Autor Wątek: Wygłuszenie sali prób  (Przeczytany 79209 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Wygłuszenie sali prób
« 12 Maj, 2013, 18:38:25 »
jeżeli chodzi o kształt pomieszczenia , to grałem kiedyś próby w takiej sali i akustyka była rewelacyjna . Dodatkowo jakiś czas temu znajomi architekci projektowali studio nagrań i też taki właśnie kształt zalecali .
Chodzi tak na prawdę o to aby nie było równoległych ścian .

Ok, powiedzmy, że kształt jeszcze jest w porządku, choć gdybym miał więcej swobody to sam bym spróbował czegoś bardziej fikuśnego.

Dzięki takiej konstrukcji mamy ściankę zbudowaną z trzech materiałów o różnej gęstości . (płyta gipsowa. pustka powietrzna , wełna) . Membrana budowlana służy głównie do izolacji wełny od otoczenia , a wykładzina remontowa zapewnia nam miły wygląd , jest tania i może jeszcze urwie trochę hałasu :D

Do tej części mam nieco uwag. Nie lepiej byłoby postawić zwykłe ścianki a na nich umieścić miejscowo panele? Pokrywanie całej ściany taką konstrukcją może być nieco uciążliwe i nie wiem, czy warto aż tak się w tym babrać.

Co do tej pustki, to z badań wynika, że wełna o grubości przykładowo 10cm oddalona od ściany (na jakiejś ramie powiedzmy) o kolejne 10cm działa jak wełna o grubości 20cm. Więc jest jakby dwa razy bardziej skuteczna.

Zamiast membrany budowlanej i wykładziny remontowej użyłbym jakiegoś materiału przepuszczającego trochę powietrza, ale niepozwalającego wełnie na wylatywanie.

Na podłogę kładziemy wykładzinę filcową , która wygłusza i świetnie eliminuje drgania . Przykrywamy starymi dywanami albo kupujemy jakąś grubszą wykładzinę .

Z wykładziną filcową mam taki problem, że lubi się okropnie kurzyć. Kiedyś miałem dużo większe uczulenie na kurz i zwyczanie nie mogłem w takich pomieszczeniach (nawet niby wysprzątanych) przebywać więcej niż godzinę, dlatego trzymam się od tego z daleka. Niestety, nie przychodzi mi do głowy żaden inny lepszy materiał na podłogę, ktoś coś wie? Ostatecznie może być coś w rodzaju dywanika czy maty, nie muszę wykładać całej podłogi aktualnie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
6829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2015, 03:25:59
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
5142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2015, 21:31:41
wysłana przez kermcio
1 Odpowiedzi
3434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2017, 17:58:37
wysłana przez lwronk
5 Odpowiedzi
6533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2019, 13:26:47
wysłana przez gizmi7