Autor Wątek: SD JB&Jazz set, roznice w stosunku do modelu 6strunowego  (Przeczytany 1831 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Czy ktorys z Panow mial okazje porownac sety Duncana Jazz i JB 6 i 7 strunowe? Czy jest miedzy nimi jakas istotniejsza roznica? Osobiscie lubilem ten secik w 6kach moich, Jazz jest dla mnie wzorem przetwornika neckowego i chce taki set zaimpletowac do music mana.. Bede wdzieczny za opinie :*

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ogrywałem swego czasu mayo SE z tym setem w wersji 6 string, nie ma co klasyka brzmienia i tak na prawdę to średnie parametry jak d o grania mocniejszej muzy ale barwa itd samo złoto. Ja ukręcałem z tego seta od jazzu po rzeź bez jakiś problemów. Gdy nabyłem exg-7 zamontowałem JB pod most ale akurat na jazza mi nie starczyło i wmontowałem jakiś niemiecki podobny do blaza też dawał rade. w sumie to jb 6 gasi a jb7 robi dokładnie to samo z tym ze przy 60ce strunie na H już troche muli ale tak do 54 jest git. Od niedawna mam merlin paf custom w puszkach z mahoniu  w drugim exg-7 i powiem ze jestem zmasakrowany tym co sie da z tego ukręcić, bo niby pikapy słabsze od JB7 w parametrach ale bardzo czytelne i punktowe w każdym paśmie gorąco polecam taki set z tube screamerem robi to co spory huragan, ten set to jakieś 700pln. Moje białe exg-7 dostało secik SD Blackouts p1 (w stanach na ebayu 175 $:D u nas 811 pln najtaniej!!!!!!!!!!) i chociaż nie byłem fanem aktywnej elektroniki to powiem ze jestem zdumiony żadnych szumów pasmo szerokie jak dupa Kalisza i taki inny oryginalny bardzo łączący zalety EMG z SD JB sound.  w kwestii jazza 7 sie nie wypowiem bo nie mam pojęcia ale biorąc pod uwagę ze pod mostem sie nie akordzi z wyrypiaszczym mięchem to pod sola i crunchy powinien dać rade jak wersja na 6 string.
pozdro 666
« Ostatnia zmiana: 31 Sie, 2008, 23:20:26 wysłana przez indabrain »
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
co do JB to dam sobie siana, w zasadzie podoba mi sie mostkowy dsonic, moglby byc jasniejszy, akle poza tym nie mam mu nic do zazucenia! co do jazz model, to zaryzykuje, zrobilem sobie nawet okienko w funduszach na niego w polowie miesiaca. SD sa relatywnie tanie, wiec nie strace fortuny na ten eksperyment, a jesli zblizony jest do 6strunowej wersji, tro bede mega zadowolony. Wracajac do dsonica, prawdopodobnie wyjebie gale tonu, co powinno troszke rozjasnic brzmienie, ewentualnie dam tam 1megowy pot, bo jeszcze jakies mam, procedura w pelni odwracalna, zobaczymy jak zaspiewa

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 11:58:22
wysłana przez wuj Bat
5 Odpowiedzi
2534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 13:16:29
wysłana przez atlantis
5 Odpowiedzi
3065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2015, 02:10:11
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
1747 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2020, 13:53:39
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
1727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2021, 02:33:07
wysłana przez wuj Bat