Autor Wątek: Vetta 2  (Przeczytany 8638 razy)

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Vetta 2
« 28 Wrz, 2008, 12:33:18 »
Siemanejro :) To mój pierwszy post więc najpierw się przywitam - Dzień Dobry. :P

Przymierzam się do wymiany wzmaka. Obecnie gram na combo 5150 ,  wiosełko Ltd Sc 607B. Szukam ampa głównie do mocnej muzy.

Zainteresował mnie Line6 Vetta 2. Ciekawa jest możliwość grania jednocześnie na 2 różnych ampach.

Tylko podstawowe pytanie jak te symulacje dają rade?? Miał ktoś z tym do czynienia??

Wiem ze to nie jest lampa i opinie typu to nie lampa = jest do dupy - mało mnie interesują.

Osobiście myślę ze to Bardzo nowoczesny amp. Możliwość wgrywania softu z kompa jest dla mnie bardzo fajną opcją zwłaszcza jak ktoś lubi robić muzę na kompie. Ciekawi mnie możliwośc kreowania takich niestandardowych brzmień - nazwał bym nawet to przesterami syntezatorowymi ( efekty typu muza z Prodigy itd)


Za wszelkie info o tym wzmaku z góry dzięki :)
Cloud9
HeadUp

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #1 28 Wrz, 2008, 14:46:02 »
Jak chcesz nagrywac na kompie to kup sonie tone porta i lepiej zostaw tego 5150 :]

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #2 28 Wrz, 2008, 15:43:25 »
hhehe. Nie o to mi chodziło. Raczej o możliwość łatwego motania brzmienia i różnych ustawień w chacie i na tym samym brzmieniu właściwie grania na koncertach. ( bo tak na prawdę ciekawą opcja było by dawanie na wyjście liniowe gotowego sygnału wcześniej stawionego w chacie).

Miałeś styczność z tym wzmacniaczem?
Cloud9
HeadUp

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #3 28 Wrz, 2008, 17:24:32 »
Nie wiem jak Ty to rozumiesz, ale na 5150 tez w chacie ustawisz brzmienie :)

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #4 28 Wrz, 2008, 17:37:26 »
Chodzi pewnie o to, że jeżeli ktoś nagrywa bogatą muzykę w różnorodne brzmienia i efekty to również chciałby se je załączyć na scenie.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #5 28 Wrz, 2008, 17:41:30 »
( bo tak na prawdę ciekawą opcja było by dawanie na wyjście liniowe gotowego sygnału wcześniej stawionego w chacie)
Hmmmtt - to jeszcze przetłumacz mi co to w nawiasie :)

heh, chyba chodzi o wejście liniowe w PA na koncercie :)

W każdym razie nie praktykowałem takiego czegoś, nie wiem, nie znam sie. Ale na przyszłość pisz jaśniej to więcej osób Cie zrozumie.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2008, 17:43:37 wysłana przez Invivo »

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #6 28 Wrz, 2008, 17:44:17 »
Oj, aż na tyle to nie jestem dobrym tłumaczem : p

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #7 28 Wrz, 2008, 18:27:05 »
Chodzi mi o wyjście  liniowe z ampa  tak jak masz wyjście z pieca basowego . Si? żeby wypuścić sygnał z ampa do lini po ustawionych symulacjach itd. Tak jak bym przykładowo chciał to nagrać na kompa:)

 Nie widzę w tym nic nie zrozumiałego.

Ale widzę ze nikt z wypowiadających się nie ogrywał tego wzmaka i mało o nim wie:)

Z mojej strony ja widzę sporo zalet takiej konfiguracji :)

Pytanie ponawiam:

Jak brzmią te symulacje?  Jak efekty? Jak wypada zawodność ( zdolność do psucia się ) tego ampa?
Cloud9
HeadUp

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #8 28 Wrz, 2008, 18:35:44 »
czasami tak sie zastanawiam po co odpisujecie na posty jak nie odpowiadacie na pytania ::)
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2008, 18:37:45 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #9 28 Wrz, 2008, 18:43:05 »
Ja mam POD Xt Live i mogę tak zrobić, ale brzmienie z odsłuchów czy tam przodów jakoś mnie nie zadowalało, nie było tak dynamiczne jak z paczki. Tyle że na koncercie i tak będzie z przodów szło, więc może ma to jakiś sens... Ale musisz wziąć pod uwagę, ze przody będą mieć inną chcrakterystykę niż Twoje domowe głośniki. Ogólnie to jest parę za i parę przeciw.

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #10 28 Wrz, 2008, 18:49:58 »
Chodzi o to ,że to taki pomysł. Nie iem na ile to wyjdzie , ale myślę o tym -  żebym ja słuchał wzmaka z paki na scenie a sygnał leciał z symulacją paczki przez wyjście liniowe do konsoli. Swoją drogą Jest kilku Artystów którzy grają na Vettach i sobie ampa cenią.
Cloud9
HeadUp

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #11 28 Wrz, 2008, 19:00:50 »
Radek M miał tan wzmak, ale chyba jedynke, z nim pogadaj, a co do mojej opinii nie mówię że jest zły, tylko co najwyżej metoda nagłaśniania podana przez Ciebie wg mnie nie jest ok do końca

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #12 28 Wrz, 2008, 19:30:20 »
Kryho używa wzmaka Vetta, ale ostatnio się nie pojawia. On najwięcej będzie w stanie powiedzieć o nim.

Ogólnie zaproponowany sposób nagłaśniania mija się z celem używania paczki i wzmaka jako wzmaka. Paczka ma udział w kreowaniu brzmienia. Jeżeli wypuścimy sygnał na przody z line out, to zawsze będzie to inne brzmienie niż to, co wyjdzie z paki. Pytanie tylko na ile inne?

Zdaję sobie sprawę, że Vetta jest marką, ale takie zmaki do mnie nie przemawiają. Jak coś się popsuje, to już dupa. Może ktoś gdzieś to serwisuje. Z kolei lampiak jest prosty i wielu ludzi potrafi go zrobić praktycznie od ręki za nieduże pieniądze. Dla mnie to jest wyznacznik przy wybieraniu wzmaka.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #13 28 Wrz, 2008, 19:58:11 »
Ano, mialem. bebechy i brzmienie dokladnie takie samo jak Vetta II.

"Jak brzmią te symulacje?  Jak efekty? Jak wypada zawodność ( zdolność do psucia się ) tego ampa?"



Symulacje brzmia bardzo fajnie, niektore lepiej niz fajnie. Pod wzgledem brzmienia naprawde zajebisty wzmak, szczegolnie dzieki temu miksowaniu brzmien. Brzmi lepiej niz Xt. Idealny wzmak do nagrywania.


Efekty sa ogolnie spoko. jezeli ktos jest purysta i uznaje tylko analogowe kosteczki, to moga sie mu nie podobac, ale jakosc jest spoko, i wystarcza w zupelnosci. beznadzieja to te wszystkie dziwaczne FXy. gubia sie i ogolnie sa nieuzywalne :) przynajmniej ja nic nie mogem z tego dla siebie wybrac, zeby to jeszcze po ludzku brzmialo.

Zawodnosc to jest ogromny minus. W mojej zwalil sie modul koncowki mocy i mialem takie jazdy z lauda(jedynym polskim serwisem) ze wlos sie jezy na glowie - w skrucie -  debile i patalachy. Pol roku wozilem sie z naprawa wzmaka, az w koncu sam go rozebralem i dzieki ostatecznej interwencji(takze u amerykancow w L6) udalo sie wzmak naprawic( debile zamawiali 4 jebane razy modul do wersji head co trwalo po 1,5 miecha, a ja mialem combo, nosz w pizde jeza - i mowili za kazdym razem ze nie idze tego naprawic, bo nie pasuje). Po tej calej sprawie, pomyslalem ze pierdole ich wszystkich. Jak mi padnie mesa, to mi ja Szymon naprawi i chuj, jak padnie vetta to jestem uzalezniony od debili i place kupe chajsu za to. Szkoda, moze sie by juz nie zespula, ale wole nie ryzykowac. Tak jak mowilem bebechy te same, wiec z V II po pewnym czasie tez moga byc jazdy. moze ja mialem taki nie fart, ale swojej kasy juz tak nie zaryzykuje.



Co do polaczenia, to bedzie ciezko tak, bo na konsole bedziesz dawal sygnal bez symulacji paki(w przypadku kiedy bedziesz gral na innej paczce niz standardowe L6 co zdecydowanie polecam). Jezeli wybierzesz paki L6 to idzie tak zrobic, ale te glosniki ogolnie ssą pauke(oczywiscie to moje osobiste zdanie).
No pain No gain !

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #14 28 Wrz, 2008, 23:22:50 »
Kurde dzięki wielkie Radek za obszerne info. Gdzieś już wcześniej trafiłem na opinie ze Vetty bywają awaryjne, tym bardziej, że nie łatwo to naprawić w Polsce.( Mery tu się zgodzę) ale jak wszystko ma to swoje plusy i minusy.
Cloud9
HeadUp

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #15 28 Wrz, 2008, 23:53:44 »
Ja tylko dopowiem, że Meshugiści używają Vett bez paczek. Fred ma 3 heady (clean, rythm, lead), Marten chyba 2 (clean, rythm), puszczają się w linię i jechane.
Jak ich słyszałem na koncercie, to wiosła gadały identycznie jak na płycie. W sumie to jest dla mnie minus, bo lubie jak na żywo brzmienie dostaje życia, a tam było dokładnie jak na płycie, tyle że głośniej. Czegoś mi brakowało.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #16 29 Wrz, 2008, 21:59:37 »
Po co 3 heady do 3 brzmien ?:|

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #17 29 Wrz, 2008, 22:01:45 »
Może boją się je przełączać, żeby się nie zjebały ;)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #18 30 Wrz, 2008, 07:32:26 »
footswiche sa na serwisie

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #19 30 Wrz, 2008, 09:21:30 »
Po co 3 heady do 3 brzmien ?:|

Bo ich stać, poza tym mają ludzi od dźwigania :)

A tak poważnie to po to, żeby nie było przerw na przeładowanie banku w procku, bo są one słyszalne (ponoć :) )

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Vetta 2
« Odpowiedź #20 30 Wrz, 2008, 09:30:31 »
hyhy, ja w końcu za 2 lata tez sobie kupie 2 heada i bede miał na przester i na czyste, to lepsze rozwiązanie niż jakies MIDI i controlery...na bank bardziej tr00 :D
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
6613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2008, 09:59:38
wysłana przez kryho
2 Odpowiedzi
1380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 19:49:08
wysłana przez kryho
13 Odpowiedzi
5000 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 19:56:05
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
6394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M