Autor Wątek: strictly s7  (Przeczytany 12972 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #25 16 Lut, 2013, 20:31:46 »
Na dobrą sprawę wcale nie musimy znać całej prawdy. Firma dała dupy i wysłała spieprzone egzemplarze, okej, zdarza się. Muzyk otrzymuje spieprzone gitary i załatwia sprawę dyplomatycznie, tak jak opisał to m.in. Commelina, wyjaśniają sytuację i wszyscy są szczęśliwi.
Wcale bym się nie zdziwił jakby Merrow otrzymał odpowiedź podobną do jednego klienta Rotera, coś w stylu 'dobra, sprzedaj to wadliwe wiosło, a za zarobioną forse zrobimy ci nowe'.
Nie bronię nikogo, ani nikogo nie oskarżam, ale przede wszystkim nikogo nie oceniam. Może i Keith zagrał nie czysto, ale mógł równie dobrze zostać potraktowany jak zwykły śmieć i po prostu nie wytrzymał.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #26 16 Lut, 2013, 20:38:56 »
Może należy robić tak jak mówił Konfucjusz? "Nigdy nie zamawiaj gitary u kogoś komu nie możesz w razie czego dać w mordę"?

Spoiler
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #27 16 Lut, 2013, 20:41:47 »
Gdyby tak zrobił to byłby wsiokiem. :)
Wsiokiem z S7 pod pantoflem, a sprawa nie wyszła by na światło dzienne. Tak to S7 wyszli na wsioków co robią chujowe gitary.

Co byś zrobił Didej gdyby Ola Englund, albo inny gitarzysta o podobnym statusie, zamówił u Ciebie 2 gitary, w obu by się wykręcił gryf, a klient by wyskoczył z podobnym tekstem? Może nie 10 gitar, bo to oczywista przesada, ale 4 albo coś koło tego.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #28 16 Lut, 2013, 20:55:28 »
Nie uległbym szantażowi.

Ani Keith ani Ola Englund nie zamówili u mnie po dwie gitary, więc sytuacja czysto hipotetyczna. Do tej pory miałem jedną reklamację. Mieliśmy jednego zawodnika, któremu:
- trzeszczały potencjometry
- gniazdo było luźne
- podstrunnica pękała
- podstrunnica skręcała się

No i wiecie co zrobiłem? Zaproponowałem gościowi nową gitarę, nowy gryf lub zwrot kasy. Zgodził się na zwrot kasy, gitara do mnie wróciła, patrzę i dupa - nie widzę żadnego z wyżej wymienionych problemów, gniazdo dziewiczo ciasne, potencjometry ciche, podstrunnica prosta i bez pęknięć. Tego samego dnia po wyczyszczeniu gitary wysłałem ją do Belgii do Guitar Candy gdzie akurat był w gościach Fred Brum. Na event, gdzie przewinęło się kilkudziesięciu Belgów z euro w kieszeni, do sklepu, który był moim najlepszym klientem. Wszyscy byli zajarani, a Fred kupił tę gitarę, jest to obecnie jego ulubiony BlacKat. Klient widząc gitarę w rękach Freda (na FB) stwierdził że zmienił zdanie i chce ją z powrotem.

Co do tej sytuacji - jakoś tak wyszło, że jestem teraz w kontakcie z Keithem i wiem nieco więcej na temat tej sytuacji niż zostało przedstawione publice. Rozumiem dlaczego tak postąpił, może nie zgadzam się z tymi metodami, ale je przyjmuję, bo miał do tego prawo.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #29 16 Lut, 2013, 21:06:59 »
Nie uległbym szantażowi.

Ani Keith ani Ola Englund nie zamówili u mnie po dwie gitary, więc sytuacja czysto hipotetyczna. Do tej pory miałem jedną reklamację. Mieliśmy jednego zawodnika, któremu:
- trzeszczały potencjometry
- gniazdo było luźne
- podstrunnica pękała
- podstrunnica skręcała się

No i wiecie co zrobiłem? Zaproponowałem [...] zwrot kasy. Zgodził się na zwrot kasy, gitara do mnie wróciła, patrzę i dupa - nie widzę żadnego z wyżej wymienionych problemów

do tego momentu miałem podobne przeżycia jako sprzedawca sprzętu i niejedna k%^wa poleciała z moich ust tego dnia :/

co do s7 to cholera musiała być jakaś jednorazowa wpadka bo jest więcej userów tych gitar od keitha i sobie chwalą
i always go full retard

Orange

  • Gość
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #30 16 Lut, 2013, 21:18:31 »
dwurazowa raczej

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #31 16 Lut, 2013, 23:27:59 »
Ja jedną dotkłem po gigu Loomisa i całkiem przyjemna była w dotyku. Liczy się? :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #32 17 Lut, 2013, 22:44:10 »
Pragnę jedynie zauważyć, że obie gitary Merrow dostał za darmo. Mayonesa zdaje się również, choć nie do końca, bo to chyba wynagrodzenie za zorganizowanie konkursu na solówkę.

Przykro mi, że tak się sprawy potoczyły.

Kocham Was i ich wszystkich :*

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #34 17 Lut, 2013, 23:24:58 »
Pragnę jedynie zauważyć, że obie gitary Merrow dostał za darmo.

Szkoda, że nie zapłacił za swoje sygnatury :).

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #35 18 Lut, 2013, 00:48:41 »
Niesmak wynika z tego, że on nie jest typowym klientem tylko endorserem, a gitara miała być jego sygnaturą - więc tu był układ biznesowy i jest taka zasada, że o układach biznesowych się głośno nie mówi i nie robi dramatów.

Z drugiej strony widać, że nieszczególnie im na tym zależało, skoro nikt nie pofatygował się sprawdzić czy te gitary dla Merrowa mają kropki na podstrunnicy na tych progach co trzeba. Mógł się poczuć urażony, bo z jednej strony używają go do reklamy a z drugiej wykazują się totalnym lekceważeniem. Przypominam, że gitara miała kosztować 2500$ i Merrow otrzymał wersję końcową, a nie prototyp robiony w pośpiechu.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #36 18 Lut, 2013, 13:27:31 »
Mógł się poczuć urażony, bo z jednej strony używają go do reklamy a z drugiej wykazują się totalnym lekceważeniem.
Otóż to. Nie sądze, żeby którykolwiek z nas był zadowolony, mając swoją sygnaturę i żeby ich, konkretny, przykładny model, który powinien być kwintesencją całej serii, był wykonany bardzo niedbale.  O czymś to świadczy. Ja bym się wkurwił.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #37 18 Lut, 2013, 14:29:22 »
Mógł się poczuć urażony, bo z jednej strony używają go do reklamy a z drugiej wykazują się totalnym lekceważeniem.
Otóż to. Nie sądze, żeby którykolwiek z nas był zadowolony, mając swoją sygnaturę i żeby ich, konkretny, przykładny model, który powinien być kwintesencją całej serii, był wykonany bardzo niedbale.  O czymś to świadczy. Ja bym się wkurwił.

Każdy może bubla zrobić. Ważne jest jak firma zareaguje w takiej sytuacji.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: strictly s7
« Odpowiedź #38 18 Lut, 2013, 14:51:38 »
Sytuacja dla mnie wygląda tak, ze w kwesti 100% biznesu, a na to to wyglądało, drogi roszczeniowe są proste, albo polubowne załatwienie i dogadanie się, albo sąd, jakże popularny w stanach. Tymczasem, mimo dzisiejszego zrozumienia jego wkurwu, osobiście dalej uważam, ze przyjął drogę delikatnie mówiąc "słabo wizerunkową".

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2011, 16:45:01
wysłana przez Harbinger
23 Odpowiedzi
12771 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 22:08:32
wysłana przez Drevniak
22 Odpowiedzi
12216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2012, 20:44:55
wysłana przez Orange