Autor Wątek: Prime Vibe - nowinki technologiczne i cuda niewidy  (Przeczytany 43365 razy)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Ja, nie wgłębiając się w temat, zainteresowanym zarzucę info:
Na fejsbuku "gitarowe graty na sprzedaż" ktoś badał zainteresowanie wypożyczeniem Prima Vibe'u w cenie 20pln/120 godzin.
Trudno powiedziec co z inicjatywy wyniknie, bo z tego co czytalem jeszcze tego urządzenia wspomniany osobnik nie zamówił,
ale jesli już to zrobi to Ja chyba poświęcę ten jeden obiad w celach badawczych...

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
To już wiemy ile kosztuje zabieg prime-vibowania w komorze higro, guitarhelp wycenia go na: 1 PLN / h przy czym nalezy pamiętac że 100h to zalecane minimum. hmm, zastanawiam się nad tym.

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Na filmiku faktycznie słychać różnicę, i to całkiem sporą  ,także jeśli ten koleś z  "gitarowe graty na sprzedaż"  faktycznie zdecyduje sie na świadczenie takich usług to dlaczego by nie spróbować.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Zamiast bawić się w ignoranta to ja bym po prostu poprosił o próbki audio "przed" i "po".

Trolled ;)
Nie ukrywam, że słowo 'audiofilskie' podświadomie kazało mi zachować dystans do czytanego tekstu (tak, przeczytałem go chwilę później ;) ), ale jeżeli próbka z tym Epi jest autentyczna, czyli nie było polepszane w czasie prezentacji "po", to jestem jak najbardziej na tak by przetestować to urządzenie.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2013, 16:17:23 wysłana przez niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
To kto pierwszy? ;d

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Pogrzebałem w internecie na temat tego ustrojstwa i nie wydaje się by miało zawarte jakieś super technologie w swojej budowie, których nie można odtworzyć w domu. Ot mały wzmacniacz z dwoma głośniczkami, które montuje się na gitarze i puszcza się przez nie muzykę- docelowo same nagrania gitar akustycznych.

W przyszłym tygodniu otrzymam kompletnie nowe wiosło, a do tego czasu zgłębię dokładniej architekturę owych głośniczków, zbuduję swój prototyp i zacznę testy 'na żywym organizmie'. Zobaczę co z tego wyjdzie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Mój prototyp już prawie gotowy. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
I jak tam z Waszymi prototypami?
Z tego co wiem, to te przystaweczki z PV nie mają membran jak w klasycznych głośnikach, tylko za membranę robi powierzchnia np. gitary do której są przyłożone.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
za membranę robi powierzchnia np. gitary do której są przyłożone.
takie glosniczki w mp3store sa za 69pln :D
i always go full retard

Offline Bloody As Hell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
  • Stejki! ♥
No ja w necie już dawno widziałem coś w tym stylu ;d
Chyba nawet w sklepach z gadżetami są takie.

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Koleś z "gitarowych gratów" mieszka niedaleko mnie, więc gdy jego kumple z bandu skończą rozgrywać swoje wiesła, to wypożyczam Prime Wajba :D

Offline wiaderny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
I jak tam wyniki? Ktoś już coś rozegrał?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Daliśmy niejakiemu Łukaszowi, który ma własny patent na takowe ustrojstwo, nie mający NIC wspólnego z Prime Vibe sprowadzający sie jednak do tego samego i ciut więcej , nasze wiesło NTB. Niedługo tzn jak bede miał czas wrzucić Wafy zaprezentujemy Wam rezultaty tegoż działania. Bez watpienia można stwierdzić, ze coś działa, a na ile i czy to gra warta świeczki ocenić musicie sami. Jest temat na gopie w giełda ogłoszenia branżowe boost do brzmienia, kto chce niech poczyta, nie bede całości przytaczał.

Posty połączone: 25 Cze, 2013, 12:24:41
Efekty pracy

https://dl.dropboxusercontent.com/u/61989721/Muzyka/probki%201.rar

sie bedzie ładować więc troche poczekajcie

Posty połączone: 25 Cze, 2013, 12:41:46
Kolejna z miksem

https://dl.dropboxusercontent.com/u/61989721/Muzyka/Probki%202.rar
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2013, 12:41:46 wysłana przez commelina »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jako, że ja to popełniłem po pracy w wolnym czasie, wybaczcie taką formę testu. Jest niedokładnie, bo mnie czas gonił, ale różnicę słychać. Nagrałem dokładnie to, co ja i reszta skerveseńskiej ekipy chciała usłyszeć, czyli "lepszy rezonans i rozegranie wiosła", co w rzeczywistości przełożyło się na bardziej nasycony dźwięk, nieco mocniejszy niż przedtem sygnał, pełniejszy dół i dolny środek oraz lepsze wybrzmiewanie harmonicznych, co skutkuje min. w łatwiejszych do wyciśnięcia flażoletach. Więcej o całej sprawie możecie przeczytać tu: http://www.gibsonowners.pl/38/boost-do-brzmienia-wiosla/

Oczywiście nie obyło się bez narzekań (co, dzielicie się czymś darmowym kompletnie dobrowolnie i nie zrobiliście tego PO MOJEMU?! - standard, choć i tak próbki miały być na wyłączność Łukasza konstruktora, nie były sporządzane jako materiał promocyjny, a jedynie jako test wewnątrz-skerveseński), ale kilka oskarżeń padło bezzasadnie - mianowicie obie próbki lecą na dokładnie tych samych ustawieniach. Jedyne co się zmieniło to próbki czyste pod koniec pliku z mixem w przypadku B zagrałem nieco inaczej, z rozpędu.

Moje wnioski? Z ogrywania gitary na żywo w izolacji: decha wibruje jak wibrowała, nic się tu nie zmieniło. Przyjemniej się gra, bo dźwięk wydaje się cieplejszy, jakoś tak łatwiej wszystko wychodzi.

W kontekście mixu: wszystko jedno czy przed czy po, tak samo grało mi się do perkusji i basu, różnica już nie była słyszalna jak przy graniu samemu.

Co do różnic w brzmieniu: sygnał gitary sprzed usługi jestem w stanie doprowadzić do sygnału po usłudze kilkoma ruchami gałek na piecu i EQ, więc dla mnie zabieg kompletnie bezużyteczny.

Jedynie lepsze uzyskiwanie flażoletów mnie zainteresowało, ale nie na tyle, żeby ponosić wszystkie inne konsekwencje tego zabiegu.

Ogólnie jestem ciekaw dalszych rezultatów i popieram wszelki rozwój tego typu technologii. Łukaszowi można spokojnie powierzyć instrument i choć we mnie nie znajdzie klienta, to życzę mu powodzenia :)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
No proszę jaka obiektywna, trzeźwa, niezbiasowana opinia. Jestem pod wrażeniem.
(Poważnie, nie hejtuję ani nie piszę ironicznie...)
« Ostatnia zmiana: 27 Cze, 2013, 00:56:30 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Różnica rzeczywiście na plus. Ciekawi mnie jak by to maltretowanie tym ustrojstwem wpłynęło na brzmienie, gdyby zamiast 48h trwało to cały tydzień. Usługa trochę drogawa biorąc pod uwagę fakt że, prądu to żre pewnie niedużo a sam Łukasz z GOP nie ma żadnych porządnych nagrań do promocji swojego patentu na biznes. Marketing słaby :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie, ja mam taka małą sugestię, nie zajmujmy sie marketingiem nie pouczajmy w miejscach gdzie nie mamy ku temu powodów, nas niech interesuje efekt. Na gopie tez chooiwy marketing, jego las jego drzewa. Zajmijmy sie swoimi biznesami i je rozwijajmy. Młody człowiek pasjonat zrobił coś o czym 90% z nas nie ma pojecia jak działa ale każdy drąży co to za technologia i szuka drugiego dna i poucza , no ja pierdole panowie prosiem Was.
W tej chwili jest u Łukasza Vicola rogata , z dokładnymi wytycznymi co ma sie zadziać w eq. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jest kilka wieseł których na pewno nie poddam Łukasza patentowi dopóki nie dopracuje systemu na tyle by ten z własnej nieprzymuszonej woli nie wzmacniał okolic 150Hz. Te niskie rejony niekoniecznie muszą sie podobać i przyzneje ze nawet troche mi to przeszkadza. Są jednak takie którym to sie zdecydowanie przyda.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja jestem bardzo ciekaw jak on to robi i jakie są dokładnie tego możliwości, fascynujące to jest że coś takiego w ogóle jest możliwe.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Póki co na pewno sie nie dowiesz jak bo chłopak zbiera kase na patent i strzeze swego pomysłu jak oka w głowie i słusznie. Jak to Niedziu ma w podpisie jak jesteś w czymś naprawde dobry to nie rób tego jak tania dziwka, ze tak sobie pozwole sparafrazować delikatnie ;)
Poki co mozliwości sa takie ze to potrafi ingerować w brzmienie, co samo z siebie już jest niesamowite. Nie narusza lakieru ani pickupów, choc te pickupy cały czas mnie nurtują bo brzmienie wiosła zmieniło się dość mocno.
Może wzmacniać eq w 5 zakresach czestotliwości ale jak z każdą technologią wierzę ze uda sie to Łukaszowi zrobić kiedyś bardziej punktowo. Póki co jak wspomniałem dla mnie ogromnym zdumieniem jest to ze to w takim stopniu może zadziałać. Czy na plus czy na minus to osobna sprawa, ale chłopak pomyślał wyłozył kase zrobił coś co działa a teraz "tylko" to udoskonalić o ile sie oczywiście da :P

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Poki co mozliwości sa takie ze to potrafi ingerować w brzmienie, co samo z siebie już jest niesamowite. Nie narusza lakieru ani pickupów, choc te pickupy cały czas mnie nurtują bo brzmienie wiosła zmieniło się dość mocno.

Twierdzi, że na gitarę klasyczną też udało mu się wpłynąć, więc to pewnie nie pickupy. Byłbym w stanie oddać mu swojego klasyka na rozgrywanie, ale ta gitara ma już z 16 lat i była grana dość często, więc pewnie nie będzie takiego efektu.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Twierdzi również ze robił, ze skutkiem pozytywnym, test na skrzypcach z 1911 . Podejrzewam więc ze twój klasyk to przy tych krzypkach po prostu nierozegrany gówniarz :P
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2013, 08:23:18 wysłana przez commelina »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wracając do tematu kolejna gitara jest "po" i kolejne zaskoczenie , póki co miłe.
Ciekawostką dla mnie natomiast jest to ze ta "pierwsza" tydzień po, zaczyna jakby dochodzić do siebie po operacji zniknęło mulenie w basach zrobiła sie spręzysta nie zniknął charakter zmian jeno ten nieprzyjazny dołek. Dzisiaj zmiana strun, gdyż ponoć dostają w tyłek w tym procesie, co zapewne odnowi dywagacje co też to tak działa i jaka tam technologia siedzi.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
ja wymienię strunki dzisiaj w 4AP ale niestety nie mam do czego porownac ;/
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Gdyby tak zostawić gitarkę na stole wibracyjnym na kilka dni? Ciekawe co by się stało?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
spadła by z niego :P
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2008, 11:22:46
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
8314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2009, 13:46:26
wysłana przez leszekblues
10 Odpowiedzi
7951 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2011, 13:11:21
wysłana przez pele
1 Odpowiedzi
4141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2019, 22:53:14
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
6373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2023, 21:30:32
wysłana przez Skibodeptak