Autor Wątek: NOWE 7 Strun za ok. 2500PLN  (Przeczytany 9934 razy)

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
NOWE 7 Strun za ok. 2500PLN
« 23 Maj, 2013, 17:43:37 »
Siemano!
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna pierwszej 7 strunówki, miałem to uczynić kilka miesięcy temu ale stwierdziłem że 1000 PLN to trochę za mało poza tym potrzebowałem wzmacniacza który dobrze współpracuje z kostkami jest głośny i ma dobry clean ( Fender Frontman 212R - Polecam:) ). Tak więc zacząłem budować swój budżet załapałem robotę na koniec roku szkolnego i wakacje.

Do rzeczy!
Szukam gitarki za ok. 2500 PLN tylko nówki ( kilka razy przejechałem się na używkach:/ ). Wiadomo fajnie by było gdyby wyszło trochę mniej.
Strój: Drop A i Standard B
Styl: Trivium (album Shogun), Virgin snatch, Acid Drinkers, troszeczkę metalcore'u i do tego potężne riffy które wygrywa Christian Olde Wolbers.
Floydom mówimy stanowcze nie!
Mam kilka typów
Schecter Damien Elite 7 - Od niej się wszystko zaczęło jeśli chodzi o 7 strunówki, ogrywałem raz w R'n'R, nie mam pojęcia ile kosztuje aktualnie wersja 7 string ale widzę że 6 jest na Guitarcenter za 2000
We wrześniu Wash wypuszcza serię Parallaxe, bardzo ciekawe instrumenty ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji o cenach:(.
Ibanez RGD7421 Raz na niej grałem wygodna fajne brzmienie tylko cena o drobinę wyższa niż przewiduję
Ibanez RGA7 Nie wiele wiem o tej gitarze wiem że ma aktywy ( i że tańsza 6 strunowa RGA42 jest całkiem przyjemna w grze ) w więc nie trzeba by się bawić w wiercenie gdybym chciał wstawić EMG:).
No i jeszcze zainteresowałem się trochę Dice Guitars ale nie wiem gdzie je składają i nie ma żadnych konkretnych recenzji tych wioseł a wolę nie brać w ciemno.

Proszę o opinie o tych gitarkach, mogą być zarówno aktywne jak i pasywne przetworniki, fajnie byłoby uraczyć innego kształtu niż Superstrat (nie mówię że ich nie lubię ale UWIELBIAM V-ki i Explo). I od razów mówię że gitarka Będzie dopalana MXR Fullbore Metal, którego jedni kochają inni nienawidzą ;P.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2013, 19:45:22 wysłana przez MrKadwa »

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #1 23 Maj, 2013, 18:38:21 »
Na polskiej stronce Ibaneza jak i na thomannie (choć fizycznie go jeszcze nie mają) pojawił się ostatnio Ibanez RG7421, mieści się w budżecie który przewidujesz.
http://www.thomann.de/pl/ibanez_rg7421_wh.htm
Może warto by poczekać trochę i się wokół tego wiosła zakręcić, jeśli rzeczywiście chcesz nówkę?

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #2 23 Maj, 2013, 18:49:38 »
Fajny ten wioseł tylko ciekawe jak z brzmieniem u niego, chociaż ja wolałbym celować w troszkę wyższą klasę ale mimo to i tak fajna propozycja. A jakieś opinie o RGD, RGA czy Damienie? No i czy ktoś coś wie o Dice Guitars?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #3 23 Maj, 2013, 20:50:44 »
ja jestem od wtorku posiadaczem Ibaneza Rgd7421 i powiem tak;pierwsza rzecz, wiosło jest mega wygodne, wg mnie wygodniejsze od rga7 i rg7321 które też macałem przed zakupem. Druga rzecz, dłuższa menzura, ma się wrażenie przestrzeni w graniu na gryfie , odległość między progami jest szersza po 12 progu. Trzecia rzecz; wykonanie i wygląd, gita prezentuje się naprawde zajebiście a wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Czwarta rzecz; przetworniki, brzmienie pasywów jest ciepłe i bardziej przestrzenne niż aktywów, ale jak kto woli. Polecam gitarę z całego serca warto dołożyć te pare stów, będziesz szczęśliwy.

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #4 23 Maj, 2013, 21:08:26 »
Mógłbyś tylko powiedzieć gdzie kupowałeś? W sklepie czy w necie?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #5 23 Maj, 2013, 21:50:28 »
w necie, w GuitarDream zrobili mi fajny rabacik a i jeszcze mnóstwo gratisów dostałem  ;) polecam ten sklepik

Offline Intruz_PL

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 49
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #6 23 Maj, 2013, 22:22:04 »
fajna ta 7421 WH a powiedźcie mi jaka różnica jest w grze i gryfie,jeśli chodzi o szerokośc do flame exg-7 bo taką mam.Oczywiście pasywy.
Nie liczy się tak naprawdę sprzęt,ale to co się ma głowie i palcach :)

http://4.bp.blogspot.com/-W7a_lCffgGw/URakDxPV-tI/AAAAAAAAJ1o/2x-oes4gdM4/s1600/jessica-alba.gif

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #7 24 Maj, 2013, 07:52:58 »
http://allegro.pl/ibanez-arz-307-siodemka-gitara-7-siedmiostrunowa-i3261673799.html

A taka ujdzie? Tylko pickupów nie znam i nie wiem czy to aktywy czy pasywy :)


EDYTA:

Kolega qqryq ma i sobie chwali :) http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/%28qqryq%29-ngd-ibanez-arz307-video/
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2013, 08:11:59 wysłana przez Badyl81 »

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #8 24 Maj, 2013, 08:30:22 »
Pickupy to pasywy. Grałem fajna niby okej ale niestety nie lubię Les Pauli.

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #9 24 Maj, 2013, 09:38:47 »
Szkoda, że nie chcesz używek, bo to by Ci poszerzyło trochę ofertę :) Na naszej giełdzie  byś coś znalazł na ten przykład :)

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #10 24 Maj, 2013, 17:24:17 »
no zdaje sobie sprawę ale mam po prostu dziwne poglądy na temat używanych rzeczy i kilka razy na używkach się mocno przejechałem więc po prostu nie chce ryzykować bo ponad 2 koła na ulicy nie leżą ;)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #11 24 Maj, 2013, 20:59:29 »
Myślę, że na tym forum nikt Cie nie oszuka, wszyscy wszystkich znają i większość ma za sobą wiele udanych deali :P
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #12 24 Maj, 2013, 21:24:10 »
2 koła na ulicy nie leżą ;)
Ja ostatnio znalazłem na ulicy dwa kola wprawdzie od roweru no ale zawsze.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #13 24 Maj, 2013, 22:24:39 »
dobra mniejsza o to kiedyś wyjaśnię o co chodzi z moim podejściem do używanych jakichkolwiek rzeczy ale to nie jest rozmowa na ten topic :). Co Polecacie z tych wiosełek albo jakieś inne nówki za ok 2000 może być do 2500.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2013, 22:40:03 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #15 25 Maj, 2013, 09:52:01 »
Jeżeli musi być nowa (jak posiedzisz na tym forum to tak jak ja się z tego wyleczysz ;) ) to tak jak koledzy podpowiadali, Ibanez w tym roku wchodzi z serią gitar Iron Label, będą to wiosła w interesującym Cię przedziale cenowym, bo ciężko znaleźć siódemkę z tej półki w tej chwili, Ibanez wypełnia w ten sposób lukę w rynku na którą, jak widać, jest zapotrzebowanie. ;)
Będą to nowości, więc niedługo w każdym większym sklepie w Polsce z displayem Ibaneza na pewno je dostaniesz do obmacania.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #16 25 Maj, 2013, 13:03:50 »
Jeżeli musi być nowa (jak posiedzisz na tym forum to tak jak ja się z tego wyleczysz ;) ) to tak jak koledzy podpowiadali, Ibanez w tym roku wchodzi z serią gitar Iron Label, będą to wiosła w interesującym Cię przedziale cenowym, bo ciężko znaleźć siódemkę z tej półki w tej chwili, Ibanez wypełnia w ten sposób lukę w rynku na którą, jak widać, jest zapotrzebowanie. ;)
Będą to nowości, więc niedługo w każdym większym sklepie w Polsce z displayem Ibaneza na pewno je dostaniesz do obmacania.

Ni chooia ;D

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #17 25 Maj, 2013, 13:32:39 »

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #18 25 Maj, 2013, 19:47:56 »
W sumie o Iron Label nie myślałem a już są na GuitarCenter a i EMG ma co mi bardzo odpowiada :).

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #19 25 Maj, 2013, 21:11:37 »
Odnośnie Iron Label.
Miałem okazję w tym tygodniu ogrywać http://www.thomann.de/pl/ibanez_rgir27fe_bk.htm

Fajna gitara, elegancko wygląda (lubię biały binding na czarnym), brzmienie mi pasowało (niektórzy plują na EMG, ale ja nie miałem z nimi za dużo do czynienia więc podszedłem bez uprzedzeń, z resztą widzę że uznajesz te przetworniki).

Plusem jeszcze był dla mnie  brak markerów. Killswitch no nie wiem. Koncepcja tego bajeru podoba mi się w sygnaturze Bucketheada (gdzie działa jako guzik) tutaj mamy switch'a. Wg mnie rozwiązanie nie do końca wygodne, aczkolwiek może to kwestia wprawy ;)

Trochę przekracza budżet który podałeś ale może udałoby się stargować ;) W sklepie w którym ogrywałem koleś zaproponował mi, że puści mi ją za 519E. Niestety nie mogłem skorzystać z oferty :(

Nie wiem jak się mają nowe Jacksony. Są droższe (coś ok.750E), też EMG z czego pamiętam, killswitch ale mają 26,5 menzurę. Trzeba by porównać.

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #20 25 Maj, 2013, 22:28:57 »
W sumie o Iron Label nie myślałem a już są na GuitarCenter a i EMG ma co mi bardzo odpowiada :).
W guitarcenter to mają co najwyżej ibanez.jpg i cenę z cennika, często zaniżoną. Każdy egzemplarz ciągną bezpośrednio od Meinla, a i odnośnie ceny gdybyś chciał kupić u nich to zadzwoń i się zapytaj, czy jest aktualna. Zazwyczaj nie jest ;)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #21 26 Maj, 2013, 09:50:54 »
przed zakupem gitary napisałem meila do gitarcenter czy cena po zalogowaniu jest aktualna, odpisali że tak jak najbardziej, wchodzę parę dni później w celu zakupu gitary a tu cena po zalogowaniu wyższa o 250zł   >:( olałem ich sklep, napisałem do innych 7sklepów internetowych i najlepszą ofertę dostałem w GuitarDream, gitarka przyszła do mnie w ciągu tygodniu i jeszcze dostałem fajne gratisy ;) polecam ten sklep

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #22 26 Maj, 2013, 13:20:57 »
Wiadomo napiszę maila przed zamówieniem poza tym z tego co widzę na thomannie jest tańsza (o 30 zł ale jednak) Jacksony są fajne ale primo wykraczają poza budżet i w sumie ibanezy są ładniejsze. A jeśli chodzi o przetworniki to lubię zarówno pasywy jak i aktywy oba mają swoje wady i zalety.

Offline Darkmar

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #23 27 Maj, 2013, 08:38:46 »
Może lekki off top będzie, ale w sumie o sklepach, więc może komuś przydadzą się moje prywatne spostrzeżenia.

GuitarCenter- dość dziwny sklep, często mają po jednej sztuce towarów, dodatkowo stosują dziwną politykę oznaczania tych w sklepie internetowym. Jeśli ktoś tam więcej siedzi, to może zauważył:

-produkt dostępny (i liczba w magazynie)
-produkt "w drodze" (gdzie chooj wi w jakiej jest drodze, może na szczyt albo na autostradzie do piekła, wgle tego nie aktualizują najczęściej)
-produkty bez opisu stanu magazynowego (co osobiście mnie wkurwia, bo muszę do nich dzwonić albo pisać jeśli coś chcę, a najczęściej kończy się to czymś w stylu "nooo, wie pan, za tydzień jak pan chce to będzie"... Plus zdarzyło się, że po napisaniu do nich, dowiadywałem się, że dystrybutor zmienia cenę, więc ta nie będzie aktualna, a dalej wisi w sklepie)

Guitar Dream- sklep w Sosnowcu odwiedzam, nie powiem, bo mam blisko (Będzin, jeśli ktoś się orientuje ;P ). Obsługa miła, towaru mają dużo zawsze na składzie. Ostro jebali się kiedyś z Riffu, że oszuści, bo sprzedają czasem gitary bez futerałów normalnie dołączanych do produktu (afera podobno była o Ibanezy właśnie, ale nie wiem, nie kupowałem), za to u nich zawsze ibki mają w czym spać.
-ceny mają często konkurencyjne, bo jak właściciel mówi "oni też siedzą na necie i szukają w jakich tam to cenach wszystko, tak, żeby było trochę chociaż u nich taniej". Potwierdzam, można najmniej dychę oszczędzić, jeszcze jak się samemu człowiek pofatyguje to jeszcze milej.
-ODRADZAM czekanie na ich "oddzwonienie". Kiedyś pytałem o jeden model phasera czy mają na sklepie, usłyszałem, że nie, ale że oddzwonią za 15 minut bo zadzwonią do dystrybutora... No oczywiście czekać sobie mogłem długo. Dlatego lepiej mail albo osobiście jak kto może... Z tego co wiem, mają też drugi sklep w Krakowie bodajże.

Przepraszam za off topa. ;)

Offline MrKadwa

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: NOWE 7 Strun za ok. 2000PLN
« Odpowiedź #24 28 Maj, 2013, 17:55:25 »
Na Guitar Dream RGIR i RGD są w takich samych cenach jak na Guitar Center. Gdy się na którąś zdecyduję to zadzwonię do obu sklepów ;).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2007, 13:09:27
wysłana przez Pan Sinner
1 Odpowiedzi
2448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 13:50:50
wysłana przez Radek M
1 Odpowiedzi
1741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2010, 00:15:16
wysłana przez hawran
Nowe wtyczki

Zaczęty przez damiansx Software

4 Odpowiedzi
2741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 11:11:38
wysłana przez damiansx
10 Odpowiedzi
5116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2014, 01:15:25
wysłana przez gos.sebastian