Autor Wątek: KEMPER PROFILING AMP USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 193899 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Może nie opisałem wystarczająco dokładnie co chcę osiągnąć..

Aktualnie podpisam kempera (main output) do końcówki mocy i kolumny 412- używam jej jako odsłuchu podczas nagrywania. Z drugiego wyjścia (monitor output) sygnał leci do interfejsu audio i nagrywam go sobie. Kiedy włączam paczkę (guzik CABINET)- nagrywam faktycznie sygnał z paczką, tak jak bym chciał, ale w odsłuchu (kolumnie 412) mam sygnał z imulsem paczki i realną kolumną. Chciałbym móc tak skonfigurować kempera, żeby w odsłuchu mieć sygnał bez symulacji kolumny, a nagrywać sygnał z nią.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Może nie opisałem wystarczająco dokładnie co chcę osiągnąć..

Aktualnie podpisam kempera (main output) do końcówki mocy i kolumny 412- używam jej jako odsłuchu podczas nagrywania. Z drugiego wyjścia (monitor output) sygnał leci do interfejsu audio i nagrywam go sobie. Kiedy włączam paczkę (guzik CABINET)- nagrywam faktycznie sygnał z paczką, tak jak bym chciał, ale w odsłuchu (kolumnie 412) mam sygnał z imulsem paczki i realną kolumną. Chciałbym móc tak skonfigurować kempera, żeby w odsłuchu mieć sygnał bez symulacji kolumny, a nagrywać sygnał z nią.

Nadal nie widzę problemu, ponieważ guzik Cabinet jest niezależny od opcji Cabinet off w ustawieniach, w sekcji Output.

Nie mam kempera w zasięgu, więc będę teoretyzował, ale spróbuj normalnie: zamienić wyjścia, z main out wejść do interfejsu i tam nagrywać sygnał z symulacją paczki, a z monitor out pójść na końcówkę i paczkę, trzymając w sekcji output _wyłączoną_ symulację kolumny.

Wszystko to przy normalnie aktywnym fizycznym "guziczku" Cabinet.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
takiej dokładnie odpowiedzi potrzebowałem, dzięki :*

(nie wiedziałem o istnieniu opcji "cabinet off")

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kemperowcy, potrzebnych mi kilka informacji.


Czy kemper ogarnia dobrze "4 kable"?

Czy jako ewentualny przyszły właściciel, powinienem coś wiedzieć zanim kupię tego sprzęta? Np. czy były jakieś wady, coś się psuło, felerna partia ect.

Aha, no i ile warto dać na rynku wtórnym za tostera a ile za wersję rack.


Będę zobowiązany za info ;)
No pain No gain !

Offline Piotr_

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
polecam grupę na face kempera  :o

Jedyną rzeczą jaką musisz się martwić przy zakupie kempera to czy mnie zmiażdży czy rozpi..... :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Troche odkopie temat, bo jakos tak przymierzam sie do Kempera. Pierwsze podejscie mialem w sklepie no i tak troche zawiedziony bylem, bo brzmialo jak POD przy wygladzie ruskiego radia. Tyle, ze to slabe sluchawki byly i czort wie jakie profile.

Jak zachowuje sie Kemper, ten ze wzmacniaczem, bez podpietej kolumny? Da sie tak, czy musi jakas byc?
Jak reaguje na efekty i przestery w kostkach?
Jezeli mam swoj ulubiony delay, to mozna to tam gdzies go wpiac w petle tego wirtualnego wzmacniacza/profilu?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Troche odkopie temat, bo jakos tak przymierzam sie do Kempera. Pierwsze podejscie mialem w sklepie no i tak troche zawiedziony bylem, bo brzmialo jak POD przy wygladzie ruskiego radia. Tyle, ze to slabe sluchawki byly i czort wie jakie profile.

Jak zachowuje sie Kemper, ten ze wzmacniaczem, bez podpietej kolumny? Da sie tak, czy musi jakas byc?
Jak reaguje na efekty i przestery w kostkach?
Jezeli mam swoj ulubiony delay, to mozna to tam gdzies go wpiac w petle tego wirtualnego wzmacniacza/profilu?


1. To nie lampowa końcówka, nie obrazi się, jak nic nie podepniesz.

2. Podobno normalnie; nigdy nie miałem potrzeby używania fizycznych kostek.

3. Tak, możesz zdecydować, gdzie w łańcuchu pojawi się urządzenie wpięte w kemperową petlę, ale o ile dobrze pamiętam, są to predefiniowane lokacje. Poczytaj gdzieś tu:

https://www.kemper-amps.com/forum/index.php/Thread/23379-Effects-Loop-setup-on-the-Kemper/

Kemper to zajebiste urządzenie i jeśli coś Ci się nie podobało w brzmieniu, to była "tylko" kwestia profilu. Pewną drobną jego wadą jest to, że grasz na takim jakby snapszocie wzmaka: wiernej i świetnie brzmiącej kombinacji ampa i impulsu nagranej dla określonych ustawień - ale jeśli chciałbyś odejść od tego brzmienia tylko trochę, kręcenie gałkami i zmienianie IR może dać kompletnie inne efekty od oczekiwanych. Szukanie odpowiedniego profilu zabiera zatem po prostu trochę czasu.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Dzieki za odpowiedz. Tak sie zastanawiam wlasnie nad Kemperem bardziej niz Axe, bo ja mam uczulenie na grzebanie, dlubanie i krecenie. Ja jestem czlowiek plug and play. Albo gra zajebiscie, albo nie gra. Nie cierpie krecic presetow, ustawiac biasow, srasow i tym podobnych rzeczy. W analogowych wzmacniaczach tez raczej cenie sobie prostote. Ot, gitara, wzmak i ma to grac od strzala. A potem sobie mozna do tego dac jakis drive, efekty itp.

O, co jeszcze istotne jest jak profile reaguja na galke volume w gitarze? Bo to jest cos, czego uzywam non stop i bardzo istotne jest, zeby sie wzmaki oczyszczaly tak, jak prawdziwe.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Panowie, pożyczyłem na tydzień kempera żeby ponagrywać gitary, mam rigi do wgrania ale kumpel nie dał mi rig menagera, tzn jest na pedrive ale jakaś stara wersja i woła o update. Kumpel w Argentynie bez internetu, ja konta nie posiadam a założyć takiego co bym ściągnąć cokolwiek mógł nie nie mogę bo trzeba serial produktu podać. Może mi ktoś podesłać instalkę do najnowszej wersji na maila pneumonia256@gmail.com? Mam nadzieje, że on nie wymaga zalogowania aby działał?

Offline Robak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Hej ! Czy ktoś z Was wpina kempera w glab gsc4 ? pozdrawiam

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Czyzby nowy Kemper?


Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Potwierdzone przez samego miszcza Kempera. Ciekawe jaka cena  ::)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Potwierdzone przez samego miszcza Kempera. Ciekawe jaka cena  ::)

Ciekawe czy umi coś wincyj niż wersja tosterowa. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Nie umi. I ma kosztować bodajże 1700EUR.

E: to od razu dodam moje zdanie na ten temat. :D Jeśłi ktoś gra w zespole i ma swoje brzmienia oparte na Kemperze, żeby nie musieć wozić wzmacniaczy, to Stage jest super opcją, żeby jeszcze bardziej zminimalizować zestaw. Jeśli mi by się trafiło granie imiałbym do wydania 1700 EUR - bez zastanowienia biorę FM3 + jakiś sterownik midi, żeby mieć więcej do deptania w razie potrzeby. Chociaż brzmieniowo Kemper ciągle świetnie się sprawdza, to w dzisiejszych czasach przydałyby się rzeczy jak możliwość użytkowania tego jako interfejs i nagrywania po USB, trochę uwspółcześniony UI, czy cholerny edytor na PC.
« Ostatnia zmiana: 22 Lip, 2019, 09:15:12 wysłana przez aciek_l »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Potwierdzone przez samego miszcza Kempera. Ciekawe jaka cena  ::)

Ciekawe czy umi coś wincyj niż wersja tosterowa. :D
Umi lezec na podlodze :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Potwierdzone przez samego miszcza Kempera. Ciekawe jaka cena  ::)

Ciekawe czy umi coś wincyj niż wersja tosterowa. :D
Umi lezec na podlodze :)

Napieszczać się bezruchem. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline kedzior

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
Pany Zakupiłem wesję stage i szukam jakiejś alternatywy dla pedału ekspresji Mission Engeneering. Kto coś ciekawego  poleci?

Mam obecnie pedał expresji Behringera  FCV ale nie śmiga mi z kemperem - w sumie to nie wiem czemu - ma ktoś jakieś pomysły gdzie moze być problem?
Cloud9
HeadUp

Offline Andres

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Bracia z Hertz Studio udostępnili darmowe presety do pobrania myślę ze warto zerknąć  :headbang:
https://promo.hertzrecording.com/freehertzpack

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Jakby ktoś chciał to przeleciałem po profilach Sinmixa na swoim Kemperze:
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Zrobiłem mały test moich 3 brzmień jakich używam z Kemperem i omówiłem każde z nich może się komuś przyda, obczajcie, podobają się Wam?

Zrobiłem Test i poradnik jak poustawiać Kemper Remote i pedał Mission, zobaczcie:

A tutaj test z kolumną gitarową:

Łapcie mój setup kaczki w Kemper Profiler:

Zrobiłem mały poradnik jak używać funkcji looper w Kemper Profiler, myślę że warto obczaić toto:

Jak przestroić się na Kemperze w czasie poniżej 1s? zobaczcie, zrobiłem filmik:
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2021, 19:17:29 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Zrobiłem mały test moich 3 brzmień jakich używam z Kemperem i omówiłem każde z nich może się komuś przyda, obczajcie, podobają się Wam?

Zrobiłem Test i poradnik jak poustawiać Kemper Remote i pedał Mission, zobaczcie:

A tutaj test z kolumną gitarową:

Łapcie mój setup kaczki w Kemper Profiler:

Zrobiłem mały poradnik jak używać funkcji looper w Kemper Profiler, myślę że warto obczaić toto:

Jak przestroić się na Kemperze w czasie poniżej 1s? zobaczcie, zrobiłem filmik:


Odkryłem parę pożytecznych funkcji w KEMPERZE, obczajcie mój filmik:

Odkryłem następną partię pożytecznych funkcji w KEMPERZE, obczajcie mój filmik:

A tutaj kolejne ciekawe funkcje:

Dzisiaj testuje alternatywny głośnik dla Kemper Kone, zapraszam do oglądania:

Kto chce wiedzieć jak ustawiam swoje brzmienie na kemperze? Łapcie mój ostatni film:

« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2023, 19:21:04 wysłana przez dari555 »
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski


Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Zrobiłem mały test moich 3 brzmień jakich używam z Kemperem i omówiłem każde z nich może się komuś przyda, obczajcie, podobają się Wam?

Zrobiłem Test i poradnik jak poustawiać Kemper Remote i pedał Mission, zobaczcie:

A tutaj test z kolumną gitarową:

Łapcie mój setup kaczki w Kemper Profiler:

Zrobiłem mały poradnik jak używać funkcji looper w Kemper Profiler, myślę że warto obczaić toto:

Jak przestroić się na Kemperze w czasie poniżej 1s? zobaczcie, zrobiłem filmik:


Odkryłem parę pożytecznych funkcji w KEMPERZE, obczajcie mój filmik:

Odkryłem następną partię pożytecznych funkcji w KEMPERZE, obczajcie mój filmik:

A tutaj kolejne ciekawe funkcje:

Dzisiaj testuje alternatywny głośnik dla Kemper Kone, zapraszam do oglądania:

Kto chce wiedzieć jak ustawiam swoje brzmienie na kemperze? Łapcie mój ostatni film:




Panie dari555...    ...tak sobie włączyłem z ciekawości ostatni film na 2023. Logiczne, że każdemu podoba się coś innego. Niestety mam takie jakieś dziwne wrażenie, że temu high gain'owi u Ciebie z Kempera brakuje życia.  Jakaś taka zamułka. To brzmienie wydaje się mi bez życia i strasznie matowe pokryte chmurą niskich częstotliwości. Nie mówię, że jest tragiczne, ale z tego co słyszałem to z tego sprzętu można na prawdę wyciągnąć klasa pierdalnięcie.
Tak dla przykładu wpierdoliłem tu parę dźwięków prosto z mojego pedalboarda. W sumie każdy wyznaje zasadę moje brzmienie - mój fetysz :-)

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk-guitars-2022-model
INTERSTELLAR

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
No widzisz, jeden lubi pomidorową a drugi barszcz, tak samo ludzie mają różne słuchy, Twoje wykręcone brzmienie wymiata!
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
308 Odpowiedzi
235368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
333006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
297003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
100 Odpowiedzi
53660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:46:46
wysłana przez Vertigo
111 Odpowiedzi
65693 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas