Autor Wątek: Mesa Boogie Rectifier Single vs. Dual - jakie różnice w brzmieniu?  (Przeczytany 7600 razy)

Zomballo

  • Gość
Pytanie typu dozbierać i kupić lampe czy grać i nie pierdolić? Zastanawiam się nad tym czy nie puścić Single'a i zapodać sobie trv Duala? Czy taka zamiana to nie "zamienił stryjek commodore na atari"? Jaka jest różnicami pomiędzy tymi dwoma główkami i tu chodzi mi tylko o brzmienie a nie sprawy techniczne? Kto miał bliżej do czynienia z tymi dwoma belzebubami? Zapraszam do dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip, 2013, 12:47:15 wysłana przez Zomballo »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Cytując klasyka: "Graj, nie pierdol".

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Z tego co pamiętam obydwie chujowe. Stivo już Ci odpowiedział :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion

Zomballo

  • Gość
Filmik widziałem i można wywnioskować po nim, że brzmią te piece niemal idento. Różnią sie tylko niewielkimi niuansami. Struktura gainu jest taka sama. Dlatego też właśnie mam dylemat czy faktycznie zbierać na duala?

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
IMO clean wygrywa jedynka, vintage dwójka a reszta bardzo podobnie.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
W podwójnym prostowniku możesz dojebać sobie jeszcze więcej mułu :D

Zomballo

  • Gość
W podwójnym prostowniku możesz dojebać sobie jeszcze więcej mułu :D
Otako? To chujowo. :/ Wolałbym za te pinionżki wysłać Singla na hotroding do Szymona Basha.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wiem, że Marek Gierszewski ma pewne doświadczenie w "hotrodingu" tych wzmaków ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Dual 3 kanałowy ma odrobine wiekszę mozliwości brzmieniowe oraz w moim odczuciu brzmienie jest bardziej brutalne przy bezpośrednim porównaniu z singlem. Odnioslem tez wrażenie ze korekcja na dualu lepiej działa... Filmiki na youtube z mojego doświadczenia przeważnie roba papke z mózgu aniżeli pomagaja w wyrobieniu sobie nieprzekłamanego zdania na temat sprzętu. Nic nie zastąpi bezpośredniego porównania na zywo obydwu wzmacniaczy w warunkach z zespołem i bez. Kosztuje to niestety troche zachodu ale jest tego warte. W necie 2 rożne osoby ukręcą kaszanke i porządne brzmienie z tego samego wzmacniacza i poźniej nie wiadomo o co chodzi

Zomballo

  • Gość
A jak jest z poziomem gejnu w porównaniu do singla?

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Singiel minimalnie mniej ale i tak każdy ustawi to co chce bo gainu jest i tak zapas w obu modelach

Zomballo

  • Gość
Mój prostownik aktualnie tak napiżdża

Tam gdzie klik włączam TSa dileja i takietam. Nie wiem co by tu jeszcze mu dopindolić?
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2013, 18:08:34 wysłana przez Zomballo »

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
zapnij zielonego potwora ufo, od razu będzie lepiej

Zomballo

  • Gość
To jest tak. Jeśli zwiększasz gain to robi się gęsto i muliście, ale to dotyczy większości wzmaków jakie miałem. Niestety w singlu żeby targało trzeba ten gain rozkręcić w okolice 14-15:00. Dodatkowo potek bass leci wtedy w dół bo inaczej jest mocno przebasowana. TSik oczywiście pomaga. Druga sprawa to presence i wysokie. Tu jest pole do popisu dla siary. U mnie prezencja idzie mocno w dół bo ma ogromny wpływ na charakterek wysokich. Ustawienie jej też zależy od ustawień pętli i mastera. Manual dokładnie to opisuje ale i tak idzie zgłupieć. Kręcenia jest od pyty i za każdym razem coś nowego tam się wynajdzie. Zauważyłem jeszcze bardzo fajną rzecz. Tak nie miałem, żeby na pokojowych głośnościach wzmak grał pięknie w miksie z podkładami np. z youtube. Słyszę dokładnie to co gram. Na pełnej pizdeczce robiliśmy miks z 6505. Powiem tylko i tu nikogo nie zaskoczę, że takie zestawienie to ideał! Ścina żelatynę, goli nogi, brodę i wąsy, prostuje głębokie zmarszczki oraz pozbywa zaparcia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
18700 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 20:53:38
wysłana przez Dexterek
14 Odpowiedzi
12569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
2 Odpowiedzi
1560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2014, 18:12:26
wysłana przez rusiu
3 Odpowiedzi
2003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2018, 13:10:27
wysłana przez Zomballo
0 Odpowiedzi
1139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2022, 19:19:46
wysłana przez dari555