Autor Wątek: Home recording na linuxie...  (Przeczytany 12111 razy)

bandit112

  • Gość
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #25 30 Lip, 2013, 13:06:44 »
Używałem sporo windowsa (gdzie non stop wywalało jakieś błędy blue screeny) od roku używam mac'a i nigdy nic nie przestało działać. UX 2 działa bez problemu, nic się nie zawiesza zero grzebania w ustawieniach. Na windzie nie było tygodnia żeby coś się nie pojebało w sterownikach. Co do fona generalnie byłem zwolennikiem android'a, przez miesiąc używałem iPhona i już wiem, że jedyne co mnie trzyma przy androidzie to większy ekran... Nie wspominając o łatwości synchronizacji z kompem, robieniu kopi zapasowych. W androidzie to kupa.

Jeśli chcesz zostać domowym programistą i codziennie stawiać czoła nowym problemom - windows. Jeśli chcesz po prostu używać i cieszyć się swoim sprzętem - Mac.

Jak czytam takie posty to nie wiem, czy ludzie używają dalej windowsa 95, czy naprawdę umiejętności informatyczne stoją u nich na tak niskim stopniu. Dla takich faktycznie jest MAC, bo włączasz go i masz wszystko rozrysowane "jak dla debila". Ale spróbuj się zagłębiać w system albo próbować samemu jakichś tweaków czy bardziej zaawansowanych zmian - w MACu się nie dokopiesz, bo jest to tam niedostępne żeby typowy kowalski nie mógł czegoś spierdolić, a potem narzekać że komputry sie psujom i som chujowe.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #26 30 Lip, 2013, 13:23:33 »
a tam pierdolenie...
o czyms to swiadczy ze do maca podpinasz sprzet i od razu dziala, a na windzie trzeba sie meczyc.
teoretycznie wszystko da sie zrobic, ale jak mam tracic czas na testowanie róznych konfiguracji to mnie też pigmej strzela.
wole wyjac z szuflady starego maca i wszustko dziala od razu.

Posty połączone: 30 Lip, 2013, 13:23:36
a tam pierdolenie...
o czyms to swiadczy ze do maca podpinasz sprzet i od razu dziala, a na windzie trzeba sie meczyc.
teoretycznie wszystko da sie zrobic, ale jak mam tracic czas na testowanie róznych konfiguracji to mnie też pigmej strzela.
wole wyjac z szuflady starego maca i wszustko dziala od razu.
i always go full retard

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #27 30 Lip, 2013, 13:57:21 »
No i jest tez jeszcze jedna grupa uzyszkodnikow, ktorz maja po prostu wyjebane na otwartosc systemu i chca miec dzialajacy sprzet "out of the box". Nie kazdy chce, czy ma czas konfigurowac windowsa, a wyboru gotowych kompow (stacjonarek) dobrej jakosci prawie nie ma, nie wspominajac, ze te gotowe sa sprzedawane z tona chujowego oprogramowania w wersji trial, ktore i tak trzeba wywalic.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #28 30 Lip, 2013, 13:58:00 »
Do windowsa też każdy sprzet jaki podpinałem, działal mi bez problemu ( w tym - uwaga, uwaga - dwa sprzęty od L6!). jedynie z interfacem behringera, który nie miał sterów do win Visty i późniejszych miałem elikatne przeboje, ale nic czego bym nie zrobił przy uzyciu googli.

Czy na macu bylo by łatwiej? Pewnie tak.
Czy na macu nauczyłbym się węcej? Zdecydowanie nie.

Wolę windowsa.
B ( o ) ( o ) B S

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #29 30 Lip, 2013, 14:05:19 »
ludzie też zapominają, że u podstaw MacOS leży BSD i pomimo tego że darwin jest mocno zmodyfikowany to wciąż wiele można na nim zdziałać.
dobra, ja już stąd uciekam bo te rozmowy nigdy dobrze sie nie koncza :/
a fakt na windzie tez niewiele jest sprzetow z ktorym mialem problemy, choc z podem hd500 nie potrafilem sobie poradzic :/
i always go full retard

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #30 30 Lip, 2013, 14:18:02 »
Mi się po prostu nie mieści w pale jak ludzie mogą nie wykazywać nawet absolutnego minimum ciekawości w stosunku do świata i sprowadzać wszystko do czystego konsumpcjonizmu :(
W samochodach też wolicie automatyczną skrzynię biegów od manualnej?
Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #31 30 Lip, 2013, 14:21:44 »
A moze wola dotrzec do tych ciekawych rzeczy w swiecie nie pierdolac sie z manualna skrzynia biegow? :) Kazdemu wedle potrzeb, jeden lubi kompilowac jadro w linuchu, bo mu aplikacja nie dziala, drugi woli po prostu odpalic kompa i zrobic cos kreatywnego. Co w tym zlego?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #32 30 Lip, 2013, 14:29:17 »
Kompletnie nic w tym nie ma złego. Zaczyna się dopiero w momencie kiedy ten, który woli mieć łatwo twierdzi że łatwiej jest lepiej, bo trudniej znaczy gorzej.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #33 30 Lip, 2013, 14:32:40 »
Ci z drugiej strony barykady tez zawsze rzucaja argumenty, ze Mac to pojscie na latwizne i "absolutnego minimum ciekawości w stosunku do świata "...

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #34 30 Lip, 2013, 14:35:23 »
Co w tym złego?

Nic.

Tylko
Temat - Windows
Pedał - ja mam Mac-ka i nie mam problemów

Temat Linux
Pedał - ja mam MAc-ka i nie mam problemów

Temat Android
Pedał - ja mam aj-fona i nie mam problemów
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #35 30 Lip, 2013, 14:46:38 »
A tam, ja nie mam Maca, lece na windows 7, telefon na windows 8 i uwazam, ze niech kazdy uzywa, czego chce, tylko troche ten hejt na apple jest smieszny.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #36 30 Lip, 2013, 14:50:30 »
Hejt na Mac'ki bierze się z chorych cen na ten sprzęt w Polsce i tego, że ludzie lubią powtarzać to, co przeczytali w internecie/ograli na yt

Posty połączone: 30 Lip, 2013, 14:54:31
Mi się po prostu nie mieści w pale jak ludzie mogą nie wykazywać nawet absolutnego minimum ciekawości w stosunku do świata i sprowadzać wszystko do czystego konsumpcjonizmu :(
W samochodach też wolicie automatyczną skrzynię biegów od manualnej?
Spoiler
BTW to na poważnie, czy troll?
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2013, 14:54:31 wysłana przez gizmi7 »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #37 30 Lip, 2013, 15:02:46 »
Hejt na Mac'ki bierze się z chorych cen na ten sprzęt w Polsce i tego, że ludzie lubią powtarzać to, co przeczytali w internecie/ograli na yt

Hejt na maki bierze się z połączenia groteskowego PR firmy, absurdalnej polityki patentowej oraz przede wszystkim z krytycznego spojrzenia na fanatyczne podejście klientów, którzy przypominają swoim zachowaniem sektę NLP albo MLM czy Świadków Jehowy.
Dmaligator pokazał to bardzo obrazowo.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2013, 15:06:52 wysłana przez pivovarit »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #38 30 Lip, 2013, 15:12:55 »
To nie jest kwestia stać/nie stać, po prostu większość argumentów rzucanych w dyskusjach "Apple ssie" to "drogie"/"przecenione". Polityka patentowa jest absurdalna, bo i czasy i prawo są absurdalne, mogli zarobić na prostokątach ze ściętymi rogami, to zarobili - nikt nikomu nie każe w idealnie takim samym kształcie produkować telefonów, Samsung też na tym dobrze wtedy wyszedł.
PR groteskowe, ale działa i chyba tylko to się liczy, a o fanatykach, mógłbym powiedzieć to samo o znajomych mi fanboyach Linuxa, którzy by każdemu na każdą okazję wcisnęli jedyny, lepszy, ambitniejszy system i oczywiście przy okazji LateX, bo to takie świetne rozwiązanie.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #39 30 Lip, 2013, 15:19:33 »
No i jeszcze nie zapominaj Gizmi o fanatykach androida - lekarstwa na cale zlo mobilnego swiata :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #40 30 Lip, 2013, 15:22:17 »
To nie jest kwestia stać/nie stać, po prostu większość argumentów rzucanych w dyskusjach "Apple ssie" to "drogie"/"przecenione". Polityka patentowa jest absurdalna, bo i czasy i prawo są absurdalne, mogli zarobić na prostokątach ze ściętymi rogami, to zarobili - nikt nikomu nie każe w idealnie takim samym kształcie produkować telefonów, Samsung też na tym dobrze wtedy wyszedł.
PR groteskowe, ale działa i chyba tylko to się liczy, a o fanatykach, mógłbym powiedzieć to samo o znajomych mi fanboyach Linuxa, którzy by każdemu na każdą okazję wcisnęli jedyny, lepszy, ambitniejszy system i oczywiście przy okazji LateX, bo to takie świetne rozwiązanie.

Pierwszym kontrargumentem rzucanym przez fanboyów jest praktycznie zawsze: "Mówisz tak, bo Cię nie stać, lol".
Nie znam ani jednego agresywnego fanboya linuksa. Tym bardziej agresywnych fanboyów LaTeX.
Jak widać nie na każdą okazję. Widziałeś fanboya linucha polecającego go do homerecordingu albo do gier? :)


Samsung odniósł nieprawdopodobne moralne zwycięstwo. Produkują Appleowi podzespoły a gigant z Cupertino nie może się od nich uniezależnić, bo inni wykonawcy nie radzą sobie z wystarczającą jakością sprzętu. To jest piękne zwycięstwo. Jednym zależy na produkcji świetnego sprzętu a innym na wciskaniu go większej ilości osób.  Co jest lepsze? Zależy od światopoglądu danej osoby. Ja wolę grać tysiąc akordów przed jedną osobą niż jeden akord przed tysiącem.
Spoiler



« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2013, 15:39:40 wysłana przez pivovarit »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #41 30 Lip, 2013, 15:40:16 »
Pivo, ty nie jesteś fanboyem linucha, tylko zwolennikiem, a to na szczęście dwie różne rzeczy. Fanboy by powiedział "Jest przecież Wine i takie World of Goo działa, więc nie widzę problemów z grami" (prawdziwy cytat)
Spoiler
Zaraz... Samsung, moralne zwycięstwo? Przecież to jest biznes, tu nie ma miejsca na moralne zwycięstwa, liczą się pieniądze, Samsung produkuje telewizory tak, by niektóre części się psuły szybciej niż powinny, by ludzie szybciej kupowali nowe modele, ja w tym nie widzę idealistycznej koncepcji.
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2013, 15:43:43 wysłana przez gizmi7 »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #42 30 Lip, 2013, 15:49:40 »
Zaraz... Samsung, moralne zwycięstwo?

Jestem świadomy, że ich to pewnie gówno obchodzi ;) nie jestem fanboyem Samsunga chociaż uważam, że SGSIV to najlepszy smartfon dostępny na rynku.

A dla mnie biznes to nie hajs tylko przede wszystkim wnoszenie jakiejś wartości na rynek a pieniądze to tylko efekt uboczny.
Jak ktoś chce TYLKO zarabiać to niech inwestuje a nie bierze się za biznes.
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2013, 15:52:27 wysłana przez pivovarit »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #43 30 Lip, 2013, 15:55:34 »
Tak, tylko że ty (podobnie jak zresztą i ja) jesteś idealistą, a nie szefem wielkiej korporacji.

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #44 30 Lip, 2013, 18:43:11 »
Po pierwsze pivovarit mogę cię zapewnić, że najpierw miałem miałem samą skrzynką składaną przez wierz mi osobę która zna się na rzeczy wydałem na nią około 4 tyś, potem komp od Asusa też za około 4k modelu nie pamiętam, aktualnie jest u mnie w domu jeszcze Asus UX32 na Win 8 przy około 10 kartach dwa raz dwa razy zwiesiło mi Chrome na około minutę... Nie mówiąc o tym, że Win 8 jest idiotycznie zaprojektowane, są kafelki, a i tak co chwilę trzeba wracać do pulpitu... Bardzo fajnie być ciekawym świata, interesować się strukturą systemu, tylko nie fajnie robić to bo coś nie działa i nie ma innego wyjścia - to dość spora różnica. Co do SIV ma świetne parametry, szkoda, że jego działanie pozostawia bardzo wiele do życzenia... Co do moralnego zwycięstwa Samsunga to nie wiem o czym mówisz bo w zasadzie przegrywają większość procesów patentowych (trzeba bronić swego, gdyby nie to co drugi telefon były kopią iPhona...). Nie mówiąc o tym, że 3/4 krytykantów mac'ów nie miało żadnego na własność, a 3/4 zwolenników Apple miało wcześniej sprzętna Windowsie i już by się nie zamienili to dość spora różnica.

Bandit sorry, ale twój argument w stylu nie znasz i nie chcesz grzebać w swoim systemie - jesteś debilem, pokazuje jak bardzo ograniczony masz światopogląd, nawet nie mamy dalej o czym rozmawiać
« Ostatnia zmiana: 30 Lip, 2013, 18:45:45 wysłana przez maclaren2 »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #45 30 Lip, 2013, 19:14:29 »
Maclaren otwórz wątek o Mac-ach i tam czyść pałke tu temat jest o linuxie.
A zanim nazwiesz kogoś debilem zrób sobie psychoanalize.
Bo wiesz jak kaczka traci orientację to dupą nurkuje.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #46 30 Lip, 2013, 19:48:08 »
Cytuję: Dla takich faktycznie jest MAC, bo włączasz go i masz wszystko rozrysowane "jak dla debila".

Mówiłem odnośnie postu bandita - czytanie ze zrozumiem nie boli.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #47 30 Lip, 2013, 20:24:03 »
A jak by napisał że proste jak ruchanie to co wtedy?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #48 30 Lip, 2013, 20:53:23 »
Łącząc to z twoim poprzednim postulatem, że Mac'kowcy to pedały, ten tok rozumowania zmierza w gównianym kierunku.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Home recording na linuxie...
« Odpowiedź #49 30 Lip, 2013, 21:03:36 »
Łącząc to z twoim poprzednim postulatem, że Mac'kowcy to pedały, ten tok rozumowania zmierza w gównianym kierunku.

Przeca to pedalskie forum, zapomniałeś?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
30061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2008, 19:55:45
wysłana przez Dexterek
New Way Home

Zaczęty przez utarefson Muzyka

2 Odpowiedzi
1880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2009, 00:06:48
wysłana przez lord_awesomeguy
7 Odpowiedzi
2337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2010, 12:59:03
wysłana przez mlodysatan
8 Odpowiedzi
3693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2012, 13:12:53
wysłana przez Musza
0 Odpowiedzi
1850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2012, 20:12:04
wysłana przez MMAchu