Autor Wątek: [NAD] Bugera 6262 Infinium  (Przeczytany 11014 razy)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #25 23 Sty, 2013, 01:07:56 »
Między innymi dlatego sprzedaje poda XTL a skladam pedalboard'a zlozonego z doslownie 3 efektow nie liczac bramki i tunera. Fajnie było go mieć tylko po co skoro z niego nie korzystam. Zdrowego podejscia czlowiek uczy sie z czasem, zawsze jest ten efekt WOW chce to miec bo jest fajne i nowe, wszyscy to teraz kupuja. Ale predzej czy pozniej czlowiek dochodzi do momentu w ktorym dokladnie zaczyna myslec czego tak na prawde potrzebuje. Nie stac mnie na mese czy engla wiec postawilem na cos bardziej budżetowego co w moim przypadku, przy moich potrzebach i umiejetnosciach sprawadzi sie doskonale.

Co nie znaczy oczywiscie ze nie chcialbym miec takiego sprzetu :) GAS to GAS :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #26 23 Sty, 2013, 09:13:33 »
widzisz ten V-amp był jakiś dziwny :), kupiony jako jedne z pierwszych w PL i kosztował ponad 1 tys., a nie jak potem 400 zł nowy :), porównywałem z v.2 i innymi - na tych samych dokładnie ustawieniach i tym samy wzmaku LIPA :), nie mówię, że koleś się załamał zestaw za: 50 zł REGENT, 1200 paczka (same głośniki - skrzynia za wino u stolarza), V-amp za 1 tys. (wtedy już za 500 zł chyba) grało DOBRZE, POPRAWNIE i bez żenady :), stała tam DR-k jeszcze i to gadało FAKT, ale ten MEGA zestaw nie do końca :) (nie mówię, że gorzej, ale nie zagadał), a kolo był zaskoczony, że taki NIC może tak gadać :), a mogło - kiedyś chciałem nawet wrócić do V-ampa jako zabawa, ale jak usłyszałem v2 i to co jest dostępne teraz to się załamałem :)

co do ogrywania - masz rację niestety trzeba tego pomacać, chociaż ja kupiłem MG FendMess bez dotykania, tylko po rozmowach i YT :) - nie żałuję i pomimo, że mam ochotę na DR-kę, to po co? Bo GAS i bym chciał, no może i jest to argument, ale jeszcze nie wygrał jak na tę chwilę :)

z tym Line6 też dobre :), jak przesiadłem się z v-amp co miał wsio czego potrzebowałem i więcej :), to wpadłem w manię kostek :) BOOS-a na podłodze miałem z 10 szt. :) + coś jeszcze, potem 2 Line6 DL4 i MM4, a teraz ... QWAKA, tuner i delay TC El. - styka, może jeszcze chorusik za jakiś czas ale większego sensu nie widzę jak dla mnie :)

tak na koniec - oby się dobrze grało, a wieżę, że jeżeli Ci pasuje to tak będzie, a GAS faktycznie to GAS :)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #27 23 Sty, 2013, 10:06:05 »
dobrze chłopaki prawią. Jak Ci pasują Cel 80 to graj i kurwij. Jak Cię najdzie ochota na ogranie innej paki to poprostu zrób porównanie. Ja przez kawałek czasu miałem pakę Black Doga 4x12 na Emi - i kurwiło - do momentu jak nie ograłem innej paki;)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #28 23 Sty, 2013, 11:45:45 »
no zobaczymy, poogrywam co sie da i jak cos podpasuje bardziej to kupie. Nie ma co na siłę kupować. Chodzi mi też o to że nie grałem nigdy na rozsławionych V30 i tez dlatego bym cos ograł.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Ajbi7

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
  • I gave that pitch a vibrato. Pitches love vibrato.
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #29 23 Sty, 2013, 12:10:37 »
Prawda jest taka, że faktycznie brzmią dobrze i jest to pewien standard. Tak czy inaczej, obrosły niesamowicie legendą i wydają się jedynym słusznym i ostatecznym rozwiązaniem jeśli chodzi o głośniki w paczkach. Oczywiście tylko się wydają. Jest mnóstwo gitarzystów, mnóstwo wzmacniaczy i mnóstwo głośników. I nie każdy, który brzmi wg czyjejś opinii wykurwiście, używa V30. Wszystko zależy...

bandit112

  • Gość
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #30 23 Sty, 2013, 21:05:37 »
Zazdroszczę wzmaka, sam będę na niego polował jak będzie kasa, oby dobrze Ci służył :)


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #31 23 Sty, 2013, 21:24:00 »
Cytuj
No masz zupełną rację, dlatego nie pali mi się do kupna paczki ale zwyczajnie chetnie porownalbym brzmienie kupujac taka paczke po taniosci i albo zostawic albo pogonic komus komu da satysfakcje.
Gratulacje ! Jak większość wie mam i 6262 i 333XL z paczkami HB G212 Vintage i G212, G212 bym odpuścił powód tutaj: http://www.brickwall.pl/index.php?threads/paczka-harley-benton-2x12-por%C3%B3wnanie-brzmie%C5%84.177/  nie ma co się sugerować do końca, ale punkt odniesienia jest ;). Bardzo prawdopodobne że koło wakacji będę sprzedawał obie paczki w sumie G212 już bym sprzedał a ma jakieś 5 miesięcy czyli zostało ponad 2 lata gwarancji tumana ;) Jak coś polecam się i na ogranie itd...

Pozdrawiam,

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #32 23 Sty, 2013, 23:12:31 »
Ostatnio nagrywalem kumpla i jego zestaw Bugera 6260 z HB G212 Vintage kurwil az milo, no a po dopaleniu TS808 serio kosilo brzmienie, nadspodziewanie dobrze jak na tak tani zestaw. Kiddy podlaczylem kiedys te glowe pod moja Buzzaro 212 CV30 to... no byl nakurw i rozpierdol. Ciesze sie Twoim szczesciem i kup TS'a od Puffa, oj dziwisz sie jak blisko dopalonego 5150 znajdzie sie Twoj sound, sam sie zdziwilem gdy porownywalem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #33 24 Sty, 2013, 00:54:28 »
TS się już robi, nie od Puffa ale się robi :) Dziś byłem na salce zeby chwile potestować jeszcze nowy nabytek no i kurwa kolejna dawka mocnych wrażeń, crunch jest też wyjebisty, coraz lepiej to brzmi. Czy to prawda że z czasem jak lampy będą już miały troszke godzin przepracowane brzmienie się poprawia? coś w rodzaju rozegranych nowych głośników?
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #34 24 Sty, 2013, 00:59:40 »
Kwestia rozegrania lamp we wzmacniaczu gitarowym to raczej mit. Kiedys to juz bylo tu czy na elektrodzie poruszane.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #35 24 Sty, 2013, 01:03:10 »
a ja dalej uważam, że stare lampy grają lepiej ;)

anyway znajomy ma 6262 bez infinitum, ale podlacza do tego 212 na eminence LE-50 i jest djęt jak jasny huj! :D
i always go full retard

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #36 27 Lut, 2013, 18:45:24 »
Czesc!

Drogi Hawranie w pierwszysch slowach gratuluje zakupu, na pewno nie bedziesz zalowal.

W drugich slowach:) podziele sie moimi  doswiadczeniami z kolumna Randalla ( scieta ) ta na seventy80, otoz dawno temu kupilem ta kolumne, nie za bardzo mi sie podobala wiec sprzedalem znajomemu bo sie na nia uparl. Jemu tez sie nie podobala wiec postanowil do niej wsadzic celestiony Vintage30, kupil 4 lekko uzywane produkcji angielskiej, wsadzilismy je do paki i wtedy to juz wogole to nie gralo. I ja nie mowie ze glosniki gowniane czy paka gowniana, nawiazuje do tego ze jak ktos wczesniej powiedzial sam glosnik nie gwarantuje zajebistego brzmienia. Nastepnie sprzedal ta pake randalla z tymi vintage30 w srodku, a do swoich 4 seventy80 zamowil obudowe 4x12 ( prosta ) w Noisy Box. Juz chyba 5 rok uzywa tej kolumny i nie mysli o zmianie. Jak ci sie podoba brzmienie seventy80 to pomysl o zmianie obudowy, taniej niz calej paki. A stara obudowe na pewno tez mozesz sprzedac. Albo zostan przy tym co masz i czerp przyjemnosc z tworzenia muzyki i przebywania z twoimi przyjaciolmi bo to chyba jest dla kazdego z nas najwazniejsze. Ja tylko sugeruje. Amen.
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #37 27 Lut, 2013, 20:55:15 »
Zgadzam się z Tobą :) narazie zmian nie planuje bo mi pasuje sound tej mojej paczki, kiedys jak bede mial chwile dogadam sie z kims kto ma np laboge czy HB czy inna paczke na V30 i zobacze jesli okaze sie ze mnie zwali z nog to bede zmienial jak roznica bedzie zerowa lub na minus to wiadomo co będzie :) Poki co zamiata fajnie, do tego dojdzie pedalboard z dopalka i bramka i bedzie ok.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #38 27 Lut, 2013, 21:32:26 »
Daleko do nas to Ty nie masz :P Wpadnij ze swoja kolumną, to sobie potestujesz mese i brunetti. :)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #39 27 Lut, 2013, 22:12:47 »
dziękuje za zaproszenie :)
nawet mialem napisac w poscie wyzej ze musze sie wybrac na salke takich jednych co majo mese i brunetke :)
jasnowidz kurna normalnie :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #40 27 Lut, 2013, 22:18:48 »
nooo, najlepiej popytaj ludzi z okolicy co maja i przejedz sie z glowa, pograj sobie i zobaczysz co ci sie podoba a co nie, nawet jak ktos ma pake na ktora cie nie stac to i tak jedz ograc zebys widzial roznice w brzmieniu miedzy roznymi kolumnami, nie zawsze to co jest uwielbiane przez masy musi odpowiadac twojemu gustowi. Mnie osobiscie kulumny 4x12 mesy traditional rectifier nie odpowiadaja, ale 2x12 sa zajebiste. To jest jak z dziewczynami, jeden woli duze cyce drugi duza dupe a oba rozwiazania sa dobre:)   

zapomnialem dodac ze kolega ktory ma ta paczke noisy box gra na bugerze 6260, ale teraz uzywa jej jako koncowki bo wpina sans ampa psa-1 jako pre. 
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2013, 22:31:49 wysłana przez grooda69 »
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #41 27 Lut, 2013, 22:31:57 »
co do tego ostatniego zdania to bym tego lepiej nie ujął :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline grooda69

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #42 27 Lut, 2013, 22:47:25 »
haha tak czasem uda mi sie odrzucic wstyd i powiedziec cos bezposrednio, jakbys chcial ograc ta kolumne to moge ci dac namiary do chlopakow, tam jest kilka kapel w salce wiec moglbys jeszcze ograc 4x12 prosta noisy box na eminence man-o-war (to dopiero nakurwia ku czci rogatego), 2x12 noisy box o wymiarach marshalla 1936 na eminence V12 i jakies jescze inne:) wiekszosc z nas gra na kolumnach noisy box ba sa dobre za przystepna cene i firma jest blisko od naszego miasta. gostek zawsze pomaga dobra rada. Ja niestety nic nie moge Ci udostepnic bo wszystko posprzedawalem...
Witkowski Custom Explorer -> komputer

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #43 31 Mar, 2013, 15:07:16 »
dużo się naczytałem o awaryjności tych wzmaków. uznałem to za bujde i kupiłem 6262 u thomanna. przez te 20 min swojego życia grał zacnie !! :D

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Odp: [NAD] Bugera 6262 Infinium
« Odpowiedź #44 02 Kwi, 2013, 13:56:18 »
Gratsy ,zejebisty wzmak za śmieszną cene. Nowa seria kurwi aż miło !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
14275 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 23:33:08
wysłana przez Aston
16 Odpowiedzi
9567 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2013, 22:55:43
wysłana przez bloodrafko
11 Odpowiedzi
7995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 19:12:11
wysłana przez hawran
7 Odpowiedzi
3467 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2014, 12:24:01
wysłana przez Razor89
3 Odpowiedzi
1722 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2015, 15:55:37
wysłana przez Lukas