Autor Wątek: Ciekawostki z niebieskiego dywanu  (Przeczytany 365752 razy)

Zomballo

  • Gość

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Fajne gitki wyszly!  :headbang:

Az mnie kurde zaswedzialo w portfelu  :facepalm:
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
To wiosło to straszliwy sztos, ale zanim coś sensownego napiszę, to dajcie mi pograć trochę na niej jeszcze.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ale zanim nauczysz się grać to może potrwać  :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jedno pytanie. Jestem na stronce Skervesena i nie widzę modelu Swan. Został wycofany czy jak ? Będzie dało radę go jeszcze zamówić w przyszłości ?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Robimy trochę wiosennych porządków. Swan pozostaje w custom shop to co bardziej na wierzchu to nasze propozycje które bedą zdecydowanie inne cenowo w stosunku do CS. Uznałem ze zbyt wiele wydumek zdecydowanie nie ma sensu i podstawową oferte ograniczamy do wg nas dobrych i sprawdzonych przez nas rozwiązań. Swan jest materiało i pracochłonny i nie zamierzam więcej go sprzedawać w cenie Raptora bo to dla firmy zwyczajnie bez sensu. Usprawnianie dla niego technologii tez nie ma póki co sensu bo robimy tego zbyt mało.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Shame :(

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Mnie się Swany najmniej ze wszystkich kształtów podobały, więc propsuję, że będzie ich proporcjonalnie mniej :D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja mam w sumie takie pytanie, a raczej zestaw pytań jak jesteśmy w takich tematach.

Jak wyglądają sprawdzone wg Was specyfikacje różnych wioseł i jaki to jest mniej więcej target brzmieniowy/gatunkowy? Co jest plusem na tle innych gitar.
Raptor rozumiem, dalej pozostaje w ofercie, ale jest powoli wycofywany na rzecz Nebelunga i innych własnych konstrukcji (było gdzieś kiedyś chyba wspomniane)?
No i jak sam Raptor do Nebelunga ma się cenowo w typowej-optymalnej specyfikacji. Sama konstrukcja Nebelunga materiałowo na chłopski rozum jest tańsza niż Raptora? Nebelung - korpus 3 części + 2 części topu vs Raptor - korpus 2 części + 2 części topu. Jak to przekłada się na właściwości fizyczne - ergonomiczne, brzmieniowe?
Dalej celujecie w typowy custom shop czy raczej powoli staję się to seryjna produkcja na poziomie z wyższą automatyzacją procesu + custom shop?
Wizja firmy za parę lat?

Wyszedł taki trochę wywiad. Pytam z czystej ciekawości, jako były posiadacz Raptora ciekawi mnie co dalej. Były, bo jednak samo wiosło wizualnie jak najbardziej najs. Tak brzmieniowo do końca nie siadło charakterem (Juggernauty). No i jednak za dużo hajsu zamrożone, a kuchnie w mieszkaniu trzeba zrobić. :D (sprzedałem w kraju, więc bez kokosów - zwrot kosztów, jakby kogoś to interesowało, bo lubimy zaglądać do kieszeni nie?) Z dopieszczonym Schecterem nie jest gorzej, a i obiad w domu można zrobić. :)

Myślę, że fajne pytania tym bardziej, że wszyscy śledzimy markę od samego początku.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Ja mam w sumie takie pytanie, a raczej zestaw pytań jak jesteśmy w takich tematach.

Jak wyglądają sprawdzone wg Was specyfikacje różnych wioseł i jaki to jest mniej więcej target brzmieniowy/gatunkowy? Co jest plusem na tle innych gitar.
Raptor rozumiem, dalej pozostaje w ofercie, ale jest powoli wycofywany na rzecz Nebelunga i innych własnych konstrukcji (było gdzieś kiedyś chyba wspomniane)?
No i jak sam Raptor do Nebelunga ma się cenowo w typowej-optymalnej specyfikacji. Sama konstrukcja Nebelunga materiałowo na chłopski rozum jest tańsza niż Raptora? Nebelung - korpus 3 części + 2 części topu vs Raptor - korpus 2 części + 2 części topu. Jak to przekłada się na właściwości fizyczne - ergonomiczne, brzmieniowe?
Dalej celujecie w typowy custom shop czy raczej powoli staję się to seryjna produkcja na poziomie z wyższą automatyzacją procesu + custom shop?
Wizja firmy za parę lat?

Wyszedł taki trochę wywiad. Pytam z czystej ciekawości, jako były posiadacz Raptora ciekawi mnie co dalej. Były, bo jednak samo wiosło wizualnie jak najbardziej najs. Tak brzmieniowo do końca nie siadło charakterem (Juggernauty). No i jednak za dużo hajsu zamrożone, a kuchnie w mieszkaniu trzeba zrobić. :D (sprzedałem w kraju, więc bez kokosów - zwrot kosztów, jakby kogoś to interesowało, bo lubimy zaglądać do kieszeni nie?) Z dopieszczonym Schecterem nie jest gorzej, a i obiad w domu można zrobić. :)

Myślę, że fajne pytania tym bardziej, że wszyscy śledzimy markę od samego początku.


Jest parę kombinacji drewien+PUs które nam/mi robią, np gryf ovangkol/wenge/klon + korpus z jesionu. Target jest szeroki, bo Tamadnua na singlach ma się do 8strunowego SkerveTENa, hmmm, nijak :D.

Raptor pozostaje w ofercie, Nebelung robi się coraz bardziej popularny wśród klientów, ale to są na tyle konstrukcyjnie różne gitary, że raczej pozostaną w symbiozie. Nebelung jest ZNACZNIE droższy w produkcji. 16mm Top, ToneBlock, soczewka, to wszystko kosztuje. Ergonomicznie Nebelung jest "dopieszczonym" Raptorem, brzmieniowo też ZWYKLE wypada lepiej, chociaż ciężko porównać te dwie gitary. 

Więcej pewnie od @commelina, całuski.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Właśnie
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja mam w sumie takie pytanie, a raczej zestaw pytań jak jesteśmy w takich tematach.

Jak wyglądają sprawdzone wg Was specyfikacje różnych wioseł i jaki to jest mniej więcej target brzmieniowy/gatunkowy? Co jest plusem na tle innych gitar.
Raptor rozumiem, dalej pozostaje w ofercie, ale jest powoli wycofywany na rzecz Nebelunga i innych własnych konstrukcji (było gdzieś kiedyś chyba wspomniane)?
No i jak sam Raptor do Nebelunga ma się cenowo w typowej-optymalnej specyfikacji. Sama konstrukcja Nebelunga materiałowo na chłopski rozum jest tańsza niż Raptora? Nebelung - korpus 3 części + 2 części topu vs Raptor - korpus 2 części + 2 części topu. Jak to przekłada się na właściwości fizyczne - ergonomiczne, brzmieniowe?
Dalej celujecie w typowy custom shop czy raczej powoli staję się to seryjna produkcja na poziomie z wyższą automatyzacją procesu + custom shop?
Wizja firmy za parę lat?

Wyszedł taki trochę wywiad. Pytam z czystej ciekawości, jako były posiadacz Raptora ciekawi mnie co dalej. Były, bo jednak samo wiosło wizualnie jak najbardziej najs. Tak brzmieniowo do końca nie siadło charakterem (Juggernauty). No i jednak za dużo hajsu zamrożone, a kuchnie w mieszkaniu trzeba zrobić. :D (sprzedałem w kraju, więc bez kokosów - zwrot kosztów, jakby kogoś to interesowało, bo lubimy zaglądać do kieszeni nie?) Z dopieszczonym Schecterem nie jest gorzej, a i obiad w domu można zrobić. :)

Myślę, że fajne pytania tym bardziej, że wszyscy śledzimy markę od samego początku.

Wszystko zależy od potrzeb i mozliwości. Nie bede wchodził z nikim w polemikę o wyższości swiat Bożego narodzenia itd itd odnośnie wpływu drewna na brzmienie i dopsowania do tego całego układu pipaków. Ja uważam ze jest ogromne.
Większość z nas w firmie tak uważa większość przekonała sie o tym organoleptycznie. Także mówienie ze brzmieniowo nie podszedł może odnośić się jedynie do danego zestawienia a nie do samego instrumentu jak również nie do samych pipaków.
Target brzmieniowy, atualnie uważam, iż od Jazzu po metal i ki chuj tam jeszcze wymyślą. Wszystko zaczyna od tego by klient sam potrafił powiedzieć czego oczekuje i troche zaufał.
Co do celowania w CS, osobiście uważam ze to nie ma sensu. Wydumki które czasami realizowaliśmy były tak z dupy ze az szkoda było materiału na to i pomimo naszych sugestii by tak nie robić, klient sie upierał i wyszło co wyszło, lądowało to po miesiącu na giełdzie, bez sensu. Moim ideałem jest semi CS, taki który daje możliwośc wyboru koloru, pipaków ciutek drewna, ale bez przesady, bo to my mamy doradzić lub odradzić ale jeśli ktoś sie uprze to owszem prosze bardzo zrealizujemy twoją wydumkę ale zapłać za to a tu limitem jest niebo. Także koniec z dowolnościa wyboru główki w niektórych modelach, bo chce by to byłł nasz styl, nasz klimat. A nie gówno z bigosem, smarowane powidłem. Dlatego Powstaje 4AP Soul , 4AP dla Tomasa, dla Tadzia z Materii, Kallisti, Nebelung, Tamandua, te gitary nie bedą miały niemal zadnego wyboru główki, konstrukcji itd. Kazda z tych gitar daje różne możliwości kazda jest projektowana z myślą  o innym profilu brzmieniowym a mozliwości są szerokie. Póki co, to co zaprojektowaliśmy, wg nas sie sprawdza. Z reszta nie tylko wg nas.
Wizja firmy w mojej głowie jest jasna, kierunek wyznaczony przez PRS i Shur. Wierze ze sie uda, mamy potencjał wiedze i technologie, fajny zgrany zespół skervesenów ;)
P.S.
Nie wiem skąd pomysł i kto takie rzeczy opowiada ale Raptor jest naszym koniem roboczym i byłbym głupcem gdyby go wygaszał. Jest najbardziej uniwersalnym wiosłem nauczyliśmy sie przez te lata jak nad nim panować ;).

Oczywiście to wszystko są subiektywne oceny. Opini o brzmieniu zawsze bedzie tyle ilu grajków +1 . Na to by sie tego wszystkiego nauczyc a i dalej wszystkiego nie wiemy, wydalismy sporo kasy, zdobylismy sporo wiedzy poprzez doswiadczenie
 i współprace z muzykami. Czas zacząc odważnie to proponować.
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2017, 22:16:02 wysłana przez commelina »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Dawno tutaj nie zaglądałem. Miło widzieć, że ekipa skervesena ciągle się rozwija i nie spoczywa na laurach.  :allah:  Szacunek chłopaki, naprawdę, aż miło na to patrzeć.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
@Przychlast @commelina Dzięki za odpowiedź. Na pewno fajnie będzie za parę lat znowu zestawić aktualne wizje z tym co będzie. Tak jak teraz można zestawić to z 1szymi wątkami o Waszych wiosłach. Z Raptorem-wołem, gdzieś tutaj właśnie czytałem tak mi się kojarzy, że ktoś napisał "fajnie, fajnie, ale jeszcze fajniej jakby interesowali się bardziej innymi naszymi wiosłami". No, ale może mi się przyśniło :) To teraz agresywny marketing, forsowanie swoich rozwiązań i bajlando! Jak to mówią: "Jak się jebać, to bez gaci!" :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Byc może nawet sam tak powiedziałem ale jeszcze dwa lata wstecz kontekst tego był zupełnie inny, był spowodowany cieniem kopii blackmachine i trochę własnych ambicji. Na dzisiaj tak zmodyfikowalismy Raptora ze opróócz ogolnego skojarzenia po zarysach nie ma z machiną nic wspólnego. A i nasze autorskie propozycje są na tyle IMO ciekawe ze przestało mieć to znaczenie tzn to "zeby zaczeli sie interesować innymi naszymi modelami"
Aktualnie robimy wiosła dla trzech ciekawych muzyków, zobaczymy co z tego wyniknie ;)
Tzn dla jednego po prostu bedzie to kolejny grat w zestawie ;) ale miło bedzie jak czasmi go uzyje, cóz trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Pocieszam sie w takich sytuacjach stwierdzeniem ze kropla drąży skałę ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Wizja firmy w mojej głowie jest jasna, kierunek wyznaczony przez PRS i Shur. Wierze ze sie uda, mamy potencjał wiedze i technologie, fajny zgrany zespół skervesenów ;)

Będziecie się rozrastać - potrzebujecie zapewne więcej ministrów wojny, propagandy i lajków!

Jestem bezrobotny i gotowy! Nic nie umiem, ale szybko się uczę; raz się nawet zgubiłem w Pruszczu, więc już wszystko wiem. Czy mogę wysłać CV do działu kadr? :)


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gdybyż to był oczy kota w butach ze szreka , to bym zmiękł, a tak nic z tego :P


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Gdybyż to był oczy kota w butach ze szreka , to bym zmiękł, a tak nic z tego :P

Cholera! Miał być kot, ale on nie złapał listonosza, tylko czerwoną kropkę i wydało mi się to mniej śmieszne ;)

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Fajoska. Chociaż porównując wybrałbym raczej tę wrobela, z powodu parkietu w jodełkę.
Możesz napisać jakie pickupy wybrałeś i jak głęboki jest ten frez w korpusie?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Mi z kolei ta bardziej siedzi, bo ma normalną podstrunnicę i fajniej wygląda w tym kolorze. Ale obie szał pyty.

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Jeśli chodzi o wszystkie materiały, hardware i elektrownię, to wybierał je Master Jarek. Ja tylko miałem życzenie żeby to były tradycyjne rozwiązania (bez wierzb, gruszek i porzeczki), a podstrunnica miała być niespodzianką. Jarek zadecydował, że będzie jesion, klon, palisander i snakewood. Topy wybierał również sam i to on zadecydował, że jeden jest w jodełkę, a drugi klasyczny. Wru dostał pierwszeństwo w wyborze topu, ja w wyborze snakewooda na podstrunnicy. Pickupy też były dobierane przez Jarka i to on zadecydował, że u Wróbla lądują Muły (testował trzy warianty i uznał, że ten najlepiej się sprawdza). U mnie na pierwszy ogień idą DiMarzio Paf Master, ale dopiero jak chłopaki w Skervesenie ograją wiosło, to zapadnie decyzja czy zostają, czy stanie na czym innym. I generalnie taką formę współpracy ze Skervesenami polecam najbardziej, bo z doświadczenia wiem, że jak zaczynam sam za bardzo ingerować w specyfikację, to potem się okazuje, że chuja się znam i wiosło lata po giełdzie. Nie po to Jarek zrobił tyle gitar w życiu żeby nie wiedzieć co z czym gra, a co nie. Oczywiście, z racji tego, że swoje przeżyłem i ze sprzętu miałem wszystko to co mieć warto i sporo tego czego nie warto, to mam jakieś pojęcie o tym i owym, ale to producent/lutnik wie lepiej co w JEGO produktach się sprawdza a co nie. Myśmy Jarkowi zaufali w 100% (wyrażając jedynie życzenia co do stylistyki, spraw manualnych i charakteru brzmienia) i Wru jest zachwycony tym co powstało, a ja się dowiem za 10 dni jak wrócę ze Szwajcarii czy moja jest równie zajebista co jego.

A co do głębokości frezów, to niech się Jarek wypowie, bo to on projektował to wiosło, więc wie najlepiej czym kaczka wodę pije.


Mi z kolei ta bardziej siedzi, bo ma normalną podstrunnicę i fajniej wygląda w tym kolorze. Ale obie szał pyty.

U mnie podstrunnica też jest ze snakewooda, tylko mój snejk jest bardziejszy i po całości, a nie do połowy.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ho Ho ileż cudnych słów. Nie ja sam decyduję choc w pewnych klimatach tak, natomiast zawsze jest ogolna konsultacja, drewno jest bardzo chimerycznym materiałem i często lubi pokazać kto tu rzadzi.
Co do głebokościu frezu w korpusie to przyznam sie ze nie rozumiem pytania. To czego sie domyślam to:
To nie jest frez w korpusie tylko tzw soundhole . W tym modelu tzn modelu 4AP Soul jest komora rezonansowa z otworem oraz w wersji bez tremolo dodatkowa taka "nasza" komora . Wszystko w tym modelu ma swoje uzasadnienie, które nie zawsze jest podawane do powszechnej wiadomości, z powodów mam nadzieję zrozumiałych. Nie każdy pickup w tej gitarze "zagra" i niestety nie zadziała tam pacaneum pt. "wjeb Dżagera będzie git". Niestety nie bedzie. Tak samo postepujemy z resztą naszych instrumentów. Niestety czesto mamy tak ze klient wybiera sobie i instrument i pipaki z "róznych stron świata" bo on wie jak gra to i to bo ograł u kumpla ( czesto na YT) a później jest zdziwienie. Gdy pytam czy nasz instrument ograł u kumpla ? zazwyczaj pada odpowiedź "nie nie i tu pada taka czy inna marka" Tak sie nie da, tak to nie działa.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
23773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:47:32
wysłana przez Tolein
1 Odpowiedzi
1144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 09:50:02
wysłana przez wuj Bat