Autor Wątek: 3 Szektery - Damien Elite 8, Omen 8 active, Hellraiser 7 [jestę pogromcę mitu]  (Przeczytany 9729 razy)

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Wreszcie miałem okazje ograć schectery w RnR w Gdańsku:)

Wparowałem do sklepu i na ścianie wisialy 2 czarne loomisy 7ki (v-ka i "normalny"), gdzieś jeszcze pałętała się sygnaturka garzy, hellraiser C-7, Damien Elite 8, Hellraiser C-8 i pomocny pan znalazł jeszcze Omena 8 active:)

co prawda czas gonił i miałem jakieś 25 min na ogranie czegokolwiek wiec zdecydowałem ze ogram następujące gitary (no i nie mialem czasu na zrobienie fot niestety, takze wkleje tylko pogladowe z neta jakie znalazlem, takze o wizualiach nie bede tez sie rozpisywal):

Damien Elite 8, Omen 8 active i Hellraisera C-7 (i takiej to kolejnosci je ogrywalem)

Gitarki ogrywalem na Laneyu Ironheart.

Dobra to zaczynamy!

Damien Elite 8 (model z 2012 r.)



Pierwsza 8ka w ręku...lekki szok z powodu lotniska w postaci gryfu i mały zawrót głowy w rozpoznaniu strun...:D ok po chwili grania jest lepiej. Wygląd: czarny błyszczyk (black sparkle) czuje się jak tap madl:D Grubosc gryfu? Żaden bejzbol. Bardzo wygodny, moze nie tak cienki jak wizard ibanezowski ale jest bardzo dobrze (dołączam do grona pogromców mitów n/t gryfów szektera). Brzmienie? Przestroiłem do drop E i jazda. Emg 808, mahoniowy korpus...hmm muli z deka, jakos za okrągło nie no nie powiem ze nie ma pierdolniecia bo jest bez dwoch zdan ale nawet po krotkiej korekcie eq na piecu nie jest jakos porywajaco, nie ma tego ataku którego szukam. Przetworniki dla mnie do wymiany z miejsca. Dodam na koniec ze gryf przykrecany bo to istotne w kwestii odczucia nastepnej gitary.

ocena 8/10 (nie jest to obiektywne specjalnie bo to 1sza 8ka ktora ogrywalem)

Omen 8 active


Szybka zmiana wiosła i już mam budżetowego Omena w łapie. Wrażenia? Zaskoczenie w postaci takiej, że nie odczułem pogorszenia w kwestii wygody gry w stosunku do 2x drozszego damiena elite. Manualnie - gryf tak samo wygodny. Wygląd? Czarny połysk, żółty udawany binding. Nie doszukałem się baboli. Samą gitarę musiałem nastroić bo była prosto z pudełka. Brzmienie? Okej jak na taka gitare -  mamy korpus z lipy wiec inaczej to gada i przetworniki, które będą też okej na jakiś czas...

ocena 6,5/10 (po wymianie przetwornikow i przyzwyczajeniu sie do gryfu 8ki jestem sklonny dac jej nawet 7,5-8/10 )

Hellraiser C-7
o taki o czarny:
http://www.schecterguitars.com/International/Products/Guitar/Hellraiser-C-7.aspx

Neck-sru, mahon, emg 707tw, stały most. Powiem tak - wow...moze to w duzej mierze efekt tego ze przed chwila mialem 8ke w reku, ale gryf tej 7ki leży mi ręce zajebiście, od razu przypasował, gdzie na 8ce musialem chwile sie ogarnać, żeby cos konkretnego zagrać, to na tym smigałem z miejsca:) Jak dla mnie brak jakiejś specjalnej różnicy w odczuci że to 7ka a nie 6tka pod wzgledem wielkosci gryfu, bezwysiłkowo się na niej grało - trzepnąłem jakieś metalkory na szybko. Brzmienie? wow, jest atak, jest pierdolnięcie, selektywność i tak jest mimo emg:P

ocena 9/10

Podsumowanie:
Gas na 8ke nie ustał. Nadal chce takowe wioslo mieć, bo mam pomysly takowe granie. Musze ograć teraz RG8, żeby mieć pogląd czy w tej samej półce ibanez wypada lepiej czy gorzej. Hellraiserowi dalem 9 bo byla najlepsza z tej 3ki, ale nie ogrywalem seryjnych ibanezow z tej polki i troche nizej wiec to nie jest jakies konkretne odzwierciedlenie chocby dlatego ze porownuje 7ke z 8kami (DUH!) Może jak znajdę czas to wrócę tam żeby ograć loomisy i garze, ale na razie sie nie zapowiada. Póki co bym tego hellraisera wziął z miejsca.

||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ja się swego czasu strasznie gasowałem na damiena elite 7 <no ale...gas ustał i powolutku ciułam na skervesena :D jestem za połową :D > . Wgl ich wiosła nawet te najtańsze już gitary pełną japą a nie paździerze ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Gratulacje. Ogrywałeś 8-mio strunowe wiosło na piecu który się kompletnie do tego nie nadaje... :)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Trochę mnie dziwi, że ten wątek znalazł się w dziale recenzje. Zazwyczaj są tutaj znacznie konkretniejsze opinie niż wrażenia po ograniu trzech gitar w 25 minut.

Jakiś miesiąc temu ograłem siódemkę Ibaneza z tej nowej serii Iron Label przez 15 minut ale nie sądzę aby to było wystarczająco do napisania recenzji. (szczególnie po graniu na wzmacniaczu Fendera).

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Gratulacje. Ogrywałeś 8-mio strunowe wiosło na piecu który się kompletnie do tego nie nadaje... :)
Powiedz to Olly'emu Steele z Monuments, który właśnie na ironhearcie nakurwia trasy i brzmi zajebiście (słyszałem na własne uszy 2x) :P
« Ostatnia zmiana: 02 Lip, 2013, 20:00:33 wysłana przez majkelk »
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ale pewnie ma inne wiesło na innych gnatach, no ale co tam.  Dla mnie trochę nie na miejscu jest porównywanie 8ek z siódemką .Tego nie ma sensu robić, tym bardziej jeśli ma to być test czy recenzja porównawcza. O ile przesiadka z 6ki na siedem strun jest z grubsza mówiąc dołożeniem jednej struny o tyle 8ka to zupełnie inne granie i inne myślenie jak to ładnie mądą wczoraj stwierdził inna filozofia grania. Myślę oczywiście o wykorzystywaniu większości strun a nie tej najgrubszej ;) 

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Ech. Rozumiem, skucha. Okej to gdzie by to walnąć? w sensie w jaki dział? bo ten wydał mi się najbliższy.

Gratulacje. Ogrywałeś 8-mio strunowe wiosło na piecu który się kompletnie do tego nie nadaje... :)

Zdaję sobie sprawę, że masz rację i gdybym miał czas wtedy to poprosiłbym o poda hd500 i coś ukręcił samemu. Generalnie chciałem wziąc ze sobą ampkita żeby nagrać próbki na moich presetach i kupa.

@Pronounce - No dobra nie jest to receznja, ale wydaje mi się, że w ciągu tak krótkiego czasu da się stwierdzić czy wiosło leży dobrze w łapie czy jest wygodne bądź też nie. Nawet jezeli jest to 8ka, do której manualnie trzeba inaczej podejść.

@commelina - rozumiem i sam zdałem sobie z tego sprawę że porównuje piernik do wiatraka, ale dla osoby która na 7ce nie grała wieki (dawno dawno temu w odległej galaktyce...) a już w ogóle 8ki to chciałem się wrażeniami podzielić. Okej, nie jest to miarodajne i obiektywne oczywiście, ale nie uważam, że bylo to kompletnie bezcelowe.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Gratulacje. Ogrywałeś 8-mio strunowe wiosło na piecu który się kompletnie do tego nie nadaje... :)
Powiedz to Olly'emu Steele z Monuments, który właśnie na ironhearcie nakurwia trasy i brzmi zajebiście (słyszałem na własne uszy 2x) :P
A jesteś w 100% pewien, że to jest tylko IRT? Bo na zdjęciach z próbowni kolesi coś dużo POD'ów się wyświetla :)
Wiesz, ja mam jeszcze Plexi i nawet zdarzało mi się grać na 8-emce na nim, co nie oznacza, że to dobry pomysł. Akurat do Laneyów mam trochę dostęp i jedynym, na którym udało mi się ugrać coś sensownego pod 8 stringa był Iommi...

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@Yony

zeby rozwiac watpliwosc, gra na IRT, dopalony TS-em i jezeli dobrze uslyszalem co powiedzial to jeszcze jest tam EQ Boss GE-7



ale wracajac do meritum to musialbym sie przekonac jak to zareaguje na 8ce


||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Browne jest mistrz.

Posty połączone: 11 Lip, 2013, 10:07:50
btw. na podlodze lezy alto 115a
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2013, 10:07:50 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Browne jest mistrz.

Posty połączone: 11 Lip, 2013, 10:07:50
btw. na podlodze lezy alto 115a

no jest jest miszcz...cwicze to pieprzone kostkowanie z góry:D poki co na wolniejszym tempie, ale slysze zajebista roznice jezeli chodzi o czystosc gry i mam coraz wiecej fajnych pomysłów
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
On gra na tym IRT20? Strasznie mnie kusi ten wzmak. Chociaż pod laptopem stoi Fractal :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
On gra na tym IRT20? Strasznie mnie kusi ten wzmak. Chociaż pod laptopem stoi Fractal :D

fractal jest wylaczony, lezy tam juz przygotowany dla Tosina, bo razem z nim byla klinika
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4778 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2012, 16:15:55
wysłana przez pshemo
8 Odpowiedzi
3947 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2012, 10:15:59
wysłana przez Olcha
21 Odpowiedzi
8931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2012, 20:21:52
wysłana przez bandit112
14 Odpowiedzi
7863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2013, 12:45:50
wysłana przez snapkejs
2 Odpowiedzi
1006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2022, 17:05:04
wysłana przez Rot