Autor Wątek: Prime Vibe - nowinki technologiczne i cuda niewidy  (Przeczytany 43095 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jakich byście schematów i naukowych wywodów nie uzyli, nie zmieni to kwesti tego, ze to cholerstwo działa.
Czy można proces odwrócić tego nie doświadczyliśmy, bo nikt podejrzewam sie nie odważył :P ;)
To ze Iwronk jest IMO cały czas na etapie testów i zdobywania własnego jakże potrzebnego doświadczenia to tez jest pewne i jeszcze trochę wody, nomen omen, w Wiśle upłynie, zanim osiągnie spektakularny sukces, a wtedy nie zaden gibson tylko własna firma niczym plek dla Gibsona czy tam pieresa.
To co zauwazyliśmy we wszystkich instrumentach poddanych tym zabiegom to zwiększenie sie pasma i łatwiejsze odzywanie się flazoletów.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Żeby ukrócić rozmowy o placebo, pokażę po prostu odpowiednie wykresy. Generalnie, mam dostęp do aparatury pomiarowej najnowocześniejszeg o centrum nanotechnologii w Europie, które mieści się na moim wydziale. No, ale spoko. Ile gitar było póki co doprowadzanych do stanu pierwotnego? Moja, jedna. Ile razy? Około sześciu. Generalnie, nie zamierzam ujawniać żadnych dlaszych informacji na temat samego procesu, bo:
1. Mogę na tym znacznie więcej stracić, niż zyskać.
2. Zbyt wiele pracy i środków pochłonęła ta technologia, aby ignorować punkt pierwszy.
3. W momencie, kiedy nie znasz procesu technologicznego, to większość Twoich zarzutów z automatu jest inwalidą.
4. Jestem zjebany, jak prosię po 12 godzinach zapierdalania w gastronomii. By jadło się lepiej. Wszystkim. ;)

Co do drewien, które zastosowane były przy budowie gitar, które dotychczas poddawałem procesowi:
-mahoń
-klon
-jesion
-olcha
-lipa
-orzech
-palisander
-heban
-bubinga
-wierzba
-bloodwood


Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ale panowie, ja jak najbardziej wierzę w to, że pobudzanie drewna drganiami poprawia jego właściwości pod kątem rezonansu etc.

nie dlatego, że słyszałem efekty tego co robi prime vibe albo co zrobił lwronk - bo nie słyszałem efektów.

po prostu - widziałem podobnej zasady patent robiony przez starego lutnika w wieku mojego dziadka. prymitywny - bo skrzypce były przypięte do radia paskiem od spodni. ale zasada - w jakimś zarysie podstaw fizyki była ta sama. Czyli jest to coś, co używano już wcześniej, jeżeli nawet bez świadomości na poziomie naukowym jak to dokładnie działa. nie w deskach z przetwornikami. w skrzypcach.

Jakich byście schematów i naukowych wywodów nie uzyli, nie zmieni to kwesti tego, ze to cholerstwo działa.

jw. nigdy tego nie podważałem. jestem tylko przeciwnikiem deklaracji na wyrost.

Czy można proces odwrócić tego nie doświadczyliśmy, bo nikt podejrzewam sie nie odważył :P ;)
To ze Iwronk jest IMO cały czas na etapie testów i zdobywania własnego jakże potrzebnego doświadczenia to tez jest pewne i jeszcze trochę wody, nomen omen, w Wiśle upłynie, zanim osiągnie spektakularny sukces, a wtedy nie zaden gibson tylko własna firma niczym plek dla Gibsona czy tam pieresa.

poczekam na dalszy rozwój - zwiastuje pewien przełom - przynajmniej w ogłoszeniach o sprzedaży sprzętu (gitara rozegrana na systemie x) :) żartuję oczywiście natomiast - być może coś to zmieni na rynku firm produkujących gitary (i raczej mam na myśli lutników niż wielkie fabryki) - w sensie wyciskania z drewna więcej.

To co zauwazyliśmy we wszystkich instrumentach poddanych tym zabiegom to zwiększenie sie pasma i łatwiejsze odzywanie się flazoletów.

czy zwiększenie pasma to - więcej góry i dołu (szersza rozpiętość emisyjna że tak to laicko określę) czy zwiększenie siły konkretnego pasma (przedziału częstotliwości)?

to pierwsze - w sensie rozumienia fizyki na poziomie szkoły średniej - jak najbardziej jest logiczne i nie powinno dziwić.

pisałeś że "Jest kilka wieseł których na pewno nie poddam Łukasza patentowi dopóki nie dopracuje systemu na tyle by ten z własnej nieprzymuszonej woli nie wzmacniał okolic 150Hz. " i że po jakimś czasie te dudnienia basowe zniknęły. jakieś dalsze obserwacje z tym instrumentem? czy pozostały efekt zmian cofa się?

to są konkrety. pracujesz z drewnem, analizujesz te zmiany zwracając uwagę na rzeczy, na które normalnie zwracasz uwagę robiąc instrumenty.

PS. zamówiłem Prime Vibe :) bo idą długie zimowe wieczory :P

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To co wiemy dzisiaj wspólnie z Łukaszem nad czym musi popracować zostawimy sobie. Tak to jeszcze nie jest doskonałe lub Łukasz musi inaczej spojrzeć na gitarę. Na to co w danym wieśle musi zagrać czego brakuje. To wymaga szybkiej i intensywnej nauki ale chłop sie szybko uczy. Ostatnio po kilku próbach i zmianach w jego aparaturze czytaj udoskonaleniu pojawił sie ten sam charakter w dwóch jakże różnych gitarach, poddanych tylko rozgrywaniu bez ingerencji w eq. Jest zatem punkt odniesienia i na co trzeba uważać. To co napisałeś o tym ze wzmianka przy sprzedaży bedzie iż było rozgrywane wcale nie jest smieszne i po to z Łukaszem wspólnie analizujemy by to "bezczelnie" wykorzystać w przyszłości. Na dzień dzisiajszy przydaje sie to chociażby przy "uwalnianiu naprężeń" w drewnie które ewidentnie ma tendencje do tańczenia. ten zabieg nieźle stabilizuje drewno a to już niebagatelna sprawa, bo daje szersze możliwości niż tylko rozgrywanie gitar. To sięga głebiej w technologię obróbki drewna. Dlaczego powiedziałem ze nie oddam każdego wiesła Łukaszowi otóż dlatego, iż takie brzmienie jakie jest odpowiada mi i nie chce go zmieniać, ani przekonywać sie czy może być lepsze co można tłumaczyć tym, ze nie wszystkimi efektami byłem zachwycony, ale od tego są doświadczenia od tego jest praca nad tym by to ujarzmić. Są gitary ( nnie nasze :P ) które z miejsca należało by oddać na taki zabieg Łukaszowi. Szcześliwie mamy też swoje procesy które jak rozmawialiśmy z Łukaszem działaja również odprężająco więc zazębiamy naszą technologię z jego i liczymy, ze da to pełen sukces.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
zmierzam myślowo ku temu, że to bardziej technologia dla lutników (ze wskazaniem na tych budujących gitary od podstaw niż tych ustawiających gitary) i bardzo świadomych userów (w sensie wiem czego chcę od tego konkretnie wiosła, wiem jakie mam pupy w badylu, wiem jaki to badyl i czego mu brakuje) niż szarej masy chcącej z gitary za 1k zrobić wiosło za 6k.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To fogle nie podlega dyskusji, lub od tego należało zacząć ;). To również nie dotyczy zagorzałych fanuf żipsą, te wiosła sa po za wszelkimi podejrzeniami ze coś można w nich poprawić  :P

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Na dzień dzisiajszy przydaje sie to chociażby przy "uwalnianiu naprężeń" w drewnie które ewidentnie ma tendencje do tańczenia. ten zabieg nieźle stabilizuje drewno a to już niebagatelna sprawa, bo daje szersze możliwości niż tylko rozgrywanie gitar.

Czyli że co, po obróbce Łukaszowej wiosło mniej reaguje na zmiany klimatyczne?
Jeśli tak to "shut up & take my money" :P
To jest jedna z rzeczy przez które teraz ciężko mi sprzedać PRSa, tzn. szkoda mi sprzedawać tak niezawodne wiosło.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy na zmiany klimatyczne jeszcze nie wiemy, na pewno jednak uwalniane są naprezenia wewnetrzne. i drewno przestaje tańcować.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
To w takim razie Jarku co macie na myśli przez "tańcować" bo myślałem że chodzi o zmiany przy zmianie temperatury/wilgotności? :P

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Drewno mimo sezonowania zachowuje w sobie naprezenia wew i mimo wysuszenia i odlezenia, drewno po rozcięciu z klocka na np podstrunnice, potrafi sie odkształcić, powyginać niczym śmigło.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Na dzień dzisiajszy przydaje sie to chociażby przy "uwalnianiu naprężeń" w drewnie które ewidentnie ma tendencje do tańczenia. ten zabieg nieźle stabilizuje drewno a to już niebagatelna sprawa, bo daje szersze możliwości niż tylko rozgrywanie gitar.

Czyli że co, po obróbce Łukaszowej wiosło mniej reaguje na zmiany klimatyczne?
Jeśli tak to "shut up & take my money" :P
To jest jedna z rzeczy przez które teraz ciężko mi sprzedać PRSa, tzn. szkoda mi sprzedawać tak niezawodne wiosło.

Powiem Ci szczerze, że pod tym kątem nie sprawdzałem póki co, jako, że ostatnio nieczęsto ruszam wiosło z domu. Ale sprawdzę. Różnica będzie prosta do wykrycia, bo gibsonowskie klusony to klucze, które nadają się głównie do wyjebania wymiany, co niezależnie od wyniku eksperymentu, planuję ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Gdzie te wykresy man, bo sie jaram tematem!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Gdzie te wykresy man, bo sie jaram tematem!

Spokojnie, będą za dni parę wraz z większą niespodzianką ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Kilkukrotnie stwierdziliśmy z Vicolem, ze wykresy można sobie w dupsko wsadzić, ew w buty. Ok dają jakis tam obraz ale nie pokazują wszystkiego, reakcji szybkości odpowiedzi, czy harmoniczne bedą wchodzić jak należy. Mogą pokazać różnice przed i po ale czy to bedzie lepsze dla danego insztrumentum, bo jak wiadomo kazen ma swój charakter, to już jest insza inszość.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2013, 20:44:42 wysłana przez commelina »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Tutaj wykresy będą jedynie dodatkiem ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Kilkukrotnie stwierdziliśmy z Vicolem, ze wykresy można sobie w dupsko wsadzić, ew w buty. Ok dają jakis tam obraz ale nie pokazują wszystkiego, reakcji szybkości odpowiedzi, czy harmoniczne bedą wchodzić jak należy. Mogą pokazać różnice przed i po ale czy to bedzie lepsze dla danego insztrumentum, bo jak wiadomo kazen ma swój charakter, to już jest insza inszość.

Oczywiscie, ale z testami syntetycznymi trudno dyskutowac :) zmiany widac wyraznie, badz nie widac ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ze względu na rozbudowę aparatury i warsztatu, od dzisiaj, do odwołania, ogłaszam dodatkową promocję na rozgrywanie dla użytkowników SS.pl, negocjowaną indywidualnie, więc zapraszam zainteresowanych do kontaktu na PW.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Może się odezwę, ale nie ze Skerve. :P

Popieram, najwyżej przyjdziesz drugi raz ze Skervem ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pozwolę sobie odświeżyć temat - ma ktoś primeVibe?

Interesuje mnie szczególnie wpływ tego urządzenia na akustyki :) mam mało granego pacjenta, którego chętnie z czystej ciekawości poddałbym takiej operacji w celu sprawdzenia, czy wyciśniemy z niego jeszcze odrobinę dołu. Także jeżeli ktoś coś i by się w jakiś sposób "za flaszkę" chciał podzielić, to dajcie znać :) 

Edit:

Znajomy ma coś co działa na takiej samej zasadzie jak to:



Czy to nie przypadkiem identiko sprawa jak prime vibe, tylko że z jedną cewką/przetwornikiem?
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2015, 10:09:15 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Mam Prime Vibe, ale na akustyku nie testowalem, ale PV zostal skonstruowany
przede wszystkim z mysla o instrumentach akustycznych.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
9339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2008, 11:22:46
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
8302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2009, 13:46:26
wysłana przez leszekblues
10 Odpowiedzi
7909 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2011, 13:11:21
wysłana przez pele
1 Odpowiedzi
4084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2019, 22:53:14
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
6174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2023, 21:30:32
wysłana przez Skibodeptak