Autor Wątek: Flażolety - HELP ;)  (Przeczytany 33688 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #50 17 Lip, 2011, 00:30:26 »
     Chyba znalazłem - zbyt niska akcja. Ustawiałem ją dawno temu prawidłowo, ale w gitarze wszystko pracuje tak naprawdę i wymaga korekty co jakiś czas o czym zapomniałem, bo stopniowo się przyzwyczajałem do zmniejszającej się z  biegiem czasu akcji strun.
      Problem częściowo znikł, ale chodzi o to że wychodzą, ale są takie se, a za chuja takiego fajnego "uuuuuu" nie potrafię zrobić jak robi Zakku. Myslałem ze to przez to ze mam pasywy, ale widziałem ludzi co na SG standard takie rzeczy robią wiec odpada. Tak samo jest na stojąco i na siedząco, próbuje juz łapac kostke pod każdym możliwym kontem, jak najbardziej napierdalać kciukiem i w każdym możliwym miejscu gdzie struny biegną nad korpusem i dalej lipa.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #51 17 Lip, 2011, 13:06:20 »
Nagraj jakieś 30 sekundowe videło i pokaż jak robisz na tej strunie, a jak na innych.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #52 17 Lip, 2011, 14:36:57 »
hmmm ale jak ustawić kamerę tzn. jak normalnie tak frontalnie ustawiony do kamery ( a la youtube cover rockers :P) będę to da to jakiś obraz sytuacji ?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #53 17 Lip, 2011, 15:26:19 »
Bardziej mi idzie o dźwięk jak faktycznie to wychodzi.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #54 17 Lip, 2011, 17:31:46 »
to już może lepiej audio same nagram na tone porcie - lepsza jakość będzie ?

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #55 17 Lip, 2011, 22:27:26 »
wiem że zabrzmi to bezsensownie, ale polecam wziąć akustyka/klasyka i ćwiczyć... generalnie im grubsze struny, tym trudniej wchodzi, zresztą zauważam wiele innych dziwnych artefaktów, np, mi dużo łatwiej się robi pincha kiedy gram trzecim palcem (środkowym) niż wskazującym, czy którymkolwiek innym, szczególnie gdy mam zrobić do tego wibrato (my acid words).
Serio, próby na niepodłączonym do niczego instrumencie czynią cuda (w sumie to granie flażoletów na suchym elektryku jest równie wielkim wyzwaniem co klasyk czy akustyk, jeśli nie większym).
I też bym stawiał na złe ułożenie łapy, a na to nic nie działa lepiej, niż ćwiczenia - na sucho czy na lampie, nic innego nie robić przez tydzień, tylko grać flażolety wszelkiego rodzaju, na wszelkie możliwe sposoby, aż znajdziemy optymalny sound, a i tak na najbliższym koncercie jakiegoś lepszego bandu (czy też przy najbliższym przesłuchaniu płyty jakiegoś konkretnego bandu) stwierdzimy, że jesteśmy chujowi i i musimy ćwiczyć dalej...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #56 17 Lip, 2011, 22:39:18 »
Popieram sposób Toleina, bo ja nauczyłem się dokładnie tak, jak opisuje - grałem flażolety na sucho aż zaczęły wychodzić. Potem małe poprawki przy graniu ze wzmakiem i coś tam czasem wycisnę. Do nauki polecam riff z Cemetery Gates. :D
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #57 18 Lip, 2011, 00:08:05 »
Cemetery Gates! <3

Ja ostatnio, jako, że kompletnie zmieniłem sposób trzymania kostki i ustawienie ręki, więc wielu rzeczy muszę się uczyć prawie od zera, zacząłem się uczyć pinchować na riffie z Black Dog, Zeppelinów.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #58 18 Lip, 2011, 09:32:29 »
Sęk w tym, że ja generalnie umiem, ale nie brzmi to jak bym chciał, tak charakterystycznie jak robi to właściwie tylko Zakk :P

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #59 18 Lip, 2011, 09:44:01 »
Bo Zakk ( czy Nergal którego ktoś tu wspominał ) poza paluchami mają jeszcze góry zajebiście drogiego sprzętu i baaaaardzo dobrze opłacanych speców od dźwięku ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #60 18 Lip, 2011, 10:14:15 »
Sęk w tym, że ja generalnie umiem, ale nie brzmi to jak bym chciał, tak charakterystycznie jak robi to właściwie tylko Zakk :P

Chorus + deptanie w kaczuchę w czasie wydobywania flażoletu i będzie Zakk ;)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #61 18 Lip, 2011, 10:15:40 »
Ale że co, chodzi ci o A.H?
Ja tam nie widze problemu z tym i generalnie dużo to technika i struny jakie założysz.
A co do tego ze Engl ma z tym problemy to nie wiem bo taki Misha z Periphery też ma Engla i z A.H nie ma problemu.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #62 18 Lip, 2011, 12:52:26 »
To zdejmij gainu, żeby było trudniej i ćwicz. ;)
A, no i ważna sprawa, zadbaj o tłumienie reszty strun. Musi być dokładne
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #63 18 Lip, 2011, 18:13:50 »
Chorus pomaga ale sprawy nie załatwia, dla porównania posłuchajcie głównego riffu z intra w wykonaniu Zakka a potem cover bez chorusa :



0:16 - 0:28



0:29 - 0:41

albo Nergal i Seth



3:19 -3:52

oczywiście chodzi mi o brzmienie tych na najgrubszej strunie (we wszystkich filmikach) bo z tymi wysokimi to nie mam większych problemów

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #64 18 Lip, 2011, 18:39:03 »
Chorus wcale nie pomaga. Według mnie tak jakby dusi pinche, ale może ja za mocno go ustawiam i dlatego tak jest.

A co do tego ciśnięcia na najgrubszej strunie, to trzeba być bardzo dokładnym, jakiekolwiek drganie innej struny w jakiś sposób przeszkadza i pinch się nie wyciska.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #65 18 Lip, 2011, 19:05:37 »
No i jeśli chce się wyciskać te grube, niskie flażolety, to celujemy gdzieś w okolicach gryfowego pickupa (przy niskich progach), a nie nad mostkowym.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #66 18 Lip, 2011, 20:13:12 »
O, to też ważne, kombinujta z miejscem wyciśnięcia pincha, jak mati mówi, czym dalej od mostu tym tłuściejszy, niższy, bliżej, bardziej szorstkie i wyższe.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #67 18 Lip, 2011, 21:08:25 »
Podlaczam sie pod pytanie tylko ja mam problem z tym:

2:10
Z jakim efektem sa te flazolety ?

Flanger
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #68 18 Lip, 2011, 21:45:44 »
Chcesz Flażolety jak Zakk, to się naucz wibrato.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #69 18 Lip, 2011, 22:26:29 »
Chcesz Flażolety jak Zakk, to się naucz wibrato.
TRU! A poza tym, to spróbujcie zamiast kostką po hammeringu na powiedzmy na 3 progu struny H, przy wybrzmiewaniu dźwięku znaleźć miejsce w okolicach humba neckowego i opuszkiem palca wydobyć flażolet. Potem dokładnie w tym miejscu spróbujcie to samo z kostką. Będzie tłusty jak irlandzkie kobiety!
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2011, 22:32:34 wysłana przez indabrain »
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #70 18 Lip, 2011, 23:23:03 »
O, to też ważne, kombinujta z miejscem wyciśnięcia pincha, jak mati mówi, czym dalej od mostu tym tłuściejszy, niższy, bliżej, bardziej szorstkie i wyższe.
:facepalm:
sory, ale wydawało mi się to być najoczywistsze z oczywistych.
i nie sądzę żeby sensownym było granie pinczów w jednym miejscu. jak ktoś się uczy, to niech sobie przesuwa miejsce uderzenia pincza po malutku w jedną czy drugą stronę - wysokość flażoletu się zmienia; potem weźmy kilka riffów, pograjmy, skupmy się na flażoletach, żeby ładnie brzmiały, etc, po iluś tam powtórzeniach ręka zapamięta gdzie flażolet dobrze wchodzi i sama się ułoży.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline aRRRaiS

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #71 22 Lip, 2011, 10:48:31 »
Ja proponuje dopalić czymś wzmaka, jak zagrasz flażolet z dopałką to się leje po ścianach. Dużo ludzi tak robi - Zakk, Nergal, Dimebag i jeszcze dużo by wymieniać. Ja dopalam DRke Overdrivem Zakka Wylde i myślę żę sam Zakk by się zdziwił jakby usłyszał :P

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #72 22 Lip, 2011, 15:21:08 »
No dopała na pewno pomaga, ale i bez niej idzie tłuste pinche cisnąć. Kwestia nasycenia przesterem ;)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #73 22 Lip, 2011, 19:56:48 »
i techniki
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Clackson

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
  • Fanboy Mastodona w krótkich spodenkach.
Odp: Flażolety - HELP ;)
« Odpowiedź #74 28 Lip, 2011, 19:24:33 »
Cytuj
i techniki
+1

Are You A Unicorn Yet? =3

facebook.com/whalectro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Flażolety wyciskane w miksie

Zaczęty przez bandit112 Warsztat

3 Odpowiedzi
5358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2011, 14:45:04
wysłana przez Musza