Autor Wątek: Elektroakustyk, akustyk ?  (Przeczytany 4311 razy)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Elektroakustyk, akustyk ?
« 01 Mar, 2017, 19:46:45 »
Tak wyjdzie niebawem, że pozbędę się elektryka i przez dłuższy czas, może nawet do końca roku będę grał na czystym ;)
Aby nie wyjść z formy i w końcu nauczyć się grać uznałem, że na ten czas najlepiej będzie kupić sobie akustyka/elektroakustyka. W sumie to chyba dobrze mi to zrobi, zwłaszcza, że zabrnąłem w jakąś ślepą uliczkę z graniem.

Po wpisaniu w googlach: jaki akustyk/alektroakustyk do X zł można dostać raka. Może tutaj ktoś mi coś poradzi?

Tak wstępnie porozglądałem się w sklepach stacjonarnych, internetowych, parę ograłem na youtubie i na razie mam takie typy do rozważenia:

Ibanez AW54

Taylor T5z     

ESP/LTD TL-6

Wszystkie trzy są bardzo odmienne od siebie ale mają wspólny mianownik, na którym mi zależy: mniejsze gabaryty, nie będąc jednocześnie 3/4 itd.
Rozstrzał cenowy też w sumie, szczególnie ten Taylor. Choć z drugiej strony być może będzie szansa wyrwać takiego nowego za 2/3 ceny tego co wołają w tumanie.

Pomysły, sugestie?


Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #1 01 Mar, 2017, 23:17:35 »
Jak Ci na mniejszych gabarytach zależy to możesz szukać coś w kształcie grand auditorium albo orchestral.
Ja jak zwykle ze swojej strony polecę wycieczkę do Czech po Furcha, coś z seri G albo OM ;)
Co ciekawe za wielką wodą Furche, a właściwie Stonebridge'y są 2x droższe niż w Europie i nieraz 3 niż w Czechach, a ludzie stawiają je na równi lub powyżej Martinów i Taylorów z podobnej półki cenowej. Oczywiście mówię o wyższych seriach 23, 24, 25.

Jak chcesz elektro, to dokup L.R. Baggs Anthem albo Fishman Rare Earth Blend i będzie pro.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #2 02 Mar, 2017, 00:34:51 »
Jak ma być mała, to polecam Taylory GS Mini. Głośne, jak pełnowymiarowe gitary, a przy okazji bardzo małe i mobilne. A nie myślałeś może o jakimś hollow body? Ja, odkąd kupiłem Hagstroma Vikinga, gram praktycznie tylko na nim.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #3 02 Mar, 2017, 01:01:21 »
Jak Ci na mniejszych gabarytach zależy to możesz szukać coś w kształcie grand auditorium albo orchestral.
Ja jak zwykle ze swojej strony polecę wycieczkę do Czech po Furcha, coś z seri G albo OM ;)
Co ciekawe za wielką wodą Furche, a właściwie Stonebridge'y są 2x droższe niż w Europie i nieraz 3 niż w Czechach, a ludzie stawiają je na równi lub powyżej Martinów i Taylorów z podobnej półki cenowej. Oczywiście mówię o wyższych seriach 23, 24, 25.

Jak chcesz elektro, to dokup L.R. Baggs Anthem albo Fishman Rare Earth Blend i będzie pro.

+1
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Orange

  • Gość
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #4 02 Mar, 2017, 09:56:17 »
Furch. Lub z tańszych Dowina- też czeska. Ale jak Purpl mówi że w Czechach taniej, to warto się wybrać, bo gitary gniotą mosznę.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #5 02 Mar, 2017, 10:05:37 »
Chyba trochę wstrzymam się z teorią tańszych Furchy w Czechach, bo rzuciłem własnie okiem na ceny i sporo skoczyły. Np. gitara, którą kupowałem jest 450 euro droższa niż 2 lata temu :O
Nie mniej polecam podpytać.
Ja kupowałem tutaj: https://www.hudebnicentrum.cz/eshop-vyhledano.html?lang=4&lang-kosik=a
Da się z nimi negocjować ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline praut

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • http://www.likwidacja-zmarszczek.pl/jak-radzic-sobie-z-glebokimi-zmarszczkami/
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #6 02 Mar, 2017, 10:14:09 »
Pytać po angielsku, czy jak się z nimi dogadywać? :P

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #7 02 Mar, 2017, 10:23:50 »
Ja po angielsku gadałem :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #8 02 Mar, 2017, 13:39:40 »
Furche faktycznie bardzo sympatycznie wyglądają. Problem w tym, że będę musiał kupić w stacjonarnym lub używaną, więc biorąc pod uwagę lokalny rynek i to co mają sklepy i co sprzedają ludzie to zostaje mi: Ibanez, Yamaha i jakieś azjatyckie no name. Ewentualnie Taylor.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #9 02 Mar, 2017, 16:38:06 »
Jak w sklepie to łykaj LAG w zależności od portfela T-100/200/400 w wersji ace najmniejsza. Sztos wiosła za psie pieniądze.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #10 02 Mar, 2017, 21:16:28 »
Jeśli używka wchodzi w grę to może miałbym do opchnięcia Tanglewood'a TW15NS, cały z litego drewna, z twardym case'm Gatora. O takiego:
https://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-akustyczne/tanglewood-tw15ns

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Elektroakustyk, akustyk ?
« Odpowiedź #11 07 Kwi, 2017, 01:19:10 »
Jak ma być mała, to polecam Taylory GS Mini. Głośne, jak pełnowymiarowe gitary, a przy okazji bardzo małe i mobilne. A nie myślałeś może o jakimś hollow body? Ja, odkąd kupiłem Hagstroma Vikinga, gram praktycznie tylko na nim.
+ 1000

Podpisuję się rękami i nogami. Z tym zastrzeżeniem, że sugerowałbym ogranie również Taylora BBTe bo ma nieco inną charakterystykę niż GS Mini.
Odnosnie BBTe to jako posiadacz mogę zdecydowanie polecić. Gitara w rozmiarze 17/18 która brzmi "pełniej" niż wiele pełnowymiarowych pudeł, jest niesamowicie lekka i można odkręcić od niej gryf żeby spakowac wsio w walizkę i wyjechać w Bieszczady ;) Warto ograć jak będziesz miał okazję.