Autor Wątek: Pierwsza w życiu 7mka - co i za ile?  (Przeczytany 17929 razy)

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Jak mówił ktoś wcześniej: na alledrogo leżą dwa EXG-7. Jeden to custą i gość chce za nią 2.5k a druga to też podrasowana(wymienione siodełko na grafitowe,blokowane kluczeh Schallera i EMG 707) za cenę jak narazie 999 polskich złotych monet.

http://tablica.pl/oferta/flame-exg-7-custom-schaller-emg-graphtech-ID285DJ.html
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jak mówił ktoś wcześniej: na alledrogo leżą dwa EXG-7. Jeden to custą i gość chce za nią 2.5k a druga to też podrasowana(wymienione siodełko na grafitowe,blokowane kluczeh Schallera i EMG 707) za cenę jak narazie 999 polskich złotych monet.

http://tablica.pl/oferta/flame-exg-7-custom-schaller-emg-graphtech-ID285DJ.html
I w sumie wymaga roboty przy niej. Średnio kusząca propozycja.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja bym w takim razie poczekał, ew. założył topik na forum: KUPIĘ TANIĄ SIÓDEMKĘ ;)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Ja nie wiedząc do końca o co mi chodzi , kupiłem Omena 7 .
Pograłem ze trzy miesiące i wiedziałem wszystko - Omen to taka gitara , która nie kosztuje wiele i śmiało ja można bez strat odsprzedać . W międzyczasie ograć to i owo !
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
@CmnD

Fakt. Gdyby nie problemy z elektroniką, można było by się skusić bo kupienie płytki od gniazda i strapów to pryszcz. Podejrzewam, że autor sam z palcem w herbacie, by to zamontował. Szkoda, że zdjęcia nie są ostre bo tak na tych te gniazdo wygląda jakby było wyrwane. Ale to chyba tylko moje zwidy jakieś.


Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
@gos.sebastian
Dostałeś PW od mnie w sprawie Flame EXG-7, bo nie wiem czy przypadkiem nie docierają  moje wiadomości.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
aż ciężko mi uwierzyc że jeszcze nikt tego nie napisał: tematów podobnych temu (czyli pierwsza siódemka) powstało od zajebania i jeszcze kilka. W każdym z nich padały te same propozycje co i tutaj.
Do autora wątku - Twój problem z wyborem w żaden sposób nie różni się od problemów pozostałych początkujących. Tak więc :szukaj:
B ( o ) ( o ) B S

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Ibanez "za nie wiadomo jak dużą kasę" - proponuję K7.
Za 3,5 kafla do wyrwania, niedługo sam będę żenił, więc jeśli jeszcze tu będziesz zapraszam.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Prawda jest taka, że gdyby nie ten inlay "K-7" to gitara wyglądałaby całkiem elegancko.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Prawda jest taka, że nawet z inlay'em to wiosło wywołuje u mnie bonera.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Prawda jest taka, że ktoś kto chcę grać nie patrzy na inlay. IMO inlay jest kozacki i nie przeszkadza mi. Ale to ja, słuchacz Korna od kilku lat.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Miałem 14 lat jak zgasowałem się na tą gitarę. Chuj że zacząłem grać jakieś 3 lata później :D Do tego do dziś mi nie przeszło.
A korna prawie nie słucham, inlay mi nie przeszkadza więc jeśli miałbyś możliwość szarpnięcia się na to wiosło to kurwa do dzieła!
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Jednym słowem powiem "WOW"!
Nie spodziewałem się, że dostanę aż tyle dobrych rad :D Dzięki chłopaki! Już odpowiadam na pytania:

Na gitę chcę przeznaczyć max 3.000pln i już teraz wiem że skłaniałbym się ku używce - błyszczeć się nie musi,a kilka stów można mieć w kieszeni.
Ibanezy z serii GIO odpadają - tego chyba nie trzeba tłumaczyć :D
Dostałem propozycję spróbowania Schecter Hellraiser C-7 (nie miałem okazji usłyszeć) ale wizualnie mi się po prostu nie podoba :D może jak ogram to zmienię zdanie.
Patrzyłem również na Ibki i Jacksony. Co się dowiedziałem to Ibka warto wszystko poza rg7321 (grałem i brzmi "średnio..."). Jacskony podobno przez przeniesienie fabryk zeszły z jakości i materiałów. Bardzo poważnie rozważam ESP.

a tak btw. ktoś się orientuje gdzie można pograć/potestować większe ilości 7-demek w Warszawie?

RocknRoll ma Schectery
Pasja - zdarzają się Ibanezy (ale rzadko 7)
Riff (MegaStore/pl.Konstytucji) - dawno nie byłem bo jakość usług mnie po prostu rozwala - mają tam jakieś 7demki?
Metro - bez komentarza :D

Jakieś inne sklepy? Salki? 7dmio strunowe zagłębia? :D

 

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ej ale serio, jak chcesz wydać 3k to bym dozbierał te pięć stówek na K7.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
A może Ferala? ;)

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
to jest jakieś wyjście, ale nie wiem jak przeżyję spotkanie z floydowskim mostkiem :D
a co powiecie o tym http://www.thomann.de/pl/ibanez_rgir27e_bk.htm albo o tym http://www.thomann.de/pl/ibanez_uv70p_bk.htm ?
btw. ma ktoś z was mayones'a z serii Regius 7?

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ta druga na tumanie kosztuje prawie 5k... czyżby nagły zastrzyk pieniędzy? :D
Mnie nie pytaj, ja tu jestem apostatą - gram na szóstce, do tego 24,75...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
za 3kzł spokojnie dorwiesz Loomisa albo ATX, a to bardzo dobre wiosła w tej półce cenowej. W podobnej cenie masz też Ibanezy RG 7620 albo Prestige 1527 (nawet na giełdzie jest za sporo mniej niż 3kzł) i tu juz warto pomyslec, bo to bardzo wdzięczne wiosła. No i zawsze to Japoniec
B ( o ) ( o ) B S

Offline Szorstki_EVL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
  • Holy Wars
Bierz RGIR, będziesz pierwszym użytkownikiem na forum, który ma Iron Labela :P

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
a tak btw. ktoś się orientuje gdzie można pograć/potestować większe ilości 7-demek w Warszawie?

RocknRoll ma Schectery
Pasja - zdarzają się Ibanezy (ale rzadko 7)
Riff (MegaStore/pl.Konstytucji) - dawno nie byłem bo jakość usług mnie po prostu rozwala - mają tam jakieś 7demki?
Metro - bez komentarza

Jakieś inne sklepy? Salki? 7dmio strunowe zagłębia?

Szkoda, że Thomann nie otworzy w Wawie sklepu z magazynem - to by było coś :D

Offline Żbiku

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
nie wiem czy to potwierdzone info, ale słyszałem że RGA mają wadę fabryczną - pękają im ponoć gryfy przy główce

Offline Żbiku

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Masz do oblookania esp/ltd mh-417 i sc-207.


...........
Zapomniałem........ ...
W riffie na bokserskiej wisi UV777
« Ostatnia zmiana: 07 Lut, 2013, 18:50:55 wysłana przez Żbiku »

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
nie wiem czy to potwierdzone info, ale słyszałem że RGA mają wadę fabryczną - pękają im ponoć gryfy przy główce
No nie wiem, moja nie pękła.
return to monke

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Myślę że przedmówcy mogło chodzić o fakt że śruby mocujące blokadę znacznie osłabiają główkę i przy kurwa benc odpadnie. Ciekawe co na to userzy Lespoli ;)
Bo żeby odlatała sama z siebie przy pierwszym lepszym pierdnięciu to coś nie wierzę, podobnie zresztą jak w fakt że tyczy się to wszystkich RGA - jakby profil pudła miał znaczenie większe niż np. zastosowana blokada czy (może) profil gryfu.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
20546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2010, 21:31:44
wysłana przez Krzak
22 Odpowiedzi
9544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 12:27:39
wysłana przez Page_Hamilton
66 Odpowiedzi
28496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 18:56:09
wysłana przez Dale Cooper
9 Odpowiedzi
4781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2011, 23:38:43
wysłana przez ghostek
6 Odpowiedzi
3894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2017, 11:17:41
wysłana przez cdigitus