Autor Wątek: Multiefekt czy multi kostki?  (Przeczytany 44436 razy)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #25 04 Wrz, 2008, 22:26:44 »
większość fs jest stabilna.
o chwilowych nie słyszałem nigdy, ale mozliwe, ze sa.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #26 14 Mar, 2010, 14:55:00 »
odkopuje temat

mam dylemat straszny czy inwestować w jakiś looper czy sprzedać wszystko wpi...u i kupić g-majora

mam już strasznie dosyć tony kabli, zasilaczy, skakania po przyciskach itd
co radzicie?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #27 14 Mar, 2010, 15:11:07 »
To zależy jaki masz wymagania i czy Twoje kostki je spełniają :) jeżeli tak to bierz looper.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #28 14 Mar, 2010, 15:20:55 »
jak bym miał jeszcze chorusa i whammy to by było ok :P
ale jednak multi ma więcej możliwości i programujesz swoje ustawienia a nie schylasz sie do podłogi i co chwila coś kręcisz :P

jednak z drugiej strony bardzo się związałem z moimi cegiełkami



ed:
zapomniałem że jeszcze bardzo potrzebuję bramki i pedała ekspresji do mojego tremolo :P

locco

  • Gość
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #29 14 Mar, 2010, 15:31:27 »
mnie z kolei denerwuje często brak możliwości szybkiej zmiany kolejności efektów, dlatego pewnie dla mnie najlepszym rozwiązaniem były by kostki + rozbudowany looper z ustalaniem toru, zapisywaniem presetow i obsluga wzmacniacza jeszcze dla bajerki. baza zostaje caly czas ta sama, a kostki mozna sobie dowolnie wymieniac.

g lab ma takie zabawiki, tylko nie doczytalem, czy kolejnosc tez mozna ustawiac:

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #30 14 Mar, 2010, 15:34:22 »
tak tylko ten g-lab kosztuje tyle że mogłbum z to kupić używanego majora


co nie zmienia faktu że to świetna opcja
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2010, 15:37:03 wysłana przez shitol »

locco

  • Gość
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #31 14 Mar, 2010, 15:36:55 »
ale ma fajny USB programator (wyciagasz laptopa na gigu i robisz niezbedne korekty, a akustyk patrzy z podziwem) no i zasilacz do efektow tez swoje warty ;)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #32 14 Mar, 2010, 16:23:39 »
ja tam mialem kostki, zreszta caly czas przewalam mase efektow miesiecznie, duzo butikow mialem i w sumie, jakos bardziej przemawia do mnie major. oczywisicie sound kostek jest nieporownywalnie lepszy, np chorusy z choral flange czy z voodoo laba to takiego majora to zjadaja na poczekaniu, ale jako ze jestem zajebiscie leniwy wole targac lekkiego majora i sterownik niz kurewnie ciezki pedalboard. pozatym Panowie, ile my gramy? :D do grania w domu czy tam malej ilosci koncertow moim zdaniem nie ma sie co palowac i major spokojnie styka. fakt faktem ze planuje looper, ale w nim chce trzymac przester i fuzzora.

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #33 15 Mar, 2010, 15:45:24 »
multi czy multum kostek? trudne pytanie.
 szczerze sam używałem, z racji finansowej /jak zwykle/, multi efektów - zooma dokładnie, musze powiedzieć ze to co oferuje zumik g1 z usb spokojnie wystarcza do nagrywania domowego, koszt nie wielki, jakość efektów, hmmm ,w sumie zadowalająca, jednak kostki do "przesterowań" takie jak, cyfry uber metal,zoom(!) tri metal czy analogi boss metal core czy stary hm3 dają to co ten zumik nie da...kopa ;-D, strasznie odczuwalne jest to na wzmaku. wiadomo, gdy nie chcesz używać wzmaka a podpinasz multi pod wieże to jest jakieś wyjście. dostajesz jakość na domowe warunki najniższym kosztem, sam mam wieże ,uwaga ,używkę za 3dychy plus baaaardzo stare głośniki unitry ;) z zumkiem taki zestaw stanowich alternatywę dla wzmaka z kostka ;) ale jak mówię, najniższym kosztem.
mutli moze nadać sie do grania live,ale mogą być problemy, kostek tradycyjnych nie zastąpi, sam wolę mieć wszystko na widoku /choć zumik wprowadza wersję multi z małym wyświetlaczem kostek efektów jakich obecnie używasz ;P/. zresztą wszystkiego nie będzie potrzebne, moze kiedyś, do nagrywania śmiesznych efektów,wstawek do utworów itp,
bym obstawiał tak: domowe warunki czy też nagrywanie (nie rezygnując z kostek które mozna podpiąć pod multi)- multi
występy live -kostki jednak
wiem dokładnie ze mój były zumik to nie wersja 7 czy 9.1 które są nastawione zdecydowanie na scene, ale wydatek na takie co to moim zdaniem równy jest 3-4 efektom które użyjesz na scenie, taka prawda, wszystko w multi nie będzie ci w grze raczej potrzebne, chyba ze się mylę ;)

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #34 15 Mar, 2010, 16:10:40 »
1.kostki napewno brzmieniowo klada wszystkie multi
2. g-major - multi dobrej jakosci (sam uzywam ) i za dobra kase.
3. multi to raczej do grania w domu.

miałem kiedys okazje grac przed znana kapela gdzie jeden z gitarzystów miał MESE DR + line6 xt live , a drugi gitarzysta mial 5150 + jakis tam zestaw kostek.

Różnica miedzy nimi była ogromna na korzysc oczywiscie goscia z 5150.

kompromisem jest g-major który daje dobrej jakosci efekty + funkcjonalność.
« Ostatnia zmiana: 15 Mar, 2010, 16:12:31 wysłana przez primer »

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #35 20 Mar, 2010, 14:37:02 »
Mam podobny problem, multi vs kostki. Bliżej mi do kostek bo:
1. Jakość dźwięku jest dla mnie nr 1.
2. Używam efektów stosunkowo rzadko i raczej wykorzystuję jedno ustawienie (rzadko zmieniam)
3. Przezroczystość (z tego co wiem multi czasem lubi wpływać na dźwięk, a na to nie mogę sobie pozwolić)
4. Prostota

Te punkty są za kostkami, ale mimo wszystko waham się, multi jest prościej podpiąć, z kostkami jest więcej pieprzenia i szczerze powiedziawszy kostki dość drogo wyjdą...

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #36 20 Mar, 2010, 15:26:56 »
hej shogun

odpowiedz sobie na pytanie do czego ci będzie multi/kostki potrzebne? występy?gra w domu? nagrywanie? uwzględnij też czy z w/w sytuacji może mieć miejsce po sobie np.grasz przeważnie w domu, ale zbierasz ekipe w wspólne granie,a co za tym może iść wspólne próby i koncerty.
obstawiam bym byś jednak kupił kostki, te konkretne, wiesz co mam na myśli, disto plus efekt zależy jakie masz preferencje. nie sadzę by było duuużo kręcenia`z kostkami, sądzę ze i tak więcej jest w multim. co prawda w multim możesz mieć gotowe już ustawienia niby to fajnie w grze na żywo,estradowej ale sam powiedziałeś ze lepszy sound jest kostek, więc na multim nie zagrasz koncertu mam rację ;)? no chyba ze chcesz kupić multi live warte z /nie pamiętam/od tysiaka w górę (zoom 9.1 czy jakieś line6 ).
tez zależy od twojego wmaka czy już sprzętu na estradę.zależy co chcesz i co masz.

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #37 20 Mar, 2010, 16:07:09 »
To ma być do wszystkiego, aktualnie kończę z zespołem (nauka górą), ale na 1000000% wrócę od grania.
Będę grał dużo w domu i na sali prób (mam bardzo blisko).
Kostki będę kupował pojedynczo, wolę kupować powoli, ale najlepszej jakości niż wszystkie na raz i do tego jakieś średnie.

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #38 20 Mar, 2010, 17:51:50 »
jasna sprawa, przeciętnego wioślarza nie stać na wsio kostki na raz ;)
systematycznie zbieraj aż Twój pedalboard będzie wyglądać tak:
 http://www.instablogsimages.com/images/2008/06/30/pedalboard13-6_WxAkG_17340.jpg
;) miłego zbierania

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #39 20 Mar, 2010, 18:06:42 »
Hmmm.... Kolekcjoner czy idiota....
Wracając do tematu: najpierw pojeżdżę i pogram na różnych rodzajach efektów i wybiorę te kostki co mi najlepiej leżą. jest tez możliwość że pojadę do stanów i tam coś kupię.

P.S.
ten gość co stoi obok chyba włącza mu kostki których nogą nie dostanie (czyli prawie wszystkie)

locco

  • Gość
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #40 20 Mar, 2010, 18:21:34 »
ani to, ani to. z tego co pamietam, to jakies bicie rekordu, czy cos takiego

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #41 20 Mar, 2010, 18:50:51 »
Chyba że tak...

Offline hellstein

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #42 20 Mar, 2010, 21:14:38 »
gdzieś ktoś w necie chwalił się swoim pedalboardem 1/3 tego co tam ;) nie istotne wiadomo o co chodzi, o zbieranie konkretów  dla siebie. to dobrze moze coś z dod'a (;p męska forma blondi) znajdziesz, bo u nas są one spotykane,ale nie te rzekome perełki z ich stajni(lub baaaardzo rzadko),
powodzenia,sam po 3 latach ogrywaniu kostek (dopałek disto) znalazłem z 3-4 które mnie zadowalają w 95% każda inna, lecz żadna nie zrobiła tak WIELKIEGO wrażenia by skończyć poszukiwania,zawsze jest "a może tamta..."  ;) ave
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2010, 21:16:20 wysłana przez hellstein »

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #43 21 Mar, 2010, 21:19:32 »
Wiadomo ze na kostki poprostu nie kazdego stac. multi jest rozwiazaniem ktore zapewnia duzo brzmien za duzo mniejsza kase niz za zestaw kostek. Zawsze slyszalem opinie ze kostki to oczywiscie analogi i ze bija na glowe kazda cyfre z multuefektu itd. Jednak jak ktos wczesniej pisal obecnie tworcy multiefektow zrobili spory postep. Efekty cyfrowe brzmia niejednokrotnie tak samo jak analogi.
Mialem zooma gfx-5 ale to byla zabaweczka dobra do domu zeby tylko cos tam napierdalalo.
Niedwano kupilem Bossa ME-70 i musze przyznac ze jest to multi warte uwagi i godne polecenia. nowy kosztuje miedzu 1100 a 1200 zl. mi sie udalo kupic go za 800 z zasilaczem i gwarancja do czerwca 2011.
Co najbardziej wyroznia ta serie od chocby GT to prostota obslugi. zamiast ustawiac presety, zaglebiac sie w algorytmy z instrukcja w reku mamy mozliwosc szybkiej zmiany brzmienia, przekrecajac kilka galek. No i super wg mne funkcja stompboxow. Czyli prosta sprawa - mamy multi a dziala jakby lezaly na podlodze 4 oddzielne kostki plus pedal ekspresji ktory moze byc nienajgorszym wah wah, volume, czy tez whammy.
Jak na poczatku wspominalem mam multi bo kasy na kostki brakuje a dodatkowo trafila sie niezla okazja cenowa za bardzo przyzwoity sprzet.
Polecam chocby na testy bo wg mnie warto.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #44 22 Mar, 2010, 10:03:07 »
chyba się jeszcze nie wypowiadałem.

Od 7-8 lat gram na bossie gt-6. Wcześniej miałem parę kostek (jakieś fuzy, metal zone, chorus doda, jakiś flanger, kaczka itp.) i stwierdziłem, że chcę móc na żywo zmienić wszystko jednym przyciskiem. Od tamtej pory gram na gt-6 i wykorzystuję go na żywo, w sali, w studio - poprostu wszędzie. Jeśli ktoś używa 2-3 kostek, to spoko, ale dla mnie każda większa ilość mija się z celem, gdyż obsługiwanie tego staje się problematyczne (no chyba, że ktoś jest gitarzystą i do tego stepuje), a i sygnał przechodzący przez tyle urządzeń też traci na jakości.

brakuje mi tylko brzmienia tego chorusa doda, o którym pisałem na początku. To był ice box :)
minimum respect!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #45 22 Mar, 2010, 14:18:45 »
Nie słyszałeś o takich urządzeniach jak loopery? ludzie mają po kilkadziesiąt kostek i przełączają je jednym przyciskiem a sygnał przechodzi tylko przez te aktualnie używane.
Przykład:

« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2010, 14:21:20 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #46 22 Mar, 2010, 15:10:58 »
Jeżeli używasz wielu efektów, to lepiej moim zdaniem jest zainwestować w jakieś dobre multi ,które bedzie prawdopodobnie 2 razy tańsze niż podłoga kostek.
A jeżeli używasz mało efektów 3-4 to skompletuj sobie pedałbord ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #47 23 Mar, 2010, 13:23:21 »
Nie słyszałeś o takich urządzeniach jak loopery? ludzie mają po kilkadziesiąt kostek i przełączają je jednym przyciskiem a sygnał przechodzi tylko przez te aktualnie używane.
Przykład:



słyszałem, ale nie jestem Skawińskim, czy Nergalem, żeby dostać do za prawie darmo, albo darmo :P
chyba pójdę sprzedać nerkę.
minimum respect!

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #48 23 Mar, 2010, 15:14:38 »
Ja długo grałem na multi, ale wróciłem do kostek i chyba nie żałuję. Moim zdaniem warto spróbować obu dróg i wybrać dla nas lepszą.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Multiefekt czy multi kostki?
« Odpowiedź #49 23 Mar, 2010, 15:32:42 »
Nie słyszałeś o takich urządzeniach jak loopery? ludzie mają po kilkadziesiąt kostek i przełączają je jednym przyciskiem a sygnał przechodzi tylko przez te aktualnie używane.
Przykład:



słyszałem, ale nie jestem Skawińskim, czy Nergalem, żeby dostać do za prawie darmo, albo darmo :P
chyba pójdę sprzedać nerkę.
No fakt tanie te urządzenia nie są chociaż ja np. dostałem bardzo fajną zniżkę u MarkL i jakoś specjalnie nie narzekam, taniej można w Emcustom takie urządzenie wykonać, lub czaić na allegro taki Revolution3 za 700zł się czasem pojawia. Możesz go sterować zwykłym sterownikiem midi (który i tak musiałbyś do multi rackowego zakupić), więc z tymi kosztami to nie przesadzajmy :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
163 Odpowiedzi
78458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:05:12
wysłana przez dari555
18 Odpowiedzi
7600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2012, 14:10:57
wysłana przez wojwyk
6 Odpowiedzi
10455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2013, 18:09:20
wysłana przez Ghost_of_Cain
2 Odpowiedzi
2265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2013, 22:20:37
wysłana przez Miyagi
11 Odpowiedzi
5340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2015, 07:12:42
wysłana przez wuj Bat