Autor Wątek: [NGD] Gibson Flying V Faded SE  (Przeczytany 5517 razy)

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
[NGD] Gibson Flying V Faded SE
« 31 Maj, 2013, 22:02:59 »
Jako że nikt nie chciał mi sprzedać używanego Gibona, postanowiłem wyruszyć 70km w dal, w stronę Wrocławia i kupić takie wiosło w sklepie.  :P
Na początek krótka historia...
W środę powydzwaniałem do sklepów muzycznych, by dowiedzieć się czy mają na stanie V'ki. Wersja faded od ręki u Ostrowskiego, natomiast wersja standard wisi w sklepie Ragtime. Na początku moim celem był Ostrowski - pograłem na czarnej wersji faded - wszystko ok, cena całkiem ok 2699zł. Udałem się do Ragtime'a pograłem na standardzie - i tutaj, nazwijmy to, morał tej historii - okazało się, że coś jest nie tak. Gałki od potencjometrów jakieś podmienione, bez oznakowania "tone", "volume", generalnie jak od taniej kostki podłogowej. Lakier położony katastrofalnie - gruba warstwa lakieru przysłoniła numer seryjny, który z trudem dało się odczytać. Ponadto klucze, które teoretycznie powinny być Grover'a - były Kluson'a, jak w Faded. Oczywiście brzmieniowo ok. Nie wiem co złego jest z tą gitarą, ale instynktownie podziękowałem, mimo oferowanego upustu i biletu na koncert Vai'a. Wróciłem do Ostrowskiego, zakupiłem faded'a.

Trochę o gitce:
Rocznik 2012 (i w dupie mam opinie, że ten rocznik to już nie tró gibsą)
Korpus i gryf z mahoniu
Podstrunnica z przypalanego klonu (w standardzie palisander)
Klucze Kluson
Przystawki 500T i 496R (jeszcze nie sprawdziłem  ;))
Gitara zajebiście wygodna (dla mnie), dobrze wyważona, praktycznie zero szumów, kosi brzmieniowo.
A teraz wady:  >:(
Siodełko do wymiany. Po wymianie strun na 12-60 w celu zestrojenia się do drop C, najgrubsza struna ześlizguje się z siodełka. Gitarę i tak na dniach oddaję do lutnika w celu wyregulowania i ustawienia, ale BTW prosiłbym Was o jakieś porady odnośnie tegoż siodełka (na jakie wymienić itp.)

Posty połączone: 31 Maj, 2013, 22:07:54
Sorki za nieogarnięcie... proszę o przeniesienie tematu do "Gitar barytonowych i innych"  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2013, 02:19:24 wysłana przez grz_ost »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: [NGD] Gibson Flying V Faded SE
« Odpowiedź #1 31 Maj, 2013, 22:44:36 »
Gratulacje :)

Nie siedzę w temacie Gibsonów. Co jest nie tak z rocznikiem 2012?
A ten Standard to była jakaś podróba? Tak mi się skojarzyło teraz z tematem w offtopie.

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: [NGD] Gibson Flying V Faded SE
« Odpowiedź #2 31 Maj, 2013, 23:01:13 »
Cóż... z tego co poczytałem na innych forach, istnieje grupa gitarowych onanistów, która twierdzi, że "dobre" gibsony to rocznik poniżej 2005 roku itp.  :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: [NGD] Gibson Flying V Faded SE
« Odpowiedź #3 01 Cze, 2013, 01:13:38 »
Gratulacje! Niech nakurwia!
Im więcej fałek na forum tym lepiej :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: [NGD] Gibson Flying V Faded SE
« Odpowiedź #4 05 Cze, 2013, 14:41:21 »
Cóż... z tego co poczytałem na innych forach, istnieje grupa gitarowych onanistów, która twierdzi, że "dobre" gibsony to rocznik poniżej 2005 roku itp.  :)

Tez słyszałem takie opinie. Z doświadczenia powiem, że kupiłem kiedys nowego Flyinga std (2011r), żeby spełnić dziecięce marzenie, ale w sumie to dupy nie urwała. Może nie brzmieniowo tu było bardzo wporzo, a gibsonowskie pickupy zawsze lubiłem, ale ona po prostu kurwa nie stroiła powyżej 15 progu. Może to kwestia tego, że była nowa nieograna czy co tam innego, ale klops był. Po roku grania było dużo lepiej, ale niesmak jest.
A gitary gratuluję niechaj służy.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] Gibson Flying V Faded SE
« Odpowiedź #5 05 Cze, 2013, 14:46:13 »
Jako że nikt nie chciał mi sprzedać używanego Gibona, postanowiłem wyruszyć 70km w dal, w stronę Wrocławia i kupić takie wiosło w sklepie.  :P

Prorok ze mnie kuźwa:
Cytat: Musza
Pilna akcja więc Wam ruszę dupsko - kto dzisiaj zrobi przelew dostanie ją za 2700zł z darmową wysyłką
Zero ściemy tylko pośpiech, więc nie zastanawiać się za długo, bo zaraz kupicie taką samą za 4 kafle, bo nigdzie nie będzie lepszej opcji :)
źródło: http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/%28s%29-gibson-flying-v-ebony-eb/



Gratulacje! :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: [NGD] Gibson Flying V Faded SE
« Odpowiedź #6 05 Cze, 2013, 21:39:34 »
Musza, wtedy nie miałem hajsu  :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
6996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2011, 15:43:12
wysłana przez necrox
31 Odpowiedzi
11864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2012, 00:00:45
wysłana przez Rachet
32 Odpowiedzi
10361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2013, 12:43:07
wysłana przez MadYarpen
15 Odpowiedzi
6457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2013, 20:32:40
wysłana przez MrJ
2 Odpowiedzi
3563 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2015, 17:07:11
wysłana przez Thoth