Autor Wątek: Wzmacniacz - 4-6k a 'la Soldano, pomóżcie.  (Przeczytany 5450 razy)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Wzmacniacz - 4-6k a 'la Soldano, pomóżcie.
« 21 Sty, 2013, 17:33:48 »
Yo chłopaki!
Pomimo że Buddziocha to zajefajny piecuch, to ostatnio dochodzę do wniosku że potrzebuję czegoś innego - ciągnie mnie strasznie do Soldano i pewnie na tym się skończy, ale wiadomo, do takiego zakupu się trzeba przygotować, więc - czy powinienem sprawdzić coś jeszcze przed podjęciem decyzji?

Czego szukam:
-Koniecznie 50 i więcej wattów
-Koniecznie pętla
-"Szybki" i dynamiczny przester
-Clean nie musi mieć dużo headroomu
-Miłe byłyby co najmniej dwa kanały - ale jeśli piec się dobrze "czyści" to nie jest to konieczność
-Miło by się było zmieścić w 4 tysiakach, ale jestem skłonny dozbierać do 6 jeśli coś mi urwie tyłek.

Do czego? Pink Floyd, King Crimson, Porcupine Tree, Tool, mniej więcej oczywiście  - Progres i cięższy progres, ale raczej bez szybkiej naparzanki. Super nisko też nie schodzę, max do A, ale raczej B.


Ideałem byloby SLO (myślałem też o CAA) - i może nawet byłbym skłonny dozbierać jeszcze więcej, ale... cholera zwyczajnie rzadko można coś takiego złapać, nawet w obrębie całej Europy i USA. O nówkach oczywiście nie rozmawiamy

Czego bym na pewno NIE chciał (nie żebym miał coś przeciwko - testowałem, nie podeszło):
-Peavey-ów 5150/6505
-Dual/Tripl Recti
-Laneya Ironhearta
-Modelerów
-Nowszych Marszczali (JVM 410 nie testowałem)

(przejrzałem szukajkę, nic nie znalazłem podobnego - jako że nie siedzę tutaj regularnie to mam nadzieję że nie przegapiłem czegoś za co moderacja by mnie mogła wysłać na urlop :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Po prostu kup Soldano  8)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
MarkL jak chcesz to podskoczę na początku lutego do stolicy. W Polsce ceny są niższe niż na stronie. :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
VHT Pittbull CL100 ma wszystko czego szukasz. Uderz do PokerFace, ma takiego i może udostępni do ogrania jeśli Ci po drodze do stolicy.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Mesa Mark IV , na tym piecu ukręcisz wszystko i jak Ci z łapy gada to wszystko zabrzmi świetnie  ;) Chyba najlepszy wzmak jaki wyszedł pod szyldem Mesa/Boogie  :D

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Mesa MkIV to niezły wybór, chociaż ma trochę bezpłciowe krancze (jak na Mesę :D ) Nie napisałeś, jakie masz zapotrzebowanie na crunch. Za to przester "w punkt" to znak firmowy tego wzmacniacza, a czysty ma duży bathroom.

Jeśli Mark IV ma za "dużo wszystkiego" to może Soldano Hot Rod Avenger. Przester w stronę SLO, jeden kanał, ale znakomicie się czyści. Do urwania za niewiele ponad 4k, jeśli masz szczęście.
weimar guitar gently weeps

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
No właśnie do Hot Roda się skłaniam, ale wiecie, lubię podejmować świadome decyzje, więc chcę poogrywać w miarę mozliwości rzeczy które mi ludzie zarzucają zanim ogram hot roda :)

Offline Luc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
    • http://www.thesin.pl
Mesa MkIV to niezły wybór, chociaż ma trochę bezpłciowe krancze (jak na Mesę :D )
jak w mojej Mark IV dopalam pomarańczowy kanał T-Rex Mudhoney to crunch jest taki że palce lizać :)

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
A może Engl Savage 120?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
A może Engl Savage 120?

Powerballa tanio sprzedam :D

A na serio, ja wiem, że Ty i Stiv macie fetysz Englowski (zresztą, ja też), ale panowie, te wzmaki nie pasują wszędzie :) Przynajmniej mi się tak wydaje.

Offline puffmajster

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
zgadza się...lecz za 6 K to można sobie już na takie coś pozwolić. A może   Hughes&Kettner Trilogy? Kiedyś miałem okazję grac na nim. Clean i crunh bardzo ładny (nie moglem się do niczego doczepić). Co do drivów to lead bardziej mi odpowiadał, ultra miał więcej basu i jakby zamulał przy szybkich partiach (na każdym gainu tyle ze szatan uśmiechał się od ucha do ucha).

Ps. Ziom co ma ten amp jest fanem Toola:D
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2013, 16:08:32 wysłana przez puffmajster »

Offline Kali

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
ograj Marshalla JVM410H, mnie ten piec zaskoczył na tyle mocno, że jest w tej chwili moim podstawowym (a miałem w ostatnim czasie Bognera, CAA, SLO, a obecnie też Diezla)...a nuż przypasuje również Tobie i zaoszczędzisz trochę grosza

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Jak napisał ktoś wyżej, chcesz Soldano, to bierz Soldano. Hot Rod to świetny wzmak, jest ich trochę w PL, więc nie powinieneś mieć problemu z ograniem.

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Wiesz, Muchatek, to temat raczej w stylu "mam ochotę na Soldano, co ograć żeby mieć pewność że to na pewno to" niż "jaki jest tańszy zamiennik Soldano" więc i pewnie się tak skończy :) Zresztą już się nastawiam na wyprawę do Łodzi jak tylko warunki będą przyjemniejsze...

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Mimo wszystko to chujowe porównanie...ale obczaj i zrób research...może zaoszczędzisz trochę kasy :)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Stary, jak chcesz Soldano to 600 starczy :]

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 268
Stary, jak chcesz Soldano to 600 starczy :]

Chyba na trafo :)

Spokojnie chłopaki, monitoruję sytuację, która wygląda tak że średnia cena hotroda ze stanów to 4300 ze wszystkim, 5800 nówka Avengera od Guitarheaven, a na pigmeju kilka miechów temu do 4 kafli zeszła cena, więc 4800 to oferta z tych uczciwych/negocjowalnych, ale bez ciśnienia. Zresztą - ktoś musi coś najpierw ode mnie kupić żeby było mnie stać.

Cel na dziś dzień - wycieczka do Łodzi i ogrywanie HR 50 i HR+, nie pamiętam wattażu.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
A może Engl Savage 120?

Powerballa tanio sprzedam :D

A na serio, ja wiem, że Ty i Stiv macie fetysz Englowski (zresztą, ja też), ale panowie, te wzmaki nie pasują wszędzie :) Przynajmniej mi się tak wydaje.

Savage SE to taki twór co by akurat mógł spasować bardzo dobrze, mówiąc 100% obiektywnie :

-Koniecznie 50 i więcej wattów CHECK - 100 na 6L6
-Koniecznie pętla CHECK, do tego działa świetnie
-"Szybki" i dynamiczny przester CHECK, zajebiście selektywny, szybki przester z MEGA regulacją gain'u (2 potki Gain na kanale Lead)
-Clean nie musi mieć dużo headroomu CHECK (3 tryby pracy clean'a) + reverb sprężynowy jakbyś akurat potrzebował headroomu jednak na szybko ;)
-Miłe byłyby co najmniej dwa kanały - ale jeśli piec się dobrze "czyści" to nie jest to konieczność CHECK - 4ry sterowane, Clean, Crunch 1, Crunch 2 (raczej Rythm), Lead + opcja coś ala Vintage/Modern dla Ch3/4
-Miło by się było zmieścić w 4 tysiakach, ale jestem skłonny dozbierać do 6 jeśli coś mi urwie tyłek. CHECK, górna półka

Może się wypowie Petrucci bo miał ode mnie Savage SE. Savage 120 może być zbyt brutalny.

Z innych wzmachów przychodzi mi do głowy tylko H&K Triamp, dodam, będę miał Triampa na deal, ale ma jedną wadę - jest jeszcze cięższy niż Savage SE. Triamp do 4k luzem.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Ja pierdolę, chłopaki.
Laney Tony Iommi i nie mam pytań. Ten head to największy miazgator na jakim ostatnio grałem.

Zomballo

  • Gość
Uwaga! Alert! Achtung! Внимание! Pozor pozor! Na giełdzie znów nisko lata VHT Deliverance. ;)

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Cytuj
Yo chłopaki!
Pomimo że Buddziocha to zajefajny piecuch, to ostatnio dochodzę do wniosku że potrzebuję czegoś innego - ciągnie mnie strasznie do Soldano i pewnie na tym się skończy, ale wiadomo, do takiego zakupu się trzeba przygotować, więc - czy powinienem sprawdzić coś jeszcze przed podjęciem decyzji?

Czego szukam:
-Koniecznie 50 i więcej wattów
-Koniecznie pętla
-"Szybki" i dynamiczny przester
-Clean nie musi mieć dużo headroomu
-Miłe byłyby co najmniej dwa kanały - ale jeśli piec się dobrze "czyści" to nie jest to konieczność
-Miło by się było zmieścić w 4 tysiakach, ale jestem skłonny dozbierać do 6 jeśli coś mi urwie tyłek.

Do czego? Pink Floyd, King Crimson, Porcupine Tree, Tool, mniej więcej oczywiście  - Progres i cięższy progres, ale raczej bez szybkiej naparzanki. Super nisko też nie schodzę, max do A, ale raczej B.


Ideałem byloby SLO (myślałem też o CAA) - i może nawet byłbym skłonny dozbierać jeszcze więcej, ale... cholera zwyczajnie rzadko można coś takiego złapać, nawet w obrębie całej Europy i USA. O nówkach oczywiście nie rozmawiamy

Soldano SP77 (1500 zł na allegro) + końcówka ENGL 2x50.
Słuchałem tego dwa lata w zespole. Rozjebie wszystko.

Cytuj
Ja pierdolę, chłopaki.
Laney Tony Iommi i nie mam pytań. Ten head to największy miazgator na jakim ostatnio grałem.
Oczywiście ten nowy?  ;D
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Yony - chodzi Ci o GH100TI czy cos innego?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Tak, GH100TI - to mogę potwierdzić - TI rozpierdala ... tak samo jak Gibol Tony'ego. Fajny bo prosty :)

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Ten na allegro to nie wiem czy nie mój ex HR ;) Jak chcesz starego HR 50 to pamiętaj o jednym - szukaj takich, które mają Deep Mod/XL Mod, bo to Soldano dodał dopiero w nowszych wersjach (jak np. Avenger). A tak to całkiem fajnie się grało na tym ampie :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Pomóżcie

Zaczęty przez rabbit « 1 2 » Gitary 7-strunowe

28 Odpowiedzi
14502 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 22:55:35
wysłana przez metalfan
70 Odpowiedzi
18406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2014, 16:26:19
wysłana przez Stivo2005
14 Odpowiedzi
5678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2016, 22:44:26
wysłana przez Johnny
4 Odpowiedzi
2641 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2019, 16:54:47
wysłana przez hesiek
5 Odpowiedzi
6667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2021, 23:10:57
wysłana przez Rot