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Hehe, ja zrezygnowałem po 5 minutach :) Nagrałem klawisze po line in bez stresu :D

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
no tak - Tobie chodziło o nagranie klawiszy, a mi o używanie takich np. sampli garów :P

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
A próbowałeś ominąć POD'a? Jaką masz kartę dźwiękową? Może masz wbudowany w nią interfejs midi? Jeśli tak, to śmiało możesz zrezygnować z POD'a. Może trzeba spróbować podłączyć to urządzonko wprost do portu gier... No nie wiem co Ty tam masz w tym kompie Twym, więc tak gdybać...

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
a ten port midi nie jest aby do automatyzacji ustawień poda tylko?

Offline TT666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
  • head:held:high
Odgrzebałem :)

Pomijając to, co powiedział kolega karaś i co zapewne jest prawdą, chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedno zagadnienie. Według mnie, żebyś mógł się w ten sposób połączyć z kompem, to powinieneś mieć w POD'zie gniazdo MIDI thru, ale tam go nie ma (raczej). Jest tylko MIDI in i MIDI out, więc możesz tylko wpływać na POD'a z kompa, bądź odwrotnie. Niestety, żeby móc się komunikować klawiszami z kompem poprzez POD'a musisz mieć kanał przelotowy jakim jest MIDI thru...

Tak więc, najprawdopodobniej kolega karaś trafnie uchwycił istotę problemu :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
już się z tym pogodziłem i narazie zostaje przy ołóweczku w cubasie...


Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Mam ten interfejsik z linka Invivo (teraz mi już niepotrzebny). Działa OK pod Vistą 32-bit z REAPERem.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
łoo, łooo, to może być to. 
to hmm.. teraz jakaś składka funduszowa musi się znaleźć... oO
może na święta?

qwa, nie wpadłbym na to kompletnie heheh
dzięki Invivciu :-*
« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2008, 18:58:01 wysłana przez maarioo »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
jak przeczytałem:

narazie zostaje przy ołóweczku w cubasie...

... to mi sie przykro zrobiło ;)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
heheh, efekt zamierzony :D

Offline musiker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Chłopaki, i dziewczyny na początek Cześć !!! Jestem tu nowy i widzę, że trafiłem na nurtujący mnie temat. Podpinam POD XTL przez usb do lapa i nagrywam bez problemu gitarę, jednak ciekaw jestem jak nagrać utworek z YAMAHA MOTIF , korzystając z POD-a, jako interfejsu audio. MIDI odpada na pewno, bo to nie ta bajka, ale wejście AUX,w które wpinam Yamahę powinno się nagrać (w słuchawkach w POD-ie słychać, ale nie wychodzi przez USB do kompa) . Czy trzeba coś przełaczyć w ustawieniach POD - a ? Nic nie znalazłem takiego.  Pozdrawiam

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
51 Odpowiedzi
21284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 11:56:47
wysłana przez mariaczi
4 Odpowiedzi
2913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2010, 22:53:59
wysłana przez Merlin
20 Odpowiedzi
14744 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2010, 09:39:40
wysłana przez Gohes
5 Odpowiedzi
2884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2012, 21:55:56
wysłana przez mlodysatan
18 Odpowiedzi
10197 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2013, 11:14:52
wysłana przez bart